صفحه 13 از 21 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من این رنک ها پشیزی ارزش ندارد
    قرمز باشین
    خوب پس رنک دانشگاه های ایران تو جهان رو از کچا درستش رو می شه در اورد ؟ مثلا من می خوام ارشد الان انتخاب رشته کنم برام مهم رنک دانشگاه به خاطر همین اپلای و اینا ..... حالا از کجا بفهمم توی رشته ای تی - تجارت الکترونیک دانشگاه خواجه نصیر بالاتر یا دانشگاه اصفهان ؟؟؟؟ خیلی مهم دوشتان اگه می دونین راهنمایی کنین .

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط namvar نمایش پست ها
    خوب پس رنک دانشگاه های ایران تو جهان رو از کچا درستش رو می شه در اورد ؟ مثلا من می خوام ارشد الان انتخاب رشته کنم برام مهم رنک دانشگاه به خاطر همین اپلای و اینا ..... حالا از کجا بفهمم توی رشته ای تی - تجارت الکترونیک دانشگاه خواجه نصیر بالاتر یا دانشگاه اصفهان ؟؟؟؟ خیلی مهم دوشتان اگه می دونین راهنمایی کنین .
    دوست من از حرف من برداشت غلط نکنید ولی من فقط اینو میگم داشتم دوستانی که از ارومیه رفتن میشیگان و از امیرکبیر به مالزی
    دوست من شما هر چقدر تلاش کنی همون نتیجه رو میگیری
    الان مثل قدیم اسم و رسم مهم نیس رزومه مهمه
    ولی من جای شما باشم جایی میرم که استاداش یه جو معرفت و فقط یک جو انسانیت داشته باشند
    سربلند باشی

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    دوست من به هر حال اسم دانشگاههای این مملکت رو تو این رنکینگ ها می شه پیدا کرد
    دوست خوب من اسم خیلی از دانشگاههای جزایر فارو حتی بهتر از این رو میشه پیدا کرد
    سربلند باشی

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من از حرف من برداشت غلط نکنید ولی من فقط اینو میگم داشتم دوستانی که از ارومیه رفتن میشیگان و از امیرکبیر به مالزی
    دوست من شما هر چقدر تلاش کنی همون نتیجه رو میگیری
    الان مثل قدیم اسم و رسم مهم نیس رزومه مهمه
    ولی من جای شما باشم جایی میرم که استاداش یه جو معرفت و فقط یک جو انسانیت داشته باشند
    سربلند باشی
    ای کاش 100% حرف شما درست بود والا رزومه من خیلی عالیه ولی این معدل لیسانس 13.5 پوست منو کنده! نه معدل هم خیلی مهم هست!

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    ای کاش 100% حرف شما درست بود والا رزومه من خیلی عالیه ولی این معدل لیسانس 13.5 پوست منو کنده! نه معدل هم خیلی مهم هست!
    دوست من من نگفتم معدل مهم نیس
    من گفتم دانشگاه دیگه مثل قدیم رول بازی نمیکنه دوست من
    یعنی شریف و تهران و اصفهان و کرمان و ...هرکی رزومه قوی داشته باشه اون برتر
    خوشبختانه امتحاناتی مثل جی ار ای و تافل و مقالات معتبر و ...هستش
    شما تلاش کن نمرات و مقالات بده تا اپلای کنی
    سربلند باشی

در مورد دانشگاه های علوم پزشکی چه طور؟؟ کسی میدونه
    ویرایش توسط ali12345 : June 8th, 2013 در ساعت 04:39 PM دلیل: پینگلیش

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز..
    میخوام بدونم که رتبه پردیس یه دانشگاه هم تو حد و حدود خود اون دانشگاهه؟ یا نه فرق میکنه؟
    مثلا پردیسهای بین الملل دانشگاه تهران (کیش ارس و البرز) رو در اروپا یا آمریکا در حد و حدود خود دانشگاه تهران میشناسند یا نه؟ میخوام وضعیتشونو بدونم که از نظر رنکینگ چه جوریه و تا چه اندازه قبولشون دارن..
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فرآوری مواد معدنی، دانشگاه بین المللی امام خمین

تا اونجا که من می دونم از نظر رنک با هم فرق دارن اما خوب مزیتی که دارن اینه که توی مدرک اسم اون دانشگاه میاد و این عنوان دانشگاه براشون شناخته شده هست مثلا شریف یا تهران. اما در کل دانشگاه های ما رنک آنچنانی ندارن که بخواد مزیت محسوب بشه و اونا هم شناخت زیادی ندارن. چه بسا بچه هایی که با مدرک پیام نور و آزاد رفتن صرفا چون رزومه قوی داشتن و معدل بالایی هم داشتند و از دوستان من کسانی بودن که دانشگاه های خوب سراسری درس خوندن و نتونستن پذیرش بگیرن. برای رنک دانشگاه های ایران با این سایت سر بزنید: http://www.4icu.org/ir/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamabaie نمایش پست ها
    تا اونجا که من می دونم از نظر رنک با هم فرق دارن اما خوب مزیتی که دارن اینه که توی مدرک اسم اون دانشگاه میاد و این عنوان دانشگاه براشون شناخته شده هست مثلا شریف یا تهران. اما در کل دانشگاه های ما رنک آنچنانی ندارن که بخواد مزیت محسوب بشه و اونا هم شناخت زیادی ندارن. چه بسا بچه هایی که با مدرک پیام نور و آزاد رفتن صرفا چون رزومه قوی داشتن و معدل بالایی هم داشتند و از دوستان من کسانی بودن که دانشگاه های خوب سراسری درس خوندن و نتونستن پذیرش بگیرن. برای رنک دانشگاه های ایران با این سایت سر بزنید: http://www.4icu.org/ir/
    سلام دوست عزیز
    من هم میشناسم کسایی رو که از آزاد یا ... تونستن با معدل حدود 14 و حتی بدون داشتن هیچ مقاله ای برای ارشد پذیرش گرفتن..

اما برای پذیرش گرفتن دکتری شرایط خیلی سخته برای همینم آدم سعی خودشو میکنه حتی الامکان کارهایی که از دستش بر میاد رو انجام بده که یکیشون فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه خوب هستش..

4icu.org رو هم من میشناسم وگشتم .. رنکینگ دانشگاه تهران اونجا 158 هستش بنظرت چیز کمیه؟!! خب برای پردیس دانشگاه تهران که دیگه فایل جداگانه ندارن. گفتم شاید در یه حدود باشن نمیدونم .. !

به همین علته که من هم زوم کردم رو پردیسهای دانشگاه تهران. بنظر شما پردیس دانشگاه تهران از نظر رنکینگ از دانشگاه آزاد کرمان (که بالای 6000 هست) که دیگه بهتر میتونه باشه یا مثلا از دانشگاه سراسری زابل (که بالای 7000 هست) ؟؟ نیست؟
    درسته هزینش زیاده اما اگه رنکینگش خوب باشه بنظر من میصرفه..

حالا سوال من اینه که آیا شما کسیرو میشناسی که از دانشگاه بین الملل برای خارج تونسته باشه پذیرش بگیره؟

مرسی از راهنماییت

من میخواستم بدونم رنگینگ وبومتریک بر اساس چه پارامترهایی رتبه بندی کرده که مثلاً برای ایران دانشگاه پیام نور و آزاد بالاتر از تربیت مدرس، شهید بهشتی ، شیراز، اصفهان ، تبریز، مشهد و ... قرار گرفته البته میدونم این رنگینگ ارزش زیادی نداره فقط برام سوال بود اینا بر اساس چی رتبه بندی میکنند! مثلاً تعداد واحدهای دانشگاهی پیام نور و آزاد رو ملاک قرار داده ؟ البته از این تناقض ها رو میشه تو رتبه بندی سایر کشورها هم برای وبومتریک پیدا کرد. اگر این رنکینگ ارزش علمی نداره چرا اینقدر اینجا در موردش بحث شده ؟
    http://webometrics.info/en/Asia/Iran...public%20of%29
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)