صفحه 6 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاه های ایران در جهان

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    ببینید افراد (به معنی individual) درباره رنکینگ ها یا باید نظر بدن، یا نظر ندن. اگر به نظر شما باید نظر ندن، که هیچ بنده و همه باید ساکت بشند.
    اما اگر بخوان نظر بدن، یا باید بر اساس مطالعات همه جانبه، گسترده و هدفمند نظر بدن، یا باید بر اساس مشاهدات غیر هدفمندشوم نظر بدن. اگر قرار باشه بر اساس مطالعات همه جانبه، گسترده و هدفمند نظر بدن، چون منابع لازم برای انجام چنین مطالعه ای در اختیارشون نیست، لاجرم نمی تونن نظر بدن که این نقض غرضه. بنابراین اگر بخوان نظر بدن تنها راه اینه که بر اساس مشاهدات غیر هدفمندشون نظر بدن.

مبنا قرار دادن نظر افراد از مبانی شناخته شده تحقیق کیفی در علوم اجتماعیه و اینکه یک نفر بدون ریز معیارها، بر اساس مشاهداتش نظرش رو بگه نه موضوع عجیبیه و نه لزوما کم اعتباره. دانشجویانی که تجربه تحصیل در هر دو دانشگاههای ایران و آمریکا (یا کشورهای دیگه) رو داشتن، جامعه آماری ای رو تشکیل می دن که با هر دو context آشنایی نسبی دارند و به علاوه افراد این جامعه آماری معمولا توان تشخیصشون در حد کافی هست که مثلا داشتن رفیق رو پروزن ترین معیار ابراز نظرشون قرار ندن. آشنایی نسبی و توان تشخیص نسبی این افراد باعث میشه افراد این جامعه آماری افراد مناسبی برای ابراز نظر باشن. مناسب بودن این افراد به این معنی نیست که حرف تک تک شون درسته، بلکه به این معنیه که برآیند نظرات سابجکتیو اونها می تونه به ما یک نظر دارای اعتبار آبجکتیو بده.

ضمن اینکه این گفته ها در مورد "رنک کردن دانشگاهها" نیست، بلکه در مورد "نظر دادن در مورد رنک کردن دانشگاهها" است. ببخشید اگر پیچیده شد!
    با سلام خدمت سهیل عزیز.
    اول عرض کنم که اصولا آدمی نیستم که بخوام الکی شلوغ کنم و به هر چیزی جواب بدم. اما چون بحث جالب شد لازم دونستم چند تا نکته رو یاد آوری کنم:
    گفتید افراد یا باید نظر بدن و یا ندن، اصولا اگر افراد نمی بایست نظر بدن قطعا این تاپیک ایجاد نمیشد و اگر می بایست نظر بدن و به نظر من نمی باید نظر بدن که خودم هم نظر نمی دادم و در این تاپیک شرکت نمی کردم پس به نظر من هم باید نظر بدن.
    مساله بعدی اینجاست که هدفمند و همه جانبه بودن به صورت صفر و یک نیست که یا یک مطالعه هدفمنده و یا نیست، یعنی یک مطالعه و یا نظر میتونه هدفمند تر از نظر دیگه باشه و به عقیده من نظر یک موسسه که شامل چندین نفر کارشناسه و به همین دلیل به وجود اومده هدفمند تر از نظر افراد دیگست که به تنهایی نمیتونن به منابع مختلف دسترسی داشته باشن.
    اما در مورد مبنا قرار دادن نظر افراد گفتید. شاید شما تا کنون به سایت QS مراجعه نکردید، اما در اونجا خواهید دید که بخش مهمی از امتیازاتی رو که به دانشگاه ها میدن بر اساس survey میدن که مجموع نظرات افراد بسیار زیادیه.
    ضمن اینکه سخنان قبلی من همونطور که کاملا واضحه نقدی بر نظر شما در مورد رنکینگ دانشگاه ها بود و نه در مورد اصل نظر دادن شما، و بنابراین دو خط اول جواب شما نوعی مغلطه بود.
    در پایان دوباره با فرض بر اینکه شما در یکی از دانشگاه های شریف و تهران و یکی از دانشگاه های آمریکا تحصیل کرده اید عرض میکنم که اینکه شما یک بازه گسترده دویست تایی دانشگاه ها رو "یک سر و گردن" بالاتر از شریف میدونید برام قابل درک نیست و یا معیارهای شما رو نمیفهمم و یا اینکه یک سر و گردن برای من درست تعریف نشده، به هر حال نظر شما قابل احترامه و قطعا هر کسی در یک جهان متمدن حق نظر دادن داره و البته تحمل شنیدن نقد.
    موفق باشید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاه های ایران در جهان

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    مساله بعدی اینجاست که هدفمند و همه جانبه بودن به صورت صفر و یک نیست که یا یک مطالعه هدفمنده و یا نیست، یعنی یک مطالعه و یا نظر میتونه هدفمند تر از نظر دیگه باشه و به عقیده من نظر یک موسسه که شامل چندین نفر کارشناسه و به همین دلیل به وجود اومده هدفمند تر از نظر افراد دیگست که به تنهایی نمیتونن به منابع مختلف دسترسی داشته باشن.
    صحبت من درباره هدفمند بودن مشاهدات بود، وگرنه مطالعه غیرهدفمند که کلا بعیده انجام بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    اما در مورد مبنا قرار دادن نظر افراد گفتید. شاید شما تا کنون به سایت QS مراجعه نکردید، اما در اونجا خواهید دید که بخش مهمی از امتیازاتی رو که به دانشگاه ها میدن بر اساس survey میدن که مجموع نظرات افراد بسیار زیادیه.
    انجام survey لزوما به معنای مبنا قرار دادن نظر افراد نیست. ممکنه تو survey مثلا از افراد بپرسن هیئت علمی دپارتمان شما پارسال چندتا مقاله در ژورنالهای A منتشر کردن؟ یا دپارتمان شما چندتا هیئت علمی با درجه پروفسور داره؟ یا متوسط معدل دانشجوهای مستر ورودی دانشگاه شما در سال گذشته حدودا چقدر بوده؟ اینها سئوالات معمول در survey هستن. این نوع سئوال پرسیدن به معنای مبنا قرار دادن نظر افراد نیست، بلکه data gathering بر مبنای ریز معیارها هست که بعد میشه با تحلیل اونها مثلا به رنکینگ رسید. یه موقع هم ممکنه از پاسخ دهنده بخوان که 100 تا دانشگاه اول جهان رو لیست کنه، این میشه تمایل به مبنا قرار دادن نظر افراد. البته همونطور که شما گفتی قضیه صفر و یک نیست و مطالعات به ویژه در علوم اجتماعی معمولا ویژگیهایی از هر دو نوع رو دارن و هر مطالعه در جایی از طیفی قرار می گیره که دو سرش این دو نوع نگرش هستن.
    رنکینگ های اعلام شده معمولا به سمتی از طیف نزدیک هستن که گرایش به سنجش بر مبنای ریز معیارها داره و در حالیکه مبنا قرار دادن نظر افراد معمولا گرایش به سنجش holistic داره. هر دوی این نگاهها جایگاه خودشون رو دارن. به عنوان یک فرد من و شما می تونیم احساس اعتماد بیشتری به نظرسنجیهای مبتنی بر ریزمعیارها داشته باشیم یا احساس اعتماد بیشتری به قضاوت holistic افراد مناسب.

Unhappy پاسخ : جایگاه دانشگاه های ایران در جهان !!!

سلام
    من تو سایت webometrics خوندم که رنکینگ دانشگاه تهران 987 هستش
    http://www.webometrics.info/top6000.asp?offset=950

شاید قبلا حدود 500 بوده

این عدد چه فرقی برای ما داره و اصولا دانشجو ها چه کار می تونن بکنن ؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاه های ایران در جهان !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط lord.ahmad نمایش پست ها
    سلام
    من تو سایت webometrics خوندم که رنکینگ دانشگاه تهران 987 هستش
    http://www.webometrics.info/top6000.asp?offset=950

شاید قبلا حدود 500 بوده

این عدد چه فرقی برای ما داره و اصولا دانشجو ها چه کار می تونن بکنن ؟
    اگر پستهای قبلی را به دقت بخوانید، متوجه خواهید شد که رنکینگ webometrics بر اساس وضعیت وب سایت دانشگاه است و شما باید به رنکینگهای معتبرتر مثل topuniversities یا usnews و ... مراجعه کنید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاه های ایران در جهان !!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

سلام.
    بین دانشگاه های تربیت مدرس ، صنعتی اصفهان ، خواجه نصیر در رشته مکانیک (تبدیل انرژی) چه دانشگاهی رنک بهتری داره؟
    خودم فکر می کنم که به ترتیب اینطوری باشه:
    1)صنعتی اصفهان 2)تربیت مدرس 3) خواجه نصیر
    این رتبه بندی درسته؟
    ممنون می شم کمکم کنین برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد می خواستم.

Junior Member hurricane آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif_Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_km نمایش پست ها
    سلام.
    بین دانشگاه های تربیت مدرس ، صنعتی اصفهان ، خواجه نصیر در رشته مکانیک (تبدیل انرژی) چه دانشگاهی رنک بهتری داره؟
    خودم فکر می کنم که به ترتیب اینطوری باشه:
    1)صنعتی اصفهان 2)تربیت مدرس 3) خواجه نصیر
    این رتبه بندی درسته؟
    ممنون می شم کمکم کنین برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد می خواستم.
    صنعتی اصفهان برای اپلای بهتره.
    تکراری... قفل شد !!!!!!! (not serious)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hurricane نمایش پست ها
    صنعتی اصفهان برای اپلای بهتره.
    ممنون از راهنماییتون
    در مقایسه با دانشگاه علم و صنعت چه وضعیتی داره؟
    پس فکر می کنم برای رشته مکانیک(گرایش تبدیل انرژی) رتبه دانشگاه های ایران اینطوری باشه:
    1)شریف
    2)تهران
    3)پلی تکنیک
    4)صنعتی اصفهان
    5)...
    این رتبه بندی درسته؟
    با تشکر

Junior Member

کسی از دوستان نظری در مورد رتبه دانشگاه های ایران در مکانیک گرایش تبدیل انرژی نداره.
    دانشگاه های صنعتی اصفهان و تربیت مدرس و علم و صنعت در سطحی قرار دارن؟ از فردا انتخاب رشته شروع میشه.
    جناب huricane لطف کردن و نظرشون رو گفتن. دوست داشتم نظر باقی دوستان هم در این مورد که کدام دانشگاه برای اساتید آمریکا بیشتر شناخته شده تر است.
    با تشکر

Senior Member moeinian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی انرژی دانشگاه Chalmers

رتبه دانشگاههای ایران بر اساس تعداد مقاله در ISI

http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=112431
    از میان کسانی که برای دعای باران به بیابان می روند تنها کسانی ایمان دارند که با خود چتر همراه دارند.

*هیچ کجای دنیا وطنم ایران نمیشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)