صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 73

موضوع: هشدار در مورد افراد و موسسات سودجو در خصوص چاپ مقاله ISI

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

پیش فرض پاسخ : هشدار در مورد افراد و موسسات سودجو در خصوص چاپ مقاله ISI

نقل قول نوشته اصلی توسط tmthmbo9 نمایش پست ها
    با سلام
    آیا ادعای تمام موسسات یا افرادی که اداعا میکنند میتونن مقاله ISI جور کنن دروغیه ؟
    کسی از دوستان هست که از این موسسات مقاله درست و حسابی گرقته باشه؟
    مثلا این شرکت هایی که تو حوالی میدان انقلاب هستن- کسی تجربه ی کار باهاشون رو داشته؟
    ممنون
    با درود
    در مورد افراد اگه منظورتون دانشجوی اون رشته باشه که سابقه هم داشته باشه من نظری ندارم اما در مورد موسسات اتفاقن من تا الان هرچی موسسه دیدم همشون لیست ژورنالهای نامعتبر رو گذاشته بودن و گفته بودن ما تو اینا مقاله ها رو چاپ میکنیم در کمترین زمان ممکن! تعجب میکنم از اینکه دانشجویی که مقالشو میده این موسسات براش بنویسن تا رزومش رو پربار کنه فردا تو دانشگاه خارجی چطوری میخواد ریسرچ داشته باشه و مقاله بده یهو!
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

پیش فرض پاسخ : Hijacked Journals - معرفی وبسایت های جعلی مجلات

International Journal of Manufacturing Systems and Industrial Engineering
    IJMSIE

یه آقای ایرانی به عنوان ادیتور این ژورنال ماه جولای 2013 یه ایمیل به گروه های مهندسی صنایع توی یاهو فرستاد که شماره ویژه واسه آگوست داریم و از این حرفا.
    منم یه مقاله که ترجیح میدادم زودتر چاپ بشه و آماده داشتم، فرستادم براشون و خوندن و یه چند تا کامنت هم دادن و اکسپت شد بعدش.

و از اون موقع دیگه ما رفتیم تو خماری که پس چرا چاپ نمیشه؟ تا ماه نوامبر دو بار به ایمیل ادیتورشون که همین آقا باشن ایمیل زدم و پرس و جو که چی شد؟ هیچ جواب ندادن!
    بعدش به ایمیل شخصیشون که به گروه های یاهو اطلاع رسانی کرده بود ایمیل زدم بازم به صورت نهان از انظار و غیبت کبری هیچ جوابی ندادن. جالبه که از همون موقع، سایت ژورنال هم از کار افتاد و قابل دسترس نیست دیگه: http://www.ijmsie.aiac.org.au/

و خلاصه بالاخره رفتم به اونی که ظاهرا سردسته این مجله بود ایمیل زدم: http://www.aiac.org.au/index.php/publications/journals

و اونا بدون هیچ معذرت خواهیی گفتن ادیتور نمیتونست دیگه مدیریت کنه مجله رو، واسه همین مقاله و مجله ای چاپ نشده و شما راحت باش اگه میخوای مقاله ات رو بفرست جای دیگه!

واقعا آدم مخش سوت میکشه. خدا میدونه همین ادیتور محترم خودش تا حالا سواستفاده نکرده باشه از مقاله خدابیامرز بنده! چی بگه آدم. حالا جعلی هستن یا نیستن رو نمیدونم، اما چنین رفتار غیر حرفه ای کم از جعل نداره.

من جای معتبری اینبار سابمیتش کردم و اگه سواستفاده ای هم بشه من مدرک دارم که ثابت کنم مقاله مال من بوده، فقط گفتم اطلاع رسانی کنم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Hijacked Journals - معرفی وبسایت های جعلی مجلات

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    International Journal of Manufacturing Systems and Industrial Engineering
    IJMSIE

یه آقای ایرانی به عنوان ادیتور این ژورنال ماه جولای 2013 یه ایمیل به گروه های مهندسی صنایع توی یاهو فرستاد که شماره ویژه واسه آگوست داریم و از این حرفا.
    منم یه مقاله که ترجیح میدادم زودتر چاپ بشه و آماده داشتم، فرستادم براشون و خوندن و یه چند تا کامنت هم دادن و اکسپت شد بعدش.

و از اون موقع دیگه ما رفتیم تو خماری که پس چرا چاپ نمیشه؟ تا ماه نوامبر دو بار به ایمیل ادیتورشون که همین آقا باشن ایمیل زدم و پرس و جو که چی شد؟ هیچ جواب ندادن!
    بعدش به ایمیل شخصیشون که به گروه های یاهو اطلاع رسانی کرده بود ایمیل زدم بازم به صورت نهان از انظار و غیبت کبری هیچ جوابی ندادن. جالبه که از همون موقع، سایت ژورنال هم از کار افتاد و قابل دسترس نیست دیگه: http://www.ijmsie.aiac.org.au/

و خلاصه بالاخره رفتم به اونی که ظاهرا سردسته این مجله بود ایمیل زدم: http://www.aiac.org.au/index.php/publications/journals

و اونا بدون هیچ معذرت خواهیی گفتن ادیتور نمیتونست دیگه مدیریت کنه مجله رو، واسه همین مقاله و مجله ای چاپ نشده و شما راحت باش اگه میخوای مقاله ات رو بفرست جای دیگه!

واقعا آدم مخش سوت میکشه. خدا میدونه همین ادیتور محترم خودش تا حالا سواستفاده نکرده باشه از مقاله خدابیامرز بنده! چی بگه آدم. حالا جعلی هستن یا نیستن رو نمیدونم، اما چنین رفتار غیر حرفه ای کم از جعل نداره.

من جای معتبری اینبار سابمیتش کردم و اگه سواستفاده ای هم بشه من مدرک دارم که ثابت کنم مقاله مال من بوده، فقط گفتم اطلاع رسانی کنم.
    شما میتونید با یه سرچ ساده توی گوگل بفهمید که سوء استفاده شده یا نه! "عنوان دقیق مقاله" اگر هم شک دارید که عنوان مقاله رو عوض کرده باشن کمی از متنشو سرچ کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mabna نمایش پست ها
    بنام خدا
    هدف از ایجاد چنین صفحه ای اطلاع رسانی مناسب بر پایه تجربیات شخصی به کاربران و دانشجویان عزیز است که در راه چاپ مقاله خود فریب تبلیغات گول زننده برخی افراد و موسسات سود جو را نخورند، تبلیغاتی که متاسفانه امروز روز بسیار شاهد رشد اسپم وار آن در فضای اینترنتی هستیم. لذا از سایر دوستان نیز دعوت میشود احیانا ضمن بازگو کردن سایر تجربیات مشابه خود ضمن نشان دادن انواع شگردهای این نوع کلاهبرداری بکمک هم از اتفاق افتادن این دست وقایع آنهم به نام علم و دانش جلوگیری کنیم، از طرفی مثال عینی گفته میشه که شما دوستان حقیقتا پی ببرید واقعا هر ژورنال ISI ایمپکت دار با کیفیت نیست که هیچ، ضرر داشتن مقاله توشون بسیار بیشتره و حتی در این سطح هم داره سوء استفادههایی میشه.

همه چیز از یک تجربه شخصی بد زمانی شروع شد که من بخاطر رساندن اکسپت مقاله به مصاحبه دکتری از طریق وبلاگی به آدرس ***گول یک شخصی را خوردم که خود را از دانشجویان ارشد صنایع دانشگاه شریف معرفی کرد
    (بعدا فهمیدم اسم واقعیش *** است) و مدعی بود قادر است کمتر از20 روز اکسپت مقاله بنده را از یک ژورنال معتبر با ایمپکت 1 بگیرد و در ازای آن مبلغ 1.500.000 تومان دریافت میکند! مسلما بنده به صرف این ادعا اکتفا نکردم و علی رغم درخواست آن شخص به ارسال مقاله توسط ایمیل قراری حضوری را خواستار شدم. بعد از من و من کردن این شخص پذیرفت در محل دانشگاه شریف دیداری داشته باشیم. در آن دیدار همه صحبتها را کردیم در خصوص نحوه پرداخت و قول داد که حتی با تجربه ای که داره ویرایش مقاله من را هم انجام بده و گفت که تمام پول را بعد از گرفتن اکسپت و نشان دادن ایمیل آن به من دریافت میکند. روز بعد از اینکه من خوب اعتماد نسبی بهش پیدا کرده بودم مقاله را ایمیل کردم و باهاش تماس گرفتم اولین نشانه بو دار بودن قضیه اینجا اتفاق افتاد گفت حالا که مقالت رو ایمیل کردی ببین ما 10% را اول میگیریم !!! گفتم ما دیروز حرفامونو زدیم قرار نشد پول پیشی بگیری ضمنا من باید خط موبایلم را بفروشم تا پولو آماده کنم،در جواب گفت چون یکی دیگه مثل شما اکسپتشو گرفتیم بعد گفت نمیخوام چاپ کنید اینطوری کپن ما رو سوزوند تصمیم بر این شده از این به بعد پیش هم بگیریم... خلاصه من که مقالمو داده بودم دیگه رفته بود به نوعی به خودم قبولوندم شاید داره راست میگه آخه اینم مثل خودت دانشجوه اونهم شهرستانی بعیده دروغ بگه 150.000تومان براش کارت به کارت کردم (اینجا فهمیدم اسمش *** است) !!! بعد یک هفته در تماس بودن ازش خواستم حداقل اون نسخه مقاله من که ادعا کردن ویرایشش کردند و فرستادن واسه ژورنال برای من بفرستند، وقتی فرستاد دیدم نه تنها هیچ اصلاحی نکرده حتی اسامه نویسندگان و افیلیشنشون ایراد تایپی داره(این دومین شکم شد که منجر به جرو بحثمون شد) خلاصه گفت خود ژورنال (هنوز اسمشو از من مخفی میکردند) ادیت لازم و انجام میده! یکهفته بعد گفت آقا اکسپتت اومده 3روز فرصت داری بقیه پولتو آماده کنی ازش خواستم ایمیل ژورنالو برای من فوروارد کنه (طبق گفته اولیه خودش ) بازم با اکراه قبول کرد شب برام فرستاد دیدم اسم ژورنال Archives des Science یک ژورنالی گرچه ایمپکت داره ولی اولا 0.3 بود نه یک! ثانیا از هر مقوله ای توی علوم انسانی که بگید بصورت روزانه!! کنار هم مقاله پذیرش میکنه (واقعا دستور آشپزی هم داره )ولی مقاله من مهندسی و مکانیکه اصلا ربطی به ادبیات و سیاست و... نداره، ثالثا 90% مقاله ها از ایران بود بقیشم از پاکستان!!! از همه مهمتر اینکه من توی این مدت بیش از100 تا غلط انشایی پیدا کرده بودم از مقالم و اصلاح کردم در حالیکه این ژورنال بدون اعتنا به اینهمه غلط اکسپت هم داده بود!!!!!با اینحال با استاد راهنمام مشورت کردم (تا اون لحضه اصلا بهش نگفته بودم دارم چیکار میکنم که سوپرایز بشه!) وقتیکه فهمید و دید بشدت ناراحت و عصبانی شد و کلی دلیل و...گفت مجانیهم اگه چاپ بشه واسه وجهه علمی همه بد میشه از دانشگاه تهرانم خواهد خواست تو این زمینه اطلاع رسانی کنند. سپس به اون آقای***همه چیز را منتقل کردم مفصل صحبتهای استادم را گفتم و اینکه شما نوعی کلاهبرداری دارید میکنید و از این حرفها... در نهایتم گفتم من نمیخوام چاپ کنید اینجاو پولمو بدید که متاسفانه شروع به فحاشیهای بسیار بدی کرد منم گفتم ازش به کمیته انضباطی دانشگاهشون شکایت میکنم اونم تهدید کرد اگه شکایت کنم مقالمو که دستشه میفروشه!!!. بعد از قطع کردن تلفن 10 دقیقه بعد شروع کرد با مسیجهایی معذرت خواهی و قول دادن که مهندس بخدا پولتو بر میگردونم(حسابی ترسیده بود) ...خلاصه بعد از اون ماجرا هربار که موعد دادن پول میرسید مدام از من وقت گرفت که الان دستم تنگه و فلان یه روزه دیگه وقت بده یکهفته ای گذشت... منم اشتباه کردم وقت میدادم تا اینکه بعد از اخطار آخر و مسجل شدن اینکه واقعا درگیر یک بازی کلاهبردارانه شده بودم مجبور شدم نهایتا برم شکایت کنم فعلا پرونده ای ازش تشکیل شده و توی نوبت رسیدگیه...
    این واقعه صرفنظر از اشتباهات خود من درسهای آموزنده ای داشت که امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیرد.
    دوست عزیز، بهتر بود خودت می‌نوشتی! شما که نمی‌تونی یه مقاله بنویسی چرا میری دکترا بخونی؟ اصلاً شما صلاحیت خوندن و کسب دکترا رو با این شرایط نداشتی که چون حق کسه دیگه‌ای ضایع می‌شد. کسی که خودش مقاله نوشته با شما خیلی فرق داره. در ضمن اون بنده خدا پذیرش مقاله رو براتون گرفته بود و شما دبه کردی. شما مقاله خواستی اونم چاپ کرده. اما خودتون باید بنویسید و یقه کسه دیگه‌ای رو نباید بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری،دانشگاه زابل

دوستان عزیزم سلام. بنده لیسانس معماری دارم.و قصد نوشتن مقاله isi دارم. به من هم همچین پیشنهاداتی مبنی بر تدوین و چاپ مقاله شده است.ولی بنده بخاطر پاک بودن ذات علم اقدام به انجام چنین تخلفی نشده ام. مسلط به زبان انگلیسی هستم.ولی هیچ چیز از روش تحقیق و نگارش مقاله ندارم. به نظرتون من باید چیکار کنم؟کتاب،کلاس،جزوه،و یا چیزی هست که بنده بخونم و خودم این کارهای علمی رو انجام بدم؟تا
    درگیر این سودجویان نشوم.

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnajibi نمایش پست ها
    دوستان عزیزم سلام. بنده لیسانس معماری دارم.و قصد نوشتن مقاله isi دارم. به من هم همچین پیشنهاداتی مبنی بر تدوین و چاپ مقاله شده است.ولی بنده بخاطر پاک بودن ذات علم اقدام به انجام چنین تخلفی نشده ام. مسلط به زبان انگلیسی هستم.ولی هیچ چیز از روش تحقیق و نگارش مقاله ندارم. به نظرتون من باید چیکار کنم؟کتاب،کلاس،جزوه،و یا چیزی هست که بنده بخونم و خودم این کارهای علمی رو انجام بدم؟تا
    درگیر این سودجویان نشوم.
    سلام دوست عزیز

استفاده از اینگونه موسسات هرگز پیشنهاد نمیشه چون فردی که هدف ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و مخصوصا دکترا رو داره باید قبل از ورود شخصا تجربه نوشتن یک مقاله خوب رو داشته باشه . یکی از بهترین روش ها برای این منظور خوندن مقالات متعدد معتبر در حیطه کاری که می خواید انجام بدین هست ، مقالاتی که توسط ناشر های معتبر مثل الزویر چاپ شده . شما با خوندن مقالات متعدد در حیطه کاری خودتون ، هم با روش تحقیق آشنا خواهید شد و هم با چگونگی نگارش یک مقاله خوب.

موفق باشید
    "When You Want It Bad Enough, The Universe Will Conspire To Turn A Goal Into A REALITY"

"Success is walking from failure to failure with no loss of enthusiasm"

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

آقا چرا دروغ..
    من مقالات قبلیم و خودم نوشتم , اما ترجمه و چاپ و دادم یک موسسه انجام داد!
    حالا خودم نوشتم و می خوام خودم هم اپلای کنم...ولی اصلا بلد نیستم چه کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    آقا چرا دروغ..
    من مقالات قبلیم و خودم نوشتم , اما ترجمه و چاپ و دادم یک موسسه انجام داد!
    حالا خودم نوشتم و می خوام خودم هم اپلای کنم...ولی اصلا بلد نیستم چه کنم
    بسیار راحت دوست عزیز. اول اینستراکشن مربوط به ژورنال مورد نظر رو مطالعه کن و بعد مراحل سابمیت رو با دقت مطالعه مطالعه کن و تکمیل. فقط کمی دقت!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    École Polytechnique de Montréal, Mechanical Enginnering

نقل قول نوشته اصلی توسط mshervini نمایش پست ها
    دوست عزیز، بهتر بود خودت می‌نوشتی! شما که نمی‌تونی یه مقاله بنویسی چرا میری دکترا بخونی؟ اصلاً شما صلاحیت خوندن و کسب دکترا رو با این شرایط نداشتی که چون حق کسه دیگه‌ای ضایع می‌شد. کسی که خودش مقاله نوشته با شما خیلی فرق داره. در ضمن اون بنده خدا پذیرش مقاله رو براتون گرفته بود و شما دبه کردی. شما مقاله خواستی اونم چاپ کرده. اما خودتون باید بنویسید و یقه کسه دیگه‌ای رو نباید بگیرید.
    برادر/ خواهر تند نرو اون مطلب خیلی قدیمیه حتی همون زمانم قرار نبود کسی مقاله بنویسه مقاله کامل نوشته شده بود به فارسی و بجهت اول اشنا نبود به پروسه در اون زمان و دوم عجله داشتن در به رسوندنش به مصاحبه دکتری بی ارزش داخل بود که فکر میکردیم کس دیگه ای کنه که وارده زودتر بنتیجه میرسیم. نهایتا توفیق اجباری شد با 6ماه وقت گذاشتن نتنها همون مقاله توسط خودم بلکه ضمنا بعدها 4مقاله دیگه هم بچاپ رسونندم و حالا خودم داور 4 ژورنال ISI هستم! اگه جای کسیمگرفتم در ایران نگران نباش چون هرجا هم ایران قبول شده بودم همه رو ویتدراو کردمو الانم جای دیگه مشغولم. عزت زیاد
    Apply: Nov 2010,........ Medical: Jun 15,2014 - PR: Jan 6, 2015 ===> landing: Apr 28,2015

Junior Member

سلام دوستان یه شرکتی به اسم علم گستران آریا به نام آقای ایرانی هست که ادعا می کند در 20 روز پذیرش مقاله می گیره ولی تمام ژورنال ها هایجک شده و تقلبی هست. لطفا اطلاع رسانی کنید تا بقییه پولشون رو تو جیب این شرکت متقلب نریزند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)