صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 84

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در استراليا

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل پزشكي و كار در استراليا

نمیدونم چرا دو ساله کسی اینجا چیزی ننوشته! به هر حال: من نه پزشکم نه دانشجوی پزشکی. ولی در حال حاضر ساکن استرالیام.

استرالیا همونقدر که برای مردمش جای خوبیه و هیچکدوم حاضر نیستن ترکش کنن - برای خارجی هایی که تازه میان بده. دولت استرالیا شدیدن از دانشجوهای خارجی - و در این مورد - از پزشکانی که اقامت میگیرن - سو استفاده میکنه(برای رشته های دیگه وقتی اقامت بگیرن عالیه و فرقی نیست)

اخیرا از طریق یک پزشک متخصص استرالیایی که پیشش میرم از وضعیت اسف بار پزشکان خارجی مطلع شدم: پزشکانی که در دو گروه زیر هستند باید به مدت ده سال در DWS ها یا districts of workforce shortage(مناطق محروم) کار کنن.

1. کسانی که در خارج از استرالیا تحصیل کرده باشند. فارق از تابعیت.
    2. کسانی که در استرالیا تحصیل کرده باشند ولی در موقع شروع course تابعیت یا اقامت دایم استرالیا نداشته باشند.

برای اینکه به عمق فاجعه پی ببرید: گروه دوم حدود 300 هزار دلار شهریه میدن تا اینجا دکتر شن و در واقع دانشگاه با پول اونا میچرخه.
    البته اگر جاهای خیلی پرت (جزایر و جاهای خیلی دور از شهر) کار کنید این مدت تا 5 سال کاهش پیدا میکنه. اگر رزیدنت بشید برای مدت رزیدنتی میتونید هرجا برید. بعدش همون بساطه.

اطلاعات بیشتر: http://www.doctorconnect.gov.au/inte...berLegislation

به نکته ای که هیچ جا ننوشته: موارد استثنا وجود دارند که از این 10 سال صرف نظر میشه. تنها موردی که من اطلاع دارم یک روانپزشک هست که بدلیل بلد بودن پرتغالی و نبود روانپزشک مسلط به این زبان در ملبورن اجازه کار گرفته. فکر میکنم یه روانپزشک ایرانی بتونه راحت مشمول این بشه. البته به شرطی که ایران روانپزشکی نخونده باشه (تخصص های ایران ظاهرا پذیرفته نمیشن) فکر نمیکنم برا تخصص های دیگه به کار بیاد این.

نقل قول نوشته اصلی توسط lordfkiller نمایش پست ها
    نمیدونم چرا دو ساله کسی اینجا چیزی ننوشته! به هر حال: من نه پزشکم نه دانشجوی پزشکی. ولی در حال حاضر ساکن استرالیام.

استرالیا همونقدر که برای مردمش جای خوبیه و هیچکدوم حاضر نیستن ترکش کنن - برای خارجی هایی که تازه میان بده. دولت استرالیا شدیدن از دانشجوهای خارجی - و در این مورد - از پزشکانی که اقامت میگیرن - سو استفاده میکنه(برای رشته های دیگه وقتی اقامت بگیرن عالیه و فرقی نیست)

اخیرا از طریق یک پزشک متخصص استرالیایی که پیشش میرم از وضعیت اسف بار پزشکان خارجی مطلع شدم: پزشکانی که در دو گروه زیر هستند باید به مدت ده سال در DWS ها یا districts of workforce shortage(مناطق محروم) کار کنن.

1. کسانی که در خارج از استرالیا تحصیل کرده باشند. فارق از تابعیت.
    2. کسانی که در استرالیا تحصیل کرده باشند ولی در موقع شروع course تابعیت یا اقامت دایم استرالیا نداشته باشند.

برای اینکه به عمق فاجعه پی ببرید: گروه دوم حدود 300 هزار دلار شهریه میدن تا اینجا دکتر شن و در واقع دانشگاه با پول اونا میچرخه.
    البته اگر جاهای خیلی پرت (جزایر و جاهای خیلی دور از شهر) کار کنید این مدت تا 5 سال کاهش پیدا میکنه. اگر رزیدنت بشید برای مدت رزیدنتی میتونید هرجا برید. بعدش همون بساطه.

اطلاعات بیشتر: http://www.doctorconnect.gov.au/inte...berLegislation

به نکته ای که هیچ جا ننوشته: موارد استثنا وجود دارند که از این 10 سال صرف نظر میشه. تنها موردی که من اطلاع دارم یک روانپزشک هست که بدلیل بلد بودن پرتغالی و نبود روانپزشک مسلط به این زبان در ملبورن اجازه کار گرفته. فکر میکنم یه روانپزشک ایرانی بتونه راحت مشمول این بشه. البته به شرطی که ایران روانپزشکی نخونده باشه (تخصص های ایران ظاهرا پذیرفته نمیشن) فکر نمیکنم برا تخصص های دیگه به کار بیاد این.
    دوست عزیز
    شما که نه پزشک هستید و نه دانشجوی پزشکی بهتر است در ارسال اطلاعات بیشتر دقت کنید. این موضوعی که شما میفرمایید فقط محدود به کسانی میشه که میخوان مطب خصوصی داشته باشن و خدمات medicare بدن. اگه در جریان باشین متوجه میشین که کلا رجیتسر شدن و تخصص گرفتن در استرالیا حداقل 7-8 سالی زمانبره و مسلما شما تا وقتی متخصص بشین این مدت هم سپری شده. ضمن اینکه اکثر خارجی هایی که میان اینجا مستقیم نمیتونن مطب خصوصی داشته باشن و باید یک سری طبابت با سوپروایزر انجام بدن تا آماده طبابت بطور مستقل بشن. اکثرا ایرانیان هم که تشریف میارن اینجا بیشتر دوست دارن در بیمارستان یا کلینیک مشغول به کار بشن تا اینکه خودشون برن مطب بزنن.
    شما مطمین باشید زمانی که برای یک پزشک باید سپری بشه تا در سیستم پزشکی استرالیا مستقل عمل کنه بیشتر از 10 ساله و نیازی به این جور نگرانی ها نیست. ضمن اینکه موقعیت کاری پزشکان در استرالیا در مقایسه با کانادا و انگلیس بسیار بهتره چون هنوز کاملا اشباع نشده، در حالیکه در کشوری مثل کانادا کار کردن به عنوان یک پزشک واقعا سخت و زمانبر هست.
    موفق باشین

Junior Member mohammad_leily آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - پرند

سلام دوستان،من یه سوال داشتم. من ۵ ماه استرالیام، با ویزای وابستگی به همسر( همسرم دانشجو هستش). ۳ماه دیگه اقامتpr میگیریم. من تو ایران مدرک مهندسی‌ نرم افزار با معدل ۱۶/۳۰ گرفتم. اما بعد اقامت اینجا می‌خوام پزشکی‌ بخونم؟ می‌شه من رو کمک کنید؟ اصلا من می‌تونم بخونم؟ یا چون لیسانسم یه رشته دیگه هستش قبول ندران؟ مرسی‌

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_leily نمایش پست ها
    سلام دوستان،من یه سوال داشتم. من ۵ ماه استرالیام، با ویزای وابستگی به همسر( همسرم دانشجو هستش). ۳ماه دیگه اقامتpr میگیریم. من تو ایران مدرک مهندسی‌ نرم افزار با معدل ۱۶/۳۰ گرفتم. اما بعد اقامت اینجا می‌خوام پزشکی‌ بخونم؟ می‌شه من رو کمک کنید؟ اصلا من می‌تونم بخونم؟ یا چون لیسانسم یه رشته دیگه هستش قبول ندران؟ مرسی‌
    دوست عزیز برای اینکه شما پزشکی بخونین باید از طریق دانشگاههایی اقدام کنید که افراد با حداقل مدرک لیسانس رو قبول میکنن. قدم اول شرکت در gamsat و بعد اپلای برای دانشگاههای مختلفه. اگر دانشگاهی نمره gamsat و cv شما رو قبول کنه دعوت به مصاحبه میشین و اگر از مصاحبه قبول بشین میتونین درستون رو شروع کنید. اگر PR بشین سالی در حدود 8-9 هزار شهریه باید بدین (که البته اینو میتونین از دولت وام بگیرین) در غیر اینصورت باید بالا 40000 شهریه بدین. میتونین از این لینک اطلاعات بیشتری بدست بیارین
    موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان یه سوالی داشتم. من داروسازی خوندم و الان هم رزیدنت سال سه یکی از تخصص هاش هستم راستش از کل رشته بی زار شدم و از وضع مملکت هم همین طور . می خواستم بدون می تونم برم استرالیا و اونجا پزشکی بخونم. شرایط پذیرش دانشگاها چی هست به جز IELTS و از طرفی هزینه تحصیل چقدره. اگه من رو راهنمایی کنین خیلی ممنون می شم.

Junior Member

سلام دوستان من لیسانس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی دارم
    اگر بخوام تو استرالیا پزشکی بخونم شرایطش چطوره بعد مدرکش فورا داخل ایران
    معادل سازی میشه یا باید امتحان پره انترنی بدیم

Junior Member

پیش فرض ارزشیابی پزشکی عمومی استرالیا؟

سلام کسی خبر از پذیرش پذیرش پزشکی استرالیا نداره
    در ضمن نحوه ارزشیابی مدرک گرفته شده چطوره؟
    نیاز به امتحان پره انترنی داره یا نه؟

پیش فرض پاسخ : ارزشیابی پزشکی عمومی استرالیا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin12x نمایش پست ها
    سلام کسی خبر از پذیرش پذیرش پزشکی استرالیا نداره
    در ضمن نحوه ارزشیابی مدرک گرفته شده چطوره؟
    نیاز به امتحان پره انترنی داره یا نه؟
    پذیرش با ارزشیابی فرق داره. دقیقا شرایطتون چیه؟ مدرک پزشکی ایران گرفتین یا نه؟

Junior Member

برای پذیرش مشکلی ندارم
    مدرکی که از اونجا میگیرم ایا فورا معادل میدن یا باید دوره اینترنی در ایران رفت؟

برای ارزشیابی باید امتحانات AMC رو پاس کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)