صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 95

موضوع: بانک اطلاعاتی اساتید برق قدرت در دانشگاه های امریکا و کانادا

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دیتابیس ایمیل و homepage اساتید برای رشته برق

اتفاقا اسم همه استادا یه جا باشه خیلی بهتر از اینه که جدا جدا واسه هر گرایش و کشور باشه . شاید تاپیکهای دیگه رو هم بشه در این تاپیک ادغام کرد ....
    باید دید کاربران حاضر هستن به انجام چنین کاری یا نه ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    ECEE Colorado Boulder

اگه اين كار عملي بشه ديگه نياز به كار وقت گير سر زدن به سايت دانشگاهها و كار هاي خسته كننده ديگه نيست از دوستان خواهش مي كنم كه همراهي كنند. من خودم تا چند وقت ديگه يه ليست مي ذارم اما براي كامل شدن نياز به همكاري دارم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

سلام، پیشنهاد خوبیه اما آخه ببینید:
    هر کسی تو یه زمینه خاص دنبال استاد می گرده! حالا شما homepage همه ی استادا رو هم آوردین اینجا، خوب مثلا" بنده که دنبال پردازش سیگنال هستم باید دوباره بشینم از بین اطلاعاتی که update هم نیست سرچ کنم که میشه همین کاری که الان می کنیم دیگه!

در ثانی الان خیلی کارای interdisciplinary رو بورسه و نمیشه گفت فقط استادی که تو دانشکده برق هست دانشجوی برق می گیره. نتیجه اینکه تقسیم بندی بر اساس رشته و حتی گرایش (که به نظر من گرایش هم یه دسته ی خیلی کلیه) چاره ساز نیست.

پیشنهاد: استادا رو بر اساس فیلد کاری دسته بندی کنیم:

مثال:
    1. homepage اساتیدی که رو image processing کار می کنن: آقای x و y .... که شاید آقای x تو ی دپارتمان پزشکی هم همکاری داره و ...
    2. homepage اساتیدی که در مورد VLSI کار میکنن...
    3. homepage اساتیدی که در مورد Rf IC کار میکنن...

یعنی tree اصلی مون Research Interests باشه نه دانشکده و رشته و گرایش. در این حالت تنها گذاشتن اسم، ایمیل، Homepage یا آدرس Lab کفایت میکنه، یه سر نخ که هر کی علاقه من بود کلیک کنه و بره تو سایت استاد و اطلاعات بروز رو ببینه.

Member
    رشته و دانشگاه
    ECEE Colorado Boulder

خوب اين هم فكر بدي نيست. اما بهتر كه زياد تو فيلد ريز نشيم. مثلا فيلد هاي مانند زير مثل Integrated Circuits, Image Processing, Coding ,Optic و مثل اين كه خيلي ريز نشه.

براي عملي شدن اين كار توي ديتا بيس يك فيلد اضافه مي كنيم و توي اون اين ها رو مي نويسيم. توي ديتابيس قابليت سورت كردن هم مي باشد كه به راحتي مي توان اساتيد مورد نظر را به راحتي پيدا نمود.

اين ليست رو ميشه هر چند وقت يكبار آپديت نمود كه مشكل به روز نبودن رو نداشته باشه و معمولا اساتيد هم هر روز كه فيلد عوض نمي كننه.
    خلاصه كار خوبيه اگه بشه.

لطفا اگه كسي اطلاعات داره بذاره شروع كنيم.

سیستم آمریکایی بریم جلو! خودتون که پیش قدم شدین یه قالب و فرمت ارایه بدین که روش بحث کنیم. مثلا" تو اکسل بریزیم یا .... فیلدها چی باشن...

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

این تاپیک داره خیلی خوب میشه . ایده های خیلی خوبی داره مطرح میشه .... هر کسی هر نظری در این مورد داره لطفا بیان کنه تا بهترین نتیجه ممکن از اشتراک افکار حاصل بشه
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

به نظرم اگه دیتابیسی شبیه اونچه برای نتایج پذیرش داریم ایجاد کنیم خوبه، یعنی با همون فرمت،بچه ها دیتا ها رو جمع آوری کنن و بدن مدیر تالار بریزه اونجا. قابلیت جستجو هم داره، همه هم می تونن ببینن، تاپیک طوماری هم درست نمیشه که کسی نتونه بخونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    ECEE Colorado Boulder

Lightbulb پاسخ : دیتابیس ایمیل و homepage اساتید برای رشته برق

آره من اول فکر اکسل بودم ولی اگر مدیر سایت این کار رو انجام بده کار خیلی عالیه میشه. خوب حالا به مدیر سایت بگیم و یا به مدیر انجمن؟

یه مشکل دیگه هم اینه که هنوز دیتا بیسی جمع آوری نشده. برای جمع آوری من یه نقشه دارم به صورت زیر:

1- لیست دانشگاه های آمریکا بر اساس رتبه رو از سایت UsNews : که از بچه های فروم گرفتم

2- به هر نفر چند Uni رو بدیم بعد از چند روز نتیجه رو برگردونه و همه رو تو یه فایل اکسل درآریم.

3- برای این کار نیاز به داوطلب داریم که اعلام آمادگی کننند.

من خودم کار هماهنگی و مرتب کردن تو اکسل رو انجام میدم فقط دوستان به من اعلام آمادگی کنند من لسیت دانشگاه های که باید سرچ کنن رو به هشون میدم.

باور کنین اگه همکاری کنین شانش پذیرش خودتون رو بالا بردین.

برایند کار دو نفر بیشتر از دو نفر می باشد. خودم

تو جه داشته باشین وقت زیادی نداریم.

خوبه. به نظرتون بهتر نیست دسته دسته شیم و هر دسته تو فیلد کاری مورد علاقه ش سرچ کنه؟ من برای بایوالکترونیک و هر کاربردی که الکترونیک تو بایو داره آماده هستم، البته ایشالا از پس فردا از بقیه دوستان هر کی برای بایو می خواد apply کنه با هم joint شیم.

مثلا" یه گروه 4 5 ... نفره که رو بایو تمرکز داریم و دانشگاهها رو بین خودمون تقسیم می کنیم. همین اتفاق برای فیلدهای دیگه هم می تونه بیفته، بچه های مخابراتی برن دنبال گرایشهای خودشون و البته ممکنه بعضی جاها هم پوشانی هم داشته باشیم که اشکالی نداره، بعدا" میشه مشخصشون کرد. به نظرم اینطوری تخصصی تره تا اینکه مثلا 20 دانشگاه رو من بگیرم و همه ی فیلد ها رو درآرم، چه بسا ممکنه تو بعضی زمینه ها مثل قدرت و ... قدرت انتخابگری بالایی نداشته باشیم چون فیلدمون نبوده...
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

البته اگه تعداد داوطلبین خیلی زیاد بشه در حد 40 50 تا که بعید می دونم، اینکه هر کس 1 یا 2 تا دانشگاه رو بگیره و کلا فیلدها رو درآره مقرون به صرفه تره. اما لا تعداد کم همونی که بالا گفتم ریسکش کمتره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)