صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 105

موضوع: آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه همسر

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه همسر

اول از همه از سارا و بهزاد و نیوا معذرت میخوام.
    من قبلا" یه همچین تاپیکی دیده بودم ولی الان هرچی سرچ کردم و حتی خودم گشتم توی تاپیکها پیداش نکردم، اگه تکراری بود لطفا" ترکیبش کنید.
    میدونم که جواب دادن به این سوال مشکل هست و بستگی به ایالت و مقدار فاند و طرز زندگی و...خیلی فاکتورهای دیگه داره ولی میخواستم بدونم که کسی که فول فاند باشه این پول میتونه زندگی 2 نفر رو به صورت حداقل کاور کنه؟؟
    اگه جوابتون "نه" هست، برای یه زندگی معمولی حدوده چقدر از مشکلات رو این فاند حل میکنه؟؟ فقط یه جواب کلی میخوام. چون حتی توی همین مالزی هم کسایی هستن که خیلی کمتر از ما دارن خرج میکنن و کسایی هم هستند که جند برابر ما خرج میکنن.
    میترسم با این تافلی که من میخوام بدم، آخرش f-2 برم
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو کاور میکنه؟

توی شهر ما بچه هایی هستند که زن و شوهر با فاند یکی زندگی می کنند ... فکر نکنم نشه ...

ApplyAbroad Veteran

ممنون از اردیبهشت عزیز که بعد از مدتها پستشو دیدیم!!
    میشه بگی از نظر گرونی شهرتون در چه سطحیه؟؟

ApplyAbroad Champion

شهر ما به گرونی شهرهای بزرگ نیست .. به ارزونی شهرهای دانشگاهی هم نیست ...
    قیمت خونه یه خوابه بین 690 تا 800 اه ... دیگه چی ؟

Junior Member

منظورتون از فول فاند چقدره ؟ اگه اجاره خونه 600 تا باشه 300 تا هزینه خوراک 2 نفر می شه
    بیمه هم برای همسرتون گرونه پول اب و برق و تلفن هم باید حساب کنید
    اگه ماشین بخواید باید بیمه ماشین و پول بنزین هم در نظر بگیرید
    به نظر من تا می تونید با خودتون پول بیارید و هرچی وسیله نو دارید بیارید که مجبور نشید کلی وسیله بخرید

IIt's enough if you are not having car and not renting a big house.otherwise you should have some money for those extra things you want,but for a student life it's enough.
    Applause dies away<br />Trophies gather dust <br />Winners are soon be forgotten<br />THINK AGAIN

Senior Member

شهر ما زوج ها با 1700 تا در ماه زندگی می کنند. از این پول حدود 300 تا در ماه هم شهریه باید بدن. 700 تا کرایه خونه، یه سری از utility ها روی کرایه خونه included هست یه سری نه. ماشین هم دارن که فکر کنم ماهی 150 تا خرجشه. 2 تا موبایل که خرجش حدود 100 تا میشه تو ماه. از خوراک و پوشاک کم نمی ذارن ولی دیگه لارج بازی هم در نمیارن. مثلا grocery shopping رو از Walmart یا Aldi می کنن و اکثرا پوشاک رو از حراجی ها می خرن. طبیعیه که با این پول نمی شه پالتو 200 دلار Full price خرید. خلاصه زندگیشون می چرخه ولی سر به سر. مثلا مسافرت زیاد نمی تونن برن. ولی یه زوج که فاندشون 300 دلار در ماه کمتره مشکلات بیشتری دارن و باید از ایران بفرستن براشون.

ApplyAbroad Champion

اجاره خونه قسمت اعظم مخارج رو تشکیل می‌ده. در نتیجه بستگی داره که کدوم شهر باشید و اگر مجبور بشید حدود ۱۰۰۰ دلار اجاره بدهید، احتمالا با یک حقوق به راحتی نشه زندگی کرد. داشتن بیمه ضروریه و در صورتی که یک نفر فاند داشته باشه، نفر دوم باید خودش برای خودش بیمه بگیره. بیمه چیزی در حدود ماهی ۲۰۰ دلار به هزینه‌ها اضافه می‌کنه. حداقل حدود ۳۰۰ دلار برای خورد و خوراک در نظر بگیرید. در خیلی از شهرها بدون ماشین نمی‌شه زندگی کرد. ماشین خودش ماهی ۱۵۰ دلار هزینه است (بیمه و بنزین). تا همین جا فکر کنم کل فاند رفته. پوشاک و تلفن و سایر هزینه‌ها رو هم اگر اضافه کنید، کلی بالا می‌زنه. تجربه‌ی من می‌گه که برای داشتن یک زندگی دانشجویی راحت، شما علاوه بر اجاره خونه و بیمه خدمات درمانی حداقل به ۱۰۰۰ دلار در ماه احتیاج دارید.

ApplyAbroad Veteran

من و همسرم برای ایالت های واشنگتن و کالیفرنیا و نیویورک نمیخوایم اقدام کنیم. میدونم بازم جواب دادن کلی هست و نمیشه تخمین زد. ولی با توجه به صحبت های بابک توی ایالتهایی غیر از این ها هم تا حدوده 1000 دلار هم هزینه ها بیشتر هست؟ دوستانی که جواب دادن، اینجوری که من توی پروفایل هاشون دیدم ایالتهای متوسط هستند. میخواستم بدونم صحبت های بابک عزیز شامل این ایالتها هم میشه یا بیشتر کالیفرنیا و ایالتهای گرون.
    ما سیاست رو گذاشتیم که جاهای گرون نریم!!

ahmadiamir
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    من و همسرم برای ایالت های واشنگتن و کالیفرنیا و نیویورک نمیخوایم اقدام کنیم. میدونم بازم جواب دادن کلی هست و نمیشه تخمین زد. ولی با توجه به صحبت های بابک توی ایالتهایی غیر از این ها هم تا حدوده 1000 دلار هم هزینه ها بیشتر هست؟ دوستانی که جواب دادن، اینجوری که من توی پروفایل هاشون دیدم ایالتهای متوسط هستند. میخواستم بدونم صحبت های بابک عزیز شامل این ایالتها هم میشه یا بیشتر کالیفرنیا و ایالتهای گرون.
    ما سیاست رو گذاشتیم که جاهای گرون نریم!!
    به نظر من سیاست شما چندان منطقی نیست
    علتشم این هست که وقتی شما فاند بگیری مقدارش کاملا بستگی به جایی هست که دانشگاهت اونجا هست.
    مثلا یک فرد که فول فاند از کالیفرنیا هست حقوق خیلی بیشتری از یک فرد میگیره که تو تگزاس فول فاند هست. ممکن هست تو کالیفرنیا بهت ماهی 2500 دلار بدن ولی تو تگزاس معمولا ماهی حدود 1300 دلار میدن. ولی با این 1300 دلار تو تگزاس میشه راحت زندگی کرد چون مخارج خیلی کمتر هست

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)