صفحه 18 از 21 نخستنخست ... 89101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

نقل قول نوشته اصلی توسط hyajam نمایش پست ها
    از پاسخ شما دوست عزیز سپاسگذارم.
    عجیب بود برام که تاکید من بر روی بی اهمیت بودن رنکینگ برای دانشگاه های داخلی رو در نظر نگرفتید و این مسئله رو اهمیت دادید که رنکینگ شانگهای خوب هست یا بد.

اون چیزی که من میدونم بین رنگینگ ها THE و QS معمولا مورد ارجاع قرار میگیرند اون هم قرار نیست خیلی مهم باشه و به طور تقریبی اعتبار یک دانشگاه رو تعیین میکنه برای کسایی که از اون دانشگاه اطلاعی ندارند.
    شما میتونید یک استاد در یک دانشگاه پیدا کنید که به مراتب از سطح اون دانشگاه بهتر باشه.

از شما دوست عزیز توقع ندارم که انقدر خودتون رو درگیر رنکینگ هایی کنید که قرار نیست ارزشی بیشتر از یه آشنایی کلی و تقریبی داشته باشن.

شخصا خیلی برای داشنجوهای دانشگاه خودم ارزش قائلم و به رنکینگ دانشگاهم اهمیتی نمی دم.
    وقتی ساعت ۱۱ شب از آزمایشگاه خونه میرم و میبینم هنوز عده ی زیادی دانشجو هستند که توی آزمایشگاه هاشون مشغول تحقیق و آزمایش هستن میدونم که دانشگاهی که درس میخونم توش از سطح خودم خیلی آدم های برجسته تر و بهتری داره.
    وقتی هستن کسایی توی دانشگاهم که دارن دو رشته رو هم زمان میخونن و توی هر دو رتبه ی اول رو دارن و در کنار این کارهایی مثل ورزش و موسیقی یا هنر رو با جدیت پی گرفتن واقعا حس میکنم من توی دانشگاه خودم حرفی برای گفتن ندارم.
    مهم نیست که این دانشگاه چه رنکینگی داره چون دانشگاه به کسی اعتبار نمیده این اشخاص هستن که به دانشگاه اعتبار میدن.

بحث بیهوده در مورد رنکینگ ها رو فرآموش کنید و بشید اون کسی که به دانشگاه اعتبار میده. کما اینکه بین ما زیاد هستن از این دسته که حرفی ازشون در نمیاد هیچ وقت هم سر رنکینگ ها بحث نمیکنن.
    روحیه شما ستودنی است
    اما واقعیت نمیشه فرار کرد ازش
    لینک زیر رو ببینید رنک دانشگاههای دنیا بر اساس مقالات منتشر شده در مجله nature معروف ترین ژورنال علمی دنیا.. ما در جزو 200 تا اول نیستیم!!
    http://www.natureasia.com/en/publishing-index/global/
    فکرشو کنید هاروارد اساتیدش حدود 400 تا در 2013 در نیچر چاپ کرده اند!!
    جالبه واستون بدونید که 68 در صد مقالات تولیدی در ایران junk paperیا آشغال هستند یعنی ارجاع به اونها صفر یا هست!!

جالبه بدونید که تعداد ارجاعات یا citation به تمام مقالات دانشگاه علوم پزشکی تهران حدود 150 هزار است درحالی یک استاد در هاروارد 150 هزار بار به مقالاتش ارجاع خورده..
    این امار رو دیروز یکی ازمسولین در یک همایش علمی ارایه داد
    دوست گرامی، خوندن دو رشته یا ده تا رشته همزمان هیچ ارزش علمی ندارد مگر اینکه مقاله علمی و کاربردی تولید شود.
    در دنیا میلیون ها بلکم میلیارد ها دلار و یورو و پوند صرف تحقیقات می کنند انتظار دارید ما رنک داشته باشیم؟

این رنک ها براساس تعداد مقالات معتبر علمی، همکاری های معتبر بین اللملی( کارگروهی) تعداد دانشجو به استاد( مخصوصا دکترا وپست دکترا)، تعداد جایزه های معتبر مانند نوبل و غیره هست.....

تصورش کنید یک دانشگاه مانند شیکاگو تا الان 80 جایزه نوبل گرفتند!!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

ببخشید یه سوال داشتم

دانشگاه western ontario در رشته مهندسی برق ، نسبت به دانشگاه شریف چه وضعیتی داره ؟ بهتره و سطحش بالاتره یا نه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط STA74 نمایش پست ها
    ببخشید یه سوال داشتم

دانشگاه western ontario در رشته مهندسی برق ، نسبت به دانشگاه شریف چه وضعیتی داره ؟ بهتره و سطحش بالاتره یا نه ؟
    هدفتون از این مقایسه چیه؟ ادامه تحصیل؟ سختی دروس؟ مهاجرت؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای کانادا

ببخشید یه سوال داشتم

از نظرکیفیت آموزش و پژوهش شریف و دانشگاههای دیگر ایران هیچکدام در حد دانشگاههای بزرگ و حتی متوسط کانادا نیستند.

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

این که واضحه ولی دقیقا برای دانشگاه وسترن در رشته برقش منظورمه . چون برق شریف میشه گفت بالاترین سطح علمی ایران بین همه ی رشته ها ودانشگاهاش هستش و فک کنم تعداد هیات علمی هاش از برق وسترن بیشتر باشه .
    با این شرایط چی ؟

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ادامه تحصیل که می دونم شریف سخت تره

از لحاظ قبول داشتن مدرک دانشگاه تو ایران و خارج از ایران ، کیفیت علمی و پژوهشی ، هیات علمی ، پروژه هایی که میشه انجام داد
    دقیقا برای دانشگاه وسترن در رشته برق قدرتش منظورمه .

ApplyAbroad Guru

ادامه تحصیل که می دونم شریف سخت تره

از لحاظ قبول داشتن مدرک دانشگاه تو ایران و خارج از ایران ، کیفیت علمی و پژوهشی ، هیات علمی ، پروژه هایی که میشه انجام داد
    دقیقا برای دانشگاه وسترن در رشته برق قدرتش منظورمه .
    داخل ایران رو نمیدونم ولی خارج از ایران از همه نظرهایی که گفتید وسترن بهتره بشرط اینکه بتونید از امکانات موجود خوب استفاده کنید.

ApplyAbroad Guru

این که واضحه ولی دقیقا برای دانشگاه وسترن در رشته برقش منظورمه . چون برق شریف میشه گفت بالاترین سطح علمی ایران بین همه ی رشته ها ودانشگاهاش هستش و فک کنم تعداد هیات علمی هاش از برق وسترن بیشتر باشه .
    با این شرایط چی ؟
    بعنوان یک فارغ التحصیل برق شریف عرض میکنم که اگر پذیرش مناسبی از وسترن یا بقیه دانشگاههای معتبر کانادا را دارید و قصد نهایی تان هم خارج آمدن است بهیچ عنوان وقتتان را در شریف یا هیچ جای دیگر در ایران تلف نکنید.

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    داخل ایران رو نمیدونم ولی خارج از ایران از همه نظرهایی که گفتید وسترن بهتره بشرط اینکه بتونید از امکانات موجود خوب استفاده کنید.
    اگه بخوایم بعد از گرفتن دکترا برگردیم ایران چی ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Pheonix نمایش پست ها
    شریف از خیلی از دانشگاهای متوسط کانادا بالاتره ولی نه از دانشگاه ای بزرگش
    البته این بحث بهتر است به تاپیک جایگاه دانشگاههای ایران در جهان منتقل شود، ولی شما برچه اساسی این را میفرمائید؟
    اگر قصد ادامه تحصیل در خارج باشد مدرک دانشگاههای متوسط کانادا بمراتب بهتر از شریف است. از نظر سطح پژوهش و امکانات شریف بزحمت در حد دانشگاههای پایین کاناداست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)