صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 50

موضوع: آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ انجمن تبادل نظر و بیان تجربیات دانشجویان خارج از ایران

Junior Member bhr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ انجمن تبادل نظر و بیان تجربیات دانشجویان خارج از ا

برای دوستان حقوق بشری،این لینک یک Encyclopedia هست که بسیار کاربردی و ساده تعاریفی از مهمترین مباحث این شاخه از حقوق ارائه داده: http://plato.stanford.edu/entries/rights-human/

و از اونجایی که در فرهنگ قانونی اروپایی،حق محاکمۀ عادلانه بخشی اساسی به شمار می ره،این لینک به عنوان مقدمه می تونه مفید باشه:http://echr.coe.int/NR/rdonlyres/687...HAND032006.pdf

فکر می کنم برای سهولت شروع تحصیلات در یک کشور دیگه، به عنوان منابعی که توانایی آشنا کردن دانشجو با کلیات رو دارن،می تونن مفید باشن.
    موفق باشید دوستان
    ویرایش توسط bhr : July 6th, 2012 در ساعت 12:37 PM
    ! Don't hate what you Don't understand

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آغاز تحصیلات حقوقی درخارج؛ انجمن تبادل نظر و بیان تجربیات دانشجویان خارج از ا

سلام دوستان عزیز من امسال برای LLM حقوق دارم میرم آمریکا .از دیدن این فروم خیلی خوشحال شدم چون دغدغه ی فعلیم اینه که چطوری خودمو آماده کنم. به طور پراکنده مقالات حقوقی انگلیسی می خونم ولی دنبال منابع درسی مربوط به معرفی حقوق آمریکا و اصطلاحات حقوقی هستم .اگه از دوستان کسی بتونه منابع آنلاین معرفی کنه واقعا کمک بزرگیه.

Junior Member

خودم اینو پیدا کردم: http://academiccommons.columbia.edu/catalog/ac:138572

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

این لینکی‌ که جناب LLM گذاشتند خیلی‌ خوب بود ، ببینید دوستان ما هممون وقتی‌ که داریم به یک کشور دیگه‌ای میریم واسه درس خوندن حقوق ، قطعا نیاز داریم اصطلاحات و مفاهیم پایه حقوقی رو در هر شاخه حقوق به همان زبانی که داریم در اونجا درس می‌خونیم به شکل تعریف شده داشته باشیم ، دوستان در صورتی‌ که به چنین منابعی برخورد می‌کنید و اگر به زبان انگلیسی دارید تحصیل می‌کنید ،لطفا این لینک‌ها رو در فروم قرار بدید ، حتی میتونیم یک تاپیک جداگانه به معرفی‌ این منابع برای کسانی‌ که نیاز به تعریف اصطلاحات پایه‌ای دارند و در عین حال قصد دارند که به زودی تحصیلاتشون رو در خارج آغاز کنند اختصاص بدیم

Junior Member liliium آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Åbo Akademi

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    بله، مهارت جزوه نویسی خیلی ضروریه...
    ولی من توی فکر این بودم که ریکورد کنم، ریکوردر هم خریدم به همین منظور ...
    اساتید معمولا اجازه میدن صداشون رو ضبط کنیم؟
    البته بدون اجازه هم میشه یواشکی ضبط کرد!
    امکان ضبط صدای اساتید وجود داره و حتما قبلش ازشون اجازه بگیرید . یواشکی قظعا خوب از کار در نمیاد بهتره روی میز استاد گذاشته بشه . خیلی برای اساتید مهم هست که ضیط فقط جهت مصرف شخصی خود شما باشه و به کسی ندید که باعث بشه اون شخص سر جلسه حضور پیدا نکنه ...

Junior Member liliium آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Åbo Akademi

دوستان عزیز اگر صدای استاد و رکرد کنین مشکل جزوه نویسی نخواهید داشت البته خیلی حوصله میخواد گوش دادن به اون فایلهای صوتی ضبط شده . مهارت مهمی که نیاز هست توانایی پاسخ دادن به سوالات امتحانی هست .البته من تجربه ی دانشگاه خودم ابو اکادمی رو دارم و ما 5 تا سوال و 4 ساعت وقت داریم برای جواب دادن در فرم مقاله و برای هر سوالی حداقل 4 یا 5 صفحه لازمه بنویسیم . یعنی تمام اطلاعات پیرامون مطلب سوال شده و این حوزه ی بالای لغت و عبارت و توانایی نوشتن و انتقال مطلب سریع میطلبه . راه حلش هم کار کردن نمونه سوالات قبل امتحان هست و نوشتن نمونه های جواب . معمولا دست بچه ها تا دو روز بعد درد میکنه و تمام چهار ساعت مشغول نوشتن هستیم .

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

چند وقتی است که فروممون گرد و خاک گرفته و کسی فعالیت نمی کنه , دوستانی که امسال برای تحصیل از کشور خارج شدند لطف کنند تجربیات دانشگاهی خودشون رو پس از ذکر نام دانشگاه و شهر محل تحصیل در خصوص موضوعات زیر اگر مایلند بیان کنند :

1-امکانات دانشگاه از نظر کمیت و کیفیت منابع کتابخانه و کتب و مقالات به روز

2-محیط کلاس ها , چگونگی ارزشیابی دانشجویان و امتحانات

3-امکانات جانبی ای که دانشگاه در کنار تحصیل در اختیارتون می ذاره

4-نوع برخورد اساتید و افراد با دانشجویان خارجی

5-اینکه در ماه با توجه به جایی که هستید چقدر خرجتون میشه

6-بعد از ورود به محیط جدید , چالش هایی که برای شما پیش اومد و راه حل شما برای اون

7-اینکه ایا زبان حقوقیتون برای ورود به اون محیط کافی بود یا نه

8- هر تجربه ی دیگه

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    چند وقتی است که فروممون گرد و خاک گرفته و کسی فعالیت نمی کنه , دوستانی که امسال برای تحصیل از کشور خارج شدند لطف کنند تجربیات دانشگاهی خودشون رو پس از ذکر نام دانشگاه و شهر محل تحصیل در خصوص موضوعات زیر اگر مایلند بیان کنند :

1-امکانات دانشگاه از نظر کمیت و کیفیت منابع کتابخانه و کتب و مقالات به روز

2-محیط کلاس ها , چگونگی ارزشیابی دانشجویان و امتحانات

3-امکانات جانبی ای که دانشگاه در کنار تحصیل در اختیارتون می ذاره

4-نوع برخورد اساتید و افراد با دانشجویان خارجی

5-اینکه در ماه با توجه به جایی که هستید چقدر خرجتون میشه

6-بعد از ورود به محیط جدید , چالش هایی که برای شما پیش اومد و راه حل شما برای اون

7-اینکه ایا زبان حقوقیتون برای ورود به اون محیط کافی بود یا نه

8- هر تجربه ی دیگه
    واقعا اونقدر گرفتاری و حجم درسها سنگینه که من دوستانی که خارج از کشور درس میخونن رو ملامت نمی کنم که چرا کمتر میان اینجا!
    فعلا مختصر به کلیات اشاره میکنم بعدا در تعطیلات کریسمس تا دلتون خواست اینجا مطلب می نویسم
    امکانات دانشگاههای سوئد عالیه و منابع غالبا بصورت فایل روی وبسایت دانشگاه قرار میگیره که شما میری و مطالعه میکنی، البته کتاب هم ممکنه لازم باشه تهیه کنیم. برخورد اساتید معمولا خوبه و من تبعیض ندیدم بزارن. مدیر گروه ما یک خانم فرانسوی الاصله که 20 ساله در سوئد زندگی می کنه و آدم خیلی سخت گیریه ولی تقریبا با همه بطور برابر برخورد میکنه.
    در خصوص برخورد دانشجوها با همدیگه چیزی که من می بینم در اینجا اینه که اصلا چیزی به نام دوستی در اینجا وجود نداره در بین همکلاسی ها. بر عکس ما که همیشه وقتی به کلاس میامدیم با همه سلام علیک و چاق سلامتی می کنیم اینا اینطور نیستن و معمولا بجز کسانی که از یک کشور هستن بقیه با هم مراوده و رابطه ای ندارن.
    در دوره ما از همه جای اروپا داریم؛ ایسلند، ایتالیا، اکراین (که خیلی هم تعدادشون زیاده)، اسلواکی، یونان، انگلیس، دانمارک، فنلاند، هلند، آلمان، صربستان، مقدونیه، سوئد، لاتویا (فکر کنم همون لیتوانی میشه!) روسیه و کانادا و همینطور از پاکستان.
    یونانی ها و ایتالیایی ها و کلا جنوب اروپا نسبت به بقیه بهتر و خوش برخورد تر هستند و اروپای شرقی ها مخصوصا اکراینی ها نسبت به ما خصمانه تر از بقیه هستن و دلیلش هم میتونه این باشه که از بدبختی و فقر به سوئد اومدن که کار پیدا کنن حالا می بیننن ما هم اومدیم و رقیب اونا هستیم و میخواهیم موقعیت کاریشون رو ازشون بگیریم که البته این درست نیست و معمولا ایرانیا با هدف رفتن به همون سه چهارتا کشور معروف مهاجر پذیر میان ولی برعکس اروپایی های شرقی با هدف کار کردن. بهر حال دانشجوهای بقیه کشورهایی که گفتم اصلا کاری به کار کسی ندارن. من هر ماه حداقل 7500 کرون خرجم میشه، که فقط 4500 تاش برای خونه است یعنی در مجموع چیزی حدود 3 میلیون تومان در ماه. از انگلیسی ها هم شنیدم که خرج زندگی در انگلیس به مراتب ارزونتر از سوئده. البته میشه با 6 هزار یا کمی کمتر هم زندگی کرد. کسی نمیتونه ادعا بکنه زبانی که از ایران آوردیم کافیه، زبان ما هیچ وقت کافی نیست و هر اروپایی که دیدم زبانش رو بطور سلیس صحبت میکرد بجز همون اروپای جنوبی ها.
    از ترکیه و آمریکا هم همکلاسی داشتیم که هر دوشون همون روزای اول ول کردن رفتن کشورشون. ایتالیایی، اسپانیایی، مجارستانی هم داشتیم که وسطای دوره گفتن خوشمون نمیاد از مطالب کلاس و اینا هم ول کردن و رفتن.
    سر فرصت بیشتر خواهم گفت.
    ویرایش توسط salehifar : December 8th, 2012 در ساعت 09:21 PM
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

صالحی فر عزیز

ممنون که که تجربیاتتون رو در اختیار ما می گذارید . همچنین از کیارش عزیز که هر موقع پستشون توی انجمن حقوق را می بینم خوشحال می شوم (بسیار پیگیر و کوشا)

سوالی دارم ازتون صالحی فر گرامی و اینکه آیا خودتون با شرایط فعلی میل به برگشتن به ایران رو دارید ؟ اصلا موقعیت و پوزیشنی هست برای موندن در اونجا ؟ آیا برای فرصت های شغلی با توجه به ویزای دانشجویی میشه اقدام کرد ؟

خلاصه کلام اینکه اگر کشور متبوع خارجی اجازه ماندن داد شما می مانید ؟ یا اگر ماندن به نفع شماست و اصرار کشور متبوع برگشت شماست آیا برای ماندن آنقدر موقعیت خوب هست که برایش خیلی خیلی بجنگید ؟

خوشحال میشم جواب بدهید
    ارادتمند شما - امیر
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    صالحی فر عزیز

ممنون که که تجربیاتتون رو در اختیار ما می گذارید . همچنین از کیارش عزیز که هر موقع پستشون توی انجمن حقوق را می بینم خوشحال می شوم (بسیار پیگیر و کوشا)

سوالی دارم ازتون صالحی فر گرامی و اینکه آیا خودتون با شرایط فعلی میل به برگشتن به ایران رو دارید ؟ اصلا موقعیت و پوزیشنی هست برای موندن در اونجا ؟ آیا برای فرصت های شغلی با توجه به ویزای دانشجویی میشه اقدام کرد ؟

خلاصه کلام اینکه اگر کشور متبوع خارجی اجازه ماندن داد شما می مانید ؟ یا اگر ماندن به نفع شماست و اصرار کشور متبوع برگشت شماست آیا برای ماندن آنقدر موقعیت خوب هست که برایش خیلی خیلی بجنگید ؟

خوشحال میشم جواب بدهید
    ارادتمند شما - امیر

چه سوال سختی پرسیدید!
    هر کسی دوست داره در وطنش زندگی کنه، دلم هم نمیخاد منت خارجی بر سرم باشه؛ اروپا مثل آمریکا یا کانادا یا استرالیا نیست. شما اینجا خارجی محسوب میشید همیشه. خودشون خیلی فکر می کنن با کلاس و اپن هستن. چندین بار دوستانی به من گفتند می بینید که ما جقدر جامعه اپنی داریم؟ البته خیلی هم بسته اند و جهان رو در اتحادیه اروپا و شهرهای کوچیک خودشون که در مقایسه با آمریکا و حتی شهرهای ما دهاتی بیشتر نیست خلاصه می کنن... دانشجوهای ایرانی البته همه این رو میدونستن و همونطور که حتما شنیدید همه از سوئد و کشورهای اروپایی بعنوان یک سکوی پرتاپ استفاده میکردن، تا سال 2011 که دانشگاههای سوئد برای غیر اروپایی ها شهریه ای شد، بعد از این دیگه از اون تعداد زیاد ایرانی ها و آسیایی ها اینجا خبری نیست... کلا کسانی که به اروپا میان در واقع میان که خودشون رو برای رفتن به یک کشور مهاجر پذیر ( غالبا کانادا و آمریکا) آمده کنند.
    بهرحال من هنوز خیلی بی تجربه هستم و هنوز چیزی نمیدونم. خیلی دارم سعی می کنم از اوضاع کانادا و آمریکا و استرالیا هم سر در بیارم بعد تصمیم بگیرم که چه باید کرد.
    اگر در سوئد به من کار پیشنهاد بشه می مونم، بله ... با درآمدی که در اینجا هست و بی ارزش شدن پول ملی ما می تونم ماهی یک بار هم بیام ایران!
    اینکه می فرمایید آیا ارزش داره بمونم و بجنگم؟ سوال خوبیه، اگه مطمئن بودم جنگیدن فایده ای داره، بله می جنگیدم ولی تقریبا می دونم که با توجه به رشته ما جنگیدن بی فایده است. من الان پنج ماهه که اینجام و دنبال این میگردم که آپارتمانی که گرفتم رو با یه اتاق جمع و جور که ارزون تره عوض کنم و بیشتر از 100 تا ایمیل به آدمایی که خونه هاشون رو آگهی میکنن زدم ولی وقتی میپرسن کجایی هستی دیگه جوابم رو نمی دن. حالا بخام امیدوار به این باشیم که اینها به ما کار بدند خیلی خوشبینانه است.
    و واقعا دلیلی هم نداره در یک کار حقوقی، من که زبان سوئدی نمی دونم استخدام بشوم ولی یک سوئدی نشه. اگر فرصت شغلی اینجا در سوئد یا کلاً در اروپا وجود داشته باشه؛ اولویت اول با سوئدی هاست، اولویت دوم با اروپایی های دیگه هست، اولویت سوم برای آمریکایی ها و کانادایی ها و لاتین ها و چینی هاست و در آخر اگر اولویتی باشه برای ما و بقیه کسانی است که از کشورهای اسلامی هستن. این واقعیت امروز جامعه اروپا از دید منه.
    خلاصه کلام رو اگه بخام به شما بگم اینه که اینجا اونقدر خوب نیست که آدم بخاد به هر قیمتی بمونه ولی متاسفانه شرایط ایران اونقدر بد شده که چاره ای جز ماندن در خارج از کشور هم نداریم.
    شرایط واقعا سخته، حکایت نه در غربت دلی شاد و نه جایی در وطن داریم حکایت ماهاست. با همه اینها اگر بشه همه موانع رو شکست و کار خوبی گیر آورد خیلی خوبه و واقعا دغدغه های مالی که در ایران تقریبا همه همیشه باهاش گرفتار بودیم برای یک آدم شاغل در اینجا وجود نداره.
    اینها نظر منه و از دیدگاه منه. من غالبا دیدگاههام رو با مرور زمان در فروم تعدیل و اصلاح میکنم. هر چه دنیا رو بیشتر می بینم که هنوز هم هیچیش رو ندیدیم بیشتر به دید بچه گانه و سطحی خودم به مسائل پی می برم. ولی شما کار خودتون رو بکنید و این نظرات رو تنها بعنوان جز کوچکی از تصمیم گیری بهش فکر کنید نه اینکه ملاک باشه. من هم جنبه های مثبت رو گفتم مثل اینکه اگر کار پیدا کنید اینجا جای خوبیه و هم نکات منفی رو گفتم که الی ماشاالله بود. من البته دارم از بودجه اروپایی ها ارتزاق می کنم و باید این رو هم اعتراف کنم! ولی در مقابل فشارهای بی دلیلی که همین اروپایی ها با خودخواهی دارند بر مردم ایران میارن و تبلیغات سوئی که علیه ما هر روز اینجا می کنن دادن این بورسها از نظر من هیچ چیز نیست و ارزشی نداره.
    در کل دنیا رو خیلی هم نمیشه جدی گرفت! و باید دید چه اتفاقاتی در آینده میافته تا بعد تصمیم گرفت ....
    قوانین سایت را رعایت کنیم

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)