صفحه 12 از 21 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 205

موضوع: تحصیل در دوره فوق دکترا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PHD-candidate in Coastal and Marine Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دوره فوق دکترا

با سلام. دوستان با شرایط رزومه ی مناسب و مدرک دکترا از ایران چه شیوه و روشی رو برای گرفتن پست داک بهتر میدونین ؟
    مثلا رفتن به فرصت مطالعاتی یا وارد کردن اسم استاد خارجی معتبر به عنوان مشاور پایان نامه یا ایمیل زدن به اساتید و گرفتن راهنمایی از اونها در روند کار پایان نامه و در نهایت ایجاد رابطه ی قوی علمی و ...
    اگه روشی هست که کسی از اون طریق موفق به گرفتن پست داک شده باشه لطفا کمی توضیح بده برام. اینکه دکترامو تموم کنم و بعدش از همه جا بی خبر ایمیل بزنم برای پیدا کردن پوزیشن به نظرم چندان جالب نمیاد به نظرم قبلش باید زمینه سازی انجام بشه.
    در مورد پذیرش پست داک از دانشگاه اروپایی اگه کسی تجربه ای داره در اختیار منم قرار بده.
    ممنون.

سلام دوستان. من از یکی از دانشگاه های ایران دکتری گرفتم و الان Offer Letter برای پوزیشن Post Doc از UBC گرفتم. تازه می خوام برای ویزای work permit اقدام کنم و خب در ابتدای راه سوالاتی برام پیش اومده. ممنون میشم اگر بتونید کمک کنید...
    1- برای ویزای work permit نیاز به ازاد کردن مدرک دکتری ایران هست؟ یعنی مدرک کاملا Official می خوان؟ ریز نمرات هم؟ چون من هنوز دفاع نکردم و امکان این رو ندارم که مدرکم رو بگیرم یا آزادش کنم.
    2- من سال 2016 هم برای ویزای study (برای فرصت مطالعاتی کانادا) اقدام کرده بودم و یک سال هم بودم اونجا. الان اگر بخوام مدارک رو مجدد ارسال کنم به نظرتون مصلا بعضی ترجمه ها مثل (سند ملک و... ) رو باید آپدیت کنم؟ کلا به نظرتون این که قبلا اقدام موفق داشتم کمک می کنه به اخذ ویزای کاریم؟
    3- من این بار قصد دارم همراه همسرم برم کانادا. یک مقدار نگران ویزای ایشون هم هستم. کلا اطلاعی دارید از میزان سخت گیری در این زمینه؟
    ممنونم از لطفتون
    ویرایش توسط Morteza2243 : October 25th, 2017 در ساعت 12:07 PM

Junior Member

تا جایی که من می دونم اصل مدرک نیازی نیست. فقط کافیه یه نامه به زبان انگلیسی از آموزش دانشگاه محل تحصیلتون بگیرید که توش ذکر شده باشه شما دفاع کردید و فارغ التحصیل شدید. همون طور که گفتید گواهی موقت رو دالترجمه ترجمه نمیکنه و در حقیقت ارزشی هم نداره. برای زبان هم اگر دانشگاه چیزی نخواد، سفارت هم توی لیست مدارک مورد نیاز آپلود، درخواست نمی کنه. چون برای پست داک فقط کافیه استاد دعوت کننده، تسلط شما به زبان رو تایید کرده باشه و دعوتنامه فرستاده باشه. برای تامین مالی هم فکر کنم یه اظهارنامه از بانک کفایت کنه. چون پست دکتری کار هست و شما قرار هست حقوق بگیرید. من تازه میخوام مدارکم رو آپلود کنم. امیدوارم مشکلی پیش نیاد. نتیجه رو بهتون اعلام میکنم.

Junior Member

<br>به نظر من اگر فرصت مطالعاتی برید راه براتون خیلی خوب باز میشه چونکه اولا اخذ ویزا راحت هست و دفعات بعدی هم چون یه سفر داشتید راحت تر ویزا میگیرید و دوما اینکه محیط رو میبینید و اساتید هم شما رو میبینن و از نزدیک باهاتون آشنا میشن. اگر بتونید در مدت فرصت مطالعاتی به خوبی نظرشون رو جلب کنید کمک خیلی بزرگی هست برای گرفتن پست داک. البته در انتخاب استاد دقت کنید. چون برای پست داک استاد از گرنت خودش باید حقوق شما رو پرداخت کنه پس باید اساتیدی رو انتخاب کنید که از نظر موقعیت در حدی باشن که گرنت خوبی دستشون باشه و بتونن شما رو ساپورت کنن و شانس اخذ پوزیشن پست داک رو بالا ببرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kia_m نمایش پست ها
    با سلام. دوستان با شرایط رزومه ی مناسب و مدرک دکترا از ایران چه شیوه و روشی رو برای گرفتن پست داک بهتر میدونین ؟
    مثلا رفتن به فرصت مطالعاتی یا وارد کردن اسم استاد خارجی معتبر به عنوان مشاور پایان نامه یا ایمیل زدن به اساتید و گرفتن راهنمایی از اونها در روند کار پایان نامه و در نهایت ایجاد رابطه ی قوی علمی و ...
    اگه روشی هست که کسی از اون طریق موفق به گرفتن پست داک شده باشه لطفا کمی توضیح بده برام. اینکه دکترامو تموم کنم و بعدش از همه جا بی خبر ایمیل بزنم برای پیدا کردن پوزیشن به نظرم چندان جالب نمیاد به نظرم قبلش باید زمینه سازی انجام بشه.
    در مورد پذیرش پست داک از دانشگاه اروپایی اگه کسی تجربه ای داره در اختیار منم قرار بده.
    ممنون.

Junior Member

دوستانی که قصد دارن برای پست دکتری کانادا برن با این پاسخ ها به پرسشنامه ورک پرمیت پیشنهاد داده میشه توی سیستم و بعد میتونید مدارک رو آماده کنید
    What would you like to do in Canada?
    Work
    How long are you planning to stay in Canada?
    Temporarily - more than 6 months
    Which country issued your passport?
    IRN (Iran)
    What is your current country/territory of residence? If you are presently in Canada, you should select Canada.
    Iran
    Do you have a family member who is a Canadian citizen or permanent resident and is 18 years or older?
    No
    What is your date of birth?
    Are you a lawful permanent resident of the United States with a valid alien registration card (Green Card)?
    No
    Do you have a written offer from an employer in Canada?
    Yes
    What is the status of your job offer?
    Temporary - at least one year
    Do you plan to work in one of the following categories?
    • Athletes and coaches
    • Aviation accident or incident investigators
    • Business visitors
    • Civil aviation inspectors
    • Clergy
    • Convention organizers
    • Crew members
    • Emergency service providers
    • Examiners and evaluators
    • Expert witnesses or investigators
    • Family members of foreign representatives
    • Foreign government officers
    • Foreign representatives
    • Health-care students
    • Judges, referees and similar officials
    • Military personnel
    • News reporters, film and media crews
    • Performing artists
    • Public speakers
    No
    Will you be coming to Canada with a spouse or common-law partner who is, or will be, working in Canada as a foreign worker or who is, or will be, a full-time student at a university, community college, CEGEP or other authorized educational institution?
    No
    Are you of working age, and a dependent of a person who is (or will be):
    • working in Canada,
    • or a full-time student at a designated learning institution ؟
    Yes
    Have you recently graduated from a participating Canadian post-secondary institution for which your study program was full-time
    and a minimum of eight months?
    No
    What is your marital status?
    -
    What is your province of destination? If visiting multiple provinces, select the one in which you will be spending most of your time.
    -
    What type of work permit do you want to apply for?
    A work permit with a Labour Market Impact Assessment exemption
    Are you accompanying a family member that has status in Canada, or has recently been approved to come to Canada?
    No
    Have you ever committed, been arrested for, been charged with, or convicted of any criminal offence in any country?
    No
    Have you had a medical exam performed by an IRCC authorized panel physician (doctor) within the last 12 months?
    No
    Have you visited or lived in any one of the designated countries for 6 consecutive months in the last year?
    No
    Do you want to work in one of the following jobs?
    health sciences worker
    clinical laboratory worker
    patient attendant in nursing or geriatric homes
    medical student admitted to Canada to attend university
    medical elective and physician on short term assignment
    teacher of primary or secondary schools or other teachers of small children
    domestics worker, someone who gives in-home care to children, the elderly and the disabled
    day nursery worker
    No
    Do you want to submit an application for a family member ?
    No
    Are you giving someone access to your application?
    No
    There are fees associated with this application. Will you be paying your fees or are you fee exempt?
    Yes, I will be paying my application fees.
    Are you able to make a digital copy of your documents with a scanner or camera?
    Yes
    Will you be paying your application fees online? To pay online, you need a Visa, MasterCard or American Express.
    Yes

دوستان بنده یه سوال داشتم. بنده برای فرصت مطالعاتی کانادا اقدام کردم. ولی یادم رفت تو فرم اعضای خانواده به فارسی نام اعضای خانواده ام رو بنویسم. به نظرتون چکار باید بکنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsoori21 نمایش پست ها
    دوستان بنده یه سوال داشتم. بنده برای فرصت مطالعاتی کانادا اقدام کردم. ولی یادم رفت تو فرم اعضای خانواده به فارسی نام اعضای خانواده ام رو بنویسم. به نظرتون چکار باید بکنم

منم سری قبل که ویزا گرفتم یادم رفت ولی هیچ مشکلی پیش نیومد. نگران نباشید. فکر نکنم به خاطر چنین چیزی مشکلی پیش بیاد. نهایتا ازتون میخوان فرم رو دوباره ارسال کنید.

Junior Member

سلام دوستان،
    من دکتری خودم رو اوایل شهریور ماه گرفتم و برای یه آفر پست داک که از دانشگاه وسترن دارم تویه مهر ماه برای work permit اقدام کردم و برای انجام بیومتریک هم به استانبول رفتم. از طرف دانشگاه وسترن به من گفتند که باید Exemption from Labour Market Impact Assessment رو اقدام کنم که من هم همین کارو کردم. هنوز خبری از work permit من نشده. البته همسر من هم که دکتری دارن به عنوان همراه من برای open work permit اقدام کردن. سوال من اینه که این پروسه به نظر شما چقدر طول میکشه معمولا؟ تو وبسایت یه تخمینی داده که حدود 13 هفته هست. البته یه خط هم نوشته که postgrad هایی که اولین باری هست که دارن اپلای میکنن رو exclude کنین (که منم اولین بارم هست که اپلای میکنم). نمیدونم که زمان تخمینی برای ما کمتر از 13 هفته هست یا بیشتر. و اینکه اگه خیلی طول بکشه به هر دلیلی چیکار میشه کرد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

تا اونجایی که من میدونم بله. چون رضایت دانشگاه ایرانی مطرح نیست؛ مهم اینه که دانشگاه مقصد قبول کنه شما رو به عنوام pd. نهایتش اینه که برای دانشگاه ایرانی شما به عنوان فرصت مطالعاتی میرید که عموما موافقت میکنن.

Junior Member

با سلام. من هم همین مشکل رو دارم
    بعد از پاسخ به سوالات سایت برام این پیام میاد که :
    foreign worker - international mobility program (visitor's visa required)
    You may be eligible to come to Canada as a foreign worker

میشه لطفا توضیح بدید چجوری مشکل رو رفع کردید. با سپاس.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)