صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 105

موضوع: آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه همسر

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو کاور میکنه؟

به نظر من شما از الان نباید به فکر این باشید که چون در شهرهای گرون تر مخارچ زیاده، یه سری از دانشگاه ها رو حذف کنید.
    شما همه گزینه ها تونو فعال نگه دارید. یعنی هر دانشگاهی که شرایط دیگرش براتون خوبه رو در نظر بگیرید و تا آخر هم جلو برید.
    تصمیم گیری های شما در مورد هزینه ها باید موکول به وقتی شود که پذیرش دانشگاه ها مشخص شده و I20 شما امادا هست.
    معمولا در I20 میزان فاند شما/همسرتان مشخص میشه. همچنین وجود یک نفر به عنوان همراه برای سفارت معرفی میشه.
    در انتها هزینه هایی که شما در اون شهر خواهید داشت ذکر میشه تا سفارت راحت تر بفهمه که میزان فاندی که گرفتین در چه حدی هزینه هاتونو پوشش میده.
    اون موقع، موقع مناسبی هست که شما در این مورد که موقعیت مالیتون در کدوم شهر و دانشگاه بهتر خواهد بود، باید تصمیم گیری کنید.

Senior Member

منم موافقم. الان اصلا به هزينه ها فكر نكنيد و اپلاي كنيد همه جا و گرنه ممكنه يه سري موقعيت هاي خوب از دست بره.

به نظرم دو نفره خیلی خوبه و فاند کامل 1500 تا خرج هر دو نفر را به راحتی می دهد.
    والا من در Troy NY هستم و خوابگاه اینجا ماهی 730 دلار یک نفره برای یک اتاق می دهم. یکی دیگه از بچه ها با زن و یک بچه، 850 دلار واسه یک خانه کامل خوابگاهی دوبلکس میده که سه اتاق خواب با آشپزخانه بزرگ داره و زندگی خوبی داره.
    من ماهی 1530 تا خالص بدون بیمه و مالیات و ... می گیرم و این مقدار پول برای من اضافی هم هست. چون خرج خورد و خوراک 300 تا ماهی برای یک نفر بیشتر نمی شه.

Junior Member

پیش فرض پیشنهاد بدین - برای پوشش هزینه های همسر چه کنیم؟

سلام. تصور کنین آقا فول فانده و همسر رو میخواد ببره اما پس اندازی نداره. خب دانشگاه در خصوص همسر کسی که فاند داره مسئولیت نداره. به نظر شما چه کارهایی میشه کرد که طی دوره تحصیل در آمریکا بشه هزینه های مربوط به همسر پوشش داده بشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد بدین - برای پوشش هزینه های همسر چه کنیم؟

خوب نبرید! 2 سال تنها برید

If you really don't have savings, it's not reasonable to bring your wife. it's costly, and also you will have the harsh problem of insurance for her

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    سلام. تصور کنین آقا فول فانده و همسر رو میخواد ببره اما پس اندازی نداره. خب دانشگاه در خصوص همسر کسی که فاند داره مسئولیت نداره. به نظر شما چه کارهایی میشه کرد که طی دوره تحصیل در آمریکا بشه هزینه های مربوط به همسر پوشش داده بشه.

Junior Member

ممنونم دوستان. اما اگه 2 سال بود مشکلی نبود. 5 سال دکترا زمان کمی نیست. من رو گزینه هایی مثل کار کردن یا بورسیه فکر میکردم که خیلی مشکل و سخته و به راحتی گفتنش نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم‌افزار، امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    ممنونم دوستان. اما اگه 2 سال بود مشکلی نبود. 5 سال دکترا زمان کمی نیست. من رو گزینه هایی مثل کار کردن یا بورسیه فکر میکردم که خیلی مشکل و سخته و به راحتی گفتنش نیست
    توی سایت دانشگاههای انگلیس که جستجو می‌کردم، در مورد همسر و فرزند و هزینه‌هاش برای Fund هاشون نوشتن بودن که مبلغی در نظر گرفته میشه.
    شاید بد نباشه که با استادتون مشورت کنید و ببینید چی پیشنهاد می‌کنه. و البته قطع امید نکنید کلا. من حتی مواردی را دیدم که طرف Fund گرفت، بعد با دانشگاه صحبت کرد، برای همسرش هم Admission و Fund گرفت!!
    و البته دانشگاهش هم جزو ۳ دانشگاه اول دنیا بود!
    در پایان امیدوارم این مسئله هرچه سریع‌تر براتون حل بشه.

Junior Member

من می خوام برای پست دکترا اقدام کنم. اما برام سواله توی این مدت شوهرم که دامپزشک هست با من چی کار می تونه بکنه؟ مثلا می تونه زبانش رو تقویت کنه؟ برای پذیرش اقدام کنه؟ کار کنه؟... و معمولا برای پست دکترا چه قدر می دن؟ برای دوتامون کافی هست؟ می ارزه که شرایط اینجا رو رها کنیم و برای ادامه زندگی در آمریکا یه حرکتی بکنیم؟ چون من می خوام از طریق پست داک برای اقامت دائم اقدم کنم اما نگران وضعیت شوهرم هستم چون به ادامه تحصیل علاقه ای نداره. زبانش هم تعریفی نداره. البته شنیدم خیلی ها میان اونطرف و انگیزه پیدا می کنن...

در آمد پست‌داک برا ۲ نفر به اندازه هست. هیچ کی‌ نمیتونه به سوال شما "می ارزه که شرایط اینجا رو رها کنیم و برای ادامه زندگی در آمریکا یه حرکتی بکنیم؟" جواب بده چون کسی‌ نمی‌دونه "شرایط" شما چیه. از طریق پست‌داک نمی‌تونید برا اقامت دائم اقدام کنید. باید اول پست داکتون تموم بشه.
    و نهایتأ اینکه شانس گرفتن پست‌داک بسیار پائین هست وقتی‌ از ایران اقدام می‌کنید مگر اینکه رزومه بسیار خوبی‌ داشته باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fztajrishi نمایش پست ها
    من می خوام برای پست دکترا اقدام کنم. اما برام سواله توی این مدت شوهرم که دامپزشک هست با من چی کار می تونه بکنه؟ مثلا می تونه زبانش رو تقویت کنه؟ برای پذیرش اقدام کنه؟ کار کنه؟... و معمولا برای پست دکترا چه قدر می دن؟ برای دوتامون کافی هست؟ می ارزه که شرایط اینجا رو رها کنیم و برای ادامه زندگی در آمریکا یه حرکتی بکنیم؟ چون من می خوام از طریق پست داک برای اقامت دائم اقدم کنم اما نگران وضعیت شوهرم هستم چون به ادامه تحصیل علاقه ای نداره. زبانش هم تعریفی نداره. البته شنیدم خیلی ها میان اونطرف و انگیزه پیدا می کنن...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)