صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 123

موضوع: بهبود نمایش و اختصاص امتیازهای کاربری

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

Post بهبود نمایش و اختصاص امتیازهای کاربری

با سلام و احترام

پیشنهادی داشتم برای ارتقا وضعیت مستطیل های سبز که نشان دهنده ی امتیازهای دریافتی میباشد ولی متاسفانه بعد از فول شدن دیگه هیچ تغییری در آنها نداریم!!! چرا با تغییر رنگ از مستطیل اول این پیشرفت را نمایان نمیسازید؟ مثلا بعد از رنگ سبز وارد رنگ دیگری شود و به مرور کل مستطیل های سبز به یک رنگ دیگه تبدیل شوند و این روال همچنان با افزایش امتیازهای کاربران ادامه داشته باشد. نمیدونم تا چه حد قابل اجرا میباشد ولی فکر کنم برای ایجاد انگیزه برای کاربران بی اثر نباشد. ممنونم

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گزارش ها | نظرهای مرتبط با نسخه 4.1.12 " نرم افزار vBulletin فروم "

با سلام،

پیشنهاد در مورد ارزش دهی و نشان دادن امتیاز های کاربران علاوه بر مستطیلها:

برای نشان دادن فعال بودن یک کاربر از نظر تعداد پست های شخص:
    1) از عبارت Junior Memher- Member-Senior Member - ApplyAbroad Hero - ApplyAbroad Superstar استفاده میشود.
    2) همچنین
    اون زیر تعداد پست هایی که یک کاربر میفرستد، قابل مشاهد می باشد.
    پس چه لزومی داره واسه پستها الکی* داده شود؟ آیا بهتر نیست به امتیازهای کاربر * داده شود؟به نظر من بهتر هست از الگویی نظیر این، که هر کاربر وقتی به این امتیازها رسید* بگیرد در سیستم راه اندازی شود.

1000 امتیاز *
    2000 امتیاز **
    4000 امتیاز***
    8000 امتیاز****
    16000 امتیاز*****
    32000 امتیاز******
    بعضی از کاربران (90%) فکر میکنن این * کوچک که برای تعداد پست ها کاربران عزیز داده میشود، مهمتر از امتیاز (مستطیل سبز ها) هست که مشکلی بزرگی در تشخیص
    کاربران با تجربه (نه از لحاظ تعداد پست بلکه به خاطر امتیاز و مفید بودن پست های یک کاربر) وجود دارد.
    با تشکر

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گزارش ها | نظرهای مرتبط با نسخه 4.1.12 " نرم افزار vBulletin فروم "

نقل قول نوشته اصلی توسط turaj1 نمایش پست ها
    با سلام،

1) از عبارت Junior Memher- Member-Senior Member - ApplyAbroad Hero - ApplyAbroad Superstar استفاده میشود.
    2) همچنین
    پس چه لزومی داره واسه پستها الکی* داده شود؟ آیا بهتر نیست به امتیازهای کاربر * داده شود؟به نظر من بهتر هست از الگویی نظیر این، که هر کاربر وقتی به این امتیازها رسید* بگیرد در سیستم راه اندازی شود.

1000 امتیاز *
    2000 امتیاز **
    4000 امتیاز***
    8000 امتیاز****
    16000 امتیاز*****
    32000 امتیاز******
    بعضی از کاربران (90%) فکر میکنن این * کوچک که برای تعداد پست ها کاربران عزیز داده میشود، مهمتر از امتیاز (مستطیل سبز ها) هست که مشکلی بزرگی در تشخیص
    کاربران با تجربه (نه از لحاظ تعداد پست بلکه به خاطر امتیاز و مفید بودن پست های یک کاربر) وجود دارد.
    با تشکر
    من هم با تورج موافقم. متاسفانه بار معنایی اون ستاره ها خیلی بیشتر و مثبت تر از مستطیل های سبز است و بعضا کاربرانی داشته ایم (و داریم) که روزی چندین پست بی فایده می زارن و به نظر می رسه هدفشون صرفا افزایش تعداد ستاره ها و دریافت القابیه که سایت به اونها می ده (بر اساس تعداد پست ها)!! امیدوارم تونسته باشم منظورم رو توضیح بدم. همونطور که تورج گفت چه لزومی داره که ستاره داده بشه و اون هم بر اساس تعداد پست ها؟ معمولا کاربران تازه واردتر فکر می کنن این طرف که سه تا ستاره داره و چندصد پست خیلی کارش درسته و رو کامنت های این دسته از کاربران حساب ویژه ای باز می کنند! اگر لازم دونستید می تونم بیشتر توضیح بدم. ممنون از توجهتون

با سلام،

2) همچنین

1000 امتیاز *
    2000 امتیاز **
    4000 امتیاز***
    8000 امتیاز****
    16000 امتیاز*****
    32000 امتیاز******
    با تشکر
    دوست عزیزم سلام

من کاملا با شما موافقم و با روش فعلی بیشتر تعداد پست های کاربران اعم از مفید و غیرمفید مطرح و مورد توجه قرار میگیرد تا کیفیت پست ها!!! دقیقا منظور بنده هم همین مسئله بود که خیلی کم رنگ است و بعضا شاید بی توجهی به سیستم های تشویقی تلقی گردد. امیدوارم مدیران محترم همانطور که همیشه تلاششون در جهت ارتقا سیستم بوده است در این مورد هم فکری بکنند. ممنونم از شما

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

Exclamation بهبون نمایش و اختصاص امتیازهای کاربری

نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    دوست عزیزم سلام

من کاملا با شما موافقم و با روش فعلی بیشتر تعداد پست های کاربران اعم از مفید و غیرمفید مطرح و مورد توجه قرار میگیرد تا کیفیت پست ها!!! دقیقا منظور بنده هم همین مسئله بود که خیلی کم رنگ است و بعضا شاید بی توجهی به سیستم های تشویقی تلقی گردد. امیدوارم مدیران محترم همانطور که همیشه تلاششون در جهت ارتقا سیستم بوده است در این مورد هم فکری بکنند. ممنونم از شما
    سلام، ممنونم که شما هم موافقید.
    راستش من این پیشنهاد را با پیام خصوصی 2 روز پیش به مدیر بخش انجمن کانادا studentz گفتم، و ایشان هم گفتند پیگیری خواهند نمود.
    با دیدن پست شما گفتم اینجا هم مطرح کنم که ببینم اصلا کسی با من موافق است یا نه؟
    اصلا لزومی نیست به خاطر پست کسی * بگیرد. باعث گمراهیه!

منتظر نظرات بزرگان، مدیران و ادمین خواهیم بود.

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

سلام، ممنونم که شما هم موافقید.
    راستش من این پیشنهاد را با پیام خصوصی 2 روز پیش به مدیر بخش انجمن کانادا studentz گفتم، و ایشان هم گفتند پیگیری خواهند نمود.
    با دیدن پست شما گفتم اینجا هم مطرح کنم که ببینم اصلا کسی با من موافق است یا نه؟
    اصلا لزومی نیست به خاطر پست کسی * بگیرد. باعث گمراهیه!

منتظر نظرات بزرگان، مدیران و ادمین خواهیم بود.
    حتی یک مشکل دیگه ای هم وجود داره که نمی دونم میشه براش کاری کرد یا نه؟ : مثلا کاربری هست که روزی 30 پست می زاره که 20 تاش عملا بی فایده ست. من فکر نمی کنم بیشتر از یک کاربر پیدا بشه که به این کاربر امتیاز منفی بده (عملا امتیاز منفی دادن تاثیر سازنده ای نداره...). حالا تو اون 10 تا پست باقی مونده 5 تا پست هم هست که ممکنه ازش امتیاز مثبت بگیره. اتفاقی که در عمل رخ می ده اینه که این فرد داره هم تعداد پست هاش رو زیاد می کنه و هم امتیازات مثبتش رو بالا می بره. حالا فرق این کاربر با کاربری که از هر پستش داره امتیاز مثبت می گیره چه جوری باید مشخص بشه؟
    اگر سیستم ستاره دادن یا القاب (یکی از اقدامات اساسی امیرکبیر حذف القاب درباریان بود )رو بشه بر اساس ترکیبی از تعداد پست ها و امتیازات مثبت، قرار داد عالی میشه. به نظر می رسه اینجوری یک سیستم کاراتر برای امتیاز دهی خواهیم داشت و جلوی پست های بی مورد گرفته خواهد شد.... البته پیشنهاد دادن همیشه خیلی آسون تر از اجرایی کردن اونه

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط varesh90 نمایش پست ها
    حتی یک مشکل دیگه ای هم وجود داره که نمی دونم میشه براش کاری کرد یا نه؟ : مثلا کاربری هست که روزی 30 پست می زاره که 20 تاش عملا بی فایده ست. من فکر نمی کنم بیشتر از یک کاربر پیدا بشه که به این کاربر امتیاز منفی بده (عملا امتیاز منفی دادن تاثیر سازنده ای نداره...). حالا تو اون 10 تا پست باقی مونده 5 تا پست هم هست که ممکنه ازش امتیاز مثبت بگیره. اتفاقی که در عمل رخ می ده اینه که این فرد داره هم تعداد پست هاش رو زیاد می کنه و هم امتیازات مثبتش رو بالا می بره. حالا فرق این کاربر با کاربری که از هر پستش داره امتیاز مثبت می گیره چه جوری باید مشخص بشه؟
    اگر سیستم ستاره دادن یا القاب (یکی از اقدامات اساسی امیرکبیر حذف القاب درباریان بود )رو بشه بر اساس ترکیبی از تعداد پست ها و امتیازات مثبت، قرار داد عالی میشه. به نظر می رسه اینجوری یک سیستم کاراتر برای امتیاز دهی خواهیم داشت و جلوی پست های بی مورد گرفته خواهد شد.... البته پیشنهاد دادن همیشه خیلی آسون تر از اجرایی کردن اونه
    در مورد نحوه امتیازدهی علاوه بر پیشنهاد "ارزش دهی و نشان دادن امتیاز های کاربران علاوه بر مستطیلها" که در پست#29 مطرح نمودم،

این مورد "حذف القاب و * با تطابق تعداد پستها و امتیازات" که شما میفرمایید هم باید حتما در نظر گرفته شود. من نظر شما را دو حالت مینویسم:

1) بهتره این سیستم حذف القاب باید چیزی به عنوان "مانعی از گرفتن *" بشود. نه حذف القاب. چون ممکنه کاربرانی که همیشه سوال میپرسند این موضوع به ضرر آنها تمام شود. و سیستم به گونه کمی جواب گو نشود.

2) و یا اگر قرار باشد به عنوان "حذف القاب" عملی شود، بهتره برای تعداد پست های بالای 200 اجرا شود،کاربری من ندیدم که بیشتر از 100 تا پست سوالی داشته باشد، چون فضای فروم به گونه ای است که با خواندن چند پست و مخصوصا FAQ ها و یا فرستادن پیام خصوصی و ایجاد حداکثر با 100 تا پست به جواب خود میرسند. و به مرور زمان هم امتیازهایشان با انتقال تجربیات خود به دوستان دیگر (گزاشتن پست) افزایش می یابد.

با تشکر.

سلام
    متاسفانه سیستم فقط امکان کنترل ستاره ها بر اساس تعداد پست رو داره. فعلا با مدیران ارشد در حال بررسی امکان تغییرات نحوه نمایش امتیازات هستیم (که البته نیاز به تغییر کد نرم افزار داره).
    یک کاری که میشه کرد این هست که تعداد پست لازم برای دریافت ستاره رو خیلی بالاتر از اونی که الان هست برد. به این ترتیب تعداد ستاره ها کمتر از امتیازات میشه. ولی خود هر دو باید به طور معقولی انجام بشه که در عین حال که جلو سوء استفاده گرفته میشه، باعث تشویق کاربران هم بشه.

مرسی.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه سیستم فقط امکان کنترل ستاره ها بر اساس تعداد پست رو داره. فعلا با مدیران ارشد در حال بررسی امکان تغییرات نحوه نمایش امتیازات هستیم (که البته نیاز به تغییر کد نرم افزار داره).
    یک کاری که میشه کرد این هست که تعداد پست لازم برای دریافت ستاره رو خیلی بالاتر از اونی که الان هست برد. به این ترتیب تعداد ستاره ها کمتر از امتیازات میشه. ولی خود هر دو باید به طور معقولی انجام بشه که در عین حال که جلو سوء استفاده گرفته میشه، باعث تشویق کاربران هم بشه.

مرسی.
    با سلام ادمین محترم و ممنون از توجه شما

ضمن اینکه باید بگم کاملا متوجه محدودیت های نرم افزاری هستم جای تشکر دارد که بررسی روی این مسئله در حال انجام است تا در صورت امکان تغییران اعمال شود. ولی موردی که شما فرمودید دقیقا نکته ای نیست که مد نظر من و turaj1 عزیز بوده است و چیزی عوض نمی شود. اگر بخواهیم به زبان ساده تر بیان کنیم منظور اینست که فرقی بین کاربرانی که امتیاز بالا دارند و مرتب بدلیل پست های مفید امتیاز دریافت میکنند با کاربرانی که با امتیاز محدودی مستطیل های سبز یکسان دارند وجود داشته باشد! بدین طریق امتیازها هست که کاربران کارا را از کاربرانی که فقط پست اضافه کی کنند متمایز مینماید.
    با تشکر فراوان منتظر پاسخ شما هستیم.

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    با سلام ادمین محترم و ممنون از توجه شما

ضمن اینکه باید بگم کاملا متوجه محدودیت های نرم افزاری هستم جای تشکر دارد که بررسی روی این مسئله در حال انجام است تا در صورت امکان تغییران اعمال شود. ولی موردی که شما فرمودید دقیقا نکته ای نیست که مد نظر من و turaj1 عزیز بوده است و چیزی عوض نمی شود. اگر بخواهیم به زبان ساده تر بیان کنیم منظور اینست که فرقی بین کاربرانی که امتیاز بالا دارند و مرتب بدلیل پست های مفید امتیاز دریافت میکنند با کاربرانی که با امتیاز محدودی مستطیل های سبز یکسان دارند وجود داشته باشد! بدین طریق امتیازها هست که کاربران کارا را از کاربرانی که فقط پست اضافه کی کنند متمایز مینماید.
    با تشکر فراوان منتظر پاسخ شما هستیم.
    در واقع به نظر مي رسه بهتر باشه سيستم امتياز مثبت و ستاره ها با هم ادغام بشه و در كل يك سيستم براي ارزشيابي كاربران وجود داشته باشه.

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)