صفحه 19 از 21 نخستنخست ... 9101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته این بحث بهتر است به تاپیک جایگاه دانشگاههای ایران در جهان منتقل شود، ولی شما برچه اساسی این را میفرمائید؟
    اگر قصد ادامه تحصیل در خارج باشد مدرک دانشگاههای متوسط کانادا بمراتب بهتر از شریف است. از نظر سطح پژوهش و امکانات شریف بزحمت در حد دانشگاههای پایین کاناداست.
    بر اساس سطح معلومات فارغ التحصیلانش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Pheonix نمایش پست ها
    بر اساس سطح معلومات فارغ التحصیلانش
    سطح خروجی هر سیستم تابع دو چیز است: ورودی و سیستم فانکشن آن سیستم. سطح معلومات فارغ التحصیلان شریف ناشی از کیفیت فوق العاده بالای ورودی آن دانشگاه است نه کیفیت خود دانشگاه. شما همین ورودی را به هر دانشگاه دنیا ببرید خروجی با کیفیت تحویل میدهد. کسیکه در حد ورودی شریف باشد به هر دانشگاه دیگر دنیا هم برود موفق خواهد بود.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

بچه ها من یه سایتی دیدم دانشگاه علامه طباطبایی رو 3600 رتبه بندی کرده بود...خواستم ببینم این واقعیت تلخ درسته ؟:-))) یعنی منبع دیگه ای سراغ دارین رتبه اش رو داده باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    بچه ها من یه سایتی دیدم دانشگاه علامه طباطبایی رو 3600 رتبه بندی کرده بود...خواستم ببینم این واقعیت تلخ درسته ؟:-))) یعنی منبع دیگه ای سراغ دارین رتبه اش رو داده باشه؟
    درسته. طبیعی هم هست. چون رنک دانشگاه فاکتورهای زیادی داره...یکیش مثلا میزان مقاله های چاپی از دانشجویان و اساتید اون دانشگاس...که در مقایسه با دانشگاههای جامع مثل دانشگاه تهران رنک پایین تری داره...
    ولی رنک زیاد مهم نیست یعنی برای پذیرش اولیت آخر هستش.

Junior Member

سلام. در حال حاضر تو رتبه بندی های Times و US News آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان شامل 800 دانشگاهه که تو هر کدوم از این رتبه بندی ها 8 تا دانشگاه از ایران هست.

Senior Member kran آواتار ها

دوستان این رنک دانشگاهای ایران بر اساس استاندارد us news. مایل تایمز رو هم نگاه کردم اون فقط 3 تای اولی روداشت و توی شانگهای هم فقط 3 تای اولی بود. دیگه از این سه تا معتبرتر نمیتونیم جایی پیدا کنیم.
    این لینکش:
    http://www.usnews.com/education/best...versities/iran

شاید بگید آزاد کرج دیه چرا؟ من خودم خیلی دنبال این سوال بودم. آخرش متوجه شدم 90 % رشته ها رو داره و بیشتر از 90% دانشجواش چون واسه پایان نامه هاشون پول زیادی از جیب میدند تبدیل شدند به فرصتهای فوق العاده برای اساتید دانشگاهای تهران برای کار تحقیقاتی. واقعا خروجی مقالاتشون بالاست و تو این چند سال هم دانشجوهای زیادی رو فرستادند سراسر دنیا برای تحصیل. اینها رو از چندتا منبع موثق پرسیدم. ولی شناخته ترین ها در زمینه اپلای همون 4 تای اوله که با یه دید متفاوتتر بهشون نگاه میشه توی اکثر دانشگاهای دنیا.

دوسنان این رنکینک چقدر معتبر هست ؟
    http://www.4icu.org/ir/

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    بار اولمه این سایت رو میبینم و نمیتونم بگم معتبر هست یا نه ولی رنک بندی دانشگاه عجیب و کاملا اشتباه است.
    دو تا رنک بندی تو دنیا بیشتر از همه قابل قبولتر است. USnews و Times
    پس اینقدر خودت رو با سایتهای متفاوت درگیر نکن.

ApplyAbroad Veteran

اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم و فقط معیار را روی دانشگاهها بزاریم و اصلا دانشجوهای با استعداد ایرانی که در هر نقطه از ایران ممکنه مشغول به درس خوندن باشن را در نظر نگیریم، دانشگاه های ما چیزی زیادی برای ارائه ندارن.
    اگر خارجیا واقعا میخواستن بر اساس کیفیت دانشگاهای ایران از لحاظ نظام آموزشی و امکانات به دانشجوهای ایران پذیرش بدن. هیچکس از ایران نمیتونست خارج از کشور در س بخونه. به نظر من موفقیت متقاضیان ایرانی به خاطر تلاش و استعداد خودشون هست وگرنه در بیشتر مواقع دانشگاههای ایران در این مسیر برای دانشجوها موانع هم میگذارند.
    امیدوارم روزی برسه که دانشجویان و اساتید ایرانی خارج از ایران، اظهار نظرشون در مورد اپلیکنت های ایرانی طوری نباشه که خدایی ناکرده به ضرر هموطنانشون تموم بشه.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Member mani_faz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    بر اساس زیبایی و پربار بودن وبسایته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)