صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 76

موضوع: اپتیک و فوتونیک - (Optics and Photonics)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نانو فناوری دانشگاه تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : فتونیک

سلام.
    من هم دوست دارم در زمیته اپتو الکترونیک و فوتونیک ادامه بدم. من ارشدم اپتو الکترونیک بود و اگر امکانش باشه در خدمت هستم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اپتیک و فوتونیک - (Optics and Photonics)

واسه ارشد فاند به راحتی نمی تونید بگیرید ولی اگه بتونید پذیرش بگیرید و واسه ارشد برید خب واسه دکترا شانس های بزرگتری خواهید داشت. به نظر من اگه همین معدلتون رو در مقطع ارشد هم حفظ کنید و 1 یا 2 مقاله ی ISI چاشنی رزومتون کنید (و تافل بالای 90) به راحتی واسه دکترا فاند می گیرید. الان 2 سال از حساس ترین و سرنوشت سازترین سال های زندگیتون در پیش رویتان هست سعی کنید بیشترین بهره رو ازش ببرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط p30mehrad نمایش پست ها
    سلام من لیسانس اپتیک ولیزر دانشگاه صنعتی مالک اشتر با معدل 18.07 دارم و ارشد فوتونیک شهید بهشتی قبول شدم هنوز آزمون زبان ندادم فعالیت آزمایشگاهی زیاد داشتم به نظرتون می تونم از دانشگاه خارجی فاند بگیرم و آیا ارشد ایران بخونم یا واسه خارج اقدام کنم ؟؟؟ ممنون

Junior Member

درود به همه دوستان
    سوالم از دوستان راجع به اهمیت دانشگاهی که توش درس خوندم هست، من لیسانس فیزیک حالت جامد از دانشگاه محقق اردبیلی با معدل 16.72 و فوق لیسانس فیزیک اتمی مولکولی در زمینه اپتیک و لیزر از دانشگاه دولتی بناب با معدل 16.80 دارم، 2تا هم مقاله ISI دارم، کنفرانس تاحالا شرکت نکردم، زبانم هم خوبه ولی مدرکشو نگرفتم هنوز، مشکل خدمت سربازی هم ندارم، میخواستم بدونم با این وضعیتی که دارم رتبه دانشگاهی که ارشدمو خوندم تاثیری تو پذیرش داره یا نه؟
    سوال دیگه ای که از دوستانی که رفتید و از نزدیک دیدید دارم اینکه واسه من کجا رو پیشنهاد میکنید؟
    مرسی از توجهتون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid88 نمایش پست ها
    درود به همه دوستان
    سوالم از دوستان راجع به اهمیت دانشگاهی که توش درس خوندم هست، من لیسانس فیزیک حالت جامد از دانشگاه محقق اردبیلی با معدل 16.72 و فوق لیسانس فیزیک اتمی مولکولی در زمینه اپتیک و لیزر از دانشگاه دولتی بناب با معدل 16.80 دارم، 2تا هم مقاله ISI دارم، کنفرانس تاحالا شرکت نکردم، زبانم هم خوبه ولی مدرکشو نگرفتم هنوز، مشکل خدمت سربازی هم ندارم، میخواستم بدونم با این وضعیتی که دارم رتبه دانشگاهی که ارشدمو خوندم تاثیری تو پذیرش داره یا نه؟
    سوال دیگه ای که از دوستانی که رفتید و از نزدیک دیدید دارم اینکه واسه من کجا رو پیشنهاد میکنید؟
    مرسی از توجهتون
    چیزی که من شنیدم اینه که بجز معدود دانشگاههایی که برای اونا شناخه شدس(تهران و شریف رو زیاد میگن!) دیگه فرقی نمیکنه دانشگاهتون کجا بوده باشه
    میدونید که بعضی دانشگاهها برنامه اپتیک فتونیک مجزا دارن بعضیا هم دردانشکده برق یا فیزیک کار میکنن . باید بگردید بسته به علاقتون داره
    آریزونا / نیومکزیکو / شارلوت / اوکلاهوما / سنترال فلوریدا چند مثال ازوناس که برنامه مجزا دارن .
    اما نمره های زبانتون خوب باشه مخصوصا جی ار ای
    به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
    که گـر مـراد نیابم به قـدر وسع بکـوشم

Junior Member

سلام به همه دوستان گرامی
    من لیسانس فیزیک هستم و علاقه دارم ارشد مهندسی فوتونیک بخونم. معدل و زبانم خوب هست به زودی آزمون تافل و GRE هم میدم. فقط تو پیدا کردن دانشگاه هایی که فوتونیک دارن و زمینه هاشون موفق نشدم.
    نمی دونم چرا رشته ای به این نام پیدا نمی کنم تو سایت دانشگاها... باید تو دانشکده برق دنبالش باشم یا فیزیک؟
    ممون میشم راهنمایی کنید
    ویرایش توسط ilia6104 : July 2nd, 2013 در ساعت 06:45 PM

Junior Member sjrobatjaz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Kansas State University......Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ilia6104 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گرامی
    من لیسانس فیزیک هستم و علاقه دارم ارشد مهندسی فوتونیک بخونم. معدل و زبانم خوب هست به زودی آزمون تافل و GRE هم میدم. فقط تو پیدا کردن دانشگاه هایی که فوتونیک دارن و زمینه هاشون موفق نشدم.
    نمی دونم چرا رشته ای به این نام پیدا نمی کنم تو سایت دانشگاها... باید تو دانشکده برق دنبالش باشم یا فیزیک؟
    ممون میشم راهنمایی کنید
    بعضی دانشگاهها دپارتمان جدای اپتیک دارن که تحت عنوان Optical Science هست مثل New Mexico یا The University of Arizona یا The University of Central Florida یا
    University of North Carolina at Charlotte
    در کل این سایت http://www.opticseducation.org/ میتونه خیلی کمکتون کنه دانشگاههایی که توی کل دنیا روی اپتیک کار میکنن رو پیدا کنید.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوتونيک-دانشگاه تبريز

سلام
    من لیسانس فیزیک امیرکبیر و ارشد فوتونیک آلی دانشگاه تبریزو دارم. پایان نامم در زمینه سلول های بلور مایع بوده. میخوام بدونم کدوم دانشگاههای اروپا رو این زمینه بیشتر کار میکنن.
    ممنون میشم از راهنماییتون

Senior Member aypar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط tafshar11332 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس فیزیک امیرکبیر و ارشد فوتونیک آلی دانشگاه تبریزو دارم. پایان نامم در زمینه سلول های بلور مایع بوده. میخوام بدونم کدوم دانشگاههای اروپا رو این زمینه بیشتر کار میکنن.
    ممنون میشم از راهنماییتون
    سلام دوست خوبم،خوبی ?
    یکی از سایت های که میتونه بهت کمک کنه سایت زیر هست که لیست دانشگاههای که فوتونیک ارائه میکنند رو آورده:
    http://www.photonics21.org/TrainingE...iversities.php

Senior Member aypar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط ilia6104 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گرامی
    ممون میشم راهنمایی کنید
    سلام تعدادی کمی از برنامه های فوتونیک در دانشکده های برق هست اما تو دانشکده فیزیک و شیمی میتونی تعداد زیادی رو پیدا کنی. مثلا در مورد کانادا خیلی از فوتونیک کارها در دانشکده شیمی هستن. البته میدونید که فوتونیک شاخه های متفاوتی داره فوتونیک آلی در دانشکده شیمی قرار دارن. البته باید وب سایت استاداشو ببینید. من آدرس سایتی رو که تعدادی از دانشگاههای که فوتونیک ارائه میدن رو در پست قبلیم آوردم میتونید استفاده کنید.

Junior Member arash1r آواتار ها

ببین دوست عزیز فوتونیک و مهندسی فوتونیک باهم خیلی تفاوت دارن! مهندسی فوتونیک یه رشته ی بین رشته ای هستش و معمولا از دانشجوهای برق برمیداره و محل تشکیل کلاساش توو دانشکده فناوری های نوین هستش اما رشته فوتونیک علوم پایه هست و بیشتر بچه های فیزیک موفق هستند با سه گرایش فیزیک آلی و مخابرات و الکترونیک
    اگر توو سایت دانشگاه های داخل دنبال این رشته میگردی مثلا دانشگاه تبریز برو سایت دانشکده فناوری های نوین تا رشته مهندسی فوتونیک که فقط یه گرایش نانوفوتونیک رو داره رو ببین ولی اگه میخوای رشته فوتونیک (علوم پایه ) رو ببینی برو سایت پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی ....