صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 123

موضوع: بهبود نمایش و اختصاص امتیازهای کاربری

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گزارش ها | نظرهای مرتبط با نسخه 4.1.12 " نرم افزار vBulletin فروم "

با عرض سلام مجدد

یک موردی رو الان دیدم . بار امتیاز منفی نیز به همین نسبت کاهش پیدا کرده !!! مثلا کاربری که به علت فعالیت غیر مفید و ارسالهای بیهوده در قبل شاید ۴ تا مستطیل قرمز داشته است الان تبدیل به ۱ عدد شده. شاید بهتر باشد بار امتیاز منفی به همان صورت قبل باقی میماند تا اینجور کاربران بیشتر نمایان باشند و این مسئله منجر به اصلاح ایشان در جهت مفید واقع شدن شود. با تشکر فراوان

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

Exclamation بهبون نمایش و اختصاص امتیازهای کاربری

از ادمین محترم که پیشنهادات مفید کاربران را عملی میکند تشکر مینمایم.موارد زیر را لطفا در نظر بگیرید:

1) الان فقط 142 نفر از 84,165 کاربر بالای دو ## دارند، 99.83 % کاربران یک # دارند، یعنی برای امتیازات زیر 5000 شناسایی کاربران امکان پذیر نیست، باید:

الف) حتما مربع اولی باید حذف شود، کاربری که 2500 تا رو رد کرده باید مربع بگیرد! نه با امتیاز 0 یا 1157

رد کردن امتیاز 2500 #
    رد کردن امتیاز 5000 ##
    رد کردن امتیاز 7500 ###
    رد کردن امتیاز 10000 ####
    رد کردن امتیاز 12500 #####
    رد کردن امتیاز 15000 ######
    رد کردن امتیاز 17500 #######
    رد کردن امتیاز 20000 ########
    رد کردن امتیاز 22500 #########
    رد کردن امتیاز 25000 ##########

ب) طبق نظر مدیر محترم nima_AA عدد امتیاز نشون داده بشود.(ادمین محترم گفتند در مرحله اجرا قرار خواهدگرفت.)

2)
    قبلا فک کنم کاربری که X تا امتیاز داشت، 1 درصد امتیازش موقع + دادن به کاربر دومی اضافه می شد، الان که این مورد طبق پست ادمین محترم حذف شده، حدس میزنم در این حالت یک کاربر در عرض 1 سال(فعالیت خوب) نمیتونه یک # بگیره.

قدرت امتیاز دهی همه کاربران محدود شد. بنابراین از این بعد، امتیاز ها بیشتر بر مبنای تعداد کسانی که امتیاز میدهند افزایش میابد، و خیلی به امتیاز شخص امتیاز دهنده بستگی نخواهد داشت.

راه حل این مشکل که کاربران نتونند بیش از حد امتیاز بگیرند و یا بدهند، این است که سیستم امتیاز دادن کاربران را محدود به اعداد زیر کند:

- کاربران 1000 امتیاز به بالا، نهایت
    50 امتیاز (یا 100 بسته به تصمیم ادمین و بزرگان فروم) بتونند بدند.
    - کاربران بین 5000-10000 امتیاز،
    نهایت 20 امتیاز بتونند بدند.
    - کاربران بین 2000-5000
    امتیاز، نهایت 10 امتیاز بتونند بدند.
    - کاربران بین 1000-2000 امتیاز، نهایت 5 امتیاز بتونند بدند.
    - کاربران بین 0-1000 امتیاز، نهایت 2 امتیاز بتونند بدند.

3) بحث اینکه چرا باید واسه تعداد پست ها * تعلق بگیره،عملی شود.چون برای نشان دادن فعال بودن یک کاربر از نظر تعداد پست های شخص:
    الف) از عبارت Junior Memher- Member-Senior Member - ApplyAbroad Hero - ApplyAbroad Superstar استفاده میشود.
    ب) همچنین
    اون زیر تعداد پست هایی که یک کاربر، قابل مشاهد می باشد.

با تشکر

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

پیش فرض پاسخ : گزارش ها | نظرهای مرتبط با نسخه 4.1.12 " نرم افزار vBulletin فروم "

سلام

تا اونجا که من یادمه توی سیستم امتیاز دهی قبلی تا 5 مربع اول شما احتیاج به 500 امتیاز داشتید و بعدش این روند تصاعدی میشد. مثلا مربع بعدی با 200 امتیاز و ...
    حالا توی سیستم جدید امتیاز دهی هم این روش استفاده میشه؟ چون فکر میکنم الان نسبت به قبل این تشدید شده. مثلا الان 12500 و 15000 امتیاز باید 5 و 6 مربع داشته باشه ولی مشخصا اینجوری نیست.

معمولا هر پستی که حواب داده میشه مربوط به 1 نفر مخاطب هست و نهایتا اگه برای فردی که سوال کرده مفید واقع بشه، اون شخص امتیازی به پاسخ دهنده میده. توی سیستم الان این امتیاز به نظر خیلی کمه.
    یعنی اگه کسی بخواد 5000 امتیاز بگیره بصورت میانگین باید فکر میکنم حدود 1000 پست جدید داشته باشه. چون:
    میشه گفت یک دوم پستها (با احتساب امتیازات خاکستری) یعنی 500 تا معمولا امتیازی نمگیرن و 500 پست هم با امتیاز 10 برای هر پست میشه 5000 امتیاز. خوب 1000 پست واقعا زیاده و مدتها (1 تا 2 سال) طول میکشه کسی این تعداد پست داشته باشه. و البته 500 بار امتیاز گرفتن هم خیلی سخته. که اگرم این اتفاق بیافته تاره میشه 5000 امتیاز یعنی دو مربع.
    واسه همین این موضوع برای کاربرای جدید تشویق کننده نیست و بیشتر سخت شده. قبلا کاربرهای با امتیاز بالا تفکیکشون سخت بود، که خوب معایب خودش رو داشت. الان تفکیک کاربرهای فعال با کاربرهایی که هیچ فعالیتی ندارن امکان پذیر نیست.

در کل فکر نمیکنم راهی باشه که از همه نظر بتونه عدالت رو برقرار کنه. چون اگه الان تغییر ایجاد کنید و یه مقدار سقف (2500) رو کم تر کنید، دوباره مربع ها پر میشه و با روش فعلی هم دیگه روند اضافه شدن به مربع خیلی کند خواهد بود.
    حالا نظر من اینه که قدرت امتیاز دهی رو اصلاح کنید. چون به مرور زمان میتونه این مشکلات رو برطرف کنه. به عنوان مثال من فکر میکنم کاربری که مثلا X تا پست جدید داشته و 100 یا 75 بار بهش امتیاز داده شده لیاقت گرفتن 1 مربع رو داره. یعنی جوری تنظیم بشه که کسی که 100 بار یهش امتیاز داده شد حداقل 2500 امتیاز رو بگیره که میشه 25 امتیاز برای هر پست. اینجوری فکر میکنم بعد از گذشت چند ماه یه مقدار امتیازات منطقی تر بشه و با فعالیت بچه ها توی فروم بیشتر بخونه.
    بر فرض مثال :

Junior = 25
    Member = 30
    Senior = 35
    و ....

میدونم این کار هم وقت گیره و هم مشکل. در هرصورت اینم یه پیشنهاد بود چون اون بچه هایی که قدیمی هستند که فکر نمیکنم فرقی بکنه براشون و همچنان به فعالیتشون ادامه میدن. فقط جوری باشه که برای کاربرای جدید یه مقدار امتیاز گرفتن راحت تر بشه تا اونها هم ترغیب بشن که فعالیت کنن.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

با سلام به همه و ادمین عزیز
    من فکر می کنم اگر شما یک تصاعد رو برای امتیاز دهی لحاظ کنید بهتره و به هر حال توصیه های کاربران با تجربه از کسایی که همینجوری یک حدسی میزنن خیلی بهتره دیگه.پس امتیازها هم باتید متفاوت باشه.برای گرفتن یک چراغ سبز گرفتن 2500 امتیازم زیاده و بهتره برای اولی مثلا 1000 یا 1500 بشه برای دومی امتیاز به 2500 و برای سومی به 4000 و چهارمی به 6000 و .... میبینید که همینجور گرفتن چراغ داره سخت تر میشه.فکر می کنم اینجوری بهتر باشه.بازم شما صاحب اختیارید.

ApplyAbroad Veteran

سلام،

بچه ها من الان 24815 امتیاز دارم ولی 6 مربع سبز دارم. ولی طبق تقسیم بندی امتیاز ها باید 9 تا مربع داشته باشم. میخواستم ببینم این مورد برای بقیه هم هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    سلام،

بچه ها من الان 24815 امتیاز دارم ولی 6 مربع سبز دارم. ولی طبق تقسیم بندی امتیاز ها باید 9 تا مربع داشته باشم. میخواستم ببینم این مورد برای بقیه هم هست؟
    Same

قبلا فاصله بین امتیاز ها 100 تا بود و یک تصاعدی هم وجود داشت که هرچقدر مربع ها بالاتر می رفت بیشتر می شد، الان فکر کنم اون 100 تبدیل شده به 2500 و کماکان اون تصاعد هم وجود داره. به نظرم اگه اون 100 می شد 1000 و امتیازها هم مثل قبل داده می شد اکثر مشکل ها حل می شد.

سلام،

من 10950 امتیاز دارم ولی 3تا مربع دارم...
    حالا وجدانی انقدر امتیاز و اینا مهمه که این همه بحث میکنین سرش؟

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

سلام،

سلام

من هم با ۱۹۲۳۶ امتیاز باید حدود ۸ تا مربع سبز داشته باشم ولی این بدلیل رعایت تصاعدها میباشد. فکر میکنم باید منتظر تغییرات مجدد در این خصوص باشیم.

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

ضمن تشکر از ادمین محترم به خاطر تلاشهاشون برای ارتقای سیستم امتیاز دهی.
    هنوز تعداد ستاره ها صرفا بر اساس تعداد پست ها تعیین می شه. ستاره بار مثبت تری در مقایسه با مربع های سبز داره و بر اساس سیستم امتیاز دهی جدید اضافه کردن تعداد ستاره ها خیلی راحت تر از اضافه کردن تعداد مربع های سبزه. کاربران تازه وارد فروم و بازدیدکنندگان غیر عضو، حساب ویژه تری روی پست های کاربرانی که ستاره های بیشتری دارند باز می کنند (به دلیل آشنا نبودن به نحوه امتیاز دهی). مورد دیگه اینکه در شیوه جدید تمایز بین کاربران خیلی سخت تر از قبل شده و اغلب کاربران مثل هم شدند: یک یا دو ستاره به همراه یک یا دو مربع سبز.

نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    ادمین محترم

ضمن تشکر مجدد از تغییرات و امکان دوره ی آزمایش برای تغییرات ایجاد شده ، میخواستم از امکان جدید که میشود امتیازهای داده شده را هم رویت نمود تشکر کنم . میدونم که سرتون شلوغه و پیشنهادات هم زیاد ولی میخواستم یک موردی رو حالا که بازار تغییرات داغ هست عرض کنم. گاها دیده میشه بعضی متن های ناشایست همراه امتیازهای منفی داده میشه که البته روش گزارش دادن آن را میدونم ولی ای کاش در کنار امتیازهای دریافتی منفی یا حتی مثبت هم امکان گزارش آن وجود داشت... در هر صورت بازهم ممنونم از زحمات شما کاش تخصصی داشتم در مورد این نرم افزار تا در خدمتتون بودم. موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    با عرض سلام مجدد

یک موردی رو الان دیدم . بار امتیاز منفی نیز به همین نسبت کاهش پیدا کرده !!! مثلا کاربری که به علت فعالیت غیر مفید و ارسالهای بیهوده در قبل شاید ۴ تا مستطیل قرمز داشته است الان تبدیل به ۱ عدد شده. شاید بهتر باشد بار امتیاز منفی به همان صورت قبل باقی میماند تا اینجور کاربران بیشتر نمایان باشند و این مسئله منجر به اصلاح ایشان در جهت مفید واقع شدن شود. با تشکر فراوان
    متاسفانه انجام این پیشنهادها نیاز به تغییرات خیلی عمده در کد داره و فعلا کاریش نمیشه کرد.
    مرسی.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)