صفحه 1 از 502 123456789101151101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

پیش فرض قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

در این تاپیک کلیه سوالات مربوط به مراحل گرفتن و درخواست ویزای دانشجویی بعد از دریافت پذیرش به بحث گذاشته خواهد شد

نکته مهم : تمامی کارهای اخذ ویزا باید توسط شخص شما انجام شود و به هیچ وجه بابت گرفتن ویزا به هیچ موسسه ای مبلغی پرداخت نکنید و با مطالعه این مطالب خودتان کارهای ویزا را به راحتی انجام دهید

در پست اول همین تاپیک چکیده تجربیات تمامی کاربران از تقریبا 2 سال پیش تا به الان قرار گرفته و در درجه اول این نکات رو دقیق مطاعه کنید و در صورت داشتن هرگونه سوالی در این تاپیک مطرح کنید

مرحله اول : تحویل مدارک برای درخواست ویزای دانشجویی (باید از قبل برای تحویل مدارک از سفارت به صورت اینترنتی از طریق این لینک وقت بگیرین ) :

بعد از دریافت پذیرش شما میتوانید برای گرفتن ویزای دانشجویی اقدام کنید و برای این کار مدارک زیر نیاز است :

1- اصل پذیرش دانشگاه به همراه فتوکپی

نکته بسیار مهم : قبل از تحویل اصل پذیرش به دانشگاه حتما و حتما یه کپی رنگی با کیفیت عالی از پذیرش برای خودتان تهیه کنید

2- گواهی عدم سوء پیشینه ترجمه شده به آلمانی به همراه فتوکپی
    نکته : این گواهی یک ماه اعتبار دارد و در صورت ترجمه 6 ماه معتبر است ولی هرچه تاریخ آن به زمان تحویل مدارک نزدیکتر باشد بهتر است

3-گواهی تمکن مالی به همراه فتوکپی که باید به ازای هر فرد بالای 18 مبلغ 10.000 یورو در حساب بانکی به اسم شما موجود باشد

نکته : این حساب میتواند هر نوع حساب ریالی هم باشد و فقط باید بانک مورد نظر کل مبلغ ریالی موجود در حساب شما رو به یورو در گواهی قید کند ، به عنوان مثال باید قید شود که مبلغ 10.000 یوور در حساب موحود است نه اینکه بنویسد : مبلغ 150.666.000 ریال در حساب موجود است و هر یورو معادل 15660 ریال است ---- توجه کنید باید کل مانده حساب به یورو باشد که در حال حاظر بانک پاسارگاد این گواهی را با همین فرمت صارد میکند
    نکته : این مبلغ لازم نیست تا لحظه صدور ویزا در حساب باقی بماند و بعد گرفتن گواهی قابل برداشت است
    نکته : این گواهی به صورت انگلیسی صارد میشود و نیازی به ترجمه ندارد
    نکته : حتما از گواهی یک فتوکپی رنگی برای خود داشته باشد

4- ریز پرینت حساب و گردش مالی 3 ماه گذشته
    نکته : سعی کنید در صورت امکان از 3 ماه قبل با حساب بانکی خود کار کنید تا گردش حساب شما مرتب و تکمیل باشد و همچنین میتوانید گردش حساب پدر را نیز به عنوان ساپورت مالی ارائه دهید
    نکته : گردش مالی هم باید به صورت انگلیسی صادر شود و نیازی به ترجمه ندارد

5- فرم درخواست ویزای دانشجویی که از درب سفارت از آقای رمضانی میتوانید بگیرید ( میتونین همونجا بدین براتون پر کنن )

6- اجاره نامه خوابگاه یا منزل در اتریش در 2 نسخه
    نکته : برای این مورد میتوانید یا از طریق این سایت http://housing.oead.ac.at/index_e.asp اقدام به رزرو خوابگاه کنید یا اینکه توسط دوست یا آشنایی در اتریش اجاره نامه تهیه کنید
    نکته : اگر دوستی در اتریش دارید میتواند تعهد نامه ای بدهد که شما برای 2،3 یا 4 ماه در منزل او زندگی خواهید کرد و با همین برگه میتوانید برای ویزا اقدام کنید
    نکته : به هیچ وجه گول شرکتها و موسسات را نخورید که برای شما قراردادهای غیر واقعی و صرفا جهت ویزا صارد میکنن و بعد وروود به اتریش در اکثر موارد به مشکل خواهید خورد
    نکته : سعی کنید حداقل مدت قرارداد 4 ماه باشد
    نکته : برای اطلاعات بیشتر به تاپیک روبرو مراجعه کنید : http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%DB%8C%DB%8C

7- ترجمه شناسنامه

8- ترجمه قباله ازدواج برای متاهلین به همراه فتوکپی

9- 2 قطعه عکس 4.5*3.5 بدون هیچ گونه روتوش
    (عکس رو به فرم درخواست نچسبونید! (میتونید با یه گیره کاغذ به فرم درخواست الصاق کنید)
    10- 2 سری کپی از تمامی صفحات پاسپورت حتی صفحات سفید

مدارک بالا را با فرمت زیر و به همین ترتیب در 2 دسته جداگانه مرتب کنید و تحویل یکی از باجه های داخلی بدهید :

دسته اول مدارک ( اصل مدارک ) :

1- اصل فرم درخواست ویزای دانشجویی ( از دربان سفارت آقای رمضانی میگیرین ) + یک قطعه عکس 3.5 * 4.5 بدون هیچ گونه روتوش

2- اصل پذیرش دانشگاه

3- اصل مدرک تامین مالی ( حساب بانکی یا ضمانت نامه یک فرد اتریشی ) + ریز پرینت و گردش مالی

4- اصل اجاره نامه خونه یا خوابگاه

5- اصل مدارک ترجمه شده شامل : الف) شناسنامه ب) گواهی سوء پیشینه ج) قباله ازدواج (برای افراد متاهل )

6- یک سری کپی از تمامی صفحات گذرنامه ( حتی صفحات سفید )

دسته دوم مدارک ( کپی مدارک ) :

1- کپی فرم درخواست ویزای دانشجویی (که همون آقای رمضانی بهتون 2 تا میده که بجای کپی 2 بار فرم رو پر کنید ) + یک قطعه عکس 4.5 * 3.5 بدون هیچ گونه روتوش

2-کپی پذیرش دانشگاه

3- کپی مدرک تامین مالی ( حساب بانکی یا ضمانت نامه یک فرد اتریشی ) + ریز پرینت و گردش مالی

4- کپی اجاره نامه خونه یا خوابگاه

5- کپی مدارک ترجمه شده شامل : الف) شناسنامه ب) گواهی سوء پیشینه ج) قباله ازدواج (برای افراد متاهل )

6- یک سری کپی از تمامی صفحات گذرنامه ( حتی صفحات سفید )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نکته 1 : دقت کنید که مدارکتون بدون تا خوردگی و مرتب و تمیز باشه و از همه مهمتر به همین ترتیبی که ذکر شده باید تحویل مامور سفارت بدین

نکته 2 : سعی کنید تا قبل از ساعت 10 جلوی سفارت باشین که اگه کم و کسری داشتین بتونین برین و برگردین

نکته 3 :
    حتما همراه خودتون یورو به اندازه کافی داشته باشید و به ازای هر تائید مدرک _ هر پانچ یا هر پلمپ ترجمه یک مهر لازم دارد ) مبلغ 40 یورو و برای درخواستن ویزا هم مبلغ 80 یورو لازم دارین که باید حتما و حتما به اسکناس یورو باشه

نکته 4 : بعد از تحویل مدارک به سفارت بین 2 تا 6 ماه زمان لازمه تا با شمال تماس بگیرن برای گرفتن ویزا هر چند مواردی کمتر از این مدت هم بوده و گاها هم بیشتر

نکته 5 : یک ماه بعد از تحویل مدارک میتونین جهت پیگیری مراحل ویزا با MA35 در تماس باشین و با دادن اسم و فامیل و تاریخ تولد میلادی خودتون براتون پیگیری میکنن --- برای اطلاعات بیشتر در این زیمنه میتونیند به این تاپیک مراجعه کنید : http://www.applyabroad.org/forum/sho...hp?35514-MA-35

نکته 6 : قبل از تحویل مدارک باید از سفارت وقت بگیرین و سعی کنید که از طریق ایمیل سفارت این کار رو انجام بدید که بتونین به اون استناد کنین و از اون ایمیل یک پرینت در روزی که میرین برای تحویل مدارک داشته باشین
    آدرس اینترنتی سفارت اتریش در تهران : http://www.bmeia.gv.at/pe/botschaft/teheran.html
    نکته مهم : حتما آدرس ایمیل و شماره تلفن خودتون رو به صورت دقیق و درست به سفارت بدین و در فرم درخواست ویزا درج کنید تا برای اطلاع دادن و تماس سفارت دچار مشکل نشین

نمونه فرم درخواست ویزا : http://www.applyabroad.org/forum/att...9&d=1346515199

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مرحله دوم : بعد از تماس سفارت با شما برای در خصوص تائید ویزا باید مدارک زیر رو به سفارت تحویل بدین :

1- اصل پاسپورت
    2- بیمه 3 ماه (
    بیمه رو میتونین از درب سفارت تهیه کنید چون بیمه هایی که در درب سفارت صادر میشه بروز تر هست و مورد تائید سفارت
    در ضمن قبل از مراجعه حتما شخصا با شماره های سفارت تماس بگیرین و از نوع بیمه و اینکه باید از چه شرکتی بیمه رو بگیرین مطلع بشین
    )
    3- 2 قطعه عکس 4.5*3.5
    4- فرم درخواست ویزا نوع D ( از درب سفارت میتونین تحویل بگیرین و یا از فروم دانلود کنید)
    5-
    مبلغ 100 یورو بابت صدور ویزا که باید حتما به صورت اسکناس یورو باشه

نکته : بعد از تحویل مدارک بین 1 تا 2 هفته طول میکشه تا با شما تماس بگیرین جهت دریافت پاسپورت
    نکته : در این مرحله ویزای شنگن نوع D در پاسپورت شما زده میشه که به صورت single هست و میتونین با اون فقط به اتریش وارد بشین و با اون ویزا اجازه تردد در محدوده شنگن رو ندارین ولی بعد از وروود به اتریش و بعد از انجام کارهای ابتدایی ( تقریبا 1 هفته ) میتونین کارت اقامت یک ساله دانشجویی بگیرین که با اون کارت اجازه تردد در تمامی کشورهای محدوده شنگن رو دارین
    نکته : از زمانی که سفارت با شما تماس میگیره برای درخواست ویزای D تقریبا 3 ماه وقت دارین مدارک بالا رو تحویل بدین و از زمان صدور ویزا تا پایان تاریخ مندرج در ویزا ویت دارین به وارد اتریش بشین
    نکته مهم : حتما آدرس ایمیل و شماره تلفن خودتون رو به صورت دقیق و درست به سفارت بدین و در فرم درخواست ویزا درج کنید تا برای اطلاع دادن و تماس سفارت دچار مشکل نشین

همچنین میتونین مطالب قبلی در زمینه تجربیات دوستان از 2 سال پیش تا به الان هست رو در تاپیک آرشیو 1 مطالعه کنید :
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1006-%D8%A2%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%88-1-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4

موفق و پیروز باشید

مدیریت انجمن اتریش
    ویرایش توسط sh_shafiee : December 8th, 2015 در ساعت 05:30 PM دلیل: درخواست کاربران برای تصحیح

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش

دوستان با تجربه اگر نکته ای رو از قلم انداختم بگین تا اضافه بشه

با تشکر

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

میگم ما این سوء پیشینه رو دادیم انگلیسی ترجمه کنه غلطه؟!!

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط rohamnoori نمایش پست ها
    میگم ما این سوء پیشینه رو دادیم انگلیسی ترجمه کنه غلطه؟!!
    مشکلی پیش نمیاد دوست عزیز.

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها

2- گواهی عدم سوء پیشینه ترجمه شده به آلمانی به همراه فتوکپی
    نکته : ( این گواهی یک ماه اعتبار دارد و در صورت ترجمه 6 ماه معتبر است ولی هرچه تاریخ آن به زمان تحویل مدارک نزدیکتر باشد بهتر است )
    سلام سبحان جان
    در مورد گواهی عدم سوء پیشینه جدیدا" یک ماه فقط اعتبار داره حتی اگر ترجمه بشه.
    من حدود 2-3 هفته پیش تماس گرفتم با سفارت گفتن از این به بعد 1 ماه.
    حالا دوباره فردا تماس میگیرم و خبرش رو میدم

ممنون و موفق باشی
    ویرایش توسط milad83 : September 8th, 2012 در ساعت 05:02 PM
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

سوءپیشینه به انگلیسی هم قبوله.

ممولا از سفارت وقت برای دادن مدارک برای ویزا میخواییم بگیریم
    برای چند وقت بعد وقت میده
    سه هفته دیگه سوپیشینه من آماده میشه؛کی به نظرتون بهتره ایمیل بدم وقت بگیرم؟

یه سوال آبدوخیاری!!! ایمیل فارسی باشه قبوله؟؟

من از سرزمین آه آمده ام، سرزمین اندوه های بسیار

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط bmirzaee3000 نمایش پست ها

سلام

ببین من امروز برای 16 مهر بهم وقت داد ( من دوبار وقت گرفتن که یکیو کنسل کردم ولی چیزی بین 20 تا 30 روز دیگه وقت میده )
    یا خدااااااااااا چه خبره سه هفته ؟؟؟؟؟ مگه از کجا اقدام کردی ؟

من یکی دوبار فارسی زدم جواب ندادن و آخریو انگلیسی زدم ولی نباید فرقی کنه چون در جوابش مونده به شما چینی هم بگه به 3 زبون بهتون میگه انگلیسی و فارسی و آلمانی (تابستونه میچسبه)
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

نقل قول نوشته اصلی توسط bmirzaee3000 نمایش پست ها

دوست عزیز من به فارسی زدم اونهاهم یک ساعت بعدش به فارسی بهم جواب دادند.معمولا واسه یک ماه بعد وقت میدند.سوء پیشینه که نهایتا 10 روزه میاد.این قانون جدیده.چون برای ثبت شرکت گرفتن سوء پیشینه الزامی شده زود میاد ( چون کارم اینه میدونم) همه مشتری های من بین 5 روز تا دو هفته نهایتا گرفتند.ترجمه اش هم که اگه بگین عجله دارید زود حاضر میکنند.به نظر من از الان وقت بگیرید.
    تازه اگه مدارکتون ناقص باشه از روزیکه میرید سفرت 2 هفته وقت میدند که کامل کنید.پستی که من تجربه ام رو از سفارت گذاشتم بخونید متوجه میشید.من اجاره نامه و عقد نامه ام حاضر نبود بهم گفتند دو هفته وقت داری کامل کن

نقل قول نوشته اصلی توسط sune نمایش پست ها
    دوست عزیز من به فارسی زدم اونهاهم یک ساعت بعدش به فارسی بهم جواب دادند.معمولا واسه یک ماه بعد وقت میدند.سوء پیشینه که نهایتا 10 روزه میاد.این قانون جدیده.چون برای ثبت شرکت گرفتن سوء پیشینه الزامی شده زود میاد ( چون کارم اینه میدونم) همه مشتری های من بین 5 روز تا دو هفته نهایتا گرفتند.ترجمه اش هم که اگه بگین عجله دارید زود حاضر میکنند.به نظر من از الان وقت بگیرید.
    تازه اگه مدارکتون ناقص باشه از روزیکه میرید سفرت 2 هفته وقت میدند که کامل کنید.پستی که من تجربه ام رو از سفارت گذاشتم بخونید متوجه میشید.من اجاره نامه و عقد نامه ام حاضر نبود بهم گفتند دو هفته وقت داری کامل کن
    ممنونم از کامل و جامع پاسخ دادن به من
    خیلی متشکرم
    پس میتونم با نقصم برم سفارت ولی کارم دوبارکی میشه
    بازم ممنون

من از سرزمین آه آمده ام، سرزمین اندوه های بسیار