صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 105

موضوع: آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه همسر

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو کاور میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    من و همسرم برای ایالت های واشنگتن و کالیفرنیا و نیویورک نمیخوایم اقدام کنیم. میدونم بازم جواب دادن کلی هست و نمیشه تخمین زد. ولی با توجه به صحبت های بابک توی ایالتهایی غیر از این ها هم تا حدوده 1000 دلار هم هزینه ها بیشتر هست؟ دوستانی که جواب دادن، اینجوری که من توی پروفایل هاشون دیدم ایالتهای متوسط هستند. میخواستم بدونم صحبت های بابک عزیز شامل این ایالتها هم میشه یا بیشتر کالیفرنیا و ایالتهای گرون.
    ما سیاست رو گذاشتیم که جاهای گرون نریم!!
    تا جاييكه من مي دونم فقط تو كاليفرنيا ممكنه اينطوري باشه. يا شهر نيويورك

ApplyAbroad Veteran

to ahmadiamir:
    حرف شما درسته! ولی به نسبت جاهای گرون فکر کنم با همون فول فاند هم فکر کنم برا 2 نفر مشکل باشه. به نسبت همه چیز خیلی گرونتره. و این هم مهمه که اونا این فاند رو برای زندگی یک نفر در نظر میگیرن . پس توی ایالت های گرون این مقدار فاند برای دو نفر شاید مشکلات رو چند برابر کنه.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Junior Member

اگه شما میخواهید مثلا 5 تا دانشگاه اپلای کنین ببینین مقدار فاند اونها مثلا میانگین برای RA یا TA چقدر هست بعد برای هر دانشگاهی یه حساب سر انگشتی از هزینه هاتون کنین اینطوری خیلی منطقی تر هست
    در ضمن میتونین این ریسک رو بکنین که با حقوق یه نفر برید اونجا بعد کسی که f2 داره اپلای کنه و سعی کنه اسکالر بگیره از ترم دوم اینطوری هم میتونین بعد از یه ترم شرایط رو بهتر کنین
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

این روش Minelia روش خوب و ایده آلی ولی یک بدی داره که دیگه باید ابر و باد و مه و خورشید .....درکار باشند تا همچین اتفاقی بیفته وگرنه خیلی کاربردی و خوبه
    مثلا F2 اولا تو تریپ درس باشه و اپلای-زبان بلد باشه- رزومش طوری باشه که پذیرش که بدند هیچ فاند هم بدند- بعدش تو همون دانشگاه یا دانشگاهی نزدیک پذیرش بگیره- مگر اینکه already اون F2 اینکاره باشه خودش و تو حال و هوای پذیرش و زبان و ....

ApplyAbroad Veteran

من که ( اگه پناه بر خدا بخوام f-2 برم!) توی کار پذیرش و درس و ..اینا هستم. تمام سعی رو هم میخوام بذارم که این اتفاق نیفته!. شوهرم هم که ایشالله حتما" با رزومه ایی که داره فاند کامل میتونه بگیره. خودم هم رزومه خوبی دارم. مقالهISI ،تدریس،سابقه کار... اگه امتحان تافل رو از پسش خوب بر بیام کارم به F-2 نمیکشه!!!
    این روزا میشینم فکرهای الکی میکنم میترسم زبان 600 نتونم بیارم. ولی 570تا 580 رو میتونم بیارم. تا ببینیم قسمت چی باشه!
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Roya82:

شما که وضعیتتون خوبه دیگه مشکلی نباید پیش بیاد انشالله هر دوتون فاند میگیرید
    شاید این حرف من اشتباه باشه من نمیدونم تجربه ای هم ندارم ولی این خیلی حالت بدیه که یکی از دو نفر تو تریپ پذیرش و ....نباشه و دیگری باشه
    برخی f2 ها تا میاد زبانشون رو بخونند 5 سال تموم شده رفته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    داشتن بیمه ضروریه و در صورتی که یک نفر فاند داشته باشه، نفر دوم باید خودش برای خودش بیمه بگیره. بیمه چیزی در حدود ماهی ۲۰۰ دلار به هزینه‌ها اضافه می‌کنه.
    هزینه بیمه ای که همه نوع کار پزشکی از جمله عمل جراحی و چشم پزشکی و دندانپزشکی رو کاور کنه تقریبا چقدره؟ اصلا چنین بیمه ای رو زمان دانشجویی میشه داشت؟ اگه نه فک کنم لازم باشه چند هزار دلاری برای کارای پزشکی ضروری ببریم.

Senior Member saheb آواتار ها

رويا جان به نظرم بستگي داره چقد بايد خرج كني اما من شنيدم كه خيلي به سختي مي شه زندگي مرد حتي اونايي كه در شهر TROY NY هستند مجردي مي گم با پولي كه دانشگاه مي ده اخر ماه كم مي شه ذخيره كرد
    پس به شهر و دانششگاه هم بستگي دارهع اما به نظرم زندگي بسيار سخت خواهد بود و شايد مجبور بود كار ي در بازار سياه انجام داد همونظور كه دوستاي من در كانادا چندتايي دارن اين كار را مي كنند
    HAPPINESS

Junior Member

در تایید حرف صاحب عزیز من هم مواردی رو شنیدم که دوستان به این صورت رفتن و f2 کارهایی از این دست کرده ولی این برای شما که خانم هستین سخت خواهد بود
    به نظر من به جای این نگرانی ها انرژی تون رو صرف مطالعه زبان کنین اونقدر ها هم این تافل سخت نیست
    در نهایت شاید بهتون conditional هم پذیرش بدهند ولی شما فعلا فکر رسیدن به بهترین شرایط باشین تا سخت ترین شرایط
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

Junior Member

با سلام
    راستش رو بخواین من هم تو این فکر هستم. اما فکر کنم به کمک Yahoo Real state بتونین هزینه حدودی خونه رو توی منطقه ای که احتمال رفتنتون هست در بیارید اگه اون در بیاد معلوم میشه حدودی چقدر پول واسه کارهای دیگتون دارید اون موقع راحتتر تصمیم میگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)