صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 205

موضوع: تحصیل در دوره فوق دکترا

Junior Member

پیش فرض تحصیل در دوره فوق دکترا

کسی میدونه برای دوره فوق دکترا شرایط چطوریه و چطور باید اقدام کرد و بعدش کار مناسب در کانادا با این مدرک پیدا میشه

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دوره فوق دکترا

دوره تحصیلی یا مدرکی به نام فوق دکترا وجود نداره. Postdoctoral یک نوع شغل آکادمیک (معمولا پژوهشی) با مدت محدود است و برای گرفتنش هم باید بخش استخدام وب سایت دانشگاهها را چک کنید یا اینکه با استادهایی که دنبال postdoc میگردند تماس بگیرید. بعضی موسسات هم بورس های خاص (Fellowship) برای این نوع کارها دارند که معمولا رقابت برای آنها خیلی سنگین است.
    ویرایش توسط ghlobe : July 12th, 2012 در ساعت 11:32 PM

Member xbox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bachelor of commerce / pune university

گذراندن دوره های پس از دکتری تخصصی که دوره های "Post Doctorate" نامیده می شوند مدرک دانشگاهی محسوب نمی شود.
    و بیشتر به تجربه کاری "پس از فارغ التحصیلی دکتری معروف است.

فلوشیپ یا دوره تکمیلی تخصصی یکی از دوره‌های تحصیلی دانشگاهی در رشته پزشکی‌ست که پس از تکمیل دوره رزیدنسی گذرانده می‌شود.
    در نبرد بین شیر و آهو، بسیاری از آهو ها برنده میشوند.
    چون شیر برای غذا میدود و آهو برای زندگی.
    پس: هدف مهم تر از نیاز است!

Junior Member

ممنونم از پاسختون گرچه عبارت رقابت سنگین ناامید کننده هست البته من ارشد وضعیت عالی داشتم و به راحتی از مگ گیل پذیرش برا دکترامیتونستم بگیرم ولی به دلیل مسایل شخصی منصرف شدم الان هم دانشجوی دکترای دانشگاه تهرانم به نظرتون اگه انصراف بدم و برای دکترا بیام اونجا بعدش وضعیت برای گذراندن دوره post docبهتر از این میشه که اینجا دکترا بخونم و بعدش از اینجا برای دوره post doc اقدام کنم؟

Senior Member mehran23 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 38 شغله)-ویزا آفیس ورشو

نقل قول نوشته اصلی توسط y_ekhtiari نمایش پست ها
    سلام
    بهترین کار برا شما اینه که وارد دانشگاه بشین و دوباره PHD رو در زمینه رشته خودتون بخونین.اینطوری هم فرصت اشنا شدن با محیط رو داشتین و هم زمانی برا نشون دادن تواناییهاتون پیدا می کنین و به احتمال زیاد ممکنه یک پوزیشن خوب هم تو دانشگاه پیدا کنین.همونطور که دوستمون گفتن در بازار کار اگر با مدرک دکترا اقدام کنین به احتمال زیاد با مشکل Over qualified مواجه میشین
    دوست عزيز من يه چيزي شنيدم واسه پست داك كه اگه بيش از پنج سال گذشته باشه سخت ميشه پذيرش گرفتن. در ضمن نظرتون واسه پست داك چيه به جاي دكترا خوندن دوباره؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 38 شغله)-ویزا آفیس ورشو

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran23 نمایش پست ها
    دوست عزيز من يه چيزي شنيدم واسه پست داك كه اگه بيش از پنج سال گذشته باشه سخت ميشه پذيرش گرفتن. در ضمن نظرتون واسه پست داك چيه به جاي دكترا خوندن دوباره؟
    پذیرش دکترای مجدد برای کسی که دکترا داره کار مشکلی است. اگر بیشتر از پنج سال گذشته باشه در خیلی جاها غیر ممکن میشه
    ویرایش توسط setareh21 : July 15th, 2012 در ساعت 10:28 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون گرچه عبارت رقابت سنگین ناامید کننده هست البته من ارشد وضعیت عالی داشتم و به راحتی از مگ گیل پذیرش برا دکترامیتونستم بگیرم ولی به دلیل مسایل شخصی منصرف شدم الان هم دانشجوی دکترای دانشگاه تهرانم به نظرتون اگه انصراف بدم و برای دکترا بیام اونجا بعدش وضعیت برای گذراندن دوره post docبهتر از این میشه که اینجا دکترا بخونم و بعدش از اینجا برای دوره post doc اقدام کنم؟
    مسلما اگر در کانادا دکترا بخونید شانس بیشتری برای پست داک دارید. از ایران هم غیرممکن نیست ولی باید ارتباط نزدیکی با استادهای کانادا برقرار کنید و یا اینکه کسی رو داشته باشید که شما را معرفی کند.

Senior Member mehran23 آواتار ها

دوستان عزيز يه سوال دارم. نظرتون و كسي كه حدو هشت ساله دكترا گرفته چيه؟ دوباره دكترا بخونه؟ واسه پست داك اقدام كنه؟ يه جا ديدم يكي رفته بود دوباره فوق ونده بود. محدوديتهاي زماني هم ك به جاي خودشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran23 نمایش پست ها
    دوستان عزيز يه سوال دارم. نظرتون و كسي كه حدو هشت ساله دكترا گرفته چيه؟ دوباره دكترا بخونه؟ واسه پست داك اقدام كنه؟ يه جا ديدم يكي رفته بود دوباره فوق ونده بود. محدوديتهاي زماني هم ك به جاي خودشه.
    بسیاری از موسساتی که فلوشیپ برای پست داک میدهند محدودیت زمانی برای مدت زمان گذشته از فارغ التحصیلی میگذارند. در کانادا NSERC که بزرگترین موسسه فاند دهنده برای تحقیقات است شرطش گرفتن دکترا در بازه زمانی پنج سال قبل از شروع پست دکترا است:

http://www.nserc-crsng.gc.ca/NSERC-C...f-labs_eng.asp

http://banting.fellowships-bourses.g...g-adm-eng.html

اگر استادی گرنت صنعتی داشته باشد ممکن است از آن طریق بتواند شما را برای دوره پست داک ساپورت کند ولی باید خیلی بگردید.

برای دوره های فوق و دکترا رفتن هم گرچه غیر ممکن نیست ولی دشوار خواهد بود و خیلی دانشگاهها در این خصوص محدودیت میگذارند. بجای آن شما میتوانید دنبال موقعیتهای شغلی در صنعت بگردید.
    رشته تان چیه؟

Junior Member

دوستان عزیز کسی میدونه که برای گرفتن ویزای پست داک کانادا به غیر از ترکیه میشه به کشورهای دیگه ای مراجعت کرد؟ و در صورت گرفتن ویزا در طول مدت اقامت در کانادا میتوان به ایران رفت و آمد کرد؟

صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)