صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 66

موضوع: ویزای کار ( ۶ ماهه ) - اتریش

پیش فرض پاسخ : ویزای کار ( ۶ ماهه ) - اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام
    برای گرفتن ویزای کار امتیاز شما باید از 100 نمره 70 باشه و شما باید مدارکتون را به سفارت ارائه بدید
    برای ویزای RWR اقدام می‌کنید که ۶ ماه برای پیدا کردن کار هستش. اونها مدارک رو میفرستند شهرداری هر شهر
    اگه شما جزو مدارک ارسالیتون، دعوتنامه کاری از یک کارفرما تو اتریش داشته باشید، اون وقت شهرداری واسه ارزیابی اونا رو میفرسته
    اداره کار یا همون AMS
    اونجا تشخیص میدن و امتیاز بندی صورت میگیره در صورتی‌ که امتیاز‌ها به اون مینی موم برسه، با ویزای ۶ ماه موافقت می‌شه.
    بودن کسانی‌ که دعوت نامه کاری نداشتن ولی‌ مثلا فوق لیسانس فنی‌ داشتن با زبان آلمانی‌ ب۱ یا ب۲ و دیگه امتیاز مربوط
    به دعوتنامه کاری کارفرما رو لازم نداشتن
    این افراد ویزای ۶ماه میگیرن و با پول خودشون میان واسه پیدا کردن کار.

نحوه امتیاز دهی سیستم
    :

وضعیت تحصیل حداکثر 40 امتیاز

حداقل مدرک تحصیلی لیسانس تا فوق لیسانس: 20-امتیاز
    رشتهای فنی، کامپیوتر و زیر مجموعه رشته های علوم طبیعی 30 امتیاز
    مدرک دکترا 40 امتیاز
    حقوق سالیانه بالا: 20 امتیاز
    کارهای تحقیقاتی: 20 امتیاز
    لوح تقدیر یا ثبت اختراع: 20امتیاز

و
    ضعیت شغل
    حداکثر 20 امتیاز

سوابق کاری یا کارهای مدیریتی: 2 امتیاز به ازای هر سال
    سوابق کاری 6 ماهه در اتریش: 10 امتیاز

و
    ضعیت مدرک زبان
    حداکثر 10 امتیاز

مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی:مبتدی 5 و پیشرفته 10 امتیاز، (بستگی به مقطع دارد
    English:Tofel - IELTS,-------Deutsch: A1,A2,B1,B2,C1,C2

و
    ضعیت سنی
    حداکثر 20 امتیاز

تا 35 سال 20 امتیاز

تا 40 سال 15 امتیاز

تا 45 سال 10 امتیاز

وضعیت تحصیل در اتریش حداکثر 10 امتیاز

داشتن تحصیل ابتدایی در اتریش:5 امتیاز

داشتن مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاههای اتریش: 10 امتیاز

پروسه زمانی تحویل مدارک به سفارت بدون نواقصی مدارک تا اخذ ویزا 2 - 4 ماه میباشد

توجه: مدارک فارسی فوق میبایستی به زبان آلمانی یا انگلیسی با تمامی مهرهای مربوطه ترجمه شده و با مدارک دیگر و فرم مخصوص به سفارت اتریش در تهران ارائه داده شوند

پروسه زمانی تا صدور ویزا بین 2-4 ماه میباشد
    سلام.
    ببخشید اگه امتیاز کمتر از 70 بیاریم بهمون ویزای جستجوی کار نمیدند؟
    من لیسانس حسابداری دارم.
    26 سالمه.
    سابقه کاری ندارم.
    مدرک زبان ندارم.
    لیسانس حسابداری 20 امتیاز داره یا 30 امتیاز؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1381370 نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید اگه امتیاز کمتر از 70 بیاریم بهمون ویزای جستجوی کار نمیدند؟
    من لیسانس حسابداری دارم.
    26 سالمه.
    سابقه کاری ندارم.
    مدرک زبان ندارم.
    لیسانس حسابداری 20 امتیاز داره یا 30 امتیاز؟
    سلام دوست عزیز. قطعا خیر!

Junior Member

دوستان سلام
    کدوم مدارک ترجمه شده باید تاییدیه سفارت داشته باشه؟ مدارک تحصیلی کافیه یا مدارک کاری هم تاییدیه می خواد؟
    و پروسه تاییدیه گرفتن رو کسی میدونه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    حقیقتش چیزی که میدونم جزو امتیاز ها هست وبرای ارتباط مشاغل مهمه اینکه مدرک حتما میخواد ننوشتن چون اگر اینطوری بود میگفتن مثل سفارت المان به گوته برید ومدرک بگیرید و به نظرم همون مدرک موسسه کافی باشه
    وشما باید در اونجا مثلا یه حساب بانکی جاری باز کنید تا حقوق واجاره خونه و...واریز وکسر بشه این مسائل نیاز به دانستن زبان داره

انگلیسی در مدارس به عنوان زبان خارجی اول تدریس میشه و در حال حاضر بسیاری از اتریشی ها شامل کارمندان دولت و اشخاصشاغل در دفاتر و مراجع رسمی به این زبان صحبت میکنن

هنگام تعامل با مقامات و ادارات (برای مثال، مقامات شهرداری منطقه، سرویس اشتغال عمومی اتریش ( ،)AMSجستجوی خدمات پزشکی)
    و همچنین در مدرسه یا در محل کار، بهتر است و خیلی اوقات ضروری است که آلمانی صحبت کنی

دورههای زبان آلمانی توسط بسیاری از مراکز و مؤسسات (برای مثال، توسط مراکز آموزش بزرگسالان ( BFIانستیتوی ارتقای شغلی،)مراکز یادگیری بزرگسالان ( )Volkshochschuleو انستیتوهای زبان) ارائه میشن. با این حال، باز هم پیدا کردن یک دوره زبان آلمانیرایگان یا ارزان دشوار است

BFI( http://www.bfi.at/kurse اتریش

))Volkshochschule Wien(مرکز آموزش بزرگسالان وین http://www.vhs.at

مییتونی برای جستجوی کار با AMS مکاتبه کنی شاید بتونی دقیق بپرسی
    خدمات عمومی مدیریت نیروی کار که بیشتر تحت عنوان (( Arbeitsmarktservice )AMSسرویس اشتغال عمومی اتریش) شناختهمیشه، خدمات خود را از طریق دفاتر AMSارائه میکننسرویس اشتغال عمومی اتریش ( )AMSمسئول مشاوره و ارجاع کار برای اشخاصی که مقیم دائم اتریش هستند و در حال حاضر در اتریشاقامت دارند و نیز مسئول مزایای بیمه بیکاری (مانند مزایای بیکاری ( ))Arbeitslosengeldاست.
    جویندگان کار و اشخاص بیکار میتونن به عنوان افرادی که به دنبال کار هستند در دفاتر محلی AMSثبت نام کنند

)AMS (دفاترhttp://www.ams.at/

You have to submit the following documents for examination of the individual criteria under the points system (see above):

3. Language skills

• Language diploma or language course certificate at the A1 or A2 levels of the Common European Framework of Reference for Languages.
      German language diplomas and certificates may in particular be obtained from the following institutions: ÖSD, Goethe-Institut, Telc GmbH, Austrian Integration Fund (ÖIF)
      The following diplomas and certificates in particular are recognised as evidence ofproficiency in English: Cambridge Certificate, TELC, IELTS diploma, TOEIC diploma, TOEFL diploma.

فکر میکنم مدرک زبان رو میخواد دوست عزیز.

Junior Member

سلام. از دوستان عزیز هرکی اطلاعاتی در این زمینه داره خوشحال میشم کمکم کنه. 30 سالمه، ارشد برق، پنج سال سابقه کار و تدریس دارم و امتیازم حداقل 70 هست، با این شرایط:
    1) امکان اخذ این نوع از ویزا هست
    2) ی چیزری که خیلی ذهنم رو مشغول کرده و خیلی هم جستجو کردم ولی متاسفانه جواب قطعی نگرفتم اینه که آیا با حضور شش ماهه و صرف هزینه زندگی و ... امکان پیدا کردن کار هست؟ چون اکثرا با نا امیدی میگن امکان پیدا کردن کار خیلی پایینه
    3) بین اتریش و آلمان کدومش از نظر کاری تو الویته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza175 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من تقریبا سه ماه بعد مصاحبه ویزا جستجوی کار اتریش دارم. چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگر میدونید راهنمایی کنید.
    1- مدارک مربوط به سوابق کاری چی هستند؟ اشتغال به کار، فیش حقوقی، سابقه بیمه تامین اجتماعی و قرارداد کاری کنونی کافی هستن؟
    2- همه مواردی که تو گزینه 1 هستن باید به المانی ترجمه بشه؟ و آیا میشه همشو تو یه پلمپ قرار داد برای هزینه تاییدیه کمتر؟
    3- مواردی مثل گردش حساب بانکی که به انگلیسی هم میشه گرفت باید به آلمانی ترجمه بشه؟
    4- به جای قرارداد اجاره خونه میشه مدرک رزرو هاستل از سایت booking.com ارائه داد؟
    سلام آقا مرتضی
    آقا من می خوام برای ویزای جستجوی کار اتریش اقدام کنم و یکسری سوال برام به وجود آمده که بسیاز شبیه به سوال هایی هست که شما توی فروم پرسیده بودین.
    شما موفق به گرفتن ویزا شدین؟
    می خواستم اگر امکان داره در مورد سوال های زیر من را راهنمایی کنین

1- مدارک مربوط به سوابق کاری چی هستند؟ و اگه بیمه نداشته باشیم و فقط گواهی کار از شرکت بگیریم کفایت می کنه؟
    2- مواردی مثل گردش حساب بانکی که به انگلیسی هم میشه گرفت باید به آلمانی ترجمه بشه؟
    3- به جای قرارداد اجاره خونه میشه مدرک رزرو هاستل از سایت booking.com ارائه داد؟

ممنون می شم اگر اطلاعاتی دارین من را راهنمایی کنین.
    با احترام

Junior Member

سلام دوست عزیز

زمانی که من خواستم برم سفارت مصادف شد با اوج بحران ارز و قیمت های نجومی یورو و ازونجایی که هزینه های اتریش خیلی سرسام آور بود واسه همین وقتمو کنسل کردم. بعلاوه جواب سوالاتمو هم نتونستم پیدا کنم و این ریسک برای من بیشتر میکرد.

Junior Member

سلام بچه ها،

کسی به تازگی برای گرفتن ویزای شش ماهه جستجوی کار اتریش اقدام کرده؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعات به روز در این مورد داشته باشه و با من به اشتراک بذاره.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

با سلام
    دوستان من فرم درخواست وقت برای ویزای جستجوی کار رو فرستادم و به من ایمیل زدند که پاسپورتتون رو بصورت PDF اتچ کنید. من هم همین کار رو کردم و روی همون ایمیل ریپلای کردم. خواستم ببینم چند روز طول میکشه تا ایمیل جوابش که برای من وقت رو تعیین می کنن ارسال میشه؟
    ضمنا خواستم بپرسم ترجمه هم به انگلیسی و هم به آلمانی میتونه باشه؟
    و اینکه آیا نیاز به برابر اصل کردن مدارک توسط دفتر خانه و همچنین تایید ترجمه ها توسط دادگستری و خارجه هست یا خیر؟
    چون برای ویزای شنگن تایپ C نیاز به این کارها نبود.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام به دوستان

در مورد مدرک زبان من IELTS 6 دارم که معادل ‌B2 میشه ولی برای سال ۲۰۱۲ هستش. نمی دونم سفارت که میخواد چک کنه مدت اعتبار مدرک هم براش مهمه یا نه. تو وب سایت رسمیشون هم جایی چیزی من پیدا نکردم که پاسخم رو بگیرم. کسی از دوستان چیزی می دونه؟ بعدش آیا واقعا طبق گفته خودشون با مدرک زبان انگلیسی شانسی وجود داره؟

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)