صفحه 8 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 207

موضوع: جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

Junior Member Promised آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Of CS/University Of Tehran

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاههای ایران در جهان

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    درسته که دانشگاه تهران 300 تا 400 است! اما اینو هم در نظر بگیرید که مسائل سیاسی هم تو این مورد تاثیر دارند! با این وجود دانشکده فنی در سال 2009 رتبه 112 کسب کرد
    یعنی میخوای بگی باید جایگاهش بهتر از اینا میشد؟ به نظر من همیشه این طبقه بندی ها نباید ملاک قرار بگیره ! دانشگاه های آمریکایی ، کانادایی و اروپایی رنک بالای 100 رو نگاه کن اصلا دانشکده فنی در کنارشون قرار میگیره؟ زندگی تو کشورهای صنعتی و علمی دنیا موقعیت هایی رو ایجاد میکنه که قابل مقایسه با زندگی تو ایران نیست.
    Behind every successful man there's a lot of unsuccessful years.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط Promised نمایش پست ها
    یعنی میخوای بگی باید جایگاهش بهتر از اینا میشد؟ به نظر من همیشه این طبقه بندی ها نباید ملاک قرار بگیره ! دانشگاه های آمریکایی ، کانادایی و اروپایی رنک بالای 100 رو نگاه کن اصلا دانشکده فنی در کنارشون قرار میگیره؟ زندگی تو کشورهای صنعتی و علمی دنیا موقعیت هایی رو ایجاد میکنه که قابل مقایسه با زندگی تو ایران نیست.
    تفاوتا موقعی مشخص میشه که شما بخوای یه کار آکادمیک انجام بدی. آیا واقعا امکانات تحقیق در لبه علم در کشور ما هس؟؟ من فرض می کنم که ما national lab داریم، تیمای بین رشته ای داریم، منابع مالی برای تحقیق داریم ، اما وقتی یه تحقیق میدانی نمیشه کرد چون صنعت با علم فرسنگها فاصله داره تو ایران چه جوری میشه ادعا کرد که ما دانشگاههامون از این رنک هم بالاترهستن؟ شما دانشجوی دکتری رو در ایران با جای دیگه مقایسه کنید. واقعا دانشجوی دکتری که خارج از کشور stipend قابل ملاحظه برای کار اکادمیک تمام وقت میگیره با وضعیت دانشجوی دکتری در ایران یکی هستن؟

Junior Member Promised آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Of CS/University Of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    تفاوتا موقعی مشخص میشه که شما بخوای یه کار آکادمیک انجام بدی. آیا واقعا امکانات تحقیق در لبه علم در کشور ما هس؟؟ من فرض می کنم که ما national lab داریم، تیمای بین رشته ای داریم، منابع مالی برای تحقیق داریم ، اما وقتی یه تحقیق میدانی نمیشه کرد چون صنعت با علم فرسنگها فاصله داره تو ایران چه جوری میشه ادعا کرد که ما دانشگاههامون از این رنک هم بالاترهستن؟ شما دانشجوی دکتری رو در ایران با جای دیگه مقایسه کنید. واقعا دانشجوی دکتری که خارج از کشور stipend قابل ملاحظه برای کار اکادمیک تمام وقت میگیره با وضعیت دانشجوی دکتری در ایران یکی هستن؟
    خوب منم همین رومیگم.
    خیلی از نیازهای صنایع رو تو آمریکا دانشگاه جواب میده و این از ارتباط قوی صنعت با دانشگاهشون منتج شده و یه سری دیگه از کارای دانشگاهی از جنبه نیاز صنعتی نبوده و همین تحقیقاتی که در مرزهای دانش انجام شده بعدها صنعت و تکنولوژی رو ایجاد کرده ...
    متاسفانه ایران فاقد هر دوی این حالات هست
    Behind every successful man there's a lot of unsuccessful years.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جایگاه دانشگاه های ایران در جهان !!!

با سلام
    به نظر من هم دوستمون راست میگه اینقدرا هم ضایع نیستیم. به نظر من ریشه این رنکینگ ها بر میگرده به مسائل سیاسی.

Junior Member

دانشگاه های ما بعضی معیارهای اساسی که در رتبه بندی بسیار مهم هستند، رو ندارند. برای مثال تعداد دانشجوهای بین المللی دانشگاه. این موضوع روی رتبه تاثیر منفی می ذاره. اما این کمبود با تعداد بالای مقاله دانشگاه های ما (که اصلاً ملاک خوبی برای ارزیابی نیست) جبران میشه.
    این رتبه بندی ها برای مسؤلین آموزش عالی ما هم معیار بسیار مهمی محسوب میشه و بنظر میاد مورد تایید اونها هم هست (پس عوامل غیر آکادمیک نمیتونه نقشی داشته باشه)

ApplyAbroad Editor rupking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maser of Science(Computer Science) UTM University

نقل قول نوشته اصلی توسط Promised نمایش پست ها
    خوب منم همین رومیگم.
    خیلی از نیازهای صنایع رو تو آمریکا دانشگاه جواب میده و این از ارتباط قوی صنعت با دانشگاهشون منتج شده و یه سری دیگه از کارای دانشگاهی از جنبه نیاز صنعتی نبوده و همین تحقیقاتی که در مرزهای دانش انجام شده بعدها صنعت و تکنولوژی رو ایجاد کرده ...
    متاسفانه ایران فاقد هر دوی این حالات هست
    توی رنکینگ های جدید دانشگاه های ایران هم ظاهر شدن
    178 University of Tehran
    Sharif University of Technology 183
    البته تو رنکینگ مهندسی 2010
    مربوط به سایت topuniversities.com

با توجه به این رنکیگ میشه امید وار شد به این دوتا دانشگاه
    اما جای تعجب داره که تو مهندسی و تکنولوژی چرا نامی از پلی تکنیک تهران نیست.

هرچند خیز برداشتن دانشجوها برای رفتن به دانشگاه های خارج و در نتیجه اون، انتشار مقالات متنوع و انتشار این مقاله ها تو مجلات خارجی میتونه دلیل خوبی برای بالا رفتن این رنکینگ ها باشه

Junior Member

سلام دوستان
    میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟
    من دانشجوی دوره کاردانی ام دارم معماری میخونم. تصمیم دارم لیسانسمو که گرفتم بعد برای فوق اقدام به گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارجی کنم.
    حالا چندتادانشگاه هست که سراسری روزانه کارشناسی ناپیوسته معماری داره: دانشگاه تبریز|تربیت دبیر رجایی تهران|تربیت معلم سبزوار|دانشگاه زابل|دانشگاه زنجان|دانشگاه قم|دانشگاه محقق اردبیلی|مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی|آموزشکده فنی و حرفه‌ای مشهد|آموزشکده فنی و حرفه‌ای یزد|دانشکده تربیت دبیر فنی و حرفه‌ای دختران تهران(شریعتی)
    شما فک می کنید که من موقع انتخاب رشته اولویت انتخاب هام چطور باید باشه؟ با مدرک کدوم یکی از این دانشگاه ها بهتر میتونم پذیرش بگیرم؟
    پیشاپیش ممنون

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

نقل قول نوشته اصلی توسط همای نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟
    من دانشجوی دوره کاردانی ام دارم معماری میخونم. تصمیم دارم لیسانسمو که گرفتم بعد برای فوق اقدام به گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارجی کنم.
    حالا چندتادانشگاه هست که سراسری روزانه کارشناسی ناپیوسته معماری داره: دانشگاه تبریز|تربیت دبیر رجایی تهران|تربیت معلم سبزوار|دانشگاه زابل|دانشگاه زنجان|دانشگاه قم|دانشگاه محقق اردبیلی|مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی|آموزشکده فنی و حرفه‌ای مشهد|آموزشکده فنی و حرفه‌ای یزد|دانشکده تربیت دبیر فنی و حرفه‌ای دختران تهران(شریعتی)
    شما فک می کنید که من موقع انتخاب رشته اولویت انتخاب هام چطور باید باشه؟ با مدرک کدوم یکی از این دانشگاه ها بهتر میتونم پذیرش بگیرم؟
    پیشاپیش ممنون

زیاد فرقی نمیکنه.شما باید معدل زبان و ...تقویت کنین.ولی از نظر من دانشگاهها بهتر از دانشکده یا اموزشکده های فنی حرفه هستن
    یعنی دانشگاه تبریز زنجان و ...
    زیاد خودتونو درگیر این مسئله نکنین.به جز شریف و امیر کبیر و تهران بقیه دانشگاههای ایران شناخته شده نیستن
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

جديدترين رتبه بندي شانگها که در شاخه هاي مختلف از جمله علوم طبيعي و رياضيات، مهندسي/ فناوري و علوم کامپيوتري، علوم زيستي و کشاورزي، علوم پزشکي و داروسازي و علوم اجتماعي انجام مي گيرد، اعلام شده است.
    موسسه آموزش عالي شانگهاي Shanghai Jiao Tong معيارهاي 6 گانه اي را براي رتبه بندي مدنظر قرار مي دهد که از آن جمله مي توان به تعداد دانش آموختگان دانشگاه که جايزه صلح نوبل دريافت کرده اند، تعداد دانش آموختگان دانشگاه که مدالهاي علمي کسب کرده اند، تعداد پژوهشگراني که بيشترين ارجاع مقاله را داشته اند، اشاره کرد.
    همچنين تعداد مقالاتي که در مجلات نيچر و ساينس به چاپ رسيده اند و تعداد مقالاتي که در دو نمايه نامه بين المللي مهم Science Citation Index Expanded و Social Sciences Citation Index نمايه شده اند و سرانه فعاليت پژوهشي هر فرد در مقايسه با حجم دانشگاه نيز از ديگر معيارهاي رتبه بندي اين موسسه است.

دانشگاه علوم پزشکي تهران و دانشگاه تهران از ميان 100 امتياز در نظر گرفته شده براي هر معيار امتيازات مختلفي را کسب کرده اند. اين دو دانشگاه در معيار دوم (کسب مدال علمي در حوزه هاي مختلف علمي) 14.4 امتياز، در معيار مقالات نمايه شده در نمايه هاي بين المللي مهم 37.1 امتياز و در سرانه فعاليت پژوهشي 17.7 امتياز کسب کردند و در مجموع به رتبه کلي 400 - 301 دست يافتند.
    دو دانشگاه علوم پزشکي تهران و دانشگاه تهران در سالهاي گذشته نيز در رتبه بندي حضور داشته اند و در سال 2011 رشد قابل توجهي داشتند. اين دو دانشگاه تنها دانشگاههاي کشور ايران هستند که در رتبه بندي شانگهاي در رده زير 500 قرار دارند. دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکي تهران در سال 2009 در رتبه 500-402، در سال 2010 به رتبه 500-401 و در سال 2011 به رتبه 400-301 دست يافته اند.

منبع : مهر

Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

رنكينگ 2011 مجله معتبر تايم در 7 اكتبر اعلام شد و با ديدن اسم دانشگاه شريف ايران در معتبرترین رنکینگ دنیا خوشحال شدم.
    دانشگاه شريف تونست خودش رو به رتبه مثبت 300 معتبرين ترين منبع رتبه بندي دنيا برسونه.
    این هم لینکش: http://www.timeshighereducation.co.u...2012/asia.html

یه توضیح هم برای دوستانی که دیدم کمی نامشخص رنکینگ دانشگاه های ایران رو اینجا قرار دادند...

مراکز رتبه بندی براساس معیارهای متفاوتی این کار رو انجام میدن. مثلا : سطح و کیفیت آموزش ، تحقیقات و دستاوردهای علمی ، خروجی دانشگاه به صنعت و بسیاری فاکتورهای دیگر که در هر کدام از مراکز رتبه بندی متفاوت هست. پس معتبرترین مراکز رو به ترتیب تایمز، کیو اس و گاها شانگهای ملاک قرار بدین
    رتبه بندی دانشگاه ها نیز در حوزه های مختلفی صورت میگیره. یعنی رتبه هر دانشگاه رتبه ای برای هر دانشکده داره و رتبه ای برای کل دانشگاه. مشابه نمره آیلتس در هر مهارت و کلی. حوزه های رتبه بندی یک دانشگاه از جمله: هنر و علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و ... است.

پس مثلا رتبه دانشگاه تهران در بخش فنی رو در رنکینگ کیو اس در سال ۲۰۱۰ با رتبه کلی همین دانشگاه در یک رنکینگ دیگه در سال ۲۰۱۱ مقایسه نکنید و بگید بالا رفت یا پایین.

موفق باشید
    -----------------------

God Knows The Best

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)