صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 55

موضوع: تاثیر بحران اقتصادی آمریکا بر گرفتن فاند

پیش فرض پاسخ : تاثیر بحران اقتصادی آمریکا بر گرفتن فاند

یه جورایی هم تاثیر داره هم تاثیر نداره...

مثلا توی انگلیس هم که بحران اقتصادی وجود داره دانشگاه ما که بورسهای دانشجوهای خارجی رو نه از نظر تعداد و نه از نظر مقدار کم نکرده ( حتی نسبت به سال قبل مقداری زیاد هم کرده ) . پس این تاثیری که منظور شماست اونچنان وجود نداره. یعنی این کشورهای توسعه یافته بیشتر از ما عقلشون می رسه که چه چیزی مهمه و مثلا ضرر اینکه دانشجویان خوب خارجی رو فراری بدن از منفعت صرفه جویش بسی بیشتره...

اما از طرف دیگه به طور غیر مستقیم یه تاثیرایی هم داره... مثلا پارسال کمکهایی که دانشجویان به عنوان TA به استاداشون می کردن ساعتی 10-12 پوند علاوه بر بورسشون که اینجا award محسوب میشه ( نه TA , RA ) می گرفتند. اما از امسال کمکهای به عنوان TA رو تا سقف 150 ساعت در سال آوردن توی قرارداد بورس. به عنوان دیگر یه جورایی از هزینه های غیر مستقیم شون کم کردند.

اما کلا تا جایی که من دیدم انعکاس این بحرانها توی اخبار بیشتره. یعنی همین طور که بچه ها گفتن نگران نباشید... بحرانی که منظور اینهاست با درک ماهایی که یه جورایی مرغ طوفان(!!!!) هستیم از بحران فرق داره... یعنی به عنوان یه شهروند عادی اگه داری زندگی می کنی و به اخبار گوش ندی اصلا متوجه نمی شی چیزی به عنوان بحران اقتصادی وجود داره یا نداره یا اصلا بحران با کدوم ب نوشته میشه! ( حداقل به عنوان دانشجو) ... زندگی عادی جریان داره... اما توی ایران قیمت خونه سه برابر میشه هیچ کس نمیگه بحران...
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

This picture will help to comprehend whats gonna be happened

for the funding of the students we should wait and see whats gonna be happened in next year and how they gonna compensate the huge deficit as I said in my previous post

Its clear that when the govornment does not have the money it can not allocate some budgets to some areas
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

اگه قرار باشه این مشکل تاثیر منفی داشته باشه فکر کنم بد نباشه این بحران رو بیشتر در بعضی از ایالت ها و یک اپلای احتمالی سنجیده به دانشگاه های اونا در نظر بگیرید-businessweek در 8 اکتبر اعتقاد داره که این ایالت ها کسری بودجه بیشتری دارند و هزینه هاشون رو خودشون نمیتونند تامین کنند- بخصوص اگه دانشگاه ها public باشند بیشتر ممکنه تاثیر داشته باشه:
    http://finance.yahoo.com/loans/artic...for-Themselves
    کالیفرنیا که اینجا هم اوله!!!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من چند مورد رو بگم :

1. اون 700 میلیارد دلاری که قرار شده دولت امریکا برای این بحران اختصاص بده یه قطره توی دریاست ... این بحران خیلی بزرگتر از چیزی که فکر رو بشه کرد ...

2. اما اونا مثل ایران و بقیه کشورهای جهان سوم نیستند که هدفشون کم کردن تورم باشه .. کافیه یه ذره رشد اقتصادیشون کم بشه تا داد و فریادشون بره هوا ... برای هر چیزی بودجه اختصاص می دن و الکی بخاطر یه چیزی بودجه بقیه قسمت ها رو کم نمی کنند .. قلک که ندارن بگن که 100 تومن بیشتر نداریم اگه 70 تومن بدین به رکود اقتصادیمون مجبوریم 10 تا از بودجه های علمی و آکادمیکمون بزنیم ..

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang.82
    شک نکنید که که موضوع روی اقتصاد دانشگاههای کوچک و دانشگاههای ایالتی تاثیر میزاره من خودم موردی داشتم که Chairman یکی از این دانشگاهها تو ایمیل به من گفته.
    اگه این دوستمون بگه که دقیقآ استاد چی گفته خیلی خوب می شه ..

توی سیستم های اقتصادی قسمت زیادی از اتفاقات بر مبنای روانشناسی مردم و بازار هستش اگر دولت آمریکا بتونه از لحاظ روانی مردم رو کنترل کنه بحران رفع می شه مشکل الان هجوم مردم برای فروش سهامشونه چون فکر می کنن داره ارزشش از دست می ره و مطمئن باشید این کار رو می کنه . حالا توی روند بورسی که به دانشجوها می دن چه تاثیری می ذاره فکر نمی کنم تاثیر زیادی بذاره چون خودشون می دونن که چی مهمه و چی نیست. همه ی دوستان دیدید که توی اکثر دانشگاه ها کارهای تحقیقاتی تقریبا روی دوش هندی و چینی و ایرانی و .. است و خودشون شاید کمتر از 50 درصد دانشجوی های دکتری رو تشکیل می دن چرا؟ واسه اینکه ارزونتره بچه های دکتری با حقوق 2000 دلار در ماه (بدون هزینه دانشگاه) اونجا کارشون راه میفته ولی فکر کنم یه مهندس (لیسانس) آمریکایی معمولی در کمترین حالت بیش از 2000 دلار در ماه در میاره. بنابراین در هر شرایط اقتصادی ای این کار به صرف آمریکاست و هیچ وقت از اینجا نمی زنه
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member

این خبریه که یاهو زده:
    California is going to Washington, D.C., to ask for $7 billion to cover its budget shortfall. Otherwise it won't be able to pay for its teachers, cops, firemen, and other essential services.
    Unfortunately, California won't be alone. A number of other states are experiencing a huge dive in tax revenue and could be going cap in hand to Uncle Sam alarmingly soon. How bad could it get? The potential cost for all the 31 states facing both major and minor shortfalls could be as much as $53.4 billion.

مثل اینکه پول معلماشونو ندارن بدن وای به حال ما که می خواهیم واسه 2009 fall اقدام کنیم. :'(

رشته و دانشگاه

منظور شما همون پست شماره 12 این تاپیک هست دیگه؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من با نظر WAY2GO موافقم ..
    تازه بعد از این موضوع به نظر من بیشتر می آن بودجه به تحقیقاتشون اختصاص می دن که ته و توه این موضوع رو در بیارن ..
    خوشبختانه کشورهای پیشرفته دید استراتژیک دارن و بجای اینکه فکر ماهی باشن می آن موضوع ماهی گرفتن رو پیگیری می کنند ....
    به نظر من که این موضوع اصلآ چیزی نیست که ارزش این رو داشته باشه که بهش اینقدر مشغول شد ...
    ما ها GREمون رو 1300 به بالا بگیر ... بعد ببینیم بهمون فاند می دن یا نه !

رشته و دانشگاه

من دو پست صفحه قبل گفتم خودم- امریکایی ها بچه نیستند که ....
    اینها فاند waiver خودم رو حتی بعد از دیفر زیاد کردند واسه بهار 09
    خوف نکنید مشکلی نیست

Senior Member

این بحران گذراست و مطمئن باشید بعد از انتخابات آمریکا اوضاع بر می گرده سر جاش. فقط در صورتی بر دانشگاهها و بودجه اونا اثر می گذاره که طولانی مدت باشه...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)