صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 73

موضوع: هشدار در مورد افراد و موسسات سودجو در خصوص چاپ مقاله ISI

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    École Polytechnique de Montréal, Mechanical Enginnering

پیش فرض هشدار در مورد افراد و موسسات سودجو در خصوص چاپ مقاله ISI

بنام خدا
    هدف از ایجاد چنین صفحه ای اطلاع رسانی مناسب بر پایه تجربیات شخصی به کاربران و دانشجویان عزیز است که در راه چاپ مقاله خود فریب تبلیغات گول زننده برخی افراد و موسسات سود جو را نخورند، تبلیغاتی که متاسفانه امروز روز بسیار شاهد رشد اسپم وار آن در فضای اینترنتی هستیم. لذا از سایر دوستان نیز دعوت میشود احیانا ضمن بازگو کردن سایر تجربیات مشابه خود ضمن نشان دادن انواع شگردهای این نوع کلاهبرداری بکمک هم از اتفاق افتادن این دست وقایع آنهم به نام علم و دانش جلوگیری کنیم، از طرفی مثال عینی گفته میشه که شما دوستان حقیقتا پی ببرید واقعا هر ژورنال ISI ایمپکت دار با کیفیت نیست که هیچ، ضرر داشتن مقاله توشون بسیار بیشتره و حتی در این سطح هم داره سوء استفادههایی میشه.

همه چیز از یک تجربه شخصی بد زمانی شروع شد که من بخاطر رساندن اکسپت مقاله به مصاحبه دکتری از طریق وبلاگی به آدرس ***گول یک شخصی را خوردم که خود را از دانشجویان ارشد صنایع دانشگاه شریف معرفی کرد
    (بعدا فهمیدم اسم واقعیش *** است) و مدعی بود قادر است کمتر از20 روز اکسپت مقاله بنده را از یک ژورنال معتبر با ایمپکت 1 بگیرد و در ازای آن مبلغ 1.500.000 تومان دریافت میکند! مسلما بنده به صرف این ادعا اکتفا نکردم و علی رغم درخواست آن شخص به ارسال مقاله توسط ایمیل قراری حضوری را خواستار شدم. بعد از من و من کردن این شخص پذیرفت در محل دانشگاه شریف دیداری داشته باشیم. در آن دیدار همه صحبتها را کردیم در خصوص نحوه پرداخت و قول داد که حتی با تجربه ای که داره ویرایش مقاله من را هم انجام بده و گفت که تمام پول را بعد از گرفتن اکسپت و نشان دادن ایمیل آن به من دریافت میکند. روز بعد از اینکه من خوب اعتماد نسبی بهش پیدا کرده بودم مقاله را ایمیل کردم و باهاش تماس گرفتم اولین نشانه بو دار بودن قضیه اینجا اتفاق افتاد گفت حالا که مقالت رو ایمیل کردی ببین ما 10% را اول میگیریم !!! گفتم ما دیروز حرفامونو زدیم قرار نشد پول پیشی بگیری ضمنا من باید خط موبایلم را بفروشم تا پولو آماده کنم،در جواب گفت چون یکی دیگه مثل شما اکسپتشو گرفتیم بعد گفت نمیخوام چاپ کنید اینطوری کپن ما رو سوزوند تصمیم بر این شده از این به بعد پیش هم بگیریم... خلاصه من که مقالمو داده بودم دیگه رفته بود به نوعی به خودم قبولوندم شاید داره راست میگه آخه اینم مثل خودت دانشجوه اونهم شهرستانی بعیده دروغ بگه 150.000تومان براش کارت به کارت کردم (اینجا فهمیدم اسمش *** است) !!! بعد یک هفته در تماس بودن ازش خواستم حداقل اون نسخه مقاله من که ادعا کردن ویرایشش کردند و فرستادن واسه ژورنال برای من بفرستند، وقتی فرستاد دیدم نه تنها هیچ اصلاحی نکرده حتی اسامه نویسندگان و افیلیشنشون ایراد تایپی داره(این دومین شکم شد که منجر به جرو بحثمون شد) خلاصه گفت خود ژورنال (هنوز اسمشو از من مخفی میکردند) ادیت لازم و انجام میده! یکهفته بعد گفت آقا اکسپتت اومده 3روز فرصت داری بقیه پولتو آماده کنی ازش خواستم ایمیل ژورنالو برای من فوروارد کنه (طبق گفته اولیه خودش ) بازم با اکراه قبول کرد شب برام فرستاد دیدم اسم ژورنال Archives des Science یک ژورنالی گرچه ایمپکت داره ولی اولا 0.3 بود نه یک! ثانیا از هر مقوله ای توی علوم انسانی که بگید بصورت روزانه!! کنار هم مقاله پذیرش میکنه (واقعا دستور آشپزی هم داره )ولی مقاله من مهندسی و مکانیکه اصلا ربطی به ادبیات و سیاست و... نداره، ثالثا 90% مقاله ها از ایران بود بقیشم از پاکستان!!! از همه مهمتر اینکه من توی این مدت بیش از100 تا غلط انشایی پیدا کرده بودم از مقالم و اصلاح کردم در حالیکه این ژورنال بدون اعتنا به اینهمه غلط اکسپت هم داده بود!!!!!با اینحال با استاد راهنمام مشورت کردم (تا اون لحضه اصلا بهش نگفته بودم دارم چیکار میکنم که سوپرایز بشه!) وقتیکه فهمید و دید بشدت ناراحت و عصبانی شد و کلی دلیل و...گفت مجانیهم اگه چاپ بشه واسه وجهه علمی همه بد میشه از دانشگاه تهرانم خواهد خواست تو این زمینه اطلاع رسانی کنند. سپس به اون آقای***همه چیز را منتقل کردم مفصل صحبتهای استادم را گفتم و اینکه شما نوعی کلاهبرداری دارید میکنید و از این حرفها... در نهایتم گفتم من نمیخوام چاپ کنید اینجاو پولمو بدید که متاسفانه شروع به فحاشیهای بسیار بدی کرد منم گفتم ازش به کمیته انضباطی دانشگاهشون شکایت میکنم اونم تهدید کرد اگه شکایت کنم مقالمو که دستشه میفروشه!!!. بعد از قطع کردن تلفن 10 دقیقه بعد شروع کرد با مسیجهایی معذرت خواهی و قول دادن که مهندس بخدا پولتو بر میگردونم(حسابی ترسیده بود) ...خلاصه بعد از اون ماجرا هربار که موعد دادن پول میرسید مدام از من وقت گرفت که الان دستم تنگه و فلان یه روزه دیگه وقت بده یکهفته ای گذشت... منم اشتباه کردم وقت میدادم تا اینکه بعد از اخطار آخر و مسجل شدن اینکه واقعا درگیر یک بازی کلاهبردارانه شده بودم مجبور شدم نهایتا برم شکایت کنم فعلا پرونده ای ازش تشکیل شده و توی نوبت رسیدگیه...
    این واقعه صرفنظر از اشتباهات خود من درسهای آموزنده ای داشت که امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیرد.
    ویرایش توسط studentz : July 8th, 2012 در ساعت 09:45 PM دلیل: حذف نام شخص و آدرس و بلاگ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هشدار در مورد افراد و موسسات سودجو در خصوص چاپ مقاله ISI

این دست وقایع آنهم به نام علم و دانش جلوگیری کنیم
    دوست عزیز،
    گذشته از کلاهبرداری مالی که از شما شده، به نظر من شما خودتون به نوعی شریک جرم هستید (اگر ایشان طبق قرارشون عمل می‌کردن شما هیچ‌وقت به فکر نجات "علم و دانش" از دست شیادان و متقلبان نمی‌افتادید. درسته؟!). پذیرفته شدن مقاله در یک ژورنال معتبر در ۲۰ روز؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

دوست عزیز
    آخه این چه ادبیاتیست؟! بنظر من شما اگر آگاهی کافی داشتید میدونستید کم نیستند ژورنالهایی که در عین معتبر بودن کمتر از یک ماه اکسپت میدن (بشرط نداشتن مشکلات زبان و فنی) گرچه بیشترشون جزو اپن اکسس ها هستند ولی خود من 3-4تایی کلوز اکسس هم میشناسم حتی دوتا از الزویر( اگر بخواهید لیستی در رشته های فنی میتونم در اختیارتون بذارم گرچه اسامی برخیشون توی فرومای مختلف توسط دوستان اومده). فکر کنم هدف ایجاد چنین صفحه ای خیلی روشن و فصیح در ابتدای مطلب اصلی نوشته شده و در هیچ جایی هم سخن از نجات چیزی یا کسی داده نشده!!! با اینحال خواهش میکنم توجه داشته باشید هدف از زدن این صفحه محکوم کردن این و آن نیست بلکه اگاهی دادن جهت جلوگیری از اتفاقات ناخوشایندو اشتباهات مشابه است چیزی که اگر قبل از این وجود داشت قطعا بنده با خوندنش دچار چنین اشتباهی (بله اشتباه و نه جرم!) نمیشدم. ادعای اولیه این گروه یا شخص به خودیه خود ایرادی نداره؟!( ادیت تخصصی مقاله ، گرفتن اکسپت 20 روزه از یک ژورنال تخصصی( نه عمومی!) با ایمپکت یک) ولی کاری که کردند و میکنند عملا چیز دیگری ست که قبلا مفصل توضیح داده شده است.
    همیشه دو رکن اصلی وجود دارد یکی نیاز هست و یک عدم آگاهی که ایجاد بستری میکنه افراد سودجو دست بکار شوند. خوب نیاز را که نمیشه ازبین برد ولی با اطلاع رسانی کافی میتوان حداقل رکن دوم را تضعیف کرد. سوای بلاهایی که از سوی یک هموطن سرم اومد مثلا خود بنده فکرش را هم نمیکردم ژورنالی ایمپکت دار وجود داشته باشد که تا این اندازه بی کیفیت باشد و فقط بفکر گرفتن پول باشد. در آخر به گفته معاونت کمیته انضباطی دانشگاه شریف انواع کلاهبرداری متاسفانه همه جا رخنه کرده درون محیط علم و دانش مونده بود که انهم بواسطه وجود چنین ژورنالهایی ظاهر شده چیزیکه بمراتب زشت تر از سایر انواع خودش است و دانشگاه در حیطه اختیارات خودش با همه جوانب اون حتما برخورد میکنه...
    ویرایش توسط mabna : July 8th, 2012 در ساعت 11:13 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه

با توجه به اینکه مدیر عزیز اسم وبلاگ شخص مورد نظر هم پاک کردند، چاره ای نیست جز اینکه دوستان مراقب باشند بالای وبلاگ مورد نظر عنوان شده تیم دانشجو یان شریف، و کیورد نام وبلاگ مربوطه: write,isi,paper,blogfa میباشد.ضمنا در مورد جلوگیری کار این تیم معجول با "استادان علیه تقلب" کارهایی در دست اقدام قرار گرفته است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

با پیگیریهای بعمل آمده این اقا و تیمش از سوی کمیته انضباطی شریف محکوم شدند...
    نقل قول نوشته اصلی توسط mabna نمایش پست ها
    با توجه به اینکه مدیر عزیز اسم وبلاگ شخص مورد نظر هم پاک کردند، چاره ای نیست جز اینکه دوستان مراقب باشند بالای وبلاگ مورد نظر عنوان شده تیم دانشجو یان شریف، و کیورد نام وبلاگ مربوطه: write,isi,paper,blogfa میباشد.ضمنا در مورد جلوگیری کار این تیم معجول با "استادان علیه تقلب" کارهایی در دست اقدام قرار گرفته است.

Junior Member

با سلام
    اخیراً تعداد زیادی از دوستان اعلام کردن که چندین سایت کلاهبردار در زمینه چاپ مقالات اقدام می کنند. با توجه به اینکه بنده خودم در مجله archives des sciences مقاله چاپ کرده ام، لازم می دونم تا اطلاعاتی رو براتون بیان کنم:
    این ژورنال یک مجله ISI با ضریب تاثیر یا impact factor (IF) به میزان 0.474 می باشد. مجله دارای ارزش علمی مناسبی می باشد با این حال یک سایت که ظاهراً در کشور ارمنستان فعالیت می کند با جعل عنوان این مجله اقدام به کلاهبرداری کرده و ایرانیان زیادی هر روزه در این سایت و به خیال خودشون مقاله هاشون رو دارن چاپ می کنن که جای تاسف داره. آدرس سایت جعلی در لینک زیر آورده شده:
    http://www.archiveofscience.com/
    دوستانی که در این مجله اقدام به چاپ مقاله می کنن باید مبلغ بین 200 تا 600 دلار رو به حساب بانکی در کشور ارمنستان حواله کنند که مبین مشخص ترین دلیل جعلی بودن این سایت است!
    اقداماتی نظیر چانه زدن برای کاهش قیمت، درخواست تخفیف و ... هم با مسئولین این سایت از طریق خود بنده انجام شده که دلیل دوم مشکل دار بودن است.
    سومین دلیل این است که این سایت ایمیلش رو روی اتوماتیک تنظیم کرده و تقریباً تمامی ایمیل ها با یک پاسخ ثابت و در برخی مواقع بی ارتباط پاسخ داده می شود.
    اما مهم ترین دلیل بی اعتباری این سایت در لینک زیر می باشد:
    http://ip-science.thomsonreuters.com...des%20sciences
    در این لینک که از سایت تامسون رویترز (Thomson Reuters) می باشد، عنوان مجله مورد تایید می باشد، با این حال اگر بر روی کلمه SOC PHYS HIST NATURELLE GENEVE در این صفحه کلیک کنید، به صفحه فرانسوی زبان موسسه منتقل می شوید. در این سایت هم تاکید شده است که سایت مورد اشاره به صورت جعلی اقدام به این کار نموده است.
    WARNING:
    – The website http://archiveofscience.com (or http://www.archiveofscience.com/, or also http://sciencesarchive.com or http://www.sciencesarchive.com; changing with time) IS NOT the official website of the journal Archives des Sciences published by the SPHN.
    – This website criminally usurps the identity of the official journal, using fraudulent means (false editorial board, false addresses, false publication requirements, etc.) in order to encourage scientists to publish articles through financial contribution.
    – The SPHN is not liable for any offense undergone by potential authors who would have submitted and published scientific articles via the website mentioned above
    لازم به ذکر است تنها سایتی که با زبان انگلیسی از این مجله موجود و معتبر و به صورت حقیق در حال فعالیت می باشد در لینک زیر آورده شده است:
    http://www.sciencesarchieve.com/
    همچنین ایمیل پاسخگویی این مجله هم info@sciencesarchieve.com می باشد.
    امیدورام این پست رو به سایرین هم اطلاع رسانی کنید تا مورد سوء استفاده مالی و علمی قرار نگیرند.

Junior Member

سلام موسسه ای از من پول گرفته تا مقاله منو در مجله ی european journal of scientific research چاپ کنه این مقاله isi هست اما تو سایت استادان علیه تقلب خوندم که در سال های آینده جزء بلک لیست قرار می گیرد. آیا اینطوره؟
    سوال دوم حالا اگه در آینده جزء بلک لیست باشه واسه منم بد میشه؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط adventure نمایش پست ها
    سلام موسسه ای از من پول گرفته تا مقاله منو در مجله ی european journal of scientific research چاپ کنه این مقاله isi هست اما تو سایت استادان علیه تقلب خوندم که در سال های آینده جزء بلک لیست قرار می گیرد. آیا اینطوره؟
    سوال دوم حالا اگه در آینده جزء بلک لیست باشه واسه منم بد میشه؟
    این لینک را مطالعه نمایید و لطفا پول خودتون را به هدر ندهید. اصلا چرا برای چاپ مقاله به موسسه مراجعه می کنید، خودتون به راحتی میتونید مقاله را به جای معتبر ارسال کنید.

در مورد سوال دوم، مقاله در یک ژورنال نامعتبر بر روی رزومه تاثیر منفی میگذارد و همیشه هم باقی میماند.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

سلام
    ببخشید من نیاز یه کمک و راهنمایی شما دارم
    من چند وقت پیش به یه موسسه ای قرارداد بستم برای انجام کار تحقیقاتی
    قرارداد شامل تکمیل 2 مقاله بود که باید تو مجلات isi تاییدیه چاپ میگرفتن
    ولی الغان زمان قرار داد تموم شده و با کلاه برداری یه مجله هندی رو معرفی کردن و به دروغ گفتن isi هست
    منم قصدشکایت دارم و میخوام افراد مشایه رو پیدا کنم که مطمئنم کم نیستن
    میشه شما کمکم کنید؟مثلا رو یکی از صفحه های مربوط اطلاع رسانی کنید؟ من نیاز به مدارک بیشتر برای اثبات دارم ا

Junior Member

با سلام
    آیا ادعای تمام موسسات یا افرادی که اداعا میکنند میتونن مقاله ISI جور کنن دروغیه ؟
    کسی از دوستان هست که از این موسسات مقاله درست و حسابی گرقته باشه؟
    مثلا این شرکت هایی که تو حوالی میدان انقلاب هستن- کسی تجربه ی کار باهاشون رو داشته؟
    ممنون

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)