صفحه 15 از 21 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

سلام
    بین ارشد معماری علم و صنعت و شیراز و شهید بهشتی به ترتیب کدوم اول برای پذیرش دکتری وضع بهتری داره؟؟؟

Junior Member

سلام

معماری بهشتی بهتره
    ویرایش توسط Olympia : April 19th, 2014 در ساعت 09:37 PM دلیل: ویرایش به فارسی

Junior Member Grocker آواتار ها

سلام دوستان
    می خواستم بدونم از نظر اعتبار علمی در مهندسی مکانیک و مهندسی برق، دانشگاه های آمریکا و کانادا، شریف رو بیشتر قبول دارند یا دانشگاه تهران رو؟ یا اصولا فرقی بینشون قایل نیستن؟
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Grocker نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم از نظر اعتبار علمی در مهندسی مکانیک و مهندسی برق، دانشگاه های آمریکا و کانادا، شریف رو بیشتر قبول دارند یا دانشگاه تهران رو؟ یا اصولا فرقی بینشون قایل نیستن؟
    با تشکر
    تا جایی که من دیدم صنعتی شریف در مجموع شهرت ویژه ای داره که بقیه دانشگاههای ایران ندارند. دلیلش هم رنکینگ و کیفیت دانشگاه نیست بلکه صرفا فارغ التحصیلان تاپ این دانشگاه و رتبه های بالای کنکور است که در امریکا و کانادا خوب درخشیده اند. ولی طبعا استادهای ایرانی یا استاد هایی که دانشجوی خوب ایرانی از دانشگاه تهران داشته اند اعتبار دانشگاه تهران را هم قبول دارند.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Grocker نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با تشکر
    درود
    دانشگاه شریف در بین دانشگاه های صنعتی رتبه بندی میشه و نمیشه دانشگاه تهران و شریف رو با هم مقایسه کرد.
    دانشگاه تهران در ایران اول هست و دانشگاه شریف هم در بین دانشگاه های صنعتی توی ایران اول هست.
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Member

دوستان،من به راهنمایی شما شدیدا نیازمندم.دوستان،من امسال رتبه ی ارشدم به دانشگاههای درجه ی سه ایران میخوره.با توجه به اینکه لیسانسم رو یه دانشگاه درجه یک تو ایران بودم و ثمره اش یه معدل افتضاح فقط بود.و نتونستم حتی به فکر اپلای بیافتم.به نظر شما، یه دانشگاه درجه یک ایران چقدر تو یه اپلای تاثیر داره که بخوام به خاطرش یک سال بمونم؟واقعا گیج شدم.شاید تاثیرش این باشه که دانشگاه درجه سه ممکنه جو علمی نداشته باشن.مرسی اگه کمک کنید.

Junior Member

سلام.دانشگاه توی اپلای می تونه تاثیر گذاره باشه ، اما نه خیلی زیاد .من شخصا داشتم دوستانی که از دانشگاه آزاد که حتی شاید اسمشون رو نشنیده باشین اما با معدل خوب و رزومه خوب برای دانشگاه های خوب اپلای کردن و فول فاند گرفتن .ببیند صرفا دانشگاه خیلی نمی تونه نمایانگر سطح شما باشه چون در طی تحصیل و نتایجی که از اون براتون حاصل میشه در قالب معدل و مقاله و ... نشان دهنده سطح و لول شما هستش.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_arch_70 نمایش پست ها
    سلام
    بین ارشد معماری علم و صنعت و شیراز و شهید بهشتی به ترتیب کدوم اول برای پذیرش دکتری وضع بهتری داره؟؟؟
    بهشتی، علم و صنعت و شیراز

سلام

دوستان نتایج ارشد دیروز اومد.
    با توجه به رتبه اکتسابی من در رشته نقشه برداری ، بنده هم میتونم دانشگاه اصفهان قبول بشم و هم دانشگاه تهران. رشته ای که دانشگاه تهران قبول میشم را بیشتر علاقه دارم.

حالا میخواستم ببینم اگر من برم دانشگاه اصفهان برای اپلای در آینده مشکل پیدا نمیکنم ؟ آیا ارزش داره رشته ای را که خیلی علاقه ندارم را در دانشگاه تهران تنها به صرف راحت تر بودن پذیرش در آینده انتخاب کنم ؟

با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام

دوستان نتایج ارشد دیروز اومد.
    با توجه به رتبه اکتسابی من در رشته نقشه برداری ، بنده هم میتونم دانشگاه اصفهان قبول بشم و هم دانشگاه تهران. رشته ای که دانشگاه تهران قبول میشم را بیشتر علاقه دارم.

حالا میخواستم ببینم اگر من برم دانشگاه اصفهان برای اپلای در آینده مشکل پیدا نمیکنم ؟ آیا ارزش داره رشته ای را که خیلی علاقه ندارم را در دانشگاه تهران تنها به صرف راحت تر بودن پذیرش در آینده انتخاب کنم ؟

با تشکر
    دوست عزیز سلام
    اول بهتون تبریک می گم برای قبولی در کنکور و آرزوی موفقیت روز افزون براتون دارم.من تجربه شخصیم خودم و دوستانم رو خدمتون عرض می کنم :
    با توجه به اینکه شما می تونید در دو دانشگاه خوب ادامه تحصیل بدبد ، اما با فرق اینکه رشته ی مورد علاقه شما در صنعتی اصفهان هستش پیشنهاد من رفتن به سمت علاقه خودتون است.
    ببینید بچه هایی بودن از موسسات عالی دیگه مثل آراد و ...... که با سطح و رزومه خوب تحصیلی پذیرش با فاند رو داشتند ، خودتون رو از دانشگاه و و کلمه رها کنید و واقع بین باشین.تفاوت در دانشگاه نیست چون اگر شما در تهران هم باشین اما علاقه به رشته و همچنین نداشتن رزومه خوب در نهایت یعنی از دست رفتن همه چیز شما در حوزه درسی..
    به جاش رفتن به دانشگاه خوبی مثل اصفهان با این اولویت که دنباله رو رشته ای که می خواید هستین می تونه بهتون کمک کنه .
    در نهایت دانشگاه تهران از دید بسیاری از دوستان بهترین دانشگاه در ایران هستش ( البته نه در فنی و مهندسی) . اما این نمی تونه یک ملاک خیلی خوب باشه . چون در یک رزومه gpa ، زبان ، مقالات در ابتدا حرف اول رو می زنن
    موفق و پیروز باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)