صفحه 5 از 21 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاه های ایران در جهان !!!

سلام دوست من

مرسي از پاسخ خوبتون. منظورم رتبه بندي كه وزارت علوم براي دانشگاه هاي ايران كرده است. در واقع ليست 10-15 دانشگاه برتر ايران رو مي خوام. آيا شما اطلاعي داريد؟؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

سلام
    این چیزی که میگید رو نشنیدم من تا حالا. اگه مطمئنید همچین کاری کرده یه سر به سایتش بزنید. اما به طور حدودی میشه گفت ترتیب پر شدشون تو کنکور!

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli نمایش پست ها
    دانشگاه تهران در رده 368 دنيا

از نکات جالب توجه ديگر در اين جدول صعود 117 پله اي دانشگاه تهران نسبت به سال گذشته و قرار گرفتن در رتبه 368 جدول در کنار دانشگاه جورجيا و شوواي ژاپن است.
    خدا وكيلي آخه دانشگاه تهران قابل مقايسه با اون دوتا دانشگاه ديگه هست؟؟؟
    بابا ما هم فارغ التحصيل يكي از همين دانشگاه هاي با اسم و رسميم. ما كه ديگه ميدونيم.
    واقعا افرادي كه هر دو نوع دانشگاه رو تجربه كردن بايد حتما نظر بدن.
    با اين اوصاف من كه ديگه بي خيال اين رتبه بندي شدم و متوجه شدم كه خيلي كشك.

ApplyAbroad Champion

البته توجه داشته باشید که دانشگاه جورجیا، جورجیا تک نیست. من از وضعیت دانشگاه ژاپنی خبر ندارم، اما با توجه به دانشگاه‌هایی که در رده حدود ۴۰۰ دنیا قرار دارند، به نظرم دانشگاه تهران هم وضعیت بدتری نداره و این رتبه بندی چندان بی‌ربط نیست.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاه های ایران در جهان

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    البته توجه داشته باشید که دانشگاه جورجیا، جورجیا تک نیست. من از وضعیت دانشگاه ژاپنی خبر ندارم، اما با توجه به دانشگاه‌هایی که در رده حدود ۴۰۰ دنیا قرار دارند، به نظرم دانشگاه تهران هم وضعیت بدتری نداره و این رتبه بندی چندان بی‌ربط نیست.
    و البته به این هم توجه داشته باشید که در بسیاری از رشته ها دانشگاه جورجیا به مراتب بهتر از جورجیا تک هست و اصولا قابل مقایسه نیستند! مثلا بیزینس، مثلا روانشناسی، مثلا جامعه شناسی و مثلا .....

و همچنین بنا به مشاهدات من دانشگاههایی که رتبه حدود 400 تا 600 دارند، کماکان یه سر و گردن از تهران و شریف بهتر هستند.
    ویرایش توسط سهیل : October 22nd, 2009 در ساعت 12:05 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    و البته به این هم توجه داشته باشید که در بسیاری از رشته ها دانشگاه جورجیا به مراتب بهتر از جورجیا تک هست و اصولا قابل مقایسه نیستند! مثلا بیزینس، مثلا روانشناسی، مثلا جامعه شناسی و مثلا .....

و همچنین بنا به مشاهدات من دانشگاههایی که رتبه حدود 400 تا 600 دارند، کماکان یه سر و گردن از تهران و شریف بهتر هستند.
    خدمت دوستان عزیز باید عرض کنم که هر موسسه ای برای رتبه بندی یک سری فاکتورها رو در نظر میگیره که تو سایتش هم هست و میتونید برید به اون سر بزنید و اگه نسبت به اون فاکتورها انتقادی دارید بیاید و مطرح کنید، بنابراین چیزی که اونا در نظر نمیگیرند پارتی بازی و از این حرفهاست!!
    اگه نظری یا مشاهده ای باشه به نظر من مثلا شریف بهترین دانشگاه دنیاست چون توش کلی رفیق دارم!! شما باید بگید منظور از مشاهداتتون کدوم معیارهاست.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها

يه نكته رو فراموش نكنيد كه امكانات نرم افزاري و سخت افزاري رو فراموش نكنيد! ما هر چي تو تهران و شريف داريم نرم افزاريه يعني دانشجو و استاد! شما امكانات رو فقط در نظر نگيريد!
    بعد اين رده بندي ها اصلا" كشك نيست! ببينيد اينجا چه چجوري واسه اين رده بندي دانشگاه ها تو سر و كله ي هم مي زنن و خرج مي كنن، براش برنامه مي ريزن! همين دانشگاه ما واسه همين رنكينگ به ظاهر غير منطقي برنامه ريزي 3 ساله داره! قشنگ واسش كنفرانس مي ذارن و مهمان از دانشگاه هاي ديگه دعوت مي كنن . دانشجو ها رو توجيه مي كنن كه ما اين هدف رو داريم و از شما كمك مي خوايم! واقعا" هم جواب داده!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    خدمت دوستان عزیز باید عرض کنم که هر موسسه ای برای رتبه بندی یک سری فاکتورها رو در نظر میگیره که تو سایتش هم هست و میتونید برید به اون سر بزنید و اگه نسبت به اون فاکتورها انتقادی دارید بیاید و مطرح کنید، بنابراین چیزی که اونا در نظر نمیگیرند پارتی بازی و از این حرفهاست!!
    اگه نظری یا مشاهده ای باشه به نظر من مثلا شریف بهترین دانشگاه دنیاست چون توش کلی رفیق دارم!! شما باید بگید منظور از مشاهداتتون کدوم معیارهاست.
    ببینید افراد (به معنی individual) درباره رنکینگ ها یا باید نظر بدن، یا نظر ندن. اگر به نظر شما باید نظر ندن، که هیچ بنده و همه باید ساکت بشند.
    اما اگر بخوان نظر بدن، یا باید بر اساس مطالعات همه جانبه، گسترده و هدفمند نظر بدن، یا باید بر اساس مشاهدات غیر هدفمندشوم نظر بدن. اگر قرار باشه بر اساس مطالعات همه جانبه، گسترده و هدفمند نظر بدن، چون منابع لازم برای انجام چنین مطالعه ای در اختیارشون نیست، لاجرم نمی تونن نظر بدن که این نقض غرضه. بنابراین اگر بخوان نظر بدن تنها راه اینه که بر اساس مشاهدات غیر هدفمندشون نظر بدن.

مبنا قرار دادن نظر افراد از مبانی شناخته شده تحقیق کیفی در علوم اجتماعیه و اینکه یک نفر بدون ریز معیارها، بر اساس مشاهداتش نظرش رو بگه نه موضوع عجیبیه و نه لزوما کم اعتباره. دانشجویانی که تجربه تحصیل در هر دو دانشگاههای ایران و آمریکا (یا کشورهای دیگه) رو داشتن، جامعه آماری ای رو تشکیل می دن که با هر دو context آشنایی نسبی دارند و به علاوه افراد این جامعه آماری معمولا توان تشخیصشون در حد کافی هست که مثلا داشتن رفیق رو پروزن ترین معیار ابراز نظرشون قرار ندن. آشنایی نسبی و توان تشخیص نسبی این افراد باعث میشه افراد این جامعه آماری افراد مناسبی برای ابراز نظر باشن. مناسب بودن این افراد به این معنی نیست که حرف تک تک شون درسته، بلکه به این معنیه که برآیند نظرات سابجکتیو اونها می تونه به ما یک نظر دارای اعتبار آبجکتیو بده.

ضمن اینکه این گفته ها در مورد "رنک کردن دانشگاهها" نیست، بلکه در مورد "نظر دادن در مورد رنک کردن دانشگاهها" است. ببخشید اگر پیچیده شد!

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

به نظر من که Qs چندان رتبه بندی بیخودی انجام نداده . اتفاقا دفعات قبل در حق این دانشگاهها کم لطفی میکرد ....
    تهران و شریف حداقل در رشته های فنی واقعا خوب کار میکنن و دیگه تقریبا اکثر دانشگاههای درجه یک آمریکا و اروپا میشناسنشون ..
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

متاسفانه می بینم كه بعضی دوستان از روی تعصب نظر میدهند.اینکه شریف و تهران در ایران جزوه بهترینها هستند شکی نیست ولی این دانشگاه ها اعتبارشون را از دانشجوهای خوبی كه به انها می آیند و تعدادی استاد خوبی كه دارند گرفته اند.ولی ملاک رتبه بندی علمی بر این اساس است كه تعداد استاد شناخته شده بین المللی ، استاد خارجی برجسته، تعداد دانشجویان international ، تعداد مقالات و نه فقط تعداد مقالات بلکه ارجاعات به انها ،امکانات آزمایشگاهی، دانشجویان exchange ،وضیعت campus ، بودجه تحقیقاتی ،برندگان جوایز علمی معتبر و ...
    حالا بیاید قضاوت عادلانه کنید كه دانشگاه های ما چه قدر با حداقل ۱۰۰ دانشگاه اول فاصله دارند حتی در رفتار و احترام به دانش،دانشجو و امکانات رفاهی هم خیلی عقب هستیم .در سطح لیسانس فارغ تحصیلان برجسته داریم ولی در سطح دکترا مطالعات اکثرا نظری است اینکه این مطالعات چقدر در توسعه و رشد دانش جهانی تاثیر دارد و ... مهم است و ما هنوز فاصله زیادی داریم.
    به دلیل ایزوله بودن کشور ما این امکان که دانشگاه های ما با سایر موسسات علمی معتبر مثلا در آمریکا همکاری داشته باشند و کارهای خود را ارایه دهند نیست در رشته برق برای submit یک مقاله IEEE Journal یک دانشجو دکترا چقدر باید منتظر بماند تا بعد از آن اجازه دفاع پیدا کند در نتیجه همین میشود كه رنک دانشگاه های ما چنین است.البته کمی در حقشان اجحاف شده ولی نه آنقدر که بعضی از دوستان می گویند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)