صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 76

موضوع: اپتیک و فوتونیک - (Optics and Photonics)

پیش فرض اپتیک و فوتونیک - (Optics and Photonics)

در این تاپیک رشته فتونیک و مباحث مربوطه مطرح خواهند شد

پیش فرض پاسخ : فتونیک

درود
    اولین سوال من اینه که برای این رشته دادن GRE subject چقدر مهمه؟
    اینکه لیسانس برق بوده باشه یا فیزیک تو این موضوع تفاوتی ایجاد میکنه؟

Junior Member

1. GRE subject نمیخواد (حداقل من واسه دانشگاه های شماره داده شده پست بعدی ندادم)
    2. فک نمیکنم، مهم اینه که رو اون موضوع کار کرده باشید (به خصوص واسه اروپا که position ی) و مهمتر اینکه خوب کار کرده باشید (معدل، مقاله و...)، فتونیک و
    اپتیک تقریبا مث بایو رشته interdisciplinary و از برق، شیمی، فیزیک و ... میگیره
    Be careful what you wish for

Junior Member

این دانشگاه ها دانشکده اپتیک و فتونیک دارند (البته لزوما بهترین گزینه ها نیستند به خصوص که واسه دکترا استاد مهمتره و رنک برق این دانشگاه ها هم به غیر از 1و 2و 6و 7 خوب نیست چندان)
    1. تورنتو
    2. آریزونا
    3. سنترال فلوریدا
    4. کارولینای شمای (شارلوت)
    5. روچستر
    6. ای پی اف ال
    7. بوستون

موسسه مکس پلانک (ارلانگن)، ای تی اچ،.. ملبورن هم هستن

از بین اینا هر کدوم تو یه زمینه ای خوبن
    آریزونا واسه فیبرنوری و شبکه های نوری خوبه (علاوه بر این رنک دانشکده برقشم خوبه و چن تا استاد ایرانی کاردرست تو دپارتمان اپتیکش داره- پیغمبریان و...)
    شارلوت واسه کسی که بخواد مترولوژی کار کنه خوبه
    بوستون واسه بایوفتونیک عالیه (کلی استاد جوان و سرحال داره، شهرشم که عالی)
    ای پی اف ال اگه کسی با اروپا و لوزان مشکلی نداشته باشه خیلی خوبه، کلی آزمایشگاه مختلف داره
    واسه پلازمونیک و نانو ات واتر تو کلتک
    این وسط استادهایی هم هستن که خیلی کارشون خوبه، میشل لیپسون تو کرنل، یه خانم دیگه تو کلمبیا، جلالی تو یو-سی-ال-ای، رادیچ تو یو-سی-اس-دی و...

البته من نگاه ام برقیه به قضیه... از دید یه فیزیکی زمینه های کاری ممکنه جذاب باشه که من دنبالشون نبودم
    Be careful what you wish for

اطلاعات خیلی مفیدی دادین ممنون
    اگه کسی تو این رشته کار کرده/میکنه یا پذیرش گرفته و اطلاعات مشابهی داره که اضافه کنه، کمک خوبی خواهد بود برای انتخاب و تصمیم گیری
    اگه کسی هم تصمیم به ادامه تحصیل تو این رشته داره این تاپیک میتونه جایی برای تبادل اطلاعاتمون باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Photonics-Shahid beheshti university

سلام من دانشجوی ترم 3 فوتونیک شهید بهشتی هستم ..می خواستم بدونم آیا فوتونیک شهید بهشتی در فوتونیک دنیا چقدر مطرحه؟اینکه دانشجوی اینجا باشی کمکت میکنه؟

Junior Member

I am Photonics MSc graduated who has application letter for Gent university
    ( Belgium)PHD(.
    But still waiting for visa
    If you want I can help any person in Photonics field.

ممنون ازتون . هراطلاعاتی از اینکه تو چه زمینه هایی کدوم دانشگاهها و اساتید کار میکنن، مفید خواهد بود
    چیزی شبیه پست 4 این صفحه

یه پیشنهاد دیگه هم دارم برای کسایی که قصد اپلای دارن امسال توی این رشته، ددلاینا و ریکوارمنتا و اینجور اطلاعاتی که درآوردنشون تاحدی زمانبر هم هست رو مشارکتی در بیاریم .هرکس یه تعدادی از دانشگاهها رو . البته شامل زمینه های علاقه نمیشه مسلما جون علایق متفاوته اما در همون حد ددلاین و مینیمم ریکوارمنتا و اطلاعات پایه که مشترک هستن ، در وقت صرفه جویی خواهد شد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اپتیک و فوتونیک - (Optics and Photonics)

سلام من لیسانس اپتیک ولیزر دانشگاه صنعتی مالک اشتر با معدل 18.07 دارم و ارشد فوتونیک شهید بهشتی قبول شدم هنوز آزمون زبان ندادم فعالیت آزمایشگاهی زیاد داشتم به نظرتون می تونم از دانشگاه خارجی فاند بگیرم و آیا ارشد ایران بخونم یا واسه خارج اقدام کنم ؟؟؟ ممنون

Junior Member

پیش فرض فتونیک

از دوستانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند خواهشمندم نظراتشون رو در این گروه مطرح نمایند و خود را معرفی کنن تا بیشتر با هم آشنا بشیم. من ارشد نانو الکترونیک هستم ولی پایان نامه ام در زمینه ی فتونیک هست. در حال حاضر در تلاش جهت گرفتن پذیرش از آمریکا واسه مقطع دکترا هستم.

تا اونجایی که می دونم این رشته جذابیت های بالایی به خاطر نزدیکی زیادش هم به مخابرات و هم کاربدش در پزشکی داره.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین