صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 66

موضوع: ویزای کار ( ۶ ماهه ) - اتریش

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

پیش فرض ویزای کار ( ۶ ماهه ) - اتریش

دوستان من درباره ویزای کار ۶ ماهه اتریش شنیدم یه تحقیقاتی کردم در این سایت یه مطالبی پیدا کردم که شرایط این ویزا را به این صورت نوشته :

شما برای ویزای جستجوی کار بمدت 6 ماه در اتریش به 70 امتیاز از 100 امتیاز احتیاج دارید، که پس از موافقت اصولی اداره کار اتریش برای 6 ماه وارد خاک اتریش بمنظور پیدا کردن کار میشوید، پس از پیدا کردن کار بستن قراردادکاری با کارفرما مدارک شما برای صدور اجازه کاربه اداره کار مربوطه تحویل داده میشودو پس از موافقت قانونی ، کارت اقامت شما صادر گردیده و حال میتوانیدخود و خانواده را به اتریش ببرید

نحوه امتیاز دهی سیستم:

وضعیت تحصیل حداکثر 40 امتیاز
    حداقل مدرک تحصیلی لیسانس تا فوق لیسانس: 20-امتیاز
    رشتهای فنی، کامپیوتر و زیر مجموعه رشته های علوم طبیعی 30 امتیاز
    مدرک دکترا 40 امتیاز
    حقوق سالیانه بالا: 20 امتیاز
    کارهای تحقیقاتی: 20 امتیاز
    لوح تقدیر یا ثبت اختراع: 20امتیاز

وضعیت شغل حداکثر 20 امتیاز
    سوابق کاری یا کارهای مدیریتی: 2 امتیاز به ازای هر سال
    سوابق کاری 6 ماهه در اتریش: 10 امتیاز

وضعیت مدرک زبان حداکثر 10 امتیاز
    مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی:مبتدی 5 و پیشرفته 10 امتیاز، (بستگی به مقطع دارد
    English:Tofel - IELTS,-------Deutsch: A1,A2,B1,B2,C1,C2

وضعیت سنی حداکثر 20 امتیاز
    تا 35 سال 20 امتیاز
    تا 40 سال 15 امتیاز
    تا 45 سال 10 امتیاز

وضعیت تحصیل در اتریش حداکثر 10 امتیاز
    داشتن تحصیل ابتدایی در اتریش:5 امتیاز
    داشتن مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاههای اتریش: 10 امتیاز

پروسه زمانی تحویل مدارک به سفارت بدون نواقصی مدارک تا اخذ ویزا 2 - 4 ماه میباشد

توجه: مدارک فارسی فوق میبایستی به زبان آلمانی یا انگلیسی با تمامی مهرهای مربوطه ترجمه شده و با مدارک دیگر و فرم مخصوص به سفارت اتریش در تهران ارائه داده شوند
    پروسه زمانی تا صدور ویزا بین 2-4 ماه میباشد

امیدوارم دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند یا تجربه دریافت این ویزا را دارند درباره این موارد راهنمایی کنند :

۱- این که گفته شده پس از موافقت اصولی اداره کار اتریش برای 6 ماه وارد خاک اتریش بمنظور پیدا کردن کار میشوید : این موافقت بر اساس چه معیارهایی انجام میشه آیا آوردن امتیاز بالای ۷۰ تضمینی برای این مساله هست ؟

۲- این که گفته شده پس از موافقت قانونی ، کارت اقامت شما صادر میگردد : این موافقت بر اساس چه معیارهایی انجام میشه آیا تضمینی هست که هر کس قرارداد کاری داشته باشه میتونه کارت اقامت بگیره ؟

۳- آیا این کارت برای اقامت دائم هست یا موقت ؟؟

۴- آیا نیاز به وثیقه برای ورود هست واگر هست چه مبلغی؟

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : ویزای کار ( ۶ ماهه ) - اتریش

و یه سوال دیگه :
    ۵- درباره امتیاز دهی این که میگه مبتدی 5 و پیشرفته 10 امتیاز بر چه اساس حساب میشه ؟
    آیلتس ۶ چی حساب میشه ؟ Advanced یا Intermediate ??

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

با سلام
    ممنون دوست عزیز بابت اطلاعاتی که دادین. ولی فکر نکنم از اینجا به نتیجه ای برسید چون تا حالا از کسایی که اینجا فعال هستند کسی در این مورد تحقیق نکرده همه برای تحصیل میرن و لی اگه دوستان و من اطلاعاتی پیدا کردیم حتما میگیم و اگه شما به نتیجه ای رسیدید به ما هم اطلاع بدید.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

والا من فک کنم اونقدر نیرو از کشورهای ترکیه و صربستان و اسلوونی و کرواسی اونجا باشند که اینجور ویزاها به ما ها نرسه...البته نظر شخصیمه....بحران اقتصادی...کاهش مشاغل...کاهشورود نیروهای غیر اروپایی.
    کربلایم آرزوست...

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mas0o0ud نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون دوست عزیز بابت اطلاعاتی که دادین. ولی فکر نکنم از اینجا به نتیجه ای برسید چون تا حالا از کسایی که اینجا فعال هستند کسی در این مورد تحقیق نکرده همه برای تحصیل میرن و لی اگه دوستان و من اطلاعاتی پیدا کردیم حتما میگیم و اگه شما به نتیجه ای رسیدید به ما هم اطلاع بدید.
    یه مطالبی پیدا کردم تو یه تاپیک دیگه که به این مساله مربوط میشه اینجا کپی میکنم که بقیه هم استفاده کنند :

اگر بتونی شرکتی رو متقاعد کنی که می‌تونی اونجا خیلی‌ مفید باشی،از طریقه سفارت ایران برای اقامت موقت(۱ سال) و با ویزای کار می‌تونی بیای اتریش و کار کنی
    همسر هم می‌تونه فقط باید مدرک A1 زبان اتریشی رو بگیره

البته متقاعد کردن تنها لازمه کار نیست
    شما باید از کارفرما دعوت نامه کار داشته باشید تا بتونین با ویزای کاری بیاین اتریش و گرفتن این دعوت نامه کاری خیلی سخته چون باید اون کاری که شما قراره انجام بدید در روزنامه های دولتی اتریش آگهی بشه و از چند وقت قبلش اطلاع رسانی بشه که به همچین نیرویی نیاز مندیم و اگه :
    1- هیچ شهروند اتریشی
    2-هیچ شهروند خارجی - اتریشی که پاس اتریشی داره
    3-هیچ عضو اتحادیه اروپایی
    4-هیچ پناهنده ای که مجوز کار داره
    5- هیچ دانشجویی که درسش تموم شده و مجوز پیدا کردن کار داره

اگه هیچ کدوم از اینا اون کار رو نخواستن اونوقت کار فرما مجاز هست برای شما دعوت نامه کاری بفرسته
    ولی اگه اینجا باشین این شرایط خیلی آسونتر هست و این آگهی بازی ها نیازی نیست

منبع : پست شماره ۴۱ و ۴۳ از این تاپیک

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    والا من فک کنم اونقدر نیرو از کشورهای ترکیه و صربستان و اسلوونی و کرواسی اونجا باشند که اینجور ویزاها به ما ها نرسه...البته نظر شخصیمه....بحران اقتصادی...کاهش مشاغل...کاهشورود نیروهای غیر اروپایی.
    دوست عزیز آیا منظورتون اینه که اون افراد چون حضور فیزیکی در محل دارند شانس بیشتری برای گرفتن کار دارند؟ یا برای این افراد اولویتی درنظر گرفته شده ؟؟؟؟؟؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها
    دوست عزیز آیا منظورتون اینه که اون افراد چون حضور فیزیکی در محل دارند شانس بیشتری برای گرفتن کار دارند؟ یا برای این افراد اولویتی درنظر گرفته شده ؟؟؟؟؟؟
    اول اينكه خانم سحرناز ممنون از اطلاع رسانيتان.
    دوم اينكه من گفتم " نظر شخصيمه ".
    سوم
    اينكه فكر كنم اگه اخبار رو دنبال كنيد ميدونيد كه كلا الان شرايط كاري توي اروپا (بجز بريتانياو روسيه و تعدادي از كشورهاي روس زبان) دچار بحران شده. اين يك فرمول ساده هستش كه ميگه هرچه نيروي خارجي كمتر=فرصت شغلي براي افراد بومي بيشتر (البته شايد فقط مصداق آن در زمان بحران كنوني باشد)، ضمن آنكه من گزارشي رو اخيرا از EURONEWS ديدم كه با افراد مختلفي از اروپا از جمله هلند، فرانسه و بلژيك مصاحبه مي كرد و تقريبا همه مردم از شكست سياست چند فرهنگي يا چند مليتي در اروپا صحبت مي كردند، اينكه بعضي شهرهاي اروپايي پر از مهاجر شده است و اين خيل عظيم نيازمند شغل هستند( البته با نگاه خيلي شديدي نسبت به مسلمانان ). حال شما تصور كنيد چجوري در اين شرايط ميشه راحت پا شد رفت اروپا كار كرد؟ وقتي از خود اروپايي ها كساني هستند كه هم زبان ميدانند و هم حقوق كمتر ميگيرند و هم مشكلات حساسيت امنيتي( متاسفانه مسلمانان) رو ندارند ، ديگه كسي به من و شما نگاه نميكنه( با توجا به نيروهاي كار كشور هندوستان بخاطر تعداد بالايشان و دانستن زبان انگليسي ).
    مثلا در اتريش تا اونجايي كه من سرچ كردم اكثر نيروهاي خارجي ترك و اسلوونيايي و صرب و اسلواكيايي و رومانيايي و .... هستند.
    حال قضاوت با شما....
    اين يك نظر و برداشت آزاد شخص بنده بود و ممكن است كلا اشتباه باشد.
    در هرصورت خود من در 2 سال گذشته تابحال براي كشور هاي مختلف اروپايي درخواست كار كردم و در كاريابي ها ثبت نام كردم.....حتي با اداره مهاجرت كشور جزاير فارو!!! تماس گرفتم....اما ....
    نهايتا البته نظر من اينه كه اروپايي ها نظرشون به دانشجويان خيلي بهتره و به آنها هنوز احترام ميذارند....پس به نظرم از طريق تحصيل در اونجا اقدام كنيد و مطمئنا اگر ممتاز باشيد به نتيجه ميرسيد.

با احترام.
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

از همه دوستان ممنونم که در بحثها شرکت میکنن و به هرچه پویا تر شدن این فروم کمک میکنن
    و اما در مورد ویزای کار یا همون دعوت نامه کار :

اینجا کار پیدا کردن مشکلی نداره اما اینکه کارفرما رو متقاعد کنی دعوت نامه کار بفرسته کار خیلی سختیه
    چون اکثرا دلشون میخوان کارگر سیاه داشته باشن تا بتونن همون کار رو ازش بکشن و خوب حقوق کمتری بدن

و خوب قاعدتا کار برای کسی که شخصا اینجا هست خیلی بهتر و راحت تر پیدا میشه

ولی دعوت نامه کار گرفتن خیلی سخته مگر اینکه واقعا یه رزومه کاری خیلی قوی داشته باشین

اما هیچ وقت حتی با ضعیف ترین روزمه هم شانس خودتون رو از دست ندین و اگه فکر میکنین میشه اقدام کنید

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    از همه دوستان ممنونم که در بحثها شرکت میکنن و به هرچه پویا تر شدن این فروم کمک میکنن

اینجا کار پیدا کردن مشکلی نداره اما اینکه کارفرما رو متقاعد کنی دعوت نامه کار بفرسته کار خیلی سختیه
    چون اکثرا دلشون میخوان کارگر سیاه داشته باشن تا بتونن همون کار رو ازش بکشن و خوب حقوق کمتری بدن

ولی دعوت نامه کار گرفتن خیلی سخته مگر اینکه واقعا یه رزومه کاری خیلی قوی داشته باشین

اما هیچ وقت حتی با ضعیف ترین روزمه هم شانس خودتون رو از دست ندین و اگه فکر میکنین میشه اقدام کنید
    ممنونم از سبحان جان
    فکر میکنم حرف ایشون عملی تر و درست تر باشه.
    ضمنا کاملا با " اما هیچ وقت حتی با ضعیف ترین روزمه هم شانس خودتون رو از دست ندین و اگه فکر میکنین میشه اقدام کنید " موافقم.
    مرسی.
    کربلایم آرزوست...

Senior Member sepidejoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien Telecommunication Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها

یعنی به پیدا کردن کار امیدوار باشم؟

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)