صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 59 , از مجموع 59

موضوع: تمدید معافیت تحصیلی و ضمانت نامه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : تمدید معافیت تحصیلی و ضمانت نامه

من نامه تمدید ضمانت نامه ام رو داد به یکی از دوستام که ببره نظام وظیفه ! میگه بعد از کلی گیر که باید از اقوام نزدیک باشه کسی که میاره این نامه رو. آخرش میگه نامه رو وارد سیستم کرد و دوباره برگردوند بهش. مال همه اینطوره؟ من یه ۵-۶ باری ضمانت نامم رو تمدید کردم و همیشه نامه رو نگه می داشتند. نرماله؟

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

با سلام
    من دانشجوی دکترا در خارج از کشور هستم و معافیت تحصیلی من در حال تمام شدن هست، اما من هنوز می تونم برای یک سال دیگه نامه اشتغال به تحصیل بگیرم. می خواستم بدونم برای تمدید معافیت تحصیلی چه مراحلی و باید طی کنم؟
    باید از وزارت علوم دوباره شروع کنم؟ کسی تجربه مشابه داشته.
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان

من ارشدم رو در آلمان تموم کردم و الان دارم دکترام رو همون آلمان میخونم. خودم خارج از کشور هستم و به مادرم وکالت نامه داده بودم برای انجام کلیه ی امور بانکی و نظام وظیفه. امروز مادرم رفته بودن نظام وظیفه و مثل اینکه بهشون گفتن باید ۲۲ میلیون واریز بشه به حساب برای معافیت جدید! در حالی که وثیقه ی ارشدم رو آزاد نکردن یا تمدید هم نکردن! خواستم دوباره بپرسم که آیا کسی از دوستان اطلاع دقیقی داره برای نحوه ی تمدید معافیت تحصیلی برای تغییر مقطع از ارشد به دکترا؟

سلام دوستان,
    من ارشدم رو تموم کردم و برای دکترا از طریق سامانه نشا میخوام درخواست بدم تا معافیت تحصیلیم تمدید بشه.
    توی سایت نشا نوشته برای تغییر مقطع باید "نامه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر که به تأیید سفارت رسیده باشد" را اپلود کنم در حالی که من فقط نامه ی پذیرش رو دارم و هنوز توی دانشگاه ثبت نام نکردم که بخوام اشتغال به تحصیل داشته باشم. (دانشگاه توی کشور ثالث هست)
    دوستان اگر تجربه ی مشابه دارید لطفا شیر کنید و اینکه باید چیکار کنم و ایا با همین نامه ی پذیرش کارها راه میوفته؟ از همین الان ممنون.

Junior Member

سلام دوستان

یک سوال خیلی مهم داشتم ازتون و راهنماییتون میتونه بسیار من رو کمک منه. من سال ۲۰۱۳ برای فوق لیسانس معافیت تحصیلی گرفتم و از ایران خارج شدم. سال ۲۰۱۵، بدون اینکه به ایران برگردم و تمدید بکنم معافیتم رو، وارد مقطع دکتری شدم. من فکر میکردم معافیت من برای ۵ سال هست، فارغ از اینکه چه رشته و دانشگاهی مشغول باشم.

الان من کاری میتونم بکنم که این ۲ سال و نیم دکتری برای من غیبت محسوب نشه یا دیگه کاریش نمیشه کرد؟

خیلی ممنون میشم از راهنماییتون

Junior Member richart آواتار ها

با سلام دوستان من یک سوالی دارم که متاسفانه تو انجمن پیدا نکردم!

من ترم 6 کارشناسی دانشگاه ازاد هستم ، میخوام بعد از فارغ التحصیلی برای رشته دندان پزشکی در یکی از کشور های اطراف اقدام کنم ، بعد از فارغ التحصیلیم گویا 1 سال فرصت دارم به نظام وظیفه خودمو معرفی کنم و طبق تماسی که با مشاور های وظیفه عمومی داشتم گفتن تو این یکسال میتونی بری دوره کالجتو بگذرونی و بعدش معافیت تحصیلی برای دندان پزشکی بگیری ولی تحقیقاتی که من کردم گویا پیچیده تر از این حرفاست ! من گیج شدم الان از کی باید برای پاسپورت و معافیت تحصیلیم اقدام کنم تا بتونم سر موقع از کشور خارج بشم ؟ بعد اینکه چقدر باید هزینه برای وثیقه بذارم و طی چه مدتی باید تمدیدش کنم ؟ لطفا دوستانی که اطلاعات صحیح و درستی دارن راهنمایی کنن ممنون میشم!

Junior Member

باید نامه ی استاد راهنما که توش نوشته کی فارغ التحصیل میشید رو با تایید سفارت توی نشا درخواست بدید. وزارت علوم دوباره یه درخواست معافیت صادر میکنه که یکی از اقوام درجه 1 میتونه ببره نظام وظیفه. اینو هفته ی پیش، 2 مرداد 97 دوستم از وزارت علوم پرسیده.
    https://pasteboard.co/HxK9A0q.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    با سلام
    من دانشجوی دکترا در خارج از کشور هستم و معافیت تحصیلی من در حال تمام شدن هست، اما من هنوز می تونم برای یک سال دیگه نامه اشتغال به تحصیل بگیرم. می خواستم بدونم برای تمدید معافیت تحصیلی چه مراحلی و باید طی کنم؟
    باید از وزارت علوم دوباره شروع کنم؟ کسی تجربه مشابه داشته.
    ممنون

Junior Member

دوستان من معافیت تحصیلی رو از وزاذت علوم گرفتم گفت ببر نظام وظیفه برای وثیقه و آزاد سازی مدرک
    حالا نظام وظیفه میگه باید برگه اعزام پر کنی و بیاری تا کارات انجام شه.حالا دوستانی که رفتن برگه اعزام گرفتن برای وثیقه؟

Junior Member

سلام دوستان.
    کسی اطلاع داره برای انجام مرحله حضوری در سازمان امور دانشجویان به صورت میتوان وکیل گرفت.
    من مدارمو اپلود کردم برای امور معافیت تحصیلی و تغییر وضعیت نظام وظیفه در سایت نشا.
    الان میگن برای تایید نهایی والدین یا وکیلتون باید حضوری بیان.
    من میخاستم وکیل بگیرم اما با پروسش اشنا نیستم.
    کسی پیشنهاد دیگه ای داشته باشه ممنون میکنم ارائه بده/
    مرسی

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)