صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 105

موضوع: آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه همسر

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    سلام به همگی
    دوستی از من سوال کرده که من با طلاهای خود چه کار کنم. با توجه به اینکه بیشتر از چند گرم اجازه خروج از کشور ندارم. بالاخره اینجا بفروشم یا با خود به هر طریقی که ممکن است بیاورم.
    جواب:
    این سوال دقیقا برای خود من هم مطرح بود.
    علت ان هم این است که وقتی به سراغ سایت های قیمت روز طلا می روید مشاهده می کنید که تفاوت زیادی بین فروش طلا در ایران و خرید ارز و یا فروش در امریکا وجود دارد
    نکته ای که مطرح است انکه در امریکا طلا به هیچ عنوان مطرح نیست. نه به عنوان کالای سرمایه ای و نه به عنوان زینت الات!
    این بدان معنی است که شما به ندرت در بعضی شهر های خاص در امریکا ممکن است طلا فروشی ببینید و طلا را مثل ایران خرید و فروش نمی کند.
    طلا صرفا برای دپازیت دولت و پشتوانه دلار است و انکه مثلا می گویند امریکا فلان قدر طلا دارد مثل ایران نیست که نصف ان در دست زنان ایرانی باشد. همه در دست دولت است.
    اینجا همه خانم ها چه پیر و چه جوان از بدلی جات استفاده می کنند. پلاستیکی - سنگ - شیشه ای - و نقره ای رنگ. من حتی بدل طلایی رنگ فقط در دست هندی ها و ایرانی ها دیدم.
    وقتی پول دا تر هم هستند از جواهرات خاص استفاده می کنند که اگر بخرید مالک اول و اخر ان خود شما هستید و ارزش سرمایه ای ندارند.
    لذا با توجه به این نکات به هیچ وجه اوردن طلا توصیه نمی شود و تا می توانید هر چه دارید به هر طریقی که بلد هستید به دلار تبدیل کنید و با خود فقط دلار بیاورید. من حتی یک گردنبند یادگاری دوران کودکی ام بود و با خود اوردم تا بعدا به بچه ام کادو بدهم، الان که به ان نگاه می کنم به این نتیجه می رسم که عجب چیز بیخودی ارودم و به جای ان چند دلار بیشتر می اوردم بیشتر به درد می خورد.
    برای خروج دلار هم هیچ کس وسایل شما را نمی گردد مگر انکه حساسیت خاصی ایجاد کنید.
    این کاملا درسته. ما هم با خودمون یکم طلا و جواهر که از همش یه جورایی خاطره داشتیم با خودمون آوردیم. غیر از یکی دوتا انگشتر و یک زنجیر کوچیک، الان یه دوسالی هست بقیه اش رو گذاشتیم توی بانک برای امنیت بیشتر. خونه های ایتجا که ماشالله چفت و بست درستی نداره.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا "فول فاند " زندگی دو نفر رو پوشش میدهد؟ + بهترین راهکارها برای پوشش هزینه

بابت راهنماییهاتون خیلی ممنون واقعا بجا توضیح دادین و به بسیاری از سوالات من و همسرم به این شکل پاسخ داده شد. فقط من از کجا می تونم لیست شهرهایی شبیه شهر شما که هم از لحاظ اجتماعی و هم اقتصادی مناسب باشند رو پیدا کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farrokhkia نمایش پست ها
    بابت راهنماییهاتون خیلی ممنون واقعا بجا توضیح دادین و به بسیاری از سوالات من و همسرم به این شکل پاسخ داده شد. فقط من از کجا می تونم لیست شهرهایی شبیه شهر شما که هم از لحاظ اجتماعی و هم اقتصادی مناسب باشند رو پیدا کنم؟

برای جواب به این سوال می توانم مراحل اپلای را به این صورت دسته بندی کنم
    اولین مساله برای شما انتخاب دانشگاه است .
    1- پس اول به لیست اساتید دانشگاه نگاه کنید. شما برای اپلای باید دانشگاه هایی راانتخاب کنی که در رشته مورد نظر شما حداقل بالای 3 استاد داشته باشند تا شانس این را داشته باشید که یکی از این سه نفر یا بیشتر دانشجو بخواهد و شانس دوم اینکه از رزومه شما خوشش بیاید.
    2- فرض می کنیم در مرحله اول 50 دانشگاه پیدا شد . حالا باید دانشگاه ها را بر اساس رنگ بچینید و ببینید که شما در چه سطحی هستید و با این سطح در چه رنجی بهترین شانس را دارید.
    3- اگر مراحل بالا را درست انجام داده باشید در این مرحله شما اصولا حدود 20 تا 25 تا دانشگاه خواهید داشت. حالا شهری که دانشگاه مورد نظر در ان قرار دارد را در اینترنت سرچ کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دسته بندی کنید.
    این کاری بود که من و همسرم انجام دادیم.
    البته قوانین هر ایالت هم کاملا مشخص است و با یک سرچ ساده تمام قوانین را پیدا می کنید.
    راه دیگری هم هست که مسیر عکس بالا است.
    یعنی یک سری از ایالت ها را انتخال کرده و دانشگاه های ان ایالت ها را مورد بررسی قرار دید که خوب من این راه را خیلی توصیه نمی کنم چون با این کار یک تعداد زیادی دانشگاه خوب را از دست می دهید.
    از نظر من این اصلا مهم نیست که برای 4 سال شما در صحرای نوادا زندگی کنید به شرطی که هدف شما از امدن به امریکا صرفا درس خواندن باشد چون بعد از 4 سال سختی مسلما کار خوبی پیدا خواهید کرد.
    البته یک پارامتر دیگر هم خیلی مهم است و ان میزان مشاغل موجود در ان شهر یا ایالت است . مثلا لوزیزانا که ما در ان قرار داریم در رشته برق واقعا فقیر است و اصلا داخل این ایالت شرکت بزرگی وجود ندارد.
    ما این مساله را هم مورد نظر قرار داده بودیم و قبل از امدن به اینجا ان را می دانستیم و حتی از یک دانشگاه دیگر با ایالتی خیلی بهتر هم جواب داشتیم ولی خوب همیشه همه چیز ایده ال نمیشود.

موفق باشید
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

یک نکته دیگر هم که در مورد شهر های امریکا برای خودم جالب بود را اینجا می نویسم.
    شهر ها و ایالت های شمالی امریکا از نظر فرهنگی و رفاهی در سطح بالا تری قرار دارند. مردم متمدن تری دارند و طرز رفتار انها به قول خودمان با کلاس تر است.
    نکته منفی: از اینتر نشنال ها خیلی خوششان نمی اید و سر سنگین تر با ادم برخورد می کنند.

مردم جنوب امریکا: خون گرم تر و صمیمی تر هستند و زود تر می شود با انها ارتباط بر قرار کرد.
    نکته منفی: بی کلاس ترند. سیاه بیشتر دارند پس سطح تحصیلی و رفاهی پایین تری دارند. و درصد جرم بیشتر است.

ولی خوب باز هم می گویم به خاطر این مسائل از اپلای به دانشگاهی پشیمان نشوید . در مرحله اپلای درصد انتخاب شما خیلی محدود است و در مرحله بعد از پذیرش تازه باید به این مسائل دقت کنید.

موفق باشید

سلام شریفی عزیز واقعا ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید. امیدوارم موفق باشید. میخواستم بدونم شما در زمینه بیمه با توجه به اینکه F2 هستید و دانشگاه شما را بیمه نمیکند چه کاری انجام دادید؟ درضمن اگر زوجی آنجا قصد بچه دار شدن داشته باشد هزینه تفریبی بیمارستان آن چقدر میشود؟ وآیا بیمه کمکی در این زمینه میکند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoyebozorg نمایش پست ها
    سلام شریفی عزیز واقعا ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید. امیدوارم موفق باشید. میخواستم بدونم شما در زمینه بیمه با توجه به اینکه F2 هستید و دانشگاه شما را بیمه نمیکند چه کاری انجام دادید؟ درضمن اگر زوجی آنجا قصد بچه دار شدن داشته باشد هزینه تفریبی بیمارستان آن چقدر میشود؟ وآیا بیمه کمکی در این زمینه میکند؟
    سلام دوست عزیز
    سوال به جایی پرسیدید که جای ان اینجا خالی بود.
    در مورد بیمه ویزای همراه. متاسفانه شما به عنوان همراه از طرف دانشگاه بیمه نمی شوید (نکته انکه اگر دانشجو نیز فاند نداشته باشد هزینه بیمه ان بسیار گران تر محاسبه می شود) و به علت گرانی خیلی عجیب هزینه بیمه هیچ گاه اقدام به بیمه شدن ازاد هم نخواهید کرد.
    پس بهترین راه ان است که در بیمار شدن خود جلوگیری کنید.
    کارهایی که خود من انجام می دهم:
    1- کمی داروی گیاهی مثل گل گاو زبان - سنبه تی - چهار تخم و ... با خود بیاورید.
    2- مقداری داروی های اولیه مثل کمی مسکن - چرک خشک کن و ...
    3- حتما قبل از امدن به دندان پزشکی مراجعه کرده و دندان های خود را درست کنید.
    4- یک سری ازمایش های اولیه انجام دهید و اگر خدایی نا کرده مشکلی دارید برای درمان ان اقدام کنید
    کارهایی که پس از امدن و زندگی در امریکا توصیه می شود
    1- در خوردن مرکبات در زمستان صرفه جویی نکنید. شما به ازای یک پند پرتقال باید چیزی حدود 1.9 دلار پرداخت کنید و با خوردن ان خود را از سرما خوردگی بیمه کنید در حالی که یک قرص ساده سرماخوردگی را اگر ازاد بخواهید تهیه کنید باید 12 دلار پول بدهید.
    2- رژیم قضایی خود را نسبت به ایران به ارامی تغییر دهید تا بدن شما به غذاهای جدید عادت کند.

برای مثال برای خود من دو مشکل در همین چند ماه رخ داد.
    اولی انکه در همان ماه های اول به طور خیلی بدی سرما خوردم که با انتی بیوتیک هایی که اورده بودم مشکل را بر طرف کردم
    دومی انکه در همان چند ماه اول من با گوش درد عجیبی مواجه شدم بعد از کلی درد کشیدن تازه مادر شوهرم متوجه شد که مشکل من خوردن گرمی بیش از حد است اخه ما صبحانه خود را کلا عوض کرده بودیم ایران من بیشتر پنیر می خوردم که خب سرد است ولی اینجا چون پنیر مثل ان چیزی که ایران بود پیدا نکردم کلا روال را عوض کرده و به توصیه دوستان کره بادام زمینی می خوردیم و سسب کوش دردهای من هم همین مساله بود که خدا را شکر با خوردن کمی جوشانده و ماست مشکل حل شد.
    یکی دیگر از دوستان هم بود که او هم گوش درد داشت و بعدا معلوم شد که به خاطر تغییر محل زندگی او نسبت به اختلاف سطح از دریا است که خب ان بنده خدا هم تحمل کرد تا ارام ارام بدن به وضعیت جدید عادت کند.

نکته اخر اینکه شما در مواقع بیماری می توانید از درمانگاه دانشگاه استفاده کنید که به خاطر انکه جزو خانواده دانشجو محسوب می شوید هزینه پزشک به شما تخفیف داده می شود اما دارو را باید ازاد تهیه کنید.

موفق باشید
    ویرایش توسط sharifi_s : December 18th, 2012 در ساعت 02:32 PM

در مورد داشتن شکر در زندگی (baby)
    کوچولوی شما اینجا وضعیتی متفاوت از شما خواهد داشت
    اول انکه شما به محض انکه دوره 9 ماه خود را اغاز کنید تحت بیمه رایگان دولت قرار می گیرید چرا که شما منتطر یک بچه امریکایی هستید. فرزند شما شهروند امریکایی محسوب می شود در حالی که خود شما تا موقعی که کار پیدا نکرده اید و برای کارت سبز اپلی نکرده اید مهمان چند روزه در ایالت متحده امریکا هستید.
    دوم انکه به شما یک سری کپن رایگان اختصاص داده می شود تا در دوره بارداری کودک شما دچار کمبود تغذیه نشود
    سوم انکه تمام هزینه بیمارستان برای شما رایگان است نه فکر کنید که مثل بیمارستان میلاد هااااا. من خودم به خاطر تولد فرزند یکی از دوستان به بیمارستان رفتم و اول فکر کردم به یک هتل پنج ستاره امدم تا بیمارستان. اتاق های خصوصی با تمام تجهیزات و کاملا مبله دقیقا شبیه به هتل.
    چهارم انکه بعد از تولد فرزند شما بیمه است اما خود شما دیگر بیمه نیستید و با هم یک سری کپن رایگان به فرزند شما اختصاص داده میشود.

- در مورد بیمه ویزای همراه. متاسفانه شما به عنوان همراه از طرف دانشگاه بیمه نمی شوید (نکته انکه اگر دانشجو نیز فاند نداشته باشد هزینه بیمه ان بسیار گران تر محاسبه می شود) و به علت گرانی خیلی عجیب هزینه بیمه هیچ گاه اقدام به بیمه شدن ازاد هم نخواهید کرد.
    - کوچولوی شما اینجا وضعیتی متفاوت از شما خواهد داشت
    - اول انکه شما به محض انکه دوره 9 ماه خود را اغاز کنید تحت بیمه رایگان دولت قرار می گیرید
    - سوم انکه تمام هزینه بیمارستان برای شما رایگان است
    اگر (f2) تحت بیمه دانشگاه قرار نمیگیره چطور هزینه های مربوط به بارداری و تولد فرزند کاملا رایگان میشه؟
    یاد بگیریم که سپاسگذار لطف دیگران باشیم..

نقل قول نوشته اصلی توسط MASROUR نمایش پست ها
    اگر (f2) تحت بیمه دانشگاه قرار نمیگیره چطور هزینه های مربوط به بارداری و تولد فرزند کاملا رایگان میشه؟
    ساده است . چون فرزند شما یک امریکا هست و درامد همسر شما زیر خط فقر در امریکا است. پس دولت امریکا از بچه خودش حمایت می کنه
    اگر از ایران بچه داشته باشید هیچ تخفیفی به شما داده نمیشه.

در مورد داشتن شکر در زندگی (baby)
    کوچولوی شما اینجا وضعیتی متفاوت از شما خواهد داشت
    اول انکه شما به محض انکه دوره 9 ماه خود را اغاز کنید تحت بیمه رایگان دولت قرار می گیرید چرا که شما منتطر یک بچه امریکایی هستید. فرزند شما شهروند امریکایی محسوب می شود در حالی که خود شما تا موقعی که کار پیدا نکرده اید و برای کارت سبز اپلی نکرده اید مهمان چند روزه در ایالت متحده امریکا هستید.
    دوم انکه به شما یک سری کپن رایگان اختصاص داده می شود تا در دوره بارداری کودک شما دچار کمبود تغذیه نشود
    سوم انکه تمام هزینه بیمارستان برای شما رایگان است نه فکر کنید که مثل بیمارستان میلاد هااااا. من خودم به خاطر تولد فرزند یکی از دوستان به بیمارستان رفتم و اول فکر کردم به یک هتل پنج ستاره امدم تا بیمارستان. اتاق های خصوصی با تمام تجهیزات و کاملا مبله دقیقا شبیه به هتل.
    چهارم انکه بعد از تولد فرزند شما بیمه است اما خود شما دیگر بیمه نیستید و با هم یک سری کپن رایگان به فرزند شما اختصاص داده میشود.
    دوستان دیگه لطفا نظر بدن
    آیا تجربه ای داشتن؟
    و اینکه آیا این گفته ها توی همه ایالت های امریکا درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)