صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55

موضوع: تاثیر بحران اقتصادی آمریکا بر گرفتن فاند

پیش فرض تاثیر بحران اقتصادی آمریکا بر گرفتن فاند

با توجه به بحران اقتصادی که به تازگی در آمریکا پدید اومده، ممکن هست سیاستهای آمریکا در مورد فاند دادن تغییر کنه و محدودیت ایجاد کنه برای سال بعد؟
    fall2009
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر بحران اقتصادی آمریکا بر گرفتن فاند

با سلام خدمت دوست عزیز

راستش من در مورد مسائل اقتصادی خیلی صاحب نظر نیستم و دوستانی که اقتصاد و رشتهای مرتبط خواندند باید بیشتر نظر دهند.
    این سوال خود من هک بود و با یکی از دوستان متخصصم در این مورد صحبت کردم که در زیر برایتان می نویسم.

تولید ناخالص ملی آمریکا 13500 میلیارد دلار است این را با چین مقایسه کنید که 2500 ملیارد دلارو ایران که 75 میلیارد دلار است

اگر ارقامی که در اخبار میشنوید با این مقادیر مقایسه نمایید متوجه بزرگنمایی جریان خواهید شد

و در نهایت اینکه خیالتان جمع آمریکاییها به این راحتی بند را به آب نمیدهند.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

خوشبختانه انقدر استراتژیست و اقتصاد دان و مدل ساز و شبیه ساز و متخصص دارن که مطمئن باشید این ها رو مدت ها قبل می دونستن وقتی شرکت هایی توی آمریکا هست که آب و هوا را برای چند ماه بعد پیش بینی می کنن دیگه سیستم های آب و هوا که از سیستم اقتصادی ساده تر نیست. اگه بحرانی هست برای کشورهای جهان سوم مثل ماست واسه همین باید سریع رفت نه به خاطر اینکه فاند ها می پره بلکه به خاطر اینجا. من یادمه که شبکه چهار یه کنفرانسی در مورد انرژی بود که یه بابایی داشت در مورد افزایش تقاضای انرژی صحبت می کرد قضیه مال حدود یکسال قبل از 100 دلار شدن نفته بعد اونجا می گفت قطعا نفت به 100 دلار می رسه که بعدا وقتی به 50 دلار رسید خیلی باز می گفتن نه به 100 نمی رسه که رسید. خیالتون راحت باشه مشکلی نیست. شبکه خبر دکتر آرمان رییس سابق بورس می گفت که صندوق دانشگاه هارواد 15 میلیارد دلار موجودی داره. عددها خیلی بیشتر از اونه که اتفاق خاصی بیفته.
    HOPE, GIVES YOU WINGS

من فکر می کنم متاسفانه اینطور میشه. این بحران گویا خیلی اثرات بدتری از اونی که فکر کنیم داره و در چند سال آینده باعث تورم و بیکاری در آمریکا خواهد شد. با یه استادی تو کانادا در ارتباطم که همش می گه آمریکا دیگه تموم شد! باید به چین فکر کرد!! سعی می کنم بگردم و یه کمی لینک برای حرفام بذارم اینجا ولی خیلی ها می گن امریکا از 1930 تا حالا چنین بحرانی نداشته

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

این سوال خود من هم بود و میترسیدم فاندم بپره یا کم بشه یا یه طوری بشه چون دیفر کردم
    بعدش فکر کردم دیدم این ها بچه نیستند برای حل همچین مشکلی بیاند فاند ها روی تحقیقاتشون رو کم کنند و بگند خب حالا تا 10 سال دیگه
    بقول saeedeh اصلا همچین پول هایی بعنوان stipend چیزی نیست برای دانشگاه ها در حالیکه خوف ترین پروژه ها انجام بشه

یادمه در یکی از کانال ها یک سناتور امریکا میگفت هههههههه! ما تکنولوژی 50 سال دیگه رو هم داریم!!!! ولی روو نمیکنیم
    حالا نمیدونم راست میگفت یا میخواست بترسونه یا جو گیر شده بود-اما اونا حسابگر تر از این حرف هاند
    tuition fee ها که زیاد شده برخی جا ها ولی حداقل در کیس خودم که مشکلی پیش نیومد در فاند فکر کنم نباید انتظار داشت در سیاست هاشون تغییری بکنه ولی شاید رقابتی تر بشه گرفتن فاند چون هزینه ها زیاد تر شده و مثلا سلف فاندها و نیمه فاندها هم دیگه تمایل به فاند بیشتری داشته باشند
    علیرغم اینکه همین امروز در شبکه ای حتی از بحران ناسا صحبت میکرد و روی زمین موندن احتمالی برخی از پروژه ها و با در نظر گرفتن اینکه ناسا منبع فاند خیلی از تحقیقات هستش- بازهم فکر نمیکنم همچین کشور برتری جویی بیاد به تحقیقاتش توسط بهترین دانشجویان ضربه بزنه
    اینها هزار و یک راه بلدند تا جبران مافات کنند-نه بابا خوف نکنید-کشوری که حرفش روی قیمت نفت و طلا تاثیر میگذاره به این اسونی ها از کوره در نمیره

the 700 billion bucks bill for the bailout is about 1/4 of the budget of one year of the federal government
    ( which is about 3.1 trillion)

besides
    , the budget proposed by Bush for next fiscal year has a net deficit of approximately 400 billion dollars, adding to a United States governmental debt of about $9.7 trillion.

for sure this 700 billion bill will affect the budget of all ministries
    and of course it will affect the funding of projects with a governmental sponsor source

check this out for the USA budget
    http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Un...federal_budget

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

شک نکنید که که موضوع روی اقتصاد دانشگاههای کوچک و دانشگاههای ایالتی تاثیر میزاره من خودم موردی داشتم که Chairman یکی از این دانشگاهها تو ایمیل به من گفته.
    What Goes Around...Comes Around

Member
    رشته و دانشگاه
    علم و صنعت ایران - مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط ch_hamid123
    من فکر می کنم متاسفانه اینطور میشه. این بحران گویا خیلی اثرات بدتری از اونی که فکر کنیم داره و در چند سال آینده باعث تورم و بیکاری در آمریکا خواهد شد. با یه استادی تو کانادا در ارتباطم که همش می گه آمریکا دیگه تموم شد! باید به چین فکر کرد!! سعی می کنم بگردم و یه کمی لینک برای حرفام بذارم اینجا ولی خیلی ها می گن امریکا از 1930 تا حالا چنین بحرانی نداشته
    بابا جون اين حرفا كجا بود؟ امريكا از اين بحران ها كم نداشته كه! بايد توجه كنيم كه معني بحران براي من و شما كاملا متفاوته از معني اونا! من و شما احتمالا تا وقتي كه فرش زير پامون رو از دست نديم نميگيم بحران! كما اينكه من تا حالا نشنيدم كسي از گروني هاي اخير به عنوان بحران ياد كنه! اما امريكايي ها قسط خونه هاشون عقب افتاده ميگن بحران!

همون 1930 كه شما ميگين امريكا تو دوران ركود بوده و بحران خيلي خفني داشته، 10 سال بعدش يعني دهه 1940 در حين جنگ و همينطور بعد از جنگ دوم جهاني، كل اروپاي غربي رو حمايت مالي و تسليحاتي ميكرد!

كيوان
    برای اینکه امضات از دو خط بیشتر نشه، فقط کافیه یکم سعی کنی &nbsp;

ApplyAbroad Veteran

شاید سوال من یه کم متفاوت باشه.
    میخواستم بپرسم حالا که تورم آمریکا شده حدوده 7 درصد این تورم باعث میشه که کسایی که موفق به گرفتن فاند شدن! مقدار فاندشون سال بعد افزایش پیدا کنه یا با توجه به بحران اقتصادی میزان فاند ثابته؟
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Junior Member

اول اينكه شايد در ابتدا اين بحران ماليه آمريكا بود ولى همين الان بحران جهانيه، و اروپا، ژاپن و چين هم در حالت بحرانى هستند. اتفاقا چين كه اقتصادش بر پاييه صادرات ارزان هست بيشترين آسيبو از كم شدن سفارش ميبينه! و همينطور ايران از كم شدن قيمت نفت بيشترين ضررو ميكنه.
    از طرفى كمك دولت فدرال همون طور كه آريانو گفت موجب كسريه بودجه ميشه و اين در كمك به دانشگاه هايه ايالتى تاثير ميزاره، ولى از طرفى همين كمك ممكنه بخشه خصوصى رو كمك كنه و پرژه هايه بيشترى به دانشگاه ها داده بشه. من خودم فك ميكنم كمك فدرال بخش كوچكى از بودجه دانشگاه ها رو تشكيل ميده، البته بايد ديد.
    يه چيزه كلى هم كه هست اينه كه بحران اقتصدى به معنيه ضعيف شدن اقتصاد نيست، بلكه يه مرحله طبيعيه كه بعد از رونق بدونه پشتوانه اتفاق ميفته، مثه بدنه سالمى كه به دليله بى احتياطى سرما بخره، هر اقتصاد ازاد هم ناگزير از تجربيه بحران اقتصادى هست.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)