صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 105

موضوع: آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه همسر

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه

نقل قول نوشته اصلی توسط eajj نمایش پست ها
    واقعا نمی دونم چطور ازتون تشکر کنم باور کنین خاطرات یک روز معمولی شما هم برای ما کاملا جالبه خودتون این شرایط رو داشتید میدونم که درک می کنید یک سئوال دارم که پرسیدنش درسته یا نه واقعا نمی دونم ! میتونم بپرسم همسر شما دکتری میخونن ؟ اگر بله چه رشته ای و معمولا از چه ساعت تا چه ساعتی رو توی دانشگاه هستن ؟
    یک سئوال دیگه هم میخواستم بپرسم زوجی مثل شما با این میزان فاند اساسا چه تفریحاتی دارن ؟ احیانا بچه که ندارید ؟
    ممنونم از لطفتون
    سلام
    بله همسر من دکترا می خونن.
    نه ما الان فرزندی نداریم
    تفریحات ما شامل تماشای محیط بسیار زیبای اینجاست. تفریح کردن و کیفیت ان خیلی سلیقه ای است. مثلا برای من و همسرم قدم زدن دور دریاچه یک تفریح خیلی عالی است که از ان لذت می بریم.
    و یا بین کلاس های همسرم و یا بعد الظهر ها با هم چیزی بخوریم و قدم بزنیم و درباره زندگی اینده خود فکر کنیم و نقشه بکشیم. یا انکه سوجه های خنده دار و یا رمانتیک پیدا کنیم و عکس بگیریم. خب ما این کار را خیلی دوست داریم و ایران هم که بودیم با ان هوای خیلی بد تهران یک پارک کوچک پیدا کرده بودیم و تقریبا هر روز دور ان راه می رفتیم و صحبت می کردیم.
    شما می توانید اسم همسر خود را در باشگاه دانشگاه نوشته و با هم به جیم بروید. مثلا برای ما ترمی 60 دلار است. برای مردم عادی خیلی گران تر است ولی برای دانشجو رایگان و برای همسرش این قیمت است. خب انجا شامل استخر و سالن بدن سازی و سالن کوه نوردی، پینگ پنگ، بسکت و هر ورزشی که شما دوست دارید.
    یا با هم خرید بروید. خی دیدن فروشگاه های اینجا هم تفریح جالبی است. مخصوصا دستبرد زدن به قسمت تستر ها و تست کردن خوراکی ها..... جالب اینجاست که خود امریکایی ها هم این قسمت را دوست دارند و مثلا طرف بار 10000 است که مثلا کره بادام زمینی می خرد ولی باز هم تست می کند ببیند کیفیت عوض نشده باشد
    البته اینجا تا دلتان بخواهد تفریح وجود دارد مثلا اخر هر هفته حتما به یک بهانه ای یا در دانشگاه و یا در انجمن دانشجویان ایرانی جشنی بر پاست. مثلا این هفته جشن مهرگان است. من تا به حال فقط یک بار این جشن ها را رفتم چون به نظر من و همسرم خیلی وقت گیر هستند و از طرف دیگر انقدر اتفاقات عجیب در این جشن ها رخ می دهد و صحنه های جالب می بینی که فکر ادم مشوش شده و انوقت است که در طول هفته به جای درس خواندن به انها فکر می کنی.
    البته این برای سال اول خیلی مهم است چون همه چیز جدید است . سالهای بعد هم دانشگاه روتین تر شده و هم محیط ارامش بخش تر.

همسر من در طول هفته تقریبا 5 تا 6 روز را ساعت 8 صبح از خانه خارج شده و ساعت 11 شب به خانه بر میی گردد. دو روز دیگر هم مثلا ساعت 10 رفته و ساعت 5 بر می گردد. تقریبا همه دانشجو ها این کار را می کنند.
    این من هستم که باید برای خودم برنامه ریزی کنم چون درس خواندن دانشجوی دکترا اینجا شوخی نیست.
    کارهایی که من می کنم: یا به کتاب خانه رفته و ازانجا با پسورد همسرم استفاده می کنم.
    یا برای او نهار برده و یک ساعت بین کلاس ها را با هم قدم می زنیم
    یا به کلاس های تافل رفته و درس می خوانم
    و یا با دوستان غیر ایرانی خود بیرون رفته و با هم قدم می زنیم و یا به خانه هم می رویم . خانم هایی که مثل من همسرانشان دانشجو هستند. و درواقع با هم تمرین زبان می کنیم.
    با ایرانی ها هم خوب است ولی خوب زبان یاد گرفتن تعطیل می شود.

موفق باشید
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    سلام
    بله همسر من دکترا می خونن.
    .....
    تشکر از بیان صادقانه تجربیات و نظراتت

یه خانم اگه بخواد اونجا واسه خودش یه منبع درآمد داشته باشه به چه نحوی ( بدون تغییر ویزا ) میتونه فعالیت های اقتصادی داشته باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL Shiraz University

سر کار خانم شریفی با سلام و احترام
    با تشکر از اینکه اطلاعات کاملی رو در خصوص پوشش هزینه ها مطرح کردید من چون با همسرم و فرزند 12 سالم قصد ادامه تحصیل دارم ایا با داشتن سی هزار دلار علاوه بر فول فاند( در مقطع دکتری) بتوانم هزینه های زندگی رو بشکل دانشجویی پوشش بدم. یک سوال دیگه هم اینکه گواهی تمکن مالی واسه خانواده سه نفره در روز مصاحبه باید چقدر باشه ببخشید اگر این سوال یه کم بی ربط بود چون تمایل داشتم یه فرد با تجربه پاسخ بدهد. ممنون

Member eajj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

سلام
    بله همسر من دکترا می خونن...
    سلام ... واقعا ممنون از این همه انسانیت یه هموطن ...
    واقعا سخته این شرایط برای همسر دانشجو که بخواد تقریبا تمام هفته تمام روزها رو تا حدودی تنها باشه هرچند شما فرمودید که تنهای تنها هم نیستید !
    این وضعیت برای تمام دانشجوهای دکترا چه RA و چه TA هستش ؟ همه تا آخر شب دانشگاهن ؟
    راستی یه سئوال دیگه هم داشتم ! جسارتا شما فرمودید که میخواید ادامه تحصیل بدید .... شما هم دنبال فاند هستین یا نه ؟ چون فکر می کنم شهریه دانشگاه اونقدری باشه که پرداختش با فاند همسرتون راحت نباشه ...
    واقعا از این همه لطفتون به این موضوع تشکر می کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    تشکر از بیان صادقانه تجربیات و نظراتت

یه خانم اگه بخواد اونجا واسه خودش یه منبع درآمد داشته باشه به چه نحوی ( بدون تغییر ویزا ) میتونه فعالیت های اقتصادی داشته باشه؟
    سلام
    بعضی از دوستان یک سری فعالیت ها به صورت مخفی انجام می دهند. مثل ارایشگری در منزل (هم برای اقایان و هم برای خانم ها) در مورد خیاطی ایده ای ندارم چون اینجا پارچه خیلی گران است ولی لباس تا بخواهید با قیمت مناسب پیدا می شود. غیر از این کار بخصوصی ندیدم که دوستان انجام دهند. مثلا بیرون هزینه ارایشگاه برای اقایان 15 دلار است و اینجا یک خانم افغانی با 10 دلار موهای بچه ها را اصلاح می کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedyer نمایش پست ها
    سر کار خانم شریفی با سلام و احترام
    با تشکر از اینکه اطلاعات کاملی رو در خصوص پوشش هزینه ها مطرح کردید من چون با همسرم و فرزند 12 سالم قصد ادامه تحصیل دارم ایا با داشتن سی هزار دلار علاوه بر فول فاند( در مقطع دکتری) بتوانم هزینه های زندگی رو بشکل دانشجویی پوشش بدم. یک سوال دیگه هم اینکه گواهی تمکن مالی واسه خانواده سه نفره در روز مصاحبه باید چقدر باشه ببخشید اگر این سوال یه کم بی ربط بود چون تمایل داشتم یه فرد با تجربه پاسخ بدهد. ممنون
    سلام
    من در این مورد مفصل صحبت کردم . این بستگی به دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید داره.
    30 هزار دلار پول خوبی است به شرطی که با سیاست خرج شود.
    در مورد گواهی تمکن مالی هم بسته به دانشگاه مبلغ ان متفاوت است . شما مبلغ دقیق ان را در ای-20 که از طرف دانشگاه ارسال می شود می توانید ببینید. ولی همان طور که گفتم 30000$ تا اگر فول فاند باشید مبلغ خوب و کافی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط eajj نمایش پست ها
    سلام ... واقعا ممنون از این همه انسانیت یه هموطن ...
    واقعا سخته این شرایط برای همسر دانشجو که بخواد تقریبا تمام هفته تمام روزها رو تا حدودی تنها باشه هرچند شما فرمودید که تنهای تنها هم نیستید !
    این وضعیت برای تمام دانشجوهای دکترا چه RA و چه TA هستش ؟ همه تا آخر شب دانشگاهن ؟
    راستی یه سئوال دیگه هم داشتم ! جسارتا شما فرمودید که میخواید ادامه تحصیل بدید .... شما هم دنبال فاند هستین یا نه ؟ چون فکر می کنم شهریه دانشگاه اونقدری باشه که پرداختش با فاند همسرتون راحت نباشه ...
    واقعا از این همه لطفتون به این موضوع تشکر می کنم
    مسلما از قدیم گفتن هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد. فکر نکنید که وقتی به امریکا رسیدید همه چیز گل و بلبل میشود. اینجا خود امریکایی ها مثل ساعت کار می کنند و کافی است یک روز را از دست بدهید تا یک قدم به پیدا نکردن شغل نزدیک شوید. رقبای ما چینی ها و هندی ها هستند که تا دلتان بخواهد شرکت چینی در امریکا زیاد است و راحت کار پیدا می کنند.

بله اینجا شهریه دانشگاه چیزی در حدود 12000 تا در ترم است و عملا پرداخت ان غیر ممکن است. این بدان معنی است که اگر قرار باشد بدون فاند درس خواند چیزی حدود 60000 تا در سال خرج شماست. این ممکن نیست مگر با کمک جیب اقای پدر که ما نداریم
    پس حتما باید فاند پیدا کنم. وگرنه پذیرش بدون فاند که هنر نیست.

Junior Member

سلام
    امیدوارم سوالم را جای درستی مطرح کرده باشم چون تمام صفحات قبلو خوندم.
    من و همسرم قصد مهاجرت به امریکا رو داریم البته فقط ایشون اپلای میکنن برای فال 2013.
    ما با رزومه کاری قوی که در زمینه برنامه نویسی داره و نمره خوب تافل و جی آر ای به فول فاند شدنش امیدواریم(که البته تنها در این صورت میریم)
    ولی من نمیدونم در مورد خودم چه کار کنم و چه راهی منطقی تره برای پوشش دادن هزینه.
    این که من هم اپلای کنم برای همون دانشگاه(من لیسانس فیزیک هستم.دانشگاه سراسری)یا اینکه با هم بریم و من اونجا اقدام کنم برای ادامه تحصیل.احتمال فاند گرفتن تو کدوم حالت بیشتره؟
    که اگر من هم بخوام اقدام کنم به فال 2013 نمیرسیم چون نه تافل دادم نه جی آر ای.ولی خوب زبانم به شدت خوبه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط gh2013 نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم سوالم را جای درستی مطرح کرده باشم چون تمام صفحات قبلو خوندم.
    من و همسرم قصد مهاجرت به امریکا رو داریم البته فقط ایشون اپلای میکنن برای فال 2013.
    ما با رزومه کاری قوی که در زمینه برنامه نویسی داره و نمره خوب تافل و جی آر ای به فول فاند شدنش امیدواریم(که البته تنها در این صورت میریم)
    ولی من نمیدونم در مورد خودم چه کار کنم و چه راهی منطقی تره برای پوشش دادن هزینه.
    این که من هم اپلای کنم برای همون دانشگاه(من لیسانس فیزیک هستم.دانشگاه سراسری)یا اینکه با هم بریم و من اونجا اقدام کنم برای ادامه تحصیل.احتمال فاند گرفتن تو کدوم حالت بیشتره؟
    که اگر من هم بخوام اقدام کنم به فال 2013 نمیرسیم چون نه تافل دادم نه جی آر ای.ولی خوب زبانم به شدت خوبه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام دوست من
    خوب این سوال برای هر کس جواب خاص خودشو داره
    من فقط کاری که خودمون کردیم رو می گم ....
    ما چون پول و وقت که داشتیم محدود بود نمی تونستیم با هم اپلای کنیم. پس روی اون کسی که احتمال فوند گرفتن بیشتر بود سرمایه گذاری کردیم و قرار شد نفر دوم اینجا شروع کنه.
    من حتی با یکی از استادهای اینجا که صحبت می کردم به من گفت تو هنوز تافل هم نداری من چی کار کنم! چرا تافل رو حداقل نگرفتی ! و من خیلی ساده گفتم استاد ما برای اپلای پول و وقت محدودی داشتیم و براش منطقی بود.
    البته بچه ها تصمیم های متفاوتی می گیرن. مثلا یکی دیگه از دوستانمون تصمیم گرفتن به جای یک سال - 2 سال صبر کنن تا هر دو تاشون فاند بگیرن و بعد بیان!که خوب خیلی هم اذیت شدن..... و با شرایط الان ایران من توصیه نمی کنم.

من کوچک تر از اونم که توصیه کنم. ولی یه نکته رو به همه دوستان می خوام بگم. ادم ها دو دسته هستن بعضی ها می گن حالا اپلای می کنیم اگه شد که چه خوب اگر هم نشد اشکال نداره زندگی الان رو داریم. دسته دوم فقط می خوان که حتما کارشون به نتیجه برسه. خواهشن اگر از دسته دوم هستین, اپلای رو بازی نگیرین ... اپلای, گرفتن تافل و جی ار ای و پر کردن چند تا فرم نیست. باید در انتخاب دانشگاه ها دقت کنید. اگر امسال پارسال بود می گفتم تا پول دارید اپلای کنید... ولی با این قیمت دلار نمیشه می فهمم
    ولی نزارین هیچ چیز شما رو از هدفتون دور کنه. من نمی دونم چه طور احساسم رو منتقل کنم ولی فقط این رو می تونم بگم که موج منفی در پروسه اپلای خیلی زیاده. البته من در مورد اپلای به امریکا صحبت می کنم در مورد اروپا که خودمون هم اقدام کردیم مثل هلو برو تو گلو می مونه. پروسه اپلای مثل یک کوه نوردی خیلی خیلی سخت می مونه. یک بار سنگ میریزه پایین. یک بار پاتون سر می خوره و بعضی وقت ها هم ممکنه کسی هولتون بده ... ولی خوبیش اینه که مطمئنی وقتی رسیدی بالای کوه اون طرف بهشت رو می بینی.....
    همین دیگه ....

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

یک نکته دیگر که خیلی هم به موضوع اوردن طلا و دلار بی ارتباط نیست.
    برای من اتفاق جالبی در اخرین ساعاتی که در ایران بودم افتاد که خب گفتن ان خالی از لطف نیست.

وقتی ما برای خروج از گیت اخر و رفتن به سمت هواپیما اماده می شدیم همراه با چند خانم دیگر بودیم. این خانم ها مانتوی خیلی کوتاهی پوشیده بودند و خب تقریبا روسری خود را در اورده بودند. خب هر چه باشد ان مرحله یعنی نقطه صفر مرز هوایی در فرودگاه هر کشور و شما قانونا دیگر ازاد هستید. اما از انجا که کل سیستم های ما در حال حاضر در دست س- پ- ا- ه است، زنان گارد لطف کرده و کل ساک این بیچاره ها را تا اخر بدون هیچ دلیلی بیرون ریختند و کاملا معلوم بود که صرفا قصد ازار انها است. خب درک کنید در ان شرایط ادم چه حالی می شود و حالا چگونه می خواهد دوباره این وسایل را درون ساک جا بدهد.
    از انجایی که من این مساله را قبلا به خاطر یک بار خروج برای مصاحبه ویزای امریکا درک کرده بودم و یک چیز هایی حدس زده بودم یک مانتوی بسیار بلند تا لب پا و مشکلی رنگ با مقنعه سر کرده بدم خب قیافه ادم در لابه لای مسافران خارجی خیلی خنده دار می شود اما این کاملا به نفع من تمام شد. چون حتی ساک من را باز هم نکردند و فقط گفتند خواهش می کنم بفرمایید و ....
    پس توصیه می کنم تا اخرین مرحله بسیار هوشمندانه عمل کنید و اصلا نگویید اخ جون ویزا اومد دیگه مشکلات تمام شد و ...... امیدوارم توانسته باشم منظور خودم را بیان کنم و امیدوارم این تاپیک خارج از قوانین فروم نباشد. چون خداییش دلم نیامد نگویم. حالا مدیریت محترم اگر فکر میکنند جملات نیاز به ویرایش دارند ممنون میشوم اگر ان را حذف نکرده و ویرایش کنند
    موفق باشید
    تجربه جالبی بود
    اما خب فرودگاه امام خمینی که نقطه صفر مرزی نیست شما هنوز تو ایران هستید...
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)