صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 55

موضوع: تاثیر بحران اقتصادی آمریکا بر گرفتن فاند

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

پیش فرض پاسخ : تاثیر بحران اقتصادی آمریکا بر گرفتن فاند

نمی خواهم که از آمریکائی ها تعریف بکنم ولی مگه تا قبل از این اقتصاد آمریکا بحران زده نبود...
    مدتهاست که پس از 11 سپتامبر اقتصادشون یه جورائی بیمار شد !
    اونا همه فن حریف هستند و به نظر من این یه جور بازیه! پایه های اقتصاد اونا قوی تر از این حرفهاست که برای یه همچنین بحرانهایی بخواهند تغییری
    تو Education System بوجود بیارند...نمی دونم ولی فکر کنم راههای مطمئن تری رو انتخاب بکنند و تصمیماتی بگیرن
    که از نتیجه اش مطمئن باشند!!! مثلا اگه لازم باشه شاید شاید یه جنگ دیگه راه بندازن...
    ببخشید که یه کم سیاسی شد ;D

Junior Member

ببینید بچه ها چرا فکر می کنیدکه با یک جنگ دیگر این بحران حل میشه/و اصلا چرا باید زودگذر باشه؟و چه ارتباطی به ریاست جمهوری جدید داره؟ مشکل فراتر از این حرف هاست.

Junior Member

بحران فعلي در چه وضعيتي است؟
    وضعيت فعلي بازارهاي مالي جهان را نمي‌توان بحراني دانست كه يك طرف آن برندگان و طرف ديگر آن بازنده‌ها قرار دارند؛ همه اقتصادهاي بزرگ و كوچك دنيا به تدريج در حال چشيدن بحراني هستند كه از خيابان منهتن نيويورك آمريكا سرچشمه گرفته است، يعني از واقعه 11سپتامبر در مقر مركز تجارت جهاني در نيويورك.
    بحران مالي اخير آمريكا از آن بحران‌هايي است كه به قول آلن گرينسپن، رئيس سابق بانك مركزي آمريكا، هر قرن يا حداكثر هر نيم قرن يك بار اتفاق مي‌افتد.بحران مالي اخير آمريكا از آن بحران‌هايي است كه به قول آلن گرينسپن، رئيس سابق بانك مركزي آمريكا، هر قرن يا حداكثر هر نيم قرن يك بار اتفاق مي‌افتد. اكنون ديگر همه اقتصادهاي بزرگ از سقوط نظام بانكي آمريكا و آشفتگي وال استريت (مركز بزرگ‌ترين مراكز اقتصادي ايالات متحده آمريكا و چند بورس مهم اقتصادي اين كشور از جمله بازار بورس نيويورك، بازار بورس نزدَك، بازار بورس آمريكا، بازار بورس تجاري نيويورك و ميز بازرگاني نيويورك) سهمي برده‌اند

Junior Member

ريشه بحران كجاست؟
    بيشتر موسسات مالي كه اخيرا در آمريكا دچار مشكل شده‌اند موسسات مالي سرمايه‌گذاري و بيمه‌اند و طبيعي است اگر بازارهاي مالي آسيب جدي ببينند كل اقتصاد آسيب جدي خواهد ديد.
    آخرين بار كه بحراني با اين وسعت و عمق در بازارهاي مالي رخ داد سال 1929 بود كه پيامد آن، ركود عظيمي‌بود كه نزديك به 10سال ادامه يافت و توليد ناخالص آمريكا و دنيا را به شدت كاهش داد.
    اكثريت قريب به اتفاق آمريكائيان براي خريد مسكن، وام مي‌گيرند. ارزش وام مسكن هم گاهي تا 95درصد ارزش آن است، البته هر مقدار سهم وام بانك از قيمت خانه،‌ بيشتر باشد نرخ بهره آن نيز بيشتر محاسبه مي‌شود.
    وقتي كه فرد وام‌گيرنده به هر دليل قادر به پرداخت اقساط خريد ملك نيست، بانك وام دهنده ملك وي را به جاي طلب وامش، تصاحب مي‌كند. قاعدتاً زماني كه نرخ بهره افزايش يابد احتمال بازپرداخت اقساط وام به علت بار مالي بيشتر آن براي وام‌گيرنده، كاهش مي‌يابد و احتمال مصادره خانه به وسيله بانك افزايش مي‌يابد.
    بعد از حمله به برج‌هاي تجارت جهاني و شوك اقتصادي ناشي از آن، بانك مركزي آمريكا (فدرال رزرو) با هدف مقابله با اين شوك اقتصادي و رونق بخشيدن به اقتصاد كشور، نرخ بهره بين بانكي را كاهش داد به طوري كه نرخ بهره از حدود 6 درصد در مدت كوتاهي به يك درصد كاهش يافت.
    با كاهش نرخ بهره بانكي، تقاضا براي وام (مخصوصا براي خريد مسكن) افزايش پيدا كرد. يعني چيزي شبيه آن چه كه طي 3سال اخير در بازار مسكن ايران رخ داد. در ايران از 3سال پيش با افزايش حجم نقدينگي در كشور، مردم با سابقه‌اي كه از سود ده بودن سرمايه‌گذاري در املاك داشتند، اقدام به خريد خانه كردند كه رشد حبابي قيمت مسكن را به دنبال داشت. همين مسئله در اقتصاد آمريكا نيز بروز كرد و در نتيجه، تقاضا براي خريد مسكن در اين كشور افزايش يافت. از سوي ديگر افزايش تقاضا و عدم واكنش سريع عرضه باعث افزايش قيمت مسكن در آمريكا شد.
    طبيعي است زماني كه قيمت خانه در حال افزايش است بانك وام‌دهنده نگران بازپرداخت اقساط وام توسط خريدار خانه نيست زيرا بانك مطمئن است در صورت عدم بازپرداخت اقساط وام، مي‌تواند ملك خريداري شده را مصادره كند و بفروشد و زياني هم نصيبش نشود.
    وام‌گيرنده (همان خريدار ملك) هم خيالش راحت است كه به علت افزايش چشمگير قيمت مسكن، هر زمان كه بخواهد مي‌تواند با فروش آن علاوه بر بازپرداخت كل وام بانك، مبلغي هم سود كند. به همين دليل و از سال 2003 تا 2005 بانك‌هاي آمريكايي با شرايط بسيار آساني اقدام به اعطاي وام خريد مسكن به شهروندان به‌‌ويژه ‌آن دسته از افراد كم‌اعتباري كه در شرايط عادي قادر به دريافت وام نبودند، كردند. از سوي ديگر، سرمايه‌گذاران خارجي نيز با توجه به افزايش قيمت مسكن در آمريكا در سال‌هاي اخير، براي خريد مسكن به بازار اين كشور هجوم آوردند و به آتش افزايش قيمت مسكن، دميدند.
    بدين ترتيب بحران كم ‌كم شروع شد.افزايش قيمت مسكن به تدريج و با كمي ‌تاخير عرضه مسكن را در آمريكا افزايش داد. ساخت و ساز مسكن به تدريج به حدي افزايش يافت كه از سال 2006 به تدريج از تقاضا براي مسكن بيشتر شد. در نتيجه ‌انبوهي از خانه‌هاي ساخته شده، بدون تقاضا ماندند و روي دست صاحبانشان باد كردند و آن موقع بود كه جرقه اوليه بحران مالي آمريكا زده شد. بعد از اين واقعه، به محض آنكه اكثريت فعالان بازار متوجه اين حقيقت شدند كه قيمت خانه رو به كاهش خواهد گذارد، حباب قيمت مسكن در آمريكا تركيد و اين روند هنوز هم در آمريكا در جريان است.
    با كاهش قيمت مسكن از اواسط سال 2006، خريداران (وام گيرندگان از بانك‌ها) كه با دريافت رقم بالاي وام بانكي اقدام به خريد خانه كرده بودند، زماني كه متوجه شدند قيمت كنوني خانه‌شان از كل وامي كه دريافت كرده‌‌اند، كمتر شده، ترجيح دادند كه خانه را رها كنند و اجازه دهند كه بانك وام دهنده خانه را به جاي وامش مصادره كند.
    در اين حال، خريداران خانه ضرر كردند اما ضرر بيشتر نصيب بانك‌ها شد كه قيمت املاكي را كه به جاي بازپرداخت وام، از مشتري تملك كرده بودند از رقم وام پرداخت شده‌شان كمتر بود.
    بانك‌هاي سرمايه‌گذاري همچون لمن برادرز مهمترين قربانيان اين وضعيت بودند كه طي ماه‌هاي اخير مجبور شدند به جاي دريافت اقساط وام‌هاي پرداختي، خود املاك را تملك كنند و در نتيجه صدها ميليارد دلار زيان ديدند. لمن برادرز حتي مجبور شد براي جبران اين زيان، 600 ميليارد دلار از موسسات ديگر قرض كند اما در نهايت نتوانست دوام بياورد و ورشكسته شد.
    زماني كه زيان بانك لمن برادرز علني شد و اين بانك مجبور به استقراض عظيم از ديگر بانك‌ها گرديد، سهام‌داران بانك با سرعت هرچه تمام‌تر سعي كردند براي جلوگيري از زيان خود اقدام به فروش سهام‌شان كنند. از سوي ديگر، سپرده‌گذاران در بانك هم از ترس اين كه مبادا بانك ورشكسته شود، به شعب آن هجوم ‌آوردند تا پول خود را برداشت كنند و نتيجه آن شد كه شد: لمن برادرز، چهارمين بانك بزرگ آمريكا ورشكست شد.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط roosbeh
    زماني كه زيان بانك لمن برادرز علني شد و اين بانك مجبور به استقراض عظيم از ديگر بانك‌ها گرديد، سهام‌داران بانك با سرعت هرچه تمام‌تر سعي كردند براي جلوگيري از زيان خود اقدام به فروش سهام‌شان كنند. از سوي ديگر، سپرده‌گذاران در بانك هم از ترس اين كه مبادا بانك ورشكسته شود، به شعب آن هجوم ‌آوردند تا پول خود را برداشت كنند و نتيجه آن شد كه شد: لمن برادرز، چهارمين بانك بزرگ آمريكا ورشكست شد.
    درود
    لمان برادرز ورشكست نشد . اعلام ورشكستگي كرد(يه نمه فرقه)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

این جوابیه که یک استاد از UCSD بهم داده، زیاد نگران نباشید.

Dear Hoda,
    So far student support has not been affected by the financial crisis.
    It is hard to predict if there will be problems in the future, but I am optimistic.
    I don't think this should be a consideration for you.
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Champion

من فقط می خواستم یک پیشنهادی بکنم. امروز رییس دانشگاه برای همه دانشجوها ایمیل فرستاده و در مورد بحران اقتصادی و وضعیت مالی دانشگاه توضیح داده .
    بحران اقتصادی از دو طرف بر پذیرش شما تاثیر می ذاره : اول مشکل کمبود فاند ، دوم کمبود موقعیت کاری که باعث می شه افراد بیشتری اپلای کنند ! دانشگاه ما در سال قبل تا قبل از نیمه نوامبر کمتر از 30000 نقر اپلای کننده داشته و این عدد امسال به نزدیک 50000 نفر رسیده !!!
    الان دانشکده های مهندسی دانشگاه ما تفریبا فاندی برای مستر ندارند.
    من که ایران بودم قضیه رو جدی نمی گرفتم .. ولی واقعا جدیه ! : )
    در نتیجه (!!) فقط برای آمریکا اپلای نکنید و حتما برای کانادا، اروپا و هرجای دیگه ای که صلاح می دونید هم اپلای کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ordibehesht
    من فقط می خواستم یک پیشنهادی بکنم. امروز رییس دانشگاه برای همه دانشجوها ایمیل فرستاده و در مورد بحران اقتصادی و وضعیت مالی دانشگاه توضیح داده .
    بحران اقتصادی از دو طرف بر پذیرش شما تاثیر می ذاره : اول مشکل کمبود فاند ، دوم کمبود موقعیت کاری که باعث می شه افراد بیشتری اپلای کنند ! دانشگاه ما در سال قبل تا قبل از نیمه نوامبر کمتر از 30000 نقر اپلای کننده داشته و این عدد امسال به نزدیک 50000 نفر رسیده !!!
    در نتیجه (!!) فقط برای آمریکا اپلای نکنید و حتما برای کانادا، اروپا و هرجای دیگه ای که صلاح می دونید هم اپلای کنید.
    درسته این بحران جدی محسوب میشه.
    من با چند دانشگاه از نزدیک در ارتباط هستم و ایمیل های مختلفی رو در مورد نحوه کاهش هزینه های دانشگاهها دریافت کردم و تا حدودی در جریان کارشون هستم.
    متاسفانه این امر در فاند دانشجویان بی تاثیر نبوده. علاوه بر این مسوول امور مالی دانشگاه توصیه شون این بود که برای دانشگاههایی اپلی کنید که در state هایی قرار دارند که ممکنه آسیب کمتری نسبت به سایر ایالات دیده باشند.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

مثلا کدوم state ها آسیب کمتری دیدند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ordibehesht
    با توجه به کمبود موقعیت کاری تو آمریکا چه دلیلی داره که تعداد applicant ها برای آمریکا زیاد بشوند ؟ تازه باید کمتر هم بشند!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)