صفحه 20 از 21 نخستنخست ... 101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_faz نمایش پست ها
    بر اساس زیبایی و پربار بودن وبسایته.
    نه خوب نمیشه اینطور هم گفت ولی رنکی که دانشگاه علمی کاربردی بالاتر از شریف، تهران و صنعتی اصفهان رو نمیشه با هیچ منطقی قبول کرد.

سلام دوستان
    من می خوام برای لیسانس انتخاب رشته کنم، رشته ای که می خوام برم فیزیک خواهد بود و از این جهت مطمئنم. اما سر دانشگاه به چالش خوردم چون می دونم رتبه خیلی خوبی تو کنکور نگرفتم که بتونم دانشگاه شریف یا تهران قبول بشم. علت اصلیش هم این بود که من سال سوم برای المپیاد درس می خوندم و اصلا سر کلاس درس عادی نرفتم؛ در نهایت در مرحله آخر المپیاد قبول نشدم و بعد از اون ضربات این موضوع به طور زنجیره وار بهم وارد شد و باعث شد نتونم خودم رو برای کنکور کاملا آماده کنم.

حالا سوالاتم اینا هستن:
    1. دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی اصفهان رو در رشته فیزیک چطور می بینید؟ تا جایی که تحقیق کردم در کنار شریف و تهران از دانشگاه های خوب ایران هستند. به نظرتون چقدر تو دوره لیسانس با شریف تفاوت دارن؟ (چون قصدم اینه که فوق و دکتری رو خارج از ایران و احتمالا آمریکا ادامه تحصیل بدم، ضمنا گرایش مورد نظرم هم قطعا نجوم و اخترفیزیک خواهد)

2. تو دوره لیسانس بین دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی اصفهان کدوم قوی تره و از نظر بین المللی برجسته تر هست؟

3. آیا این کار که یک دانشگاه معمولی در رشته فیزیک، مثل خواجه نصیر رو انتخاب کنم و بعد به فکر انتقالی گرفتن به شریف باشم منطقیه؟ یا اینکه بهتره برم صنعتی اصفهان که تو فیزیک قوی هست و بعد به انتقالی فکر کنم؟ (چون تهران زندگی می کنم اینو میگم، هر چند که یه شهر دیگه رفتن رو خیلی دشوار نمی بینم اما به هر حال تحصیل تو شهر خود آدم راحت تره)

4. دانشگاه شیراز چطوره؟ من شنیدم در گرایش اخترفیزیک و کیهان شناسی دانشگاه خوبی هست، اما با توجه به اینکه صنعتی اصفهان اعتبار بین المللی بیشتری داره و تفاوت گرایش ها هم تو دوره لیسانس زیاد نیست، بهتره صنعتی اصفهان رو انتخاب کنم یا شیراز؟

سپاس

Junior Member

سلام من نظرات رو خوندم ولی یه سوالی دارم

منی که علمی کاربردی درس خوندم به نظرتون دانشگاهش چه اعتباری داره و چطور میتونم اینو متوجه بشم( اطلاعات رسمی)
    عاشق کردستانم بخصوص اربیل

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

دوستان دانشگاه های غیر انتفاعی ،بطور کل مورد تایید دانشگاه های اروپا و آمریکا برای گرفتن پذیرش هست؟
    یا مثل دانشگاه پیام نور هست که مورد تایید نیست؟
    تا نیست نگردی ره هستت ندهند*****این مرتبه با همت پستت ندهند
    چون شمع قرار سوختن گر ندهی*****سر رشته روشنی بدستت ندهند

نقل قول نوشته اصلی توسط NS1 نمایش پست ها
    دوستان دانشگاه های غیر انتفاعی ،بطور کل مورد تایید دانشگاه های اروپا و آمریکا برای گرفتن پذیرش هست؟
    دوست عزیز معمولا بجز چندتایی از دانشگاههای ایران که میشه آمارشون رو توی Usnews و Times پیدا کرد. اساتید بقیه دانشگاههای ایران رو به یکسان میبینند.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

با سلام
    در تکمیل حرف های دوستمون kran
    اولا هر دانشگاهی که از نظر وزارت علوم مورد تایید باشد ، از نظر اروپا یا آمریکا هم مورد تایید هست . البته در بعضی نقاط اروپا قبلا مدرک آزاد و غیر انتفاعی رو قبول نداشتند ولی الان رو نمیدونم و باید پیگیری کنید ولی آمریکا مشکلی نباید باشه قاعدتا .
    ثانیا اینکه مدرک پیام نور برای آمریکا معتبر هست . قسمت نتایج پذیرش را نگاه کنید . با همین مدرک پیام نور از top 10 آمریکا پذیرش با بورس گرفته اند .

موفق باشید

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

ممنون از پاسخ شما
    البته فقط این نکته رو بگم که با توجه به سیستم آموزشی پیام نور که آموزش از راه دوریا Distance Learning یا Open University بود ،مورد تایید بعضی از دانشگاه ها نبود،در همین سایت هم بعضی از دوستان با بعضی دانشگاه ها مکاتبه داشتن و جواب های مکاتباتشون رو هم اینجا قرار دادن که حاکی از عدم تایید پیام نور بود
    حالا با توجه به حرف های شما ممکنه الان مورد تایید باشه،شاید هم در گذشته فقط بعضی دانشگاه ها قبول نداشتن،به هر حال سوالم از این بابت بود
    باز هم ممنون از پاسخ شما
    تا نیست نگردی ره هستت ندهند*****این مرتبه با همت پستت ندهند
    چون شمع قرار سوختن گر ندهی*****سر رشته روشنی بدستت ندهند

ممنون از پاسخ شما
    البته فقط این نکته رو بگم که با توجه به سیستم آموزشی پیام نور که آموزش از راه دوریا Distance Learning یا Open University بود ،مورد تایید بعضی از دانشگاه ها نبود،در همین سایت هم بعضی از دوستان با بعضی دانشگاه ها مکاتبه داشتن و جواب های مکاتباتشون رو هم اینجا قرار دادن که حاکی از عدم تایید پیام نور بود
    حالا با توجه به حرف های شما ممکنه الان مورد تایید باشه،شاید هم در گذشته فقط بعضی دانشگاه ها قبول نداشتن،به هر حال سوالم از این بابت بود
    باز هم ممنون از پاسخ شما
    دوست عزیز سیاست دانشگاه به دانشگاه متفاوت هست. معمولا برای هرجایی که اپلای میشود قبلش مکاتبات متعددی با کوردینیتور دپارتمان میشود. مستقیم از دانشکده همچین سوالات سرنوشت سازی رو بپرسید.
    خیلی از دوستان با مدرک پیام نور تونستند امریکا پذیرش با فاند بگیرند و بلعکس. اما برای اطمینان باید مکاتبه شود.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

سلام
    دانشگاه علمي كاربردي معتبره برا ادامه تحصيل ؟ اگه هست كدوم كشورا قبول داره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering - IUST

سلام دوست عزیز
    من به شما توصیه می کنم که در دانشگاه شهید بهشتی بمانید و زیاد در قید این نکته که کدام دانشگاه قوی تر است نباشید. چون به صورت کلی در مقطع لیسانس این خود شما هستید که کیفیت خود را در زمان فارغ التحصیلی مشخص می کنید. به صورت کلی دانشگاهی مثل شهید بهشتی که دارای وجه بین المللی هستند در ادامه کار شما را برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور ساده تر می کنند. یکی از فاکتور هایی که برای گرفتن پذیرش اهمیت دارد معدل لیسانس است که در دانشگاه صنعتی اصفهان احتمالا معدل خوبی نخواهید داشت.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)