نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: استاد با تجربه با TA یا کم تجربه با RA

Senior Member

پیش فرض استاد با تجربه با TA یا کم تجربه با RA

سلام به همه دوستان. یک مسئله ای برای من پیش اومده که دلم می خواد نظر بقیه را هم بدونم. راستش پذیرش امسال من با TA هست و استاد راهنمای من مشخص نیست. در نتیجه من این موقعیت را دارم که با هر استادی در دانشگاه که بیشتر تمایل داشته باشم برای تزم همکاری کنم و اجباری در انتخاب استاد راهنما ندارم. الان دو تا موقعیت برای من پیش اومده. یک استاد هست که همین امسال استاد شده و بسیار بی تجربه است و به قولی می خواد سر تراشی را از سر کچل ما یاد بگیره ولی RA داره و می تونه از سال بعد به من RA بده. در مقابل استادهای بهتری که professor یا دانشیار هستند اما RA ندارن. مونده ام کدومشون را انتخاب کنم. استاد اول باهاش کار کردن سخت خواهد بود و من تجربه کار با استاد صفری را در زمان فوق لیسانس داشتم و بسیار هم تجربه بدی بود. چون استاد بی تجربه خودش هم نمی دونه می خواد چه کار کنه و چوب تمام اشتباهات اون را دانشجو می خوره و از طرفی بعدا توصیه نامه هاش هم ممکنه در مقابل توصیه نامه های اساتید بهتر خوب کمی بی ارزش باشه. اما RA این گارانتی را داره که من سال های بعد هم بتونم فاند داشته باشم. از طرف دیگه استادهای دیگه که RA ندارن مشکل این استاده را ندارن و احتمالا تز باهاشون موفق تر خواهد بود. منتها من نمی دونم که دانشگاه ها معمولا با دانشجوهای این اساتید چه می کنن. آیا حاضر می شن تمام دوره تحصیل یک دانشجو بهش TA بدن؟ لطفا علاوه بر این که پاسخ این سوال را می دید که آیا میشه 5 سال پشت سر هم TA شد، لطفا بگید به نظرتون کدوم استاد را انتخاب کنم بهتره؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : استاد با تجربه با TA یا کم تجربه با RA

شما تجربه بدی داشتی اما کسایی که تازه استاد شدن (یا بهتره بگم استادهای جوان) به طور کلی برای انتخاب مناسب ترند، دلیلش هم اینه که استادهای جوانتر بیشتر انرژی دارند بیشتر با شما وقت میذارند، ایده های جدید دارند، و خوب بیشتر از شما کار می کشند
    تجربه شخصی من برعکس شما بود، ما دانشجوهای دوره 4ام 5ام استادمون بودیم، دانشجوهای دوره اولی که با استاد ما بودن فوق العاده کار کرده بودند.
    دلیلشم همونهایی که بالا گفتم، استاد تازه دکتراش تموم شده بود کلی ایده داشت که روش کار کنه (البته پروژه های اون طرف را صنعت تعیین میکنه) و واقعا وقت میذاشت (حتی کدهای بچه ها را خودش دی-باگ میکرد)
    اما زمان ما (3-4 سال بعد) دانشیار شده بود و کاملا مشهود بود که انگیزه و مهمتر ایده نداره و آپ-تو دیت نیست
    البته استاد های اینجا عموما درگیر روزمرگی زندگی هستند و نسخه کلی هم نمیشه پیچید، اما نمیشه گفت تز گرفتن با یه فول-پروفسور که بیشتر وقتشو تو کنفرانس ها و دنبال فاند جور کردنه موفق تره
    نمیدونم میشه چن سال تی-ای بود یا نه، اما شخصا ندیدم کسی چند سال "فقط" تی-ای باشه. اینکه اول تی-ای باشید اتفاقا میتونه فرصت خوبی باشه.
    مثلا بعضی دانشکده ها به (همه) بچه های سال اول تی-ای میدن که با کارای استادها آشنا شن و ترم (یا سال) بعد شروع به کار تو یه آزمایشگاه بکنن و آر-ای بگیرن (دانشکده های اپتیک که این جوری ان و یکی دو ترم اول (حداکثر یه ترم بیشتر) تی-ای میدن تا تو یه آزمایشگاه آر-ای بگیرید)
    اگه مجبورید از الان انتخاب کنید (که فک کنم بعدشم بشه عوض کرد) دانشجو های اون استاد خیلی منابع قابل اعتمادتری ان، با اونا مشورت کنید
    Be careful what you wish for

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

پیش فرض پاسخ : استاد با تجربه با TA یا کم تجربه با RA

من فعلا اپلای نگرفتم اما اکثر دانشگاههایی که دنبالشون بودم گفتن سال اول نهایت سال دوم TA بعد RA می دن. TA دردسر زیاد داره بنظرم و بهتره سریتعر RA بگیرید که صرفاً به خاطر درس خوندنتون پول بگیرید!
    راستی به خاطر این موقعیت به شما تبریک میگم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)