صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: Vanderbilt University

Junior Member

پیش فرض Vanderbilt University

hi dear friends
    is there any one studying at vanderbilt university or be aware of its procedure for applying? im going to apply for vanderbilt and i wanna get more information about it.

پیش فرض پاسخ : vanderbilt university

شما که زبانت خوبه لینک زیر قسمت apply رو ببین
    http://www.vanderbilt.edu/colleges.html
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member

پیش فرض پاسخ : vanderbilt university

Dear Way2go
    It is clear that I should refer to the university website, I meant, that is there any one here who has experienced this university system. I want some one who has studied there to share his or her experiences with me.various type of questions like the kind of their treatment with iranian and their stricktness about meetin minimum requirments and etc

Junior Member

پیش فرض آیا دانشگاه vanderbilt مشکلی دارد؟

من از دانشگاه vanderbilt در رشته فیزیک پذیرش گرفته ام و به عنوان یکی از فاکتور ها به دنبال تعداد ایرانی های این دانشگاه بودم...در رشته خودم که هیچ ایرانی پیدا نکردم در چند رشته دیگه هم با کمال تعجب هیچ ایرانی ندیدم..با graduate office صحبت کردم و گفتند که هیچ ایرانی در این دانشگاه نیست !!
    سوال من اینه که آیا این دانشگاه برای ایرانی ها مشکلی داره که ایرانی ها اپلای نمیکنند؟ شاید چیزی هست که من بی خبرم مثل مسئله ویزا.. یا شهرت دانشگاه... تا اونجا که من اطلاع دارم vanderbilt .دانشگاه خوبی در آمریکاست برطبق رنکینگ US news رنک کل دانشگاه 17 و رنک جهانی این دانشگاه 40 تا 50 است...یک چنین دانشگاهی در حالت عادی نباید کلی دانشجوی ایرانی داشته باشه؟

تا قبل از فهمیدن این موضوع که این دانشگاه حتی یک نفر ایرانی هم نداره...با توجه به تاپ 10 بودن این دانشگاه در دنیا در field مورد نظر خودم و fund خوبی که دانشگاه میده تصمیمم برای این دانشگاه قطعی بود..اما الان فکر میکنم حتما موضوع خاصی در مورد این دانشگاه هست که شاید بقیه باخبرند و به همین دلیل از این دانشگاه فراری مثل clearance ...و ..

خواهش میکنم اگر چیزی در مورد این دانشگاه هست که من نمیدونم و یا دلیلی به نظرتون میرسه من رو در جریان بذارید..
    And I shall be a LADY...

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاه vanderbilt مشکلی دارد؟

دوست عزیز
    اولا به شما تبریک میگم که از این دانشگاه پذیرش گرفتین.
    تا جایی که من اطلاع دارم این دانشگاه جزو دانشگاههای قوی امریکاست و خیلی سخت پذیرش میده اگر نتایج پذیرش رو ببینید، متوجه میشید که بچه های زیادی از این دانشگاه ریجکت شدن.
    فکر نمیکنم دانشگاه مشکل خاصی داشته باشه...

موفق باشید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط jarrahi نمایش پست ها
    من از دانشگاه vanderbilt در رشته فیزیک پذیرش گرفته ام و به عنوان یکی از فاکتور ها به دنبال تعداد ایرانی های این دانشگاه بودم...در رشته خودم که هیچ ایرانی پیدا نکردم در چند رشته دیگه هم با کمال تعجب هیچ ایرانی ندیدم..با graduate
    ..
    يكي از بهترين ها تو رشته مديريت هم هست،
    نه مشكل از ايراني هاست نه از اين دانشگاه،
    خب اگر ايراني مي خواهيد كه همينجا فراوونه چرا مي رويد خارج دنبالش بگرديد؟
    inactive account

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    يكي از بهترين ها تو رشته مديريت هم هست،
    نه مشكل از ايراني هاست نه از اين دانشگاه،
    خب اگر ايراني مي خواهيد كه همينجا فراوونه چرا مي رويد خارج دنبالش بگرديد؟
    LOL حق با شماست ...ایران ایرانی فراوونه...البته من هیج وقت آمریکا نبوده ام و دوستانی که الان آمریکا هستند باید راهنمایی کنند اما من فکر میکنم یک هموطن در یک کشور غریب که بتونی باهاش نوروز رو جشن بگیری هم مهمه ...و من به عنوان یک فاکتور ثانویه بهش نگاه میکنم....اما همونطور که گفتم من نگرانیم از بابت چیز دیگه ای بود...من از این نگرانم که مبادا این عدم حضور هموطنان ایرانی ! دلیل خاصی داشته باشه

M.jorfi عزیز از تبریک شما خیلی متشکرم....من نتایج پذیرش رو چک کرده بودم ..ولی دوباره هم چک کردم...متاسفانه تعداد افرادی که برای این دانشگاه اقدام کردن و یا رد شدن به شدت کمه...در مقایسه با مثلا دانشگاه های پایینتری مثل NCSU که هم تعداد افرادی که اقدام میکنند زیاده و هم تعداد افرادی که پذیرش میگیرند ...
    And I shall be a LADY...

ApplyAbroad Champion

من از دانشگاه vanderbilt در رشته فیزیک پذیرش گرفته ام و به عنوان یکی از فاکتور ها به دنبال تعداد ایرانی های این دانشگاه بودم...در رشته خودم که هیچ ایرانی پیدا نکردم در چند رشته دیگه هم با کمال تعجب هیچ ایرانی ندیدم..با graduate office صحبت کردم و گفتند که هیچ ایرانی در این دانشگاه نیست !!
    سوال من اینه که آیا این دانشگاه برای ایرانی ها مشکلی داره که ایرانی ها اپلای نمیکنند؟ شاید چیزی هست که من بی خبرم مثل مسئله ویزا.. یا شهرت دانشگاه... تا اونجا که من اطلاع دارم vanderbilt .دانشگاه خوبی در آمریکاست برطبق رنکینگ US news رنک کل دانشگاه 17 و رنک جهانی این دانشگاه 40 تا 50 است...یک چنین دانشگاهی در حالت عادی نباید کلی دانشجوی ایرانی داشته باشه؟

تا قبل از فهمیدن این موضوع که این دانشگاه حتی یک نفر ایرانی هم نداره...با توجه به تاپ 10 بودن این دانشگاه در دنیا در field مورد نظر خودم و fund خوبی که دانشگاه میده تصمیمم برای این دانشگاه قطعی بود..اما الان فکر میکنم حتما موضوع خاصی در مورد این دانشگاه هست که شاید بقیه باخبرند و به همین دلیل از این دانشگاه فراری مثل clearance ...و ..

خواهش میکنم اگر چیزی در مورد این دانشگاه هست که من نمیدونم و یا دلیلی به نظرتون میرسه من رو در جریان بذارید..
    راستش من با این دانشگاه آشنایی چندانی ندارم. در عین حال از کسی هم نشنیده‌ام که مشکل خاصی داشته باشه. اگر رنک خوبی داره و شرایطی که مد نظر شماست رو داره، فکر نمی‌کنم جای نگرانی باشه. این که ایرانی در اونجا کمه یا نیست، یک مساله شخصیه و خودتون باید ببینید که آیا دوست دارید به همچین جایی برید یا خیر. بر خلاف بسیاری از دوستان که تازه دارن از ایران خارج می‌شن و دلشون از ایران و ایرانی پره، به نظر من وجود ایرانی‌ها در دانشگاه نکته بسیار مثبتی است و تا حد زیادی کیفیت زندگی شما در خارج از کشور رو تغییر می‌ده.

Senior Member

در تمام رشته هایی داره یکی از بهترین دانشگاههای آمریکاست و در بعضی از گرایشهای بعضی رشته ها حتی جز چهار پنج تای اول دنیاست. اینکه ایرانی کم داشته از حاصلضرب این دو عامل ناشی میشه: 1) متقاضیان ایرانی با این دانشگاه آشنایی کافی ندارن که باعث میشه تعداد متقاضیان ایرانی این دانشگاه در مقایسه با دانشگاههای هم رده پایین تر باشه 2) رقابت شدید برای پذیرش در دانشگاههای در این سطح که احتمال پذیرش رو پایین میاره.

ضمنا ایرانی حتی اگر در دانشگاه هم نباشه، در Nashville پیدا میشه.

به هر حال شک نکنید که دانشگاه فوق العاده ایه و placement بعد از فارغ التحصیلی اش هم عالیه.

من فکر می کنم بیشتر ایرانی هایی که قصد ادامه تحصیل در خارج کشور رو دارند در رشته های فنی و مهندسی تحصیل می کنند. توی اکثر رشته های مهندسی رنک حدود 50 داره. من دو نفر رو می شناسم که اونجا اپلای کردن. یکی پذیرش گرفته ولی جاهای بهتری رو هم داره که بره.
    تا جایی که می دونم توی آمریکا این دانشگاه خیلی شناخته شدس.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین