صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 105

موضوع: آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه همسر

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه

در مورد تقسیم کردن هزینه ها: اینجا خرید کردن بچه ها با هم واقعا متفاوت است. اینکه می گویم واقعا چون واقعا این طور است.
    مثلا شما وقتی برای خرید میوه می روید اپشن های زیادی دارید. شما می توانید از میوه هایی خرید کنید که این هفته در لیست حراج گداشته شده و یا بدون توجه به قیمت صرفا خرید کنید.
    تفاوت بین کسی که به قیمت توجه می کند با کسی که صرفا حوس توت فرنگی کرده و ان را می خرد خیلی زیاد ایست. من اگر این هفته سیب بخرم می دانم که چند هفته دیگر توت فرنگی هم حراج خواهد شد معنی ان این نیست که من هیچ وقت نمی توانم میوه دیگری بخرم.
    برای هزینه های جانبی مثل هزینه موبایل، اینجا تنوع بیداد می کند شما می توانید یک پلن انتخاب کنید که در ماه 28 دلار بیشتر پرداخت نکنید و مثلا گوشی شما برای زنگ خوردن باشد و تماس های خود را از اینترنت و خدمات رایگان جی میل استفاده کنید یا در ماه 100 دلار برای تلفن پرداخت کنید. البته این را هم می گویم که خداییش همه چیز را نمیشود می نیمم کرد و گاهی اوقات پول خرج کردن باعث ارامش بیشتر می شود ولی گاهی اوقات صرفا ول خرجی است.
    مثلا ما اینجا دوستی داریم که عاشق چیز های شیدین است (خود من) از شیرینی هایی خرید می کنم که حراج شده مثلا یک بسته اسمارتیز 5 دلاری را به قیمت 1 دلار می خرم (مثلا فروشگاه در قسمت بیکلاس شهر است و بیشتر سیاه پوست ها از ان خرید می کنند ولی این را هم بگویم اصلا اصلا کثیف یا غیر بهداشتی نیست فقط بی کلاس است. ). و دوستی داریم که به یک کیک 10 دلاری را از فروشگاه با کلاس شهر به قیمت 60 دلار می خرد.
    در مورد لباس و .. : در همه فصل ها در فروشگاه ها وقتی جنسی کمی از مد خارج شد و یا بیشتر از یک تایمی در فروشگاه ماند و یا تک سایز و یا تک رنگ شد حراج می شود. اینجا معنی حراج یک چیز واقعی است.
    شما فرض کنید الان لباس قرمز مد شده این هفته قیمت ان 580 دلار است هفته بعد تخیف 10 % دارد هفته بعد ... بعد از 2 ماه قیمت همان لباس 5 دلار است!!!
    این شما هستید که انتخاب می کنید چه چیزی خرید کنید.
    علاوه بر این مساله اینجا مارک خیلی مهم اسن مثلا میسیس گران تر از ج سی پنی است. خب البته لباس های میسیس قشنگ تر است اما برای لباس خانه مثلا می شود از جی سی پنی خرید کرد.
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه

یک موضوع متفرقه هم می گویم که خیلی به موضوع مرتبط نیست اما خیلی هم پرت نیست. خیلی از دوستان به ما گفتند هیچ چیز با خود نیاورید و فقط پول بیاورید اما ادم باز هم باور نمیکند و م یرود کلی از ایران خرید می کند و الکی بار کشی می کند و زیره به کرمان می اورد. به دو دلیل این حرف را می زنم. اول انکه اینجا مدل لباس پوشیدن متفاوت است لذا لباس هایی که از ایران می اورید دوست نخواهید داشت. دوم اینکه با قیمت مناسب جنس بهتری را خریداری می کنید. تو رو خدا این جنس های اشغال چینی را نخرید و با خود بار کشی کنید که حسابی پشیمان می شوید.
    توصیه من به دوستان متاهل که خوب البته به درد مجرد ها هم میخورد.
    1- اگر همسرانتان اهل پوشیدن زیر پوش هستند حتما زیر پوش و لباس زیر برایشان بیاوردید (برای مردها) اینجا قیمت زیر پپوش خیلی گران است. ولی جوراب های ما در ایران مفت گران است من 10 جفت جوراب برای شوهرم اوردم یکی را هم نمی پوشد چون خداییش ما در ایران جوراب نمی پوشیم که پا داغون کن می پوشیم. جوراب هم اینجا ارزان است. کلا برای خانم ها هم لباس زیر اینجا گران است پس این یک قلم را بیشتر بیاورید وثلا برای مصرف 1 سال.
    2- برای خودتان (خانم ها) لباس های فانتزی بیاوردید مثلا بلیزهای فانتزی خیلی قشنگ نه خیلی زیاد چند تا اینقدر که داشته باشید. مثلا من یک پیراهن مجلسی اوردم و چند تا بلیز. تیشرت و بلیز برای دانشگاه با قیمت مناسب و مد اینجا بخرید. رنگ های شاد بیاورید. اینجا لباس مشکلی باید کلی بگردی تا پیدا کنی !!!!!
    3- لوازم ارایش خیلی گران است (البته جنس های خوبی هستند هااااا ولی خوب گران است) ادکلن واقعا قیمت بالایی دارد . مثلا یک شیشه خیلی کوچک 85 دلار است (ولی بوی ان ادم را دیوانه می کند ... مثلا من کمی از تستر روی برگه مخصوص تست زدم با خودم اوردم بعد از دو ماه هنوز همان بوی عالی را دارد) پس حتما برای مصرف 1 سال لوازم ارایش بیاورید ولی کرم ها قیمت مناسبی دارند مثلا کرم ضد افتاب .
    4- برای همسرانتان چند دست کت و شلوار جنس خوب بیاوردید.
    5- بقیه خوراکی مثل سبزی خشک - زرشک - نبات - لیمو عمانی - اینها هم پیدا می شود ولی خب گران تر است و باید بگردی تا پیدا کنی.
    6- صنایع دستی مثل فرش دست باف - کیف و کفش و ... که صنایع دستی باشد.
    7- بدلی جات - اینجا اصلا از طلا استفاده نمی کنند. به ندرت کسی از طلا استفاده می کند ان هم مثلا یک زنجیر خیلی نازک. من بیشتر گردن مسن ها دیدم و جوان ها فقط چند تا ایرانی!!!!
    بدلی جات جنس خوب بخرید که سیاه نشود و چند تایی برای خود بیاورید چون اینجا گران است. بیشتر سفید بخرید چون زرد معمول نیست و استیل بخرید که سیاه نشود. این طرح های سنگ و پلاستیکی ها هم خیلی قشنگ است و اینجا زیاد استفاده می شود ولی نمی دانم که ایران بود یا نه.
    خلاصه فکر کنم در حد خیلی زیاد جزییات گفتم
    همگی موفق باشید
    برای من هم دعا کنید که ترم بعد دانشجو بشم

4-

این را هم فراموش کردم. به لیسا بالا اضافه کنید
    8- کتاب: اینجا کتاب خیلی گران است. اگر همراه به فکر ادامه تحصل است حتما کتاب های تافل و جی ار ای و فایل های مورد نیاز را با خود بیاوردید.
    دوستان دانشجو: کتاب هایی که در رشته شما حکم کتاب مرجع را دارد حتما به زبان اصلی با خود بیاورید چرا که برای امتحان کوال به ان نیاز دارید.

سلام
    خیلی از دوستان در قبال پیام خصوصی به من گفته اند که اطلاعات بیشتری در اختیارشان بگذارم.
    متاسفانه اینجا انقدر مسائل جدید رخ می دهد که من شاید خیلی از جزئیات که ممکن است برای شما مهم باشد را فراموش کنم. لذا نکاتی که در ذهن دارید را در قبال سوال در همین فروم مطرح کنید تا انشاء الله در حد دانسته هایم به انها پاسخ بدهم.

Member newmilad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, Business Intelligence, @SRBIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    سلام
    خیلی از دوستان در قبال پیام خصوصی به من گفته اند که اطلاعات بیشتری در اختیارشان بگذارم.
    متاسفانه اینجا انقدر مسائل جدید رخ می دهد که من شاید خیلی از جزئیات که ممکن است برای شما مهم باشد را فراموش کنم. لذا نکاتی که در ذهن دارید را در قبال سوال در همین فروم مطرح کنید تا انشاء الله در حد دانسته هایم به انها پاسخ بدهم.
    سلام خانم شریفی
    بعد از سپاس بی کران این سوالا به ذهنم می رسه:
    البته بازم تاکید می کنم که از اونجایی که ما به هیچ وجه شما رو نمی شناسیم اجازه پرسیدنشون رو به خودم دادم.
    0-شما چند نفرین؟
    1- شما چقدر فاند می گیرین (میانگین ماهیانه)؟
    2- آیا منبع درامد دیگه ای دارین اگه هست حدودا چقدره در ماه؟
    3- حدود هزینه های ماهیانتون چقدر میشه؟
    4- این هزینه تقریبا شامل چیاست؟ (هر کدوم برای خونواده شما حدودا چقدره: خونه؟، خورد و خوراک؟، پوشاک؟، آب و برق و گاز؟، اینترنت؟، تلفن؟، ماشین؟، بنزین؟ بیمه؟)
    5- اگه قرار بود همین کیفیت زندگی رو در تهران داشتین چقدر میشد؟ دنبال مقایسه وضع زندگیتون در قیاس با الان خودمون هستم (بدون در نظر گرفتن امکانات رفاهی شهری و دولت که مسلما قابل مقایسه نیست) مثلا اگه خونتون در قیاس با سایر خونه های شهرتون متوسطه و متراژش در قیاس با بقیه کوچیکه بگین (مثلا ممکنه اونجا خونه 100 متری خونه کوچیک محسوب بشه) که ما با قیمتای تهران و زندگی عادیمون اینجا مقایسه کنیم و بهتر بفهمیم که اونجا چقدر قراره زندگی روزمره تفاوت کنه.
    البته بعضی از اینا رو به نحوی پاسخ دادین ولی اگه در کنار هم بگین عالی میشه.
    ویرایش توسط newmilad : September 24th, 2012 در ساعت 08:57 PM دلیل: Correction
    «««You will never fail if you Don't GIVE UP»»»
    لطفا برای تشکر روی گزینه +/- که در کنار هر پست هست استفاده کنین تا پست های مهم در بین تشکرها گم نشن. زنده باد!

نقل قول نوشته اصلی توسط newmilad نمایش پست ها
    سلام خانم شریفی
    بعد از سپاس بی کران این سوالا به ذهنم می رسه:
    البته بازم تاکید می کنم که از اونجایی که ما به هیچ وجه شما رو نمی شناسیم اجازه پرسیدنشون رو به خودم دادم.
    0-شما چند نفرین؟
    1- شما چقدر فاند می گیرین (میانگین ماهیانه)؟
    2- آیا منبع درامد دیگه ای دارین اگه هست حدودا چقدره در ماه؟
    3- حدود هزینه های ماهیانتون چقدر میشه؟
    4- این هزینه تقریبا شامل چیاست؟ (هر کدوم برای خونواده شما حدودا چقدره: خونه؟، خورد و خوراک؟، پوشاک؟، آب و برق و گاز؟، اینترنت؟، تلفن؟، ماشین؟، بنزین؟ بیمه؟)
    5- اگه قرار بود همین کیفیت زندگی رو در تهران داشتین چقدر میشد؟ دنبال مقایسه وضع زندگیتون در قیاس با الان خودمون هستم (بدون در نظر گرفتن امکانات رفاهی شهری و دولت که مسلما قابل مقایسه نیست) مثلا اگه خونتون در قیاس با سایر خونه های شهرتون متوسطه و متراژش در قیاس با بقیه کوچیکه بگین (مثلا ممکنه اونجا خونه 100 متری خونه کوچیک محسوب بشه) که ما با قیمتای تهران و زندگی عادیمون اینجا مقایسه کنیم و بهتر بفهمیم که اونجا چقدر قراره زندگی روزمره تفاوت کنه.
    البته بعضی از اینا رو به نحوی پاسخ دادین ولی اگه در کنار هم بگین عالی میشه.
    سلام به همگی
    1- اینجا مخارج و تناسب ان با فاند بستگی به چند پارامتر دارد (تمام اعداد گفته شده برای دو نفر است)
    ایالت : شما اگر در ایالت های بالای امریکا زیر 15000 در 9 ماه بگبرید نمی شود زندگی کرد. ولی در ایالت های پایینی با 14000 تا هم می شود زندگی کرد.
    بعضی قسمت ها هم مستثنا است. مثلا یکی از دوستانم هر دو در دانشگاهی در هاوایی دانشجو شدند و تقریبا روی هم 20000 تا می گیرند ولی باز هم زندگی سخت است. دوست دیگری فقط همسرش فاند می گیرد و در الاباما هستند و با 12000 زندگی خیلی خوبی دارند.
    در امریکا هر ایالت قانون خودش را دارد مثلا تکزاس مالیات بر خرید اجناس صفر است ولی در ایالت لوییزیانا این عدد 10% است!
    مقطع تحصیلی دکترا یا فوق لیسانس
    دپارتمان. مثلا در دانشگاه ما دپارتمان ریاضی خیلی پول دار است فوند های خیلی خوبی می دهد در حد 20000 تا برای یک نفر ولی دپارتمان صنایع هیچ پولی ندارد و به زور 10000 می دهد.
    پس من نمی تونم یک فرمول ثابت بگم و این شامل همه دوستان باشه.
    ولی نسبتا چیزی که قبلا دوستان دیگر در صفحه های قبلی گفته اند درست است.

2- ما هیچ منبع درامد دیگری نداریم و نمی توانیم داشته باشیم. البته بعضی دوستان اینجا یک سری کارهایی به صورت مخفی انجام می دهند که خیلی توصیه نمی شود. مثلا ماشین تصادفی خریداری کرده و تعمیر می کنند و می فروشند البته نه به اسم دیلر بلکه به اسم خودشان. بیشتر این کار را برای بچه های ایرانی که تازه به امریکا امده اند انجام میدهند و ازاین راه درامد دارند.

3- هزینه های ماهیانه متغیر است ولی چیزی بین 1200 تا 1500 تا در ماه عدد معقولی است. شما در بدو ورود حدودا بین 3000 تا تا 6000 تا خرید اولیه دارید. شامل وسایل منزل. لباس و مواد غذایی در حجم زیاد مثل برنج و گوشت و غیره. علت متغیر بودن عددی که گفتم همین مساله است که می خواهید به یکباره فریز را پر کنید و یا مایلید هفتگی خرید کنید. مثلا اینجا برنج بسماتی یک گونی 20 پوندی 15 دلار است. خب برنج اهو بره یک گونی 10 پوندی 13.5 دلار است. گوشت و ماهی و مرغ قیمت مناسبی دارد. مثلا مرغ فقط سینه بدون استخوان پوندی 1 دلار و 10 سنت است.

4- جواب این سوال را تقریبا در قسمت های قبل دادم. مثلا من الان هیچ هزینه ای بابت اب برق گاز تلفن انتن اینترنت نمی دم . چون در کمپس زندگی می کنم . خانه من دو خوابه است و حدودا 70 متر است و کرایه ان ماهی 630 دلار است. ولی دوستانی که خارج از کمپس زندگی می کنند یک خانه یک خوابه را به قیمت 650 دلار کرایه می کنند و ماهانهحدودا 50 دلار برای اینترنت 30 دلار برای انتن و حدودا 50 دلار برای اب و برق هزینه می کنند. گاز ندارند و باید با گازهایی که با برق کار میکنند غذا درست کنند. تلفن هم نمی گیرند و از همان موبایل استفاده میکنند لذا مجبور هستند از پلن هایی استفاده کنند که تماس با خط ثابت درانها نامحدود باشد (برای تماس با ایران) و خب هزینه بیشتری می دهند. ارجهیت این خانه ها نسبت به خانه های داخل دانشگاه:
    تمیز تر و نوساز تر هستند.
    بعضی از انها مبله هستند
    امکانات دیگر مثل استخر دارند
    موارد منفی: هیچ شناختی نسبت به همسایه های خود ندارید
    هزینه بیشتری می پردازید

5- شرمنده در مورد این سوال هیچ نظری ندارم. چون من در زندگی در ایران هیچ کیفیتی نمی بینم. شما در اینجا اگر در یک استادیو کوچک هم زندگی کنید احساس خبهتری خواهید داشت نسبت به زندگی در تجریش و در یک خانه 1000 متری!!!!.
    اینجا کسانی که کار دارند در خانه های بزرگ با متراژ بالای 1000 متر زندگی می کنند با 10 تا اتاق خواب و 5 تا سرویس بهداشتی و استخرو سونا و ...
    ولی دانشجو ها همه در خانه های کوچکی که غالبا شرکت ساز هستند زندگی می کنند . از بین خانه های دوستان ایرانی بزرگترین خانه ای که من دیدم برای 4 پسر مجرد بود که با هم یک خانه حدودا 300 متری با چهار خواب و حال و پذیرایی و ... بدون مبل فقط با گاز و یخچال و مایلروویو فکر کنم ماهی 1200 تا که خب هر کدام ماهی 300 تا بیشتر نمی دهند. کوچترین خانه هم در این منطقه 1 خوابه است حدودا 50 تا 60 متری. خانه ما هم حدودا 65 تا 70 متر است با یخچال و گاز.
    برای مثال در جاهای دیگه در سمت کالیفرنیا و هاوایی یک خانه استادیو (یعنی فقط یک اتاق با دستشویی و حمام و اشپرخانه بدون اتاق خواب) حدودا 30 تا 40 متری 1500 تا کرایه می شه.

نکته بعد انکه اصلا صبح تا شب خانه نیستید که که احساس بدی داشته باشید. انقدر هر روز برنامه دارید که فکر کوچک و بزرگ بودن خانه برایتان خنده دار می شود. خود شما که دانشجو هستید که از صبح تا شب در افیس خود می مانید. همسر شما هم انقدر خانواده ایرانی اینجا زیاداست که اگر بخواهد همه را ببیند یک 9 ماهی سرش گرم است. به غیر از ان این خانواده های امریکایی انقدر خون گرم هستند که نگو و نپرس . کی گفته این ها خانواده دار نیستند و ما ایرانی ها خانواده داریم. !!!!
    خود من به تنهایی با دیگر دوستانم که هیچ کدام ایرانی نبودند برای نهار به منزل یک خانواده امریکایی رفتم و جای شما خالی اینقدر خوش گذشت که نگو. امنیت هم 100%.

من دقیقا احساس شما را درک می کنم و برای خود من هم هزاران برابر بیشتر از این سوال مطرح بود. ولی الان فقط به فکر تافل و جی ار ای بهتر باشید و دانشگاه با رنک بالاتر و پیدا کردن فاند. با این قیمت های سرسام اور در ایران و بد شدن اوضاع پیدا کردن فاند در امریکا تنها مساله پذیرش با فاند مهم است. اینجا که بیایید مشکلات همگی به راحتی حل خواهد شد. نگران نباشید.

سلام به همگی
    دوستی از من سوال کرده که من با طلاهای خود چه کار کنم. با توجه به اینکه بیشتر از چند گرم اجازه خروج از کشور ندارم. بالاخره اینجا بفروشم یا با خود به هر طریقی که ممکن است بیاورم.
    جواب:
    این سوال دقیقا برای خود من هم مطرح بود.
    علت ان هم این است که وقتی به سراغ سایت های قیمت روز طلا می روید مشاهده می کنید که تفاوت زیادی بین فروش طلا در ایران و خرید ارز و یا فروش در امریکا وجود دارد
    نکته ای که مطرح است انکه در امریکا طلا به هیچ عنوان مطرح نیست. نه به عنوان کالای سرمایه ای و نه به عنوان زینت الات!
    این بدان معنی است که شما به ندرت در بعضی شهر های خاص در امریکا ممکن است طلا فروشی ببینید و طلا را مثل ایران خرید و فروش نمی کند.
    طلا صرفا برای دپازیت دولت و پشتوانه دلار است و انکه مثلا می گویند امریکا فلان قدر طلا دارد مثل ایران نیست که نصف ان در دست زنان ایرانی باشد. همه در دست دولت است.
    اینجا همه خانم ها چه پیر و چه جوان از بدلی جات استفاده می کنند. پلاستیکی - سنگ - شیشه ای - و نقره ای رنگ. من حتی بدل طلایی رنگ فقط در دست هندی ها و ایرانی ها دیدم.
    وقتی پول دا تر هم هستند از جواهرات خاص استفاده می کنند که اگر بخرید مالک اول و اخر ان خود شما هستید و ارزش سرمایه ای ندارند.
    لذا با توجه به این نکات به هیچ وجه اوردن طلا توصیه نمی شود و تا می توانید هر چه دارید به هر طریقی که بلد هستید به دلار تبدیل کنید و با خود فقط دلار بیاورید. من حتی یک گردنبند یادگاری دوران کودکی ام بود و با خود اوردم تا بعدا به بچه ام کادو بدهم، الان که به ان نگاه می کنم به این نتیجه می رسم که عجب چیز بیخودی ارودم و به جای ان چند دلار بیشتر می اوردم بیشتر به درد می خورد.
    برای خروج دلار هم هیچ کس وسایل شما را نمی گردد مگر انکه حساسیت خاصی ایجاد کنید.

یک نکته دیگر که خیلی هم به موضوع اوردن طلا و دلار بی ارتباط نیست.
    برای من اتفاق جالبی در اخرین ساعاتی که در ایران بودم افتاد که خب گفتن ان خالی از لطف نیست.

وقتی ما برای خروج از گیت اخر و رفتن به سمت هواپیما اماده می شدیم همراه با چند خانم دیگر بودیم. این خانم ها مانتوی خیلی کوتاهی پوشیده بودند و خب تقریبا روسری خود را در اورده بودند. خب هر چه باشد ان مرحله یعنی نقطه صفر مرز هوایی در فرودگاه هر کشور و شما قانونا دیگر ازاد هستید. اما از انجا که کل سیستم های ما در حال حاضر در دست س- پ- ا- ه است، زنان گارد لطف کرده و کل ساک این بیچاره ها را تا اخر بدون هیچ دلیلی بیرون ریختند و کاملا معلوم بود که صرفا قصد ازار انها است. خب درک کنید در ان شرایط ادم چه حالی می شود و حالا چگونه می خواهد دوباره این وسایل را درون ساک جا بدهد.
    از انجایی که من این مساله را قبلا به خاطر یک بار خروج برای مصاحبه ویزای امریکا درک کرده بودم و یک چیز هایی حدس زده بودم یک مانتوی بسیار بلند تا لب پا و مشکلی رنگ با مقنعه سر کرده بدم خب قیافه ادم در لابه لای مسافران خارجی خیلی خنده دار می شود اما این کاملا به نفع من تمام شد. چون حتی ساک من را باز هم نکردند و فقط گفتند خواهش می کنم بفرمایید و ....
    پس توصیه می کنم تا اخرین مرحله بسیار هوشمندانه عمل کنید و اصلا نگویید اخ جون ویزا اومد دیگه مشکلات تمام شد و ...... امیدوارم توانسته باشم منظور خودم را بیان کنم و امیدوارم این تاپیک خارج از قوانین فروم نباشد. چون خداییش دلم نیامد نگویم. حالا مدیریت محترم اگر فکر میکنند جملات نیاز به ویرایش دارند ممنون میشوم اگر ان را حذف نکرده و ویرایش کنند
    موفق باشید

Member eajj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

واقعا نمی دونم چطور ازتون تشکر کنم باور کنین خاطرات یک روز معمولی شما هم برای ما کاملا جالبه خودتون این شرایط رو داشتید میدونم که درک می کنید یک سئوال دارم که پرسیدنش درسته یا نه واقعا نمی دونم ! میتونم بپرسم همسر شما دکتری میخونن ؟ اگر بله چه رشته ای و معمولا از چه ساعت تا چه ساعتی رو توی دانشگاه هستن ؟
    یک سئوال دیگه هم میخواستم بپرسم زوجی مثل شما با این میزان فاند اساسا چه تفریحاتی دارن ؟ احیانا بچه که ندارید ؟
    ممنونم از لطفتون

Junior Member

Mercy az shoma ke be fekre baghiye hamvatanan hastid.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    سلام به همگی
    دوستی از من سوال کرده که من با طلاهای خود چه کار کنم. با توجه به اینکه بیشتر از چند گرم اجازه خروج از کشور ندارم. بالاخره اینجا بفروشم یا با خود به هر طریقی که ممکن است بیاورم.
    جواب:
    این سوال دقیقا برای خود من هم مطرح بود.
    علت ان هم این است که وقتی به سراغ سایت های قیمت روز طلا می روید مشاهده می کنید که تفاوت زیادی بین فروش طلا در ایران و خرید ارز و یا فروش در امریکا وجود دارد
    نکته ای که مطرح است انکه در امریکا طلا به هیچ عنوان مطرح نیست. نه به عنوان کالای سرمایه ای و نه به عنوان زینت الات!
    این بدان معنی است که شما به ندرت در بعضی شهر های خاص در امریکا ممکن است طلا فروشی ببینید و طلا را مثل ایران خرید و فروش نمی کند.
    طلا صرفا برای دپازیت دولت و پشتوانه دلار است و انکه مثلا می گویند امریکا فلان قدر طلا دارد مثل ایران نیست که نصف ان در دست زنان ایرانی باشد. همه در دست دولت است.
    اینجا همه خانم ها چه پیر و چه جوان از بدلی جات استفاده می کنند. پلاستیکی - سنگ - شیشه ای - و نقره ای رنگ. من حتی بدل طلایی رنگ فقط در دست هندی ها و ایرانی ها دیدم.
    وقتی پول دا تر هم هستند از جواهرات خاص استفاده می کنند که اگر بخرید مالک اول و اخر ان خود شما هستید و ارزش سرمایه ای ندارند.
    لذا با توجه به این نکات به هیچ وجه اوردن طلا توصیه نمی شود و تا می توانید هر چه دارید به هر طریقی که بلد هستید به دلار تبدیل کنید و با خود فقط دلار بیاورید. من حتی یک گردنبند یادگاری دوران کودکی ام بود و با خود اوردم تا بعدا به بچه ام کادو بدهم، الان که به ان نگاه می کنم به این نتیجه می رسم که عجب چیز بیخودی ارودم و به جای ان چند دلار بیشتر می اوردم بیشتر به درد می خورد.
    برای خروج دلار هم هیچ کس وسایل شما را نمی گردد مگر انکه حساسیت خاصی ایجاد کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)