صفحه 17 از 21 نخستنخست ... 789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology Telecommunications - Cryptology

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

از پاسخ شما دوست عزیز سپاسگذارم.
    عجیب بود برام که تاکید من بر روی بی اهمیت بودن رنکینگ برای دانشگاه های داخلی رو در نظر نگرفتید و این مسئله رو اهمیت دادید که رنکینگ شانگهای خوب هست یا بد.

اون چیزی که من میدونم بین رنگینگ ها THE و QS معمولا مورد ارجاع قرار میگیرند اون هم قرار نیست خیلی مهم باشه و به طور تقریبی اعتبار یک دانشگاه رو تعیین میکنه برای کسایی که از اون دانشگاه اطلاعی ندارند.
    شما میتونید یک استاد در یک دانشگاه پیدا کنید که به مراتب از سطح اون دانشگاه بهتر باشه.

از شما دوست عزیز توقع ندارم که انقدر خودتون رو درگیر رنکینگ هایی کنید که قرار نیست ارزشی بیشتر از یه آشنایی کلی و تقریبی داشته باشن.

شخصا خیلی برای داشنجوهای دانشگاه خودم ارزش قائلم و به رنکینگ دانشگاهم اهمیتی نمی دم.
    وقتی ساعت ۱۱ شب از آزمایشگاه خونه میرم و میبینم هنوز عده ی زیادی دانشجو هستند که توی آزمایشگاه هاشون مشغول تحقیق و آزمایش هستن میدونم که دانشگاهی که درس میخونم توش از سطح خودم خیلی آدم های برجسته تر و بهتری داره.
    وقتی هستن کسایی توی دانشگاهم که دارن دو رشته رو هم زمان میخونن و توی هر دو رتبه ی اول رو دارن و در کنار این کارهایی مثل ورزش و موسیقی یا هنر رو با جدیت پی گرفتن واقعا حس میکنم من توی دانشگاه خودم حرفی برای گفتن ندارم.
    مهم نیست که این دانشگاه چه رنکینگی داره چون دانشگاه به کسی اعتبار نمیده این اشخاص هستن که به دانشگاه اعتبار میدن.

بحث بیهوده در مورد رنکینگ ها رو فرآموش کنید و بشید اون کسی که به دانشگاه اعتبار میده. کما اینکه بین ما زیاد هستن از این دسته که حرفی ازشون در نمیاد هیچ وقت هم سر رنکینگ ها بحث نمیکنن.

طبق جدیدترین رتبه بندی تایمز از ایران فقط شریف و صنعتی اصفهان جز 400 دانشگاه برتر جهان حضور داشتند.

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

سلام
    رتبه تهران(56)، شریف(58) و پلی تکنیک(89) در بین 100 دانشگاه برتر جهان در حوزه "مهندسی" طبق USNews:
    http://www.usnews.com/education/best...ct=engineering
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidM نمایش پست ها
    سلام
    رتبه تهران(56)، شریف(58) و پلی تکنیک(89) در بین 100 دانشگاه برتر جهان در حوزه "مهندسی" طبق USNews:
    دوست عزیز لطفا دقت کنید و اطلاعات کامل تر تحویل دهید !
    من کاربر Premium هستم در USNews اول از همه رنکینگی که شما فرستادید جامع نیست فقط و فقط سابجکت هست هیچ معیار دیگری ندارد ثانیا دقت کنید که The Best Global Universities
    می شود به ترتیب فقط و فقط تهران و شریف آن هم با رتبه های به ترتیب 360 و 377 ثبت شده هستند در اصل با توجه به معیار این سایت رتبه بندی لحاظ شده که بله !! http://researchanalytics.thomsonreuters.com/incites/ رتبه بندی این 3 دانشگاه بر اساس تامسون این جایگاه را کسب کرده اند که با توجه به لابی گری و تمام منابع مالی که در اختیار این 2 دانشگاه قرار می گیرد معلوم هست که بقیه ... !

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

سلام
    یه فرض و یه سوال:

فرض:
    فرض بر این که دانشگاه های شریف، تهران و پلی تکنیک جزو 100 دانشگاه برتر جهان در حوزه مهندسی هستند.

سوال:
    در حال حاضر چند دانشجوی اینترنشنال در این سه دانشگاه وجود دارند که دارند از محضر اساتید حوزه مهندسی این دانشگاه ها کسب فیض می کنند؟!

Banned

سلام
    یه نکته ای رو راجع به رنکینگ های اینطوری فقط بگم که اصلا فرض نه ، این رنکینگ ها درست باشه. وقتی یه مملکتی رو در سطح بین المللی نمیشناسن کل دانشگاههای اون کشور از رنک 1 تا 100 دنیا باشه، چه دردی دوا خواهد شد؟

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

ممنون از نظرای ارزشمند همه دوستای عزیز،

شما وقتی لیسانست رو استنفورد خونده باشی فوقت رو برکلی، دیگه برای ادمیشن آفیس دکترا نیازی نیست که دانشگاهای سابقت رو معرفی کنی. ولی مسلماً دانشگاهای ایران مثل این دانشگاهای شناخته شده ی دنیا نیستند که تنها "اسم شون" برای معرفی شون کافی باشه. بعضی از بچه ها وقتی می خوان دانشگاهاشون رو به استادا یا دانشکده های اونور (که حتی شاید ندونن ما کجای این کره خاکی هستیم) معرفی کنن مجبور میشن دست به دامن سایتای مختلف و ویکی پدیا و هزارجور سند و مدرک دیگه بشن تا بگن بابا این دانشگاهی که ما درس خوندیم اونقدرا هم داغون نبوده و تو لیست دانشگاهای دنیا هم حداقل وجود داره، اینم مدرکش.
    این لینک رو برای این دسته از دوستان گذاشتم که تو رزومه یا اس او پی شون یا هرجای دیگه که خواستند بک گراند آموزشی خودشون رو پرزنت کنند بهش ارجاع بدن، شاید کمک خیــلی کوچکی در فرایند پذیرش شون(مون) باشه.

ما که خودمون دیگه می دونیم وضع مملکت و دانشگاهایی که توشون درس خوندیم چجوریه، فقط توی این مسیر صعب العبور اگه می تونیم دست همو بگیریم.. دوستمون توی چند پست قبل خیلی جمله با ارزشی گفت: بشیم اون کسی که به دانشگاه اعتبار میده..
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

فکر نکنم این دو دانشگاه جز 1000 تای اول باشند.

Junior Member

پیش فرض Best Global Universities Rankings - US News.

جدید ترین رتبه بندی دانشگاه های جهان توسط سایت معتبر US News. در لینک زیر

http://www.usnews.com/education/best...ities/rankings

دانشگاه تهران، با کسب ۳۴.۸ امتیاز رتبۀ اول ایران، رتبۀ ۵۲ آسیا، و رتبۀ ۳۶۰ جهان دانشگاه‌ صنعتی شریف رتبه‌ دوم ایران و 377 جهان
    دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه سوم ایران و 472 جهان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Best Global Universities Rankings - US News.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات رنکینگ چنده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)