صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

سلام دوستای عزیزم رشته ی من مدیریت جهانگردی هستش. میخواستم بدونم ارشد شبانه تهران بخونم بهتره یا روزانه علامه (احتمالا آموزش محور نیمسال دوم)؟ دانشگاه علامه رو می شناسن استادهای اونور؟ تا یکشنبه همش وقت داریم برای انتخاب رشته لطفا زود راهنمایی کنیــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــد

Junior Member

سلام دوستان
    من امسال ارشد روانشناسی بالینی دادم .می خوام برای دکترای بالینی اپلای کنم.رتبم به الزهرا،علامه،خوارزمی و دانشگاه تهران پردیس فارابی قم می خوره.شما می دونید رنکینگ کدوم بالاتره؟اصلا خیلی تفاوتی داره رنکینگ توی پذیرش گرفتن؟یعنی در این حد مهم هست که علامه را بالای الزهزا بزنم با اینکه هیئت علمیش بد شده؟
    بهشتی هم یک خانواده درمانی داره،اگر من برم بهشتی با توجه به اینکه می خوام واسه دکترای بالینی اقدام کنم شانس منو پایین نمیاره؟
    مرسی از همتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSS - RWTH Aachen

طبق رتبه بندی دانشگاه های ایران در سایت shanghairanking برای سال ۲۰۱۴، دانشگاه تهران در حوزه ی رشته های فنی مهندسی در بین ۷۵ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته! تبریک به بچه های دانشگاه تهران و جامعه دانشگاهی ایران.

http://www.ut.ac.ir/fa/news/1/bodyVi...%A7%D9%86.html
    There is a hunger still unsatisfied...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    طبق رتبه بندی دانشگاه های ایران در سایت shanghairanking برای سال ۲۰۱۴، دانشگاه تهران در حوزه ی رشته های فنی مهندسی در بین ۷۵ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته! تبریک به بچه های دانشگاه تهران و جامعه دانشگاهی ایران.

http://www.ut.ac.ir/fa/news/1/bodyVi...%A7%D9%86.html
    مدیرای سایت چرا پست من رو پاک کردید واقعا جای تعجب داره و از شما بعیده فکر میکنید مثلا کسی نمیدونه و شما بی سر و صدا میتونید کار تون رو انجام بدید...

باز هم تکرار میکنم این رنکبندی ها پشیزی ارزش نداره و در واقع همون this is just a fantasy...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology Telecommunications - Cryptology

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    مدیرای سایت چرا پست من رو پاک کردید واقعا جای تعجب داره و از شما بعیده فکر میکنید مثلا کسی نمیدونه و شما بی سر و صدا میتونید کار تون رو انجام بدید...
    باز هم تکرار میکنم این رنکبندی ها پشیزی ارزش نداره و در واقع همون this is just a fantasy...
    شخصا تا این لحظه اسم «شانگهای رنکینگ» رو نشنیدم ولی هرچی هست چینی هست. فکر نمی کنم توضیح بیشتری لازم باشه.
    دلیلی وجود نداره که بحثی در مورد رنک دانشگاه های داخلی مثل دانشگاه تهران صورت بگیره ما ایرانی ها الحمدلله خیلی خوب دانشگاه های خودمون رو میشناسیم.
    اساسا تمام رنکینگ های دانشگاه های جهان برای کسانی هست که آشنایی با یک دانشگاه ندارند و میخوان چیزی درموردش بدونن. این رنک ها هیچ اعتبار دیگه ای نداره.
    احتمالا پاک شدن پست شما هم دلیلش جلوگیری از بحث بی فایده بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها

موافقم. بهتر بود پستی که شما روش کامنت گذاشتید حذف میشد. انتشار این خبر یعنی به سخره گرفتن شعور علمی ملت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSS - RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط hyajam نمایش پست ها
    شخصا تا این لحظه اسم «شانگهای رنکینگ» رو نشنیدم ولی هرچی هست چینی هست. فکر نمی کنم توضیح بیشتری لازم باشه....

این طرز صحبت کردن و نتیجه گیری کردن دور از تفکر آکادمیک و شان یک دانشجوی شریف هست.
    من شنیده بودم که دانشجوهای دانشگاههای شریف و تهران و پلی تکنیک سر این مسیله با هم اختلاف نظر دارن، ولی دیگه انتظار واکنشهایی به این تندی رو هم نداشتم!
    دوست عزیز، ARWU رنکینگ معتبری هست که خیلی وقتها خود دانشگاههای خیلی خوب آمریکا هم برای تاکید بر رتبه هاشون بهش استناد می کنند، اینکه شما تا به حال اسمش رو هم نشنیدید سطح پایین اطلاعات شما رو میرسونه، نه سطح پایین این رنکینگ رو! امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.
    ضمنا"، درسته که دانشگاههای ایران فاصله ی بسیار زیادی با استانداردهای بین المللی (به ویژه در رابطه با امکانات پژوهشی و مقاطع بالاتر تحصیلی) دارند، ولی به گفته ی یک سری از کاربران فوق العاده با تجربه ی فروم که محیط و سطح علمی ایران و آمریکا رو به اندازه ی کافی دیدند، (مثل جناب haydar, اگر که بشناسیدشون. ایشون در حال حاضر استاد دانشگاه کلتک هستند و پستداک رو هم در برکلی بودند) در یک سری از رشته های مهندسی و همینطور کامپیوتر، سطح آموزشی و تحقیقاتی چند دانشگاه اول ایران قابل مقایسه با دانشگاههای ۶۰ـ۷۰ دنیا هست.
    ایضا" اگر «این رنک بندی ها» اونطور که دوستان فرمودند به اندازه ی پشیز ارزش نداشتند تو همین فروم ده ها صفحه با این موضوعات به وجود نمیومد و دربارشون بحث نمیشد.

به هر حال من هم از انتشار این خبر سودی نمیبرم و یا اصلا" در دانشگاه تهران تحصیل هم نمی کنم که بخوام از چیزی خلاف واقع دفاع کنم.

اگر هم مثل اون دوست دیگمون فکر می کنید با گذاشته شدن لینک این خبر در اینجا به شعورتون توهین شده من همین جا ازتون معذرتخواهی می کنم.

با آرزوی توفیق برای همه ی دوستان.
    There is a hunger still unsatisfied...

Banned

این طرز صحبت کردن و نتیجه گیری کردن دور از تفکر آکادمیک و شان یک دانشجوی شریف هست.
    من شنیده بودم که دانشجوهای دانشگاههای شریف و تهران و پلی تکنیک سر این مسیله با هم اختلاف نظر دارن، ولی دیگه انتظار واکنشهایی به این تندی رو هم نداشتم!
    دوست عزیز، ARWU رنکینگ معتبری هست که خیلی وقتها خود دانشگاههای خیلی خوب آمریکا هم برای تاکید بر رتبه هاشون بهش استناد می کنند، اینکه شما تا به حال اسمش رو هم نشنیدید سطح پایین اطلاعات شما رو میرسونه، نه سطح پایین این رنکینگ رو! امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.
    ضمنا"، درسته که دانشگاههای ایران فاصله ی بسیار زیادی با استانداردهای بین المللی (به ویژه در رابطه با امکانات پژوهشی و مقاطع بالاتر تحصیلی) دارند، ولی به گفته ی یک سری از کاربران فوق العاده با تجربه ی فروم که محیط و سطح علمی ایران و آمریکا رو به اندازه ی کافی دیدند، (مثل جناب haydar, اگر که بشناسیدشون. ایشون در حال حاضر استاد دانشگاه کلتک هستند و پستداک رو هم در برکلی بودند) در یک سری از رشته های مهندسی و همینطور کامپیوتر، سطح آموزشی و تحقیقاتی چند دانشگاه اول ایران قابل مقایسه با دانشگاههای ۶۰ـ۷۰ دنیا هست.
    ایضا" اگر «این رنک بندی ها» اونطور که دوستان فرمودند به اندازه ی پشیز ارزش نداشتند تو همین فروم ده ها صفحه با این موضوعات به وجود نمیومد و دربارشون بحث نمیشد.

به هر حال من هم از انتشار این خبر سودی نمیبرم و یا اصلا" در دانشگاه تهران تحصیل هم نمی کنم که بخوام از چیزی خلاف واقع دفاع کنم.

اگر هم مثل اون دوست دیگمون فکر می کنید با گذاشته شدن لینک این خبر در اینجا به شعورتون توهین شده من همین جا ازتون معذرتخواهی می کنم.

با آرزوی توفیق برای همه ی دوستان.
    اینکه قابل مقایسه با 60 دانشگاه برتر باشه حتی با وجود اینکه جناب حیدر هم بگن باز اصلا نمیتونم قبول کنم. دوست من حداقل و حداقل و حداقل 60 دانشگاه در آسیا و در آسیا و در اسیا! هستند که قابل مقایسه با دانشگاه تهران هستند بماند سایر مناطق دنیا که اگر بخوایم تفکیک کنیم اسمی از دانشگاههای ایران درشون مشاهده نخواهد شد.
    ولی منکر این نیستم که بعضی از دانشجویان دانشگاههای ایران و نه فقط تهران واقعا درس خوان و با سواد هستند حتی در مقایسه با دانشجوهای دانشگاههای خوب آمریکا.

Junior Member

ranking july 2014

ApplyAbroad Guru

بعنوان یک فارغ التحصیل برق شریف و کانادا بنظر من گرچه دانشجویان دو سه دانشکده تاپ ایران در حد دانشگاههای 60-70 امریکا هستند (بعلت اینکه از طریق کنکور دشواری پذیرفته میشوند) ولی سطح آموزشی و تحقیقاتی این دانشگاهها را بزحمت میشود در رده 600-700 جهانی قرار داد. شما یک نگاه مقایسه ای به پروژه های تحقیقاتی دانشگاههای تاپ ایران و دانشگاههای تاپ امریکا و کانادا کنید موضوع دستتان میاید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)