نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفا با رای خودتون نویسنده را در ارزیابی مطلبش کمک کنید

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خوب بود ، نکات جدیدی هم داشت .

1 25.00%
  • خوب بود .

3 75.00%
  • بد نبود .

0 0%
  • بد بود

0 0%
  • بد بود چون تکراری بود .

0 0%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: دوستانی که عازم سوئد هستند بخونند قول میدم به دردتون بخوره Jag Lovar Det Är Sant

پیش فرض دوستانی که عازم سوئد هستند بخونند قول میدم به دردتون بخوره Jag Lovar Det Är Sant

سلام
    همین الان عضو شدم که این چیزایی که میدونمو بگم شاید بدرد بچه هایی که میرن سوئد بخوره . من 5 سالی هست مقیم کشور سوئد هستم البته من دانشجویی نرفتم ولی دوستان دانشجو زیاد دارم از جمله Min tjej که بیشتر از 2 ساله با هام زندگی کرده تو سوئد .
    1 - اگر انگلیسی رو بلدی نه حتی عالی پس نگران هیچی نباش از بدو ورودت هر اطلاعاتی بخوای بهت میدن فقط خیلی مهمه که اطلاعات رو از کی بخوای . توی فرودگاه فقط به پلیس و مسئولین معتبر فرودگاه واسه راهنمایی رجوع کن اونا مطمعن باش وصلت میکنن به افرادی که توی فرودگاه این کارشونه که به شما کمک کنن واسش حقوق میگیرن .
    2 - دنبال هتل نباش که اگر میلیونر نیستی من بهت پیشنهاد نمیکنم . هاستل بهترین گزینه واسته هاستل مسافرخونه مرسوم ایران نیست . خیلی هم شیکه تمیزه مطمئنه مثل هتل از ایرانم میتونی جا رزرو کنی / حتما یه Pdf واستون درست میکنم که تمام این مطالب رو تکمیل و جمع و جور توش بیارم از جمله لیست هاستل های پیشنهادی تو شهرای مختلف با سایتشون و راهنمایی رزرواسیون به فارسی . و اداراتی که باید رجوع کنید برای مطالبه اطلاعات و مطقابلا دادن یک سری اطلاعات به ادارات دولتی و مخصوصی که انجامش شدیدن واجبه بچه ها .
    3 - سعی کنید از این جا تو دسته های چند نفری حرکت کنید ولی شلوغشم نکنید و حتما چند وقتی قبل از حرکت افرادی رو که انتخواب میکنید شدیدا مهک بزنید . راست میگن که ایرانی ها بیرون ایران واسه هم زیاد مهربون نیستن و بی انصافی زیاد میکنن نسبت به هم . تو هاستل هم اطاق شخصی هست که بازم خیلی از هتل ارزون تره هم اطاق های گروهی دختروه و پسرونه جدا دارن و هم میتونید چند نفری باهم اطاق شخصی بگیرید که ارزون تر میشه دختر پسر بودنشم با خودتونه . اینترنتم با سرعت فضایی بهتون میدن به شکل وایرلس موجوده .
    4 - شماره ملی و اعلام آدرس و مشخصات که البته طی یک پروسه کاری و رجوع به اداره مالیات هر شهری انجام میشه و شما باید سراغ اداره اسکات ورکت رو بگیرید . برای گرفتن پرشیون نامبر . که اولین اعدادش سال روز و ماه تولدتونه و چهار عدد آخر از سوی خدوشون بهتون تعلق میگیره . توضیحات دقیقشو تو Pdf میزارم .
    5 - باید تو یه بانک حساب باز کنید تو انتخواب بانک هم دقت کنید پیشنهاده سفت و سخت من سوئد بانک هست Swedbank . قویترین بانک سوئد و همچیش واسه دانش آموزا مجانی هزینه شارژ کارت ویزا و این چیزارو کم نمیکنه ازتون . به هر دلیلی اگر اشتباه کردید و از سوئد بانک گذشتید دیگه این اشتباهو با نوردیا بانک Nordea Bank تکرار نکن یا برگرد swedbank یا همین جا حسابتو باز کن . این دوتا همه جا پیدا میشن و شعبه دارن . ایناهم SEB - Handelsbanken رتبه 3 و 4 هستن ولی اشتباهه . هر کدومم بخوای برید برای باز کردن حساب نیاز به معرفی نامه دانشگاه و شماره ملیتون دارید .
    6 - تمام دانشجوها که میان سوئد برای یک سال هم که باشه اینجا هم شماره ملی میگیرن و هم کارت بانکی و حساب باز میکنن . توی این 1 سال یا 3 سال شما به اندازه من که اقامت دائم دارم یا یکی که سوئدی اصل هست و پاسپورت داره حقوق شهروندی دارید . البته حقوق شهروندی رو با حقوق بیکاریو کمک مالی اشتباه نکن .

7 - بچه ها خسته شدم راستی الانم من ایران هستم بچه هایی که الان راهی هستن یا در شرف راهی شدن هستن میتونن چند نفری هماهنگ کنن با هم تو کافیشاپی پارکی یه قرار دیدار بزاریم من و چند دوست دیگم الان ایرانیم و میتونیم اگه کمکی خواستید بکنیم بهتون . همین جا از طریق همین سایت باهام تماس بگیرید . اگر پیامتون مهم بود ارسال خصوصی کنید چون ممکن هست که کامنت های تو تایپیک ها رو از دست بدم ولی ارسال به صندوقم رو حتما چک میکنم .

بعدا راجب سیم کارتو هزینه تماس میگم که خیلی هم مهمه دوستان .
    ساعت 8:25 دقیقه صبحه ولی شب بخیر چون من میرم بخوابم تازه الان .
    دانیال از موقعیت فعلی تهران .

پیش فرض پاسخ : دوستانی که عازم سوئد هستند بخونند قول میدم به دردتون بخوره Jag Lovar Det Är Sa

نقل قول نوشته اصلی توسط danyal_adib نمایش پست ها
    سلام

بعدا راجب سیم کارتو هزینه تماس میگم که خیلی هم مهمه دوستان .
    ساعت 8:25 دقیقه صبحه ولی شب بخیر چون من میرم بخوابم تازه الان .
    دانیال از موقعیت فعلی تهران . [/I]
    سلام.
    جناب دانیال! فروم که زمان پست شما را ساعت 1:22 بعدازظهر به وقت تهران نشان میده!!

Banned

پیش فرض پاسخ : دوستانی که عازم سوئد هستند بخونند قول میدم به دردتون بخوره Jag Lovar Det Är Sa

شما هنوز ایرانی این هارو میگین ؟
    بزار برید بعد اینارو بگید و همه رو دسته بندی کنید.
    اینطوری که من تجربه کردم چیزی که از دور یک طور میبینی از نطدیک جور دیگش و در واقعیت جور دیگس ...
    ولی درباره بانک باهات موافقم بات خوبیه و از بیقیه بهتره ...

Junior Member

سلام. همسرم اقامت کاری برای سوئد گرفته و من به تبعیت از اون اقامت میگیرم. لیسانس مهندسی شیمی سراسری دارم ولی سابقه کار ندارم.میخوام بدونم من اگر اونجا ادامه تحصیل بدم کار گیر میارم؟ یا باید دوباره اونجا برای لیسانس اقدام کنم؟ چه رشته ای موقعیت کاری بهتری داره؟

Junior Member

سلام.من یک سال ساکن سوئد هستم وهیچ آشنایی ام نداریم! یک سری لباس و کفش های من و شوهرم رو می خوایم بگیم از ایران پست کنن اما خیلی گرون میشه راه دیگه ای هست ارزون تر؟ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

تاپیک بسته شد تا بعدا رسیدگی بشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)