نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا قبرس پلی برای رفتن به دیگر کشورها است؟

رأی دهندگان
94. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • قبرس پلی برای رفتن به دیگر کشورها است.

61 64.89%
  • قبرس قفط برای فرار از سربازی مناسب است.

33 35.11%
صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 44

موضوع: آیا قبرس پلی برای رفتن به دیگر کشورها است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پیش فرض پاسخ : آیا قبرس پلی برای رفتن به دیگر کشورها است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین من خودم قبرس خوندم. وقتی قبرس درس میخونی شاید بعدش بتونی راحت تر ویزا بگیری واسه یه کشور دیگه ولی چون کشورشناخته شده ای نیست، عملا گزینه های زیادی نداری واسه کشور مقصدت..
    از قبرس واسه امریکا کانادا و آلمان و یکی دو جای دیگه میتونی اقدام کنی و اگه اونجایی که پذیرش گرفتی این ها نباشن شاید خیلی اوضات با کسی که ایران درس خونده فرقی نداشته باشه.. البته خب این ها هم کشور های کمی نیستن و مثلا اگه از امریکا پذیرش بگیری خیلی راخت تر از کسی که ایرانه میتونی ویزا بگیری..

Junior Member Mahoonaky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    griffith, electronic

نقل قول نوشته اصلی توسط hadik3r نمایش پست ها
    .

من یک ساله که تو قبرس هستم و تقریبا هر راهی که بشه از اینجا به کشورهای اروپایی و آمریکا رفت رو تست کردم .
    واسه بعد از تحصیل هم اگه تو مقطع فوق لیسانس باشین و درستون هم اینجا تموم شده باشه تقریبا با کسی که تو ایران داره واسه جاهای دیگه اپلای می کنه هیچ فرقی ندارین . چون دیگه نمیشه از اینجا واسه ویزا اقدام کرد . ولی از دوستای من بودن کسایی که واسه phd اینجا ثبت نام کردن و بعد تونستن هم از دانشگاه خوبی پذیرش بگیرن با بورس و هم اینکه راحت ویزا بگیرن .
    من درست متوجه نشدم يعني فقط زمان تحصيل ميشه ويزا گرفت ؟
    آيا ميشه يك سال بخوني بعد كلا بري يه دانشگاه و يه كشور ديگه؟
    آيا قبرس با استراليا هه ترانسفر داره؟
    همیشه آسون ترین راه بهترین راه نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

دوستان در مورد این که قبرس پلی برای رفتن برای جاهای بهتر هست توش شکی نیست ولی اصل موضوع اینجاست که بستگی داره شما چطور دوره ی تحصیلتون رو گذروندید، مثلا برای ارشد چه تز رو تونستید دفاع کنید و یا این که کجا ثبت کردید.
    یک نکته مهم هم این هست وفتی شما اینجا بدون مشکل درس می خونید و ویزای اون تو پاسپورت شما باشه برای ویزای جاهای دیگه کارتون راحتر می شه.

Junior Member

ببین بعد از تحصیل حتی اگه ویزای قبرس و هم داشته باشی بازم سفارت ها اینجا واسه ویزا دادن ازت اشتغال به تحصیل می خوان .

در مورد سوال دوم هم بعد از ثبت نام تو دانشگاه می تونی واسه کشورهایی که گفتم اگه پذیرش داری ازشون درخواست ویزا کنی . خیلی از بچه هایی که اینجا اومدن همین هدف و داشتن ولی عده کمی موفق به این کار شدن . چون تا اینجا اومدنش هم تقریبا هزینه زیادی داره بعدش دیگه نمی صرفه بخوای بری جای دیگه از صفر شروع کنی .

در مورد سوال آخر هم نه ترنسفر به استرالیا وجود نداره ( برای مستر ها ). کلا زیاد رو ترنسفر حساب نکن . تنها کاری که می تونی بکنی اینجا اینه که بتونی بعدش راحت تر پذیرش بگیری یا راحت تر ویزا بگیری اون هم به چند کشوری که گفتم .

زیاد رویایی فکر نکنید که اینجا بیاید دیگه آمریکا و کانادا و ... راحت میتونید برید.
    اولین چیزی که باید توجه کنید بهش اینه که اینجا سفارتخونه به همه کشورها نداره و شما باید برید ترکیه.(فقط چند کشور خاص اونم در حد کنسولگری)

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

من فاینانس اینجا خوندم...
    تو EMU

خیلی اطلاعات این فروم غلط هست و بچه ها رو گمراه میکنه....

چیزهایی که میخوام بگم عین واقعیته ، نکات مثبت و منفی با هم هستن...

1) آقا میرم کانادا دوره فاینانس میبینم و برنمیگردم و از این چیزها همه اش چرت و پرته ! مگه پروفسور که به اعتبارش به بچه ها ویزا میدن آبروش رو از سر راه آورده که پاشین برین و برنگردین ؟ همین الان هم بچه های دپارتمان چوب اون بابایی رو میخورن که رفت و برنگشت و عملا پروفسور شک داره امسال دیگه باز دانشجو ببره... تو کانادا هم نه کار هست و نه میتونین تحصیلی بمونین ، یه دوره 30 روزه میرین کویینز ، روزی 8 ساعت و وقت ندارین سرتون رو بخارونین و بعدش هم برمیگردین....
    2) دوره کانادا تو رشته فاینانس هم خیلی پرهزینه است و هم خیلی دوره دندونگیری نیست... کلا اصلا ربطی به فاینانس نداره ، در اصل دوره " ارزیابی اقتصادی طرح ها " است. به اقتصاد مهندسی بیشتر شبیه هست تا فاینانس.
    3) چندتا مزیت داره برای اونایی که میخوان برن ، آقا میخوای امتحان تافل و آیلتس بدی ؟ برو تو صف و منتظر باش و از این چیزها نداریم امروز ثبت نام کن هفته بعد بیا امتحان بده خیلی راحت و بی استرس
    4) میخوان امتحان GRE بدی ؟ خیلی راحت برو بده ، آقا پر شد ، آقا عجله کن و از این چیزها خبری نیست
    5) ویزا گرفتن برای آمریکا ، آقا برو تو نوبت ، آقا حالا کی نوبتت میشه از این چیزها نداره اینجا خیلی خلوته
    6) چهار تا کنسولگری اصلی اینجا بیشتر نیست ، کنسول انگلستان - کنسول آلمان - کنسول آمریکا و کنسول فرانسه ، گفته میشه استرالیا هم داره من اطلاع ندارم
    7) دانشگاه انگلیسی زبان هست و مدرکش به این کار میاد که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشورهای دیگه به جز آمریکا از شما مدرک زبان (تافل/آیلتس ) غالبا نمیخوان...
    8) محیط بسیار عالیه برای اشخاصی که میخوان درس بخونن ، عاری از استرس و تنش. به امتحان نرسیدین ؟ مهم نیست استاد هفته دیگه از شما تکی امتحان میگیره !!! امتحان پایان ترم آماده نبودین ؟ مهم نیست میشه مجدد امتحان داد.
    9) ریکامندیشن میخواین ؟ راهنمایی نیاز دارین ؟ میخواین مشورت کنین ؟ استادهای اینجا کلا به غیر از وقت کلاسشون غالبا وقت آزاد دارن و میشه باهاشون مشورت کرد... بسیار صمیمی و خوب پاسخگو هستن... در قیاس با اغلب دانشگاه های ایران
    10) کلاس ها پر از آدم های بی انگیزه ، کم انگیزه ، خوش انگیزه ، دگر انگیزه و ... هست ، لذا اگه پتانسیل داشته باشین به سرعت از مسیر خودتون دور میشین ! میتونم بگم که تو ترم گذشته شاید حدود 25% از بچه های هم کلاسی رو برای اولین بار سر جلسه پایان ترم زیارت کردم !!!!
    11) مالزی اینقدر ایرانی رفته و اپلای کرده ، دیگه دقیقا رنک دانشگاه ها دست دانشگاه های کشورهای دیگه اومده و عملا تره هم براشون چندان خورد نمیکنن ، اما اینجا هنوز نا شناخته است !!!!
    12) کسب معدل بالای 3.75 از 4 عین آب خوردن !!! فقط لازمه که هفته ای 5-6 ساعت درس بخونین !!!
    13) اگه 2 کلاس زبان بلد باشین تو محیط غیرآکادمیک اینجا همون 2 تا رو هم از دست میدین ، بهتره دوست خارجی داشته باشین وگرنه تو محیط کلا از بین میرین !!!
    ویرایش توسط KavehKaveh : August 1st, 2012 در ساعت 03:31 AM
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member flute آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    من فاینانس اینجا خوندم...
    تو EMU

خیلی اطلاعات این فروم غلط هست و بچه ها رو گمراه میکنه....

چیزهایی که میخوام بگم عین واقعیته ، نکات مثبت و منفی با هم هستن...

1) آقا میرم کانادا دوره فاینانس میبینم و برنمیگردم و از این چیزها همه اش چرت و پرته ! مگه پروفسور که به اعتبارش به بچه ها ویزا میدن آبروش رو از سر راه آورده که پاشین برین و برنگردین ؟ همین الان هم بچه های دپارتمان چوب اون بابایی رو میخورن که رفت و برنگشت و عملا پروفسور شک داره امسال دیگه باز دانشجو ببره... تو کانادا هم نه کار هست و نه میتونین تحصیلی بمونین ، یه دوره 30 روزه میرین کویینز ، روزی 8 ساعت و وقت ندارین سرتون رو بخارونین و بعدش هم برمیگردین....
    2) دوره کانادا تو رشته فاینانس هم خیلی پرهزینه است و هم خیلی دوره دندونگیری نیست... کلا اصلا ربطی به فاینانس نداره ، در اصل دوره " ارزیابی اقتصادی طرح ها " است. به اقتصاد مهندسی بیشتر شبیه هست تا فاینانس.
    3) چندتا مزیت داره برای اونایی که میخوان برن ، آقا میخوای امتحان تافل و آیلتس بدی ؟ برو تو صف و منتظر باش و از این چیزها نداریم امروز ثبت نام کن هفته بعد بیا امتحان بده خیلی راحت و بی استرس
    4) میخوان امتحان GRE بدی ؟ خیلی راحت برو بده ، آقا پر شد ، آقا عجله کن و از این چیزها خبری نیست
    5) ویزا گرفتن برای آمریکا ، آقا برو تو نوبت ، آقا حالا کی نوبتت میشه از این چیزها نداره اینجا خیلی خلوته
    6) چهار تا کنسولگری اصلی اینجا بیشتر نیست ، کنسول انگلستان - کنسول آلمان - کنسول آمریکا و کنسول فرانسه ، گفته میشه استرالیا هم داره من اطلاع ندارم
    7) دانشگاه انگلیسی زبان هست و مدرکش به این کار میاد که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشورهای دیگه به جز آمریکا از شما مدرک زبان (تافل/آیلتس ) غالبا نمیخوان...
    8) محیط بسیار عالیه برای اشخاصی که میخوان درس بخونن ، عاری از استرس و تنش. به امتحان نرسیدین ؟ مهم نیست استاد هفته دیگه از شما تکی امتحان میگیره !!! امتحان پایان ترم آماده نبودین ؟ مهم نیست میشه مجدد امتحان داد.
    9) ریکامندیشن میخواین ؟ راهنمایی نیاز دارین ؟ میخواین مشورت کنین ؟ استادهای اینجا کلا به غیر از وقت کلاسشون غالبا وقت آزاد دارن و میشه باهاشون مشورت کرد... بسیار صمیمی و خوب پاسخگو هستن... در قیاس با اغلب دانشگاه های ایران
    10) کلاس ها پر از آدم های بی انگیزه ، کم انگیزه ، خوش انگیزه ، دگر انگیزه و ... هست ، لذا اگه پتانسیل داشته باشین به سرعت از مسیر خودتون دور میشین ! میتونم بگم که تو ترم گذشته شاید حدود 25% از بچه های هم کلاسی رو برای اولین بار سر جلسه پایان ترم زیارت کردم !!!!
    11) مالزی اینقدر ایرانی رفته و اپلای کرده ، دیگه دقیقا رنک دانشگاه ها دست دانشگاه های کشورهای دیگه اومده و عملا تره هم براشون چندان خورد نمیکنن ، اما اینجا هنوز نا شناخته است !!!!
    12) کسب معدل بالای 3.75 از 4 عین آب خوردن !!! فقط لازمه که هفته ای 5-6 ساعت درس بخونین !!!
    13) اگه 2 کلاس زبان بلد باشین تو محیط غیرآکادمیک اینجا همون 2 تا رو هم از دست میدین ، بهتره دوست خارجی داشته باشین وگرنه تو محیط کلا از بین میرین !!!
    مرسی از اطلاعات مفیدی که دادین.
    من واسه دکتری مکانیک اپلای کردم.
    خواستم راههایی رو که میشه واسه رفتن به یه دانشگاه بهتر به ذهنتون میرسه بیان کنید لطفا.
    بازم ممنون....

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط flute نمایش پست ها
    مرسی از اطلاعات مفیدی که دادین.
    من واسه دکتری مکانیک اپلای کردم.
    خواستم راههایی رو که میشه واسه رفتن به یه دانشگاه بهتر به ذهنتون میرسه بیان کنید لطفا.
    بازم ممنون....
    درس بخونین ، معدل بالا بیارین ، امتحان GRE خوب بدین ، ریکامندیشن هم که مشکلی نیست بهتون راحت میدن ، بعد از یکسال اپلای کنین...
    خیلی سخت نیست... اینجا خیلی آرومه ، در کمال آرامش کارهای اپلای رو انجام بدین...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member Mahoonaky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    griffith, electronic

بچه ها اگه میشه یه چیزی رو روشن توضیح بدین
    یعنی شما میگین بیایم قبرس یک سال درس بخونیم بعدش اپلای کنیم واسه جای دیگه ، حالا اونجا باید از اول بخونیم ، یعنی واحدهایی که قبرس خوندیم حساب نمیشه ؟؟؟؟
    به هر حال برای کسی که نمی خواد ایران برگرده پیشنهادتون چیه به هر حال کجا بره که بتونه همون جا بمونه؟
    همیشه آسون ترین راه بهترین راه نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

بعد از یک ترم می تونید ترنسفر کنید، ترنسفر یعنی این که واحد های خونده شده حساب می شند و نیازی به شروع دوباره نیست( البته برای لیسانس) چون برای ارشد نمی شه راحت ترنسفر کرد.
    البته اگه بخواهید دوباره شروع کنید که داستان یه چیز دیگست

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)