صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 59

موضوع: تمدید معافیت تحصیلی و ضمانت نامه

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : تمدید معافیت تحصیلی و ضمانت نامه

سلام.یه سوال داشتم خواهشا یکی جواب روشن بده بهم. من لیسانسم داره تموم میشه الان میخوان واسه دندونپزشکی اقدام کنم واسه چک. نظام وظیفه میگه معافیت تحصیلی واسه ی مقطع بالاتر داده میشه یعنی لیسانس داشته باشی واسه ارشد و ارشد داشته باشی بخوای واسه دکتری اقدام کنی. الان تکلیف من چیه که دارم لیسانس میگیرم و میخوام واسه دندون اقدام کنم؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

دوستان سلام.
    من یه سوال خیلی مهم دارم. من پاسپورتم از کنسولگری خارج کشور تمدید کردم و در اون نوشته دانشجو ، حالا میخوام برگردم و خروجی معافیت تحصیلی از اداره گذر نامه بگیرم. پاسپورتم تعویض میکنن؟ یا پاسپورتم هیچ فرقی با اونا که داخل تولید میشه نداره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nhzgroup نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من یه سوال خیلی مهم دارم. من پاسپورتم از کنسولگری خارج کشور تمدید کردم و در اون نوشته دانشجو ، حالا میخوام برگردم و خروجی معافیت تحصیلی از اداره گذر نامه بگیرم. پاسپورتم تعویض میکنن؟ یا پاسپورتم هیچ فرقی با اونا که داخل تولید میشه نداره ؟
    من پاسپورتم رو توی سفارت تمدید کردم با همونم رفتم ایران و خارج هم شدم.
    کجای پاسپورت شما نوشته دانشجو؟ من پاسپورتم یه همچین چیزی توش ننوشته. البته من یک سال و نیم پیش پاسپورت رو گرفتم از سفارت. توش یه مهر زده که سالی دو بار حق ورود و خروج به کشور رو دارم. محل اقامتم رو هم دیگه ایران ننوشته.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    من پاسپورتم رو توی سفارت تمدید کردم با همونم رفتم ایران و خارج هم شدم.
    کجای پاسپورت شما نوشته دانشجو؟ من پاسپورتم یه همچین چیزی توش ننوشته. البته من یک سال و نیم پیش پاسپورت رو گرفتم از سفارت. توش یه مهر زده که سالی دو بار حق ورود و خروج به کشور رو دارم. محل اقامتم رو هم دیگه ایران ننوشته.
    بله کدام کشور بودید ؟ شاید شما اقامت دائم داشتید و از قانون سه سال خارج سالی دوبار دارید استفاده میکنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Houston

[QUOTE=Rezace;1949670]سلام، پروسه مثل قبل و روندش عادی هست.
    با همراه داشتن مدارک فارغ التحصیلی (ریزنمرات و مدرک نهایی) که به تایید سفارت ایران در کشور محل تحصیل رسیده و همینطور Offer Letter دوره دکترا به اداره اعزام مراجعه میکنید، نامه ی درخواست معافیت تحصیلی جدید میگیرید و ...
    میتونید تماس هم بگیرید با اداره اعزام، شماره تماس روی اینترنت موجود هست، طبق قوانین ApplyAbroad نمیتونم براتون اینجا بذارم. کامیاب باشید [/QUOTE

اینی که نوشتید مدرک به تاییدسفارت درخارج از کشور برسه، برای کسانی هست که خودشون خارج هستن و نمی تونن حضوری بیان ایران؟
    به عبارت دیگه، حتی اگر خودمون هم حضوری بیایم ایران و بخوایم معافیت رو تمدید کنیم باز باید قبل از ایران اومدن مدرک روسفارت تاییدکنه؟

با سلام. من در حال تحصیل ترم 5 مقطع کارشناسی ارشد هستم. بنده در فروردین ماه سال 1391 از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم. دوره ی تحصیل کارشناسی من در دانشگاه پیام نور از مهرماه سال 85 تا فروردین ماه سال 91 بوده است (10 ترمه )؛ من از 1 سال فرصتِ بعد از فارق التحصیلی استفاده کرده و در کنکور ارشد سال 93 شرکت کردم و پذیرفته شدم. قبل از اعلام نتایج من اول شهریور 93 اعزام شدم و 8 روز در خدمت سربازی ارگان نیروی زمینی ارتش بوده ام (دوره ی آموزشی). پس از اعلام نتیجه مرخص شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم. من ورودی 93 (1/7/93) کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی هستم. در نامه ای که از نظام وظیفه دریافت کردم مدت تحصیل من رو 3 سال معلوم کردن و نوشته شده که من باید 1/7/96 خودم رو معرفی کنم. می خواهم بدونم که آیا من بعد از فارق التحصیلی در مقطع ارشد، باز 1 سال فرصت رو دارم یا خیر. عده ای می گویند نداری؛ عده ای می گویند 6 ماه داری؛ عده ای می گویند سنوات مجاز شما همان تا اول مهر 96 می باشد و حساب می شود و دیگه فرصتی بهت تعلق نمی گیره و بهرحال باید 7/96 معرفی و اعزام بشی. حال من درصدد هستم که دفاع پایان نامه ی خودم رو شهریور 96 (6/96) انجام بدم که اگر مهلت 1 ساله داشته باشم برای کنکور دکتری 97 که در اسفند ماه سال 97 هست خودم رو آماده کنم. آیا این مهلت برای من وجود داره یا اینکه باید قید دکترای قبل از سربازی رو بزنم؟! ممنون از راهنمایی ها.

Junior Member

سلام دوستان. من چهار سال پیش با معافیت تحصیلی برای کارشناسی ارشد به کانادا اومدم و بعد از فارغ التحصیلی برای حدود یک سال و دو ماه کار کردم و بعد دوباره دکترا رو در همون دانشگاه و دپارتمان شروع کردم. من از بعد از تموم شدن ارشد به ایران نرفتم و الان قصد دارم به ایران سفر کنم. می‌خواستم بپرسم با توجه به اینکه بیش از یک سال وقفه بین تموم شدن ارشد و شروع دکترا دارم، آیا معافیت تحصیلی من رو تمدید می‌کنن (یا یک معافیت تحصیلی جدید برام صادر می‌کنند؟) و برای خروج از ایران دچار مشکل نمی‌شم؟ خیلی ممنون از راهنماییتون.

Junior Member sourenika آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    متلورژی صنعتی __> شناسایی و انتخاب

دوستان، یک سوال خیلی حیاطی، من الان دارم ارشد میخونم، ممکنه نتونم به وقت از ایران خارج بشم.
    میخواستم بدونم، اگر من برم یه رشته دیگه، ازین دانشگاههایی که راحت میشه وارد شد درس خوند، مثلا علمی کاربردی و ...، اگر اینجور جاها وارد بشم که یه لیسانس دیگه بگیرم، معاف تحصیلی میشم؟، یا اینکه نه، مشمول میشم؟

اگر تاپیک اشتباه هست، ممنون میشم تاپیک اصلی را بهم معرفی کنید

If you don`t build your Dream, someone will hire you to build theirs
    Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible
    If opportunity doesn't knock, Build a Door
    The Best way to predict the Future is to Make it

Junior Member

سلام دوستان
    من هنوز درسم تموم نشده و میخواهم برای معافیت تحصیلی در خارج از کشور و گرفتن پاسپورت اقدام کنم ولی در سایت نشا گفته شده که گواهی فارغ التحصیلی لازمه در حالی که دو ماه دیگه درسم تموم می شه ، عجله هم دارم که سریع ویزا بگیرم . کسی هست که با همچین شرایطی اقدام کرده باشه یا اطلاعات داشته باشه؟

Junior Member

سلام رفقا
    من براي دكتري پذيرش گرفتم و ارشدمم خارج از كشور بودم. براي خروج از كشور چند سال پيش من وثيقه نقدي گذاشتم، ١٦.٩ مليون تو قوامين.
    الان سوالم اينه كه براي تمديد معافیت تحصیلی برای مقطع دكتري، بايد دوباره كاراي وزارت علوم و نظام وظيفه رو انجام بدم. و اينكه ايا بايد مبلغ اضافي براي وثيقه بذارم يا همين كافيه.
    دمتون گرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)