صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 154

موضوع: مهندسی عمران در اروپا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهندسی عمران در اروپا

سلام
    من دانشچوی عمران دانشگاه فردوسی بودم با معدل پایین 12.67 و معدل دیپلم 19.30. معدل فوق لیسانسم 15.40 هست بدون دفاع. 2 ماه دیگه دفاع می کنم. یک مقاله داخلی کنفرانسی دارم، یک مقاله علمی پژوهشی که ادیت نهایی مونده و استادم می گه که مقالم ارزش ای اس ای هم داره و باید برای اون هم وقت بذارم! چند درصد احتمال گرفتن پذیرش برای من وجود داره برای دکتری تو یکی از دانشگاه های آلمان؟ اصلا اقدام کنم یا نه؟ یا بذارم سال دیگه؟ الان آیلتس 6 دارم ولی باید ارتقا بدم، هفته ی دیگه امتحان GRE دازم و واقعا تا اسفند وقت خوندن برای آیلتس ندارم. بنظر شما الان اقدام کنم یا اینکه بذارم برای ترم زمستان سال دیگه که هم اکسپت مقاله هام اومده باشده هم اینکه وقت کافی برای آیلتس خوندن داشته باشم. بنظرتون برای دکتری اقدام کنم یا یک فوق لیسانس دیگه؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazli.7600 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشچوی عمران دانشگاه فردوسی بودم با معدل پایین 12.67 و معدل دیپلم 19.30. معدل فوق لیسانسم 15.40 هست بدون دفاع. 2 ماه دیگه دفاع می کنم. یک مقاله داخلی کنفرانسی دارم، یک مقاله علمی پژوهشی که ادیت نهایی مونده و استادم می گه که مقالم ارزش ای اس ای هم داره و باید برای اون هم وقت بذارم! چند درصد احتمال گرفتن پذیرش برای من وجود داره برای دکتری تو یکی از دانشگاه های آلمان؟ اصلا اقدام کنم یا نه؟ یا بذارم سال دیگه؟ الان آیلتس 6 دارم ولی باید ارتقا بدم، هفته ی دیگه امتحان GRE دازم و واقعا تا اسفند وقت خوندن برای آیلتس ندارم. بنظر شما الان اقدام کنم یا اینکه بذارم برای ترم زمستان سال دیگه که هم اکسپت مقاله هام اومده باشده هم اینکه وقت کافی برای آیلتس خوندن داشته باشم. بنظرتون برای دکتری اقدام کنم یا یک فوق لیسانس دیگه؟
    سلام دوست عزیز.
    شما اول باید تصمیم بگیرید که برای چه کشورهایی می خواهید اقدام کنید، چون اگر هدفتان فقط آلمان است اولاً بسته به گرایشی که خواندید ممکن است اصلاً دوره های پی اچ دی به زبان انگلیسی موجود نباشد یا تعداد آنها محدود باشد و مجبور شوید برای دوره های پی اچ دی به زبان آلمانی اقدام کنید که در این حالت میزان آشنایی شما با زبان آلمانی یک عامل تعیین کننده برای پذیرش خواهد بود (هر چند برای دوره هایی که دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند باز هم نیاز به آشنایی با زبان آلمانی خواهید داشت) ثانیاً برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان (و همچنین بقیه کشورهای اروپایی و استرالیا و مالزی) نیاز به داشتن مدرک GRE ندارید و این مدرک صرفاً برای اقدام جهت پذیرش پی اچ دی در دانشگاههای آمریکا و برخی از دانشگاههای کانادا مورد نیاز خواهد بود. در مورد نمره زبان هم در مورد کشورهای اروپایی (مثل آلمان)، به طور معمول داشتن حداقل نمره مورد نیاز کفایت می کند و فرضاً نمره 8 آیلتس نسبت به نمره 6 آیلتس مزیت خاصی برای رزومه شما ایجاد نخواهد کرد. پس در درجه اول تعیین کشورهای هدف عامل مهمی است. در مورد این که چند درصد شانس دارید نظری ندارم و این که می خواهید امسال اقدام کنید یا سال دیگر و این که دکترا یا فوق لیسانس مجدد، اینها مسائل شخصی است که خودتان باید تصمیم بگیرید و به هدفتان بستگی دارد. در مورد مقالاتی که دارید، اگر فارسی هستند و در جایی هم نمایه نشده اند، تقریباً تاثیری روی رزومه شما نخواهند داشت. در هر صورت برای اقدام جهت دوره پی اچ دی در خارج از کشور، به طور عمومی داشتن مقالات انگلیسی کنفرانسی و ژورنالی معتبر یک مزیت عمده برای رزومه محسوب می شود (با توجه به این که معدل لیسانستان پایین است و معدل فوق لیسانستان هم معمولی است). در مورد کشور آلمان، به طور عمومی برای تحصیل در مقطع دکترا، نیاز به جلب موافقت یک استاد برای سرپرستی پایان نامه و ارائه یک پروپوزال تحقیقاتی (یا کلیات یک موضوع) را دارید، ضمن این که چون دوره ها عموماً Research based هستند و تعداد دروس ارائه شده محدود است، داشتن سابقه پژوهشی (مقاله) یک عامل مهم محسوب می شود. ضمن این که برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای دولتی آلمان شهریه ثابت اخذ نمی شود و البته بورس هایی ارائه می شود که دریافت آنها رقابتی است و داشتن مقاله می تواند شانس دریافت بورس را افزایش دهد. در مورد بقیه کشورهای اروپایی شرایط تا اندازه ای متفاوت است که با کمی تحقیق می توانید با این شرایط آشنا شوید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - خاک و پی دانشگاه شهید باهنر کرمان

سلام . به نظرتون دلف هلند در زمینه ی ژئوتکنیک چه جور دانشگاهیه؟ از نظر فاند دادن چطوریه؟

سلام دوستان

من فوق سازه دارم و زمینه اصلی کار من هم مقاوم سازی و سازه های تاریخی هست. تا الان برای اروپا اقدام نکردم، لطفا یه نگاهی به رزومه من بیندازید و راهنمایی کنید که برای کدوم کشورها احتمال قبولی و یا فاند دارم. من با هزینه کردن حدود 15000 دلار در سال برای دکترا مشکلی ندارم. ولی می خوام که زبان دانشگاه حتما انگلیسی باشه و امکان پذیرش ، فاند ( اگه ممکنه) و ویزا زیاد باشه و پروسه طولانی نداشته باشه و در ضمن رنک دانشگاه و شرایط کشور هم برام مهم هست.

رزومه:

1- لیسانس با معدل 13/5 فوق لیسانس با معدل 15

2- مقاله 2 تا ساینس دایرکت و 4 تا کنفرانس بین المللی

3- سابقه کار مدیریت در شرکت پیمانکاری و طراحی به مدت بالای 5-6 سال

4- کار تحقیقاتی دانشگاهی 2-3 سال

5- تافل 90
    ممنون از توجه شما
    ویرایش توسط mr_saeed : February 8th, 2012 در ساعت 01:51 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_saeed نمایش پست ها
    سلام دوستان

من فوق سازه دارم و زمینه اصلی کار من هم مقاوم سازی و سازه های تاریخی هست. تا الان برای اروپا اقدام نکردم، لطفا یه نگاهی به رزومه من بیندازید و راهنمایی کنید که برای کدوم کشورها احتمال قبولی و یا فاند دارم. من با هزینه کردن حدود 15000 دلار در سال برای دکترا مشکلی ندارم. ولی می خوام که زبان دانشگاه حتما انگلیسی باشه و امکان پذیرش ، فاند ( اگه ممکنه) و ویزا زیاد باشه و پروسه طولانی نداشته باشه و در ضمن رنک دانشگاه و شرایط کشور هم برام مهم هست.

رزومه:

1- لیسانس با معدل 13/5 فوق لیسانس با معدل 15

2- مقاله 2 تا ساینس دایرکت و 4 تا کنفرانس بین المللی

3- سابقه کار مدیریت در شرکت پیمانکاری و طراحی به مدت بالای 5-6 سال

4- کار تحقیقاتی دانشگاهی 2-3 سال

5- تافل 90
    ممنون از توجه شما
    سلام دوست عزیز.
    اگر هدفتان اقدام برای پی اچ دی است، کشورهای آلمان، هلند و منطقه اسکاندیناوی (فنلاند، نروژ و سوئد) در مجموع نسبت به بقیه کشورها گزینه های بهتری هستند. در مورد پیدا کردن دانشگاه و رنکینگ آنها در همین فروم انجمن های جداگانه ای هست که می توانید به آنها مراجعه کنید.
    ضمناً با توجه به زمینه کاری که دارید، بد نیست سری هم به لینک زیر بزنید (البته نوع دوره مستر و فرصت اقدام برای پذیرش در سال تحصیلی پیش رو، گذشته است).
    http://www.msc-sahc.org/
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    اگر هدفتان اقدام برای پی اچ دی است، کشورهای آلمان، هلند و منطقه اسکاندیناوی (فنلاند، نروژ و سوئد) در مجموع نسبت به بقیه کشورها گزینه های بهتری هستند. در مورد پیدا کردن دانشگاه و رنکینگ آنها در همین فروم انجمن های جداگانه ای هست که می توانید به آنها مراجعه کنید.
    ضمناً با توجه به زمینه کاری که دارید، بد نیست سری هم به لینک زیر بزنید (البته نوع دوره مستر و فرصت اقدام برای پذیرش در سال تحصیلی پیش رو، گذشته است).
    http://www.msc-sahc.org/
    موفق باشید.
    سلام دوست عزیز و ممنون از لطف شما

من حتما می خواهم برای دوره phd اقدام کنم. چند تا سوال برام مطرح شده:

1- با این هزینه ای که گفتم در کدوم کشور ها با هزینه خودم می تونم درس بخونم؟ چون فکر کنم هزینه سوئد و هلند خیلی زیاد می شه درسته؟

2- با این شرایط معدلم کجا امکان بورس دارم؟

3- اتفاقا من توی همین مجله International Journal of Architecture Heritage که توی سایتی که معرفی کردید هست یک مقاله مشترک سازه های تاریخی دارم. ولی برای فوق نمی خوام برم. برای دکتری این دانشگاه ها امکانی ندارند؟

با تشکر از توجه شما

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_saeed نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و ممنون از لطف شما

من حتما می خواهم برای دوره phd اقدام کنم. چند تا سوال برام مطرح شده:

1- با این هزینه ای که گفتم در کدوم کشور ها با هزینه خودم می تونم درس بخونم؟ چون فکر کنم هزینه سوئد و هلند خیلی زیاد می شه درسته؟

2- با این شرایط معدلم کجا امکان بورس دارم؟

3- اتفاقا من توی همین مجله International Journal of Architecture Heritage که توی سایتی که معرفی کردید هست یک مقاله مشترک سازه های تاریخی دارم. ولی برای فوق نمی خوام برم. برای دکتری این دانشگاه ها امکانی ندارند؟

با تشکر از توجه شما
    سلام دوست عزیز.
    1-دوره پی اچ دی در این کشورهایی که اسمشون رو گفتم عمدتاً به صورت پوزیشن هست. یعنی یه پروژه ای در سایت دانشگاه اعلام میشه و برای اون پروژه دانشجوی پی اچ دی می گیرن. یعنی شما باید به بخش Vacancies سایت دانشگاههای این کشورها مراجعه کنی تا از پوزیشن خالی باخبر بشی. چون دوره به صورت پوزیشن هست، مثل یک شغل در نظر گرفته میشه یعنی برای فرد حقوق و مزایا (Salary) در نظر می گیرن که چیزی است مشابه بورس. البته در دانشگاههای این کشورها، بورس های عمومی هم داده میشه که اکثراً دولتی هست و دریافتشون رقابتیه. این کشورها به طور عمومی هم دوره های پی اچ دی دارن (یعنی حالت غیرپروژه ای) که رو موضوع پیشنهادی خودت یا استادت کار می کنی ولی این حالت کمتر رایج هست. در آلمان و کشورهای اسکاندیناوی تا اونجا که اطلاع دارم، دوره های پی اچ دی شهریه نداره و فقط باید هزینه زندگی رو بدی. در مورد زندگی دانشجویی تک نفره هم بسته به شهر و کشور بین 700 تا 1000 یورو در ماه هزینه تقریبی هست. در مجموع این کشورها که نام برده شدند، با توجه به این که از بحران اقتصادی اروپا آسیب کمتری دیدن، در مجموع وضعیت بهتری دارن (در مقایسه با انگلیس، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا).
    مثلاً در مورد سوئد این لینک رو ببین که مربوط به دانشگاه لوند هست:
    http://www.lunduniversity.lu.se/o.o.i.s/24719
    این لینک هم اطلاعات خوبی راجع به تحصیل در سوئد داره:
    https://www.antagning.se/en/All-you-...quired-to-pay/
    در مورد هلند، بعضی از دانشگاهها برای دوره های پی اچ دی شهریه میگیرن (که اگه تو سایتشون چیزی در مورد شهریه نزده باشه معمولاً باید ایمیلی بپرسی) و بعضی ها نمی گیرن (بسته به دوره ها هم ممکنه فرق بکنه)، ولی اگه بتونی دوره پی اچ دی با بورس پیدا کنی، شانست برای گرفتن پذیرش کم نیست. مثلاً در مورد هلند این لینک رو ببین (مربوط به دانشگاه توئنته هست):
    http://es.ewi.utwente.nl/security/vacancies/faq/#faq10
    این سایت هم دیتابیس تحصیلات عالیه و بورس ها در هلند هست:
    http://www.nuffic.nl/home
    2 - شما با توجه به مقالاتی که داری (که به نوعی ضعف معدلت رو جبران می کنه) می تونی به گرفتن پذیرش با بورس امیدوار باشی. برای پیدا کردن موقعیت های مناسب باید در سایت دانشگاههای اروپایی جستجو کنی و دنبال پوزیشن های مناسب (همون Vacancies که گفتم) بگردی. اکثراً در سایت دانشگاهها در بخش های Phd positions، Phd vacancies و Job vacancies باید جستجو کنی. ضمن این که می تونی به اساتید ایمیل بزنی و نظرشون رو راجع به رزومه ات بپرسی و این که دانشجو می گیرین یا نه.
    3- این دوره ای که معرفی کردم مربوط به برنامه اراسموس ماندوس اتحادیه اروپاست که دوره های مستر و پی اچ دی مشترک با بورس برگزار می کنه. من در مقطع پی اچ دی، دوره ای که به رشته تحصیلی شما بخوره در برنامه اراسموس ماندوس ندیدم ولی می تونی خودت نگاهی بندازی شاید دوره های دیگه ای باشن که مورد علاقه ات باشه:
    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mu...torates_en.php
    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mu...courses_en.php
    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mu...ction_2_en.php
    البته می تونی به سایت دانشگاههای برگزارکننده این دوره مستر مشترک هم مراجعه کنی، ممکنه دروه های پی اچ دی انگلیسی داشته باشن.
    موفق باشی.
    ویرایش توسط krig1960 : February 8th, 2012 در ساعت 05:54 PM

Junior Member

سلام دوستان

کسی برای ادامه تحصیل عمران تو فرانسه نظری نداره؟

در مورد دانشگاهها و اکول های فرانسه اطلاعاتی دارید؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان.
    من تافل PBT 567 دارم
    لیسانس دانشگاه علوم و تحقیقات فارس با معدل 16.75 به نظر شما کجا میتونم apply کنم با این نمره زبان و معدل؟

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

دوستان کسی از دپارتمان Department of Civil and Environmental Engineering دانشگاه aalto فنلاند خبری داره چقدر قوی هستند؟ شنیدم گروه مکانیک سنگ و مکانیک خاکشون خیلی خوبه. کسی خبر داره چقدر مستر خوندن تو این دانشگاه میتونه راهگشای دکترا تو آمریکا ( رنک 1-30 ترجیحا ) باشه ....
    -----

از دوستان کسی از رشته MSc in Geotechnics and Geohazards که تو دپارتمان Civil and Transport Engineering دانشگاه ntnu هست، خبری ازش داره؟ چقدر قویند؟ مستر خوندن اونجا نسبت به بقیه کشورهای اروپایی چه مزیت هایی و چه کاستی هایی داره ( فقط از لحاظ درسی و کیفیت آموزشی )
    کلا کسی مقایسه ای بین این دو تا داره، فنلاند و نروژ، این دو رشته رو تو کدوم بخونی موفق تری؟
    مرسی از جواب هاتون....
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)