صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 50

موضوع: آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ انجمن تبادل نظر و بیان تجربیات دانشجویان خارج از ایران

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

Thumbs up آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ انجمن تبادل نظر و بیان تجربیات دانشجویان خارج از ایران

با سلام،
    تا الان هر تاپیکی وجود داشت، صرفا تا مرحله اپلای و اخذ پذیرش بود! ولی برای مراحل پس از اخذ پذیرش تاپیکی نداشتیم...
    این تاپیک صرفا برای بیان تجربیات و تبادل نظر دانشجویان حقوق مشغول به تحصیل در خارج از کشور ایجاد می شود...
    هدف تاپیک منحصراً حفظ ارتباط دانشجویان حقوق در مقاطع تحصیلات تکمیلی خارج از کشور با همدیگر است.
    انشاالله ما در اینجا، در خصوص تجربیاتی که از زندگی دانشجویی در خارج از کشور داریم از تجربیات هم استفاده می کنیم. من باب مثال؛

- چگونه به زبان انگلیسی بطور موثر مطالعه حقوقی کنیم؛ تکنیک ها و راههای غلبه بر مشکلات مرتبط
    - چطور با اساتید خارجی رشته حقوق ارتباطی موثر داشته باشیم و مسائل مرتبط با آن
    - چگونه موضوع پایان نامه رو انتخاب کنیم تا با اهداف آیندۀ ما هماهنگ باشد
    - مشکلات و چالش های پیش روی ما در روزهای آغازین
    - توصیه ها و پیشنهادات و....

امسال، سال نسبتا خوبی برای بچه های فروم بود؛ من از دوستانی که پذیرش گرفتند وانشاالله بزودی عازم هستند هم تقاضا می کنم با فروم ارتباط خودشون رو حفظ کنند و سوالات، دغدغه ها و تجاربشون رو در اینجا به اشتراک بزارن... همانطور که تا حالا همه از این فروم و همفکری باهم بهرمند شدیم با تبادل نظرات و حفظ ارتباطمون در اینجا می تونیم بیش از گذشته موفق باشیم... چراکه چند فکر همیشه بیش از یک فکر کار می کنه!

(از دوستان عزیزی هم که تازه به جمع ما پیوسته اند، صمیمانه خواهش می کنم سوالات مرتبط با اخذ پذیرش، انتخاب رشته، رتبه (رنک) دانشگاه و ... رو در اینجا مطرح نفرمائید)
    ویرایش توسط salehifar : July 2nd, 2012 در ساعت 09:17 PM
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ تبادل نظر و تجارب دانشجویان حقوق خارج از ایران

اولین بحث رو شروع می کنم؛
    من انشاءالله حدود یک ماه ونیم دیگر در دانشگاه لوند یک زندگی دانشجویی جدید رو تجربه می کنم...
    چند روز پیش دانشگاه لوند به من ایمیلی زد و چند تا کتاب (بصورت فایل Pdf) برام ارسال کرد و گفتند که اینها رو باید بخونید تا با آمادگی بیاید اینجا...
    و همچنین یکی دو تا موضوع دادند که باید در خصوصش مقاله ای تهیه کنم و در آغاز ترم در کلاس کنفرانس بدم...
    همینطور از من خواسته شد که آمادگی این رو داشته باشم که رو ی اون موضوعات با بقیه دانشجو ها کار گروهی (group work) بدیم...
    (جالب اینه که بعد از همه اینها گفتند که امیدواریم تابستون خوبی داشته باشید!! )
    من وقتی کتابها رو میخوندم احساس کردم، یکم سرعتم زیادی کمه و این که هر از چندگاهی لازمه به دیکشنری حقوقی، مثل بلکز که واقعا جامع و کامله، نگاهی بندازم که سرعتم رو هم کمتر میکنه (با Vocab مساله ای وجود نداره، بلکه با اصطلاحات حقوقی متنوعی که در متون وجود داره)...
    1-شما این مسائل رو چطور هندل می کردید؟
    2- و آیا یک کتاب حقوقی 500 صفحه ای رو کلمه به کلمه می خوندید؟
    3-کار گروهی چه صیغه ای هستش دیگه؟ ما همچین چیزا نداشتیم تا حالا...
    چشم انتظار توصیه ها و تجارب ارزنده دوستان حقوقدان اونور آبی هستیم....

Junior Member bhr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ انجمن تبادل نظر و بیان تجربیات دانشجویان خارج از ا

جدا که جای خالی این تاپیک خیلی خیلی احساس می شد.ممنون از آقای صالحی فر که باز هم پیش قدم شدن.
    اتفاقا من مشابه ایدۀ شما رو در ذهن داشتم.با این تفاوت که پیشنهاد من این بود که در یکی از شبکه های اجتماعی(بهتر از همه فیسبوک) یک گروه درست کنیم که مخصوص دانشجویان حقوق خارج از کشور باشه.ضمن اینکه هر کدوم از ما می تونیم همکلاسی های خارجیمون رو هم به گروه اضافه کنیم.از نظر من به این شکل،تبادل اطلاعات به بهترین نحو انجام می شه.جایی برای بحثهای حقوقی،لینکهای مرتبط به مباحث روز حقوقی،معرفی کتابها و سایتهای کاربردی و حتی به نوعی تبادل و شناخت فرهنگی!چرا که نه؟!

برای شخص من مشکل آقای صالحی فر کاملا ملموسه.چند وقت پیش شروع به مطالعۀ کتاب International Protection of Human Rights کردم ولی با اصطلاحاتش مشکل جدی داشتم.مشکلم رو با همکلاسی یونانیم که قبلا تز فوق لیسانسش رو به انگلیسی نوشته بود در میون گذاشتم و اون چون قبلا این مباحث رو گذرونده بود به سادگی چند لینک رو به من داد که سایتهای مرتبط با با آموزش اصطلاحات پایه ای و حتی تعریف مفاهیم حقوق بشر بود.به من گفت با خوندن اینها ،قدمهای بعدی برات خیلی راحتتر می شه.هرچند که من خودم پیش از اون Search هایی متعدد ولی متاسفانه با نتایج نه چندان دلخواهی رو پشت سر گذاشته بودم.

بعد از این تجربه،اهمیت این قضیه و لزوم استفاده از راهنمایی افراد مطلع ،همونجور که دوست عزیزمون گفتن،برای من روشن شد.بنابراین،من شخصا سعی می کنم تا حد ممکن و در حد اطلاعات ناچیز خودم، لینکها و اطلاعات کاربردی مربوط به رشته خودم و روشهای مطالعۀ مناسب ما غیر انگلیسی زبان ها رو در این جا قرار بدم،باشد که مفید واقع شود
    ! Don't hate what you Don't understand

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ انجمن تبادل نظر و بیان تجربیات دانشجویان خارج از ا

نقل قول نوشته اصلی توسط bhr نمایش پست ها
    ... من مشابه ایدۀ شما رو در ذهن داشتم.با این تفاوت که پیشنهاد من این بود که در یکی از شبکه های اجتماعی(بهتر از همه فیسبوک) یک گروه درست کنیم که مخصوص دانشجویان حقوق خارج از کشور باشه.ضمن اینکه هر کدوم از ما می تونیم همکلاسی های خارجیمون رو هم به گروه اضافه کنیم....
    ....مشکلم رو با همکلاسی یونانیم که قبلا تز فوق لیسانسش رو به انگلیسی نوشته بود در میون گذاشتم و اون چون قبلا این مباحث رو گذرونده بود به سادگی چند لینک رو به من داد که سایتهای مرتبط با با آموزش اصطلاحات پایه ای و حتی تعریف مفاهیم حقوق بشر بود....
    ....بنابراین،من شخصا سعی می کنم تا حد ممکن و در حد اطلاعات ناچیز خودم، لینکها و اطلاعات کاربردی مربوط به رشته خودم و روشهای مطالعۀ مناسب ما غیر انگلیسی زبان ها رو در این جا قرار بدم،باشد که مفید واقع شود
    سلام bhr عزیز
    خیلی وقت بود منتظر پستهای شما بودم...
    خیلی پیشنهاد خوبی کردید در خصوص طرح موضوعی مشابه در شبکه های اجتماعی گسترده تر .... البته من فعلا به ف ی س بوک دسترسی محدودی دارم...
    ضمنا در خصوص سایت هایی هم که فرمودید بی صبرانه منتظریم...

Junior Member liliium آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Åbo Akademi

پیش فرض پاسخ : آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ تبادل نظر و تجارب دانشجویان حقوق خارج از ایران

سلام آقای صالحی فر
    خیلی خوشحالم که میبینم شما هم راهی هستید و امیدوارم دوران پر بار و خوبی در چیش روتون باشه . من در حد تجربیات خودم میتونم بگم فکر میکنم چند تا کتابی که به شما معرفی شده برای اطلاعات کلی هست و بشما لازمه مجموعه ای از مفاهیم و اطلاعات لازمو داشته باشید . خوب هست اگه لینکا رو اینجا هم بذارید . کار گروهی به این شکل هست که یه سوال یا پرونده ی فرضی بهتون میدن و شما چند نفر هر کدوم باید یه قسمتشو کار کنید و طی مدت کوتاهی یه مطلب کامل برای استاد بفرستید . یا یه پرونده میده و شما فرصت دارید در موردش بحث کنید و گزارش بحثو یه نفر از شما به استاد ارائه بده . میتونه متنوع باشه و لازمه اش اینه که اطلاعات اولیه برای گفتگو راجه به مسایل حقوقی داشته باشید و منطور خودتونو در مورد مسایل کمی پیچیده برسونید . مهارت صحبت کردن حقوقی به زبان انگلیسی خیلی کمک میکنه بهتون . کتاب ها رو فصب به فصل و اجمالی مطلعه کنید و در حدی که بتونید برای هر کدوم از مباحث صحبت کنید و نطری بدین و بتونید بررسی کنید یه مسئله رو .اطلاعات پایه ای و مستدل و صحیح در مورد سازمان ملل و مسایل مربوطه و دادگاه اروپایی حقوق بشر خیلی بدردتون میخوره .
    امیدوارم که تونسته باشم کمی موضوع رو روشن کنم و البته این تجربه ی من و نه در لوند بلکه ابو اکادمی هست .
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

سلام خانم حافظ!!
    امسال خوب یارکشی کردید، ها! دو تا از خانم های گل و محترم فروم رو بردید فنلاند پیش خودتون در تورکو...
    انشاالله سال دیگه هم من بتونم برای بقیه دوستان دیگر این چنین حمایت کننده و الهام بخش باشم...
    یکی از کتابها که الان دارم میخونم The ABC of European Union Law by Professor Klaus-Dieter Borchard هستش که به همه بچه هایی که در اروپا هر رشتۀ حقوقی رو میخان بخونن توصیه اش می کنم. نثر ساده ای هم داره، این هم لینکشه؛
    http://eur-lex.europa.eu/en/editorial/abc_toc_r1.htm
    ممنون از اطلاعات خوبتون... امیدوارم بیش از این ما رو از تجاربتون بهرمند کنید...
    سایر دوستان، هر چی معلومات دارید شیر کنید مطمئن باشید نتیجه اش رو می بینید...

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

یکی از مهارتهای لازم به نظرم، مهارت جزوه نویسی به زبان انگلیسی هستش. که اهمیت خیلی زیادی داره. بهتره که توی اینترنت سرچ کنید و با نمونه این جزوه ها آشنا بشید و اگه وقت داشتید تمرین کنید براش! بچه ها اینجا ( و مخصوصا توی امریکا) معمولا روی لپ تاپشون نوت بر می دارند و چقدر هم جزوه هاشون منظم و مرتب است!
    مسئله ای که هست اینه که اینجا به خاطر رقابت خیلی زیادی که بین دانشجوها هست، معمولا دانشجوها علاقه ای به این ندارند که جزوه هاشون رو در اختیار بقیه قرار بدن. اینه که از همین حالا به فکر تقویت مهارتهای جزوه نویسی تون باشید. این مهم تر هم میشه وقتی که شما کیس بوکتان یا منابع معرفی شده تون برای یک کورس زیاد هست و نمی تونید که همش رو در طول ترم بخونید و اون موقع است که این جزوه ها مهم تر می شوند.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    یکی از مهارتهای لازم به نظرم، مهارت جزوه نویسی به زبان انگلیسی هستش. که اهمیت خیلی زیادی داره. بهتره که توی اینترنت سرچ کنید و با نمونه این جزوه ها آشنا بشید و اگه وقت داشتید تمرین کنید براش! بچه ها اینجا ( و مخصوصا توی امریکا) معمولا روی لپ تاپشون نوت بر می دارند و چقدر هم جزوه هاشون منظم و مرتب است!
    مسئله ای که هست اینه که اینجا به خاطر رقابت خیلی زیادی که بین دانشجوها هست، معمولا دانشجوها علاقه ای به این ندارند که جزوه هاشون رو در اختیار بقیه قرار بدن. اینه که از همین حالا به فکر تقویت مهارتهای جزوه نویسی تون باشید. این مهم تر هم میشه وقتی که شما کیس بوکتان یا منابع معرفی شده تون برای یک کورس زیاد هست و نمی تونید که همش رو در طول ترم بخونید و اون موقع است که این جزوه ها مهم تر می شوند.
    بله، مهارت جزوه نویسی خیلی ضروریه...
    ولی من توی فکر این بودم که ریکورد کنم، ریکوردر هم خریدم به همین منظور ...
    اساتید معمولا اجازه میدن صداشون رو ضبط کنیم؟
    البته بدون اجازه هم میشه یواشکی ضبط کرد!

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    سلام خانم حافظ!!
    امسال خوب یارکشی کردید، ها! دو تا از خانم های گل و محترم فروم رو بردید فنلاند پیش خودتون در تورکو...
    انشاالله سال دیگه هم من بتونم برای بقیه دوستان دیگر این چنین حمایت کننده و الهام بخش باشم...
    یکی از کتابها که الان دارم میخونم The ABC of European Union Law by Professor Klaus-Dieter Borchard هستش که به همه بچه هایی که در اروپا هر رشتۀ حقوقی رو میخان بخونن توصیه اش می کنم. نثر ساده ای هم داره، این هم لینکشه؛
    http://eur-lex.europa.eu/en/editorial/abc_toc_r1.htm
    ممنون از اطلاعات خوبتون... امیدوارم بیش از این ما رو از تجاربتون بهرمند کنید...
    سایر دوستان، هر چی معلومات دارید شیر کنید مطمئن باشید نتیجه اش رو می بینید...
    من این لینک رو دانلود کردم فقط نمیدونم با چه نرم افزاری باز میشه?

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    من این لینک رو دانلود کردم فقط نمیدونم با چه نرم افزاری باز میشه?
    این فایل EPUB هست.

اینجا توضیحاتی در مورد این فایل و نرم افزارهایی که میشه با اون ها این فایل را باز کرد و تبدیل کرد وجود دارد. من با Adobe Digital Editions باز کردم.

موفق باشید

با تشکر از مدیر محترم و دوست عزیز Studentz بابت راهنمایی
    ویرایش توسط salehifar : July 5th, 2012 در ساعت 10:21 AM

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)