صفحه 13 از 21 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 205

موضوع: تحصیل در دوره فوق دکترا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دوره فوق دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط Yaserme نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دکتری خودم رو اوایل شهریور ماه گرفتم و برای یه آفر پست داک که از دانشگاه وسترن دارم تویه مهر ماه برای work permit اقدام کردم و برای انجام بیومتریک هم به استانبول رفتم. از طرف دانشگاه وسترن به من گفتند که باید Exemption from Labour Market Impact Assessment رو اقدام کنم که من هم همین کارو کردم. هنوز خبری از work permit من نشده. البته همسر من هم که دکتری دارن به عنوان همراه من برای open work permit اقدام کردن. سوال من اینه که این پروسه به نظر شما چقدر طول میکشه معمولا؟ تو وبسایت یه تخمینی داده که حدود 13 هفته هست. البته یه خط هم نوشته که postgrad هایی که اولین باری هست که دارن اپلای میکنن رو exclude کنین (که منم اولین بارم هست که اپلای میکنم). نمیدونم که زمان تخمینی برای ما کمتر از 13 هفته هست یا بیشتر. و اینکه اگه خیلی طول بکشه به هر دلیلی چیکار میشه کرد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام.
    امیدوارم تا الان آپدیتی از سایت ircc دریافت کرده باشید. اگر اینطور هست لطفا به منظور استفاده سایر اعضا تاریخهای اپلای و اعلام نتایج تون را اینجا هم اعلام بفرمایید. (من امروز دقیقاً 80 روز از سابمیت مدارکم میگذره!)
    درمورد سوالاتتون، متاسفانه زمان تخمینی ورک پرمیت از ایران اخیرا به 19 هفته آپدیت شده. البته این تخمین آماری برای همه انواع ورک پرمیت هاست. استثناهایی هم که ذکر شده شامل ما پست داک های از ایران نمیشه، چون post-grad work permit مربوط به اجازه کار بعد از اتمام تخصیل در کاناداست و همچنین پناهندگانی که برای اولین بار درخواست اجازه کار میدهند مستثنا شده اند. در نهایت اگر زمان انتظار طولانی بشه میشه با استفاده از web form پیامی براشون ارسال کرد و وضعیت جاری پرونده تون رو (هرچند خیلی اتوماتیک و شاید ناکارآمد) بهتون اعلام میکنند.
    ویرایش توسط nima_njm : February 7th, 2018 در ساعت 10:04 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faryad63 نمایش پست ها
    با سلام. من هم همین مشکل رو دارم
    بعد از پاسخ به سوالات سایت برام این پیام میاد که :
    foreign worker - international mobility program (visitor's visa required)
    You may be eligible to come to Canada as a foreign worker

میشه لطفا توضیح بدید چجوری مشکل رو رفع کردید. با سپاس.
    سلام دوست عزیز.
    اصلا مشکلی نیست، شما برای درخواست ویزای پست داک، درصورتی که به سوالات به درستی پاسخ داده باشید با همین پیام مواجه خواهید شد.
    البته توجه داشته باشید که با اپلای کردن برای work permit (که چک لیست مدارک را بعد از این مرحله خواهید دید) شما به ویزای دیگری (مثلا visitor) نیازی نخواهید داشت.

Junior Member

بعضی دوستان در پست های قبل گفته بودن که اینطوری اقدام کردن و مشکل پیدا کردن. به نظر من جوابها رو همون طور که پنج-شش پست قبلتر ارسال کردم، ارسال کنید تا پیشنهاد ور پرمیت به شما داده بشه و بعد مدارک رو آپلود کنید. من با این پاسخ ها ورک پرمیت گرفتم و در حال حاضر در کانادا هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط faryad63 نمایش پست ها
    با سلام. من هم همین مشکل رو دارم
    بعد از پاسخ به سوالات سایت برام این پیام میاد که :
    foreign worker - international mobility program (visitor's visa required)
    You may be eligible to come to Canada as a foreign worker

میشه لطفا توضیح بدید چجوری مشکل رو رفع کردید. با سپاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadi93 نمایش پست ها
    بعضی دوستان در پست های قبل گفته بودن که اینطوری اقدام کردن و مشکل پیدا کردن. به نظر من جوابها رو همون طور که پنج-شش پست قبلتر ارسال کردم، ارسال کنید تا پیشنهاد ور پرمیت به شما داده بشه و بعد مدارک رو آپلود کنید. من با این پاسخ ها ورک پرمیت گرفتم و در حال حاضر در کانادا هستم.
    میشه لطفا بفرمایید شما چه تاریخی مدارکتون رو سابمیت کردید و چه تاریخی pass request شدید؟ زمانهای بررسی الان به شدت طولانی و نگران کننده شده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_njm نمایش پست ها
    میشه لطفا بفرمایید شما چه تاریخی مدارکتون رو سابمیت کردید و چه تاریخی pass request شدید؟ زمانهای بررسی الان به شدت طولانی و نگران کننده شده!
    بله شنیدم که خیلی طولانی شده. اپلیکیشن من اوایل نوامبر 2017 سابمیت شد. فکر کنم 12-13 نوامبر بایومتریک رو انجام دادم و 22 نوامبر هم درخواست برای ارایه پاسپورت به دستم رسید. البته من چون قبلا ورک پرمیت گرفته بودم برای فرصت مطالعاتی این مساله در تسریع اخذ ویزا خیلی نقش داشت.

Junior Member

سلام دوستان من دكترامو نوامبر ٢٠١٣ دفاع كردم و مشغول كار شدم فكر ميكردم هميشه ميتونم پست داك رو اقدام كنم. تا حدود نه ماه ديكه پنج سال سپري ميشه الان بخواهم درخواست پست داك بدم به دانشكاههاي كانادا مثل تورونتو پنج سال را از زمان درخواستم حساب ميكنن يا بعد از ارسال پاسخ شون كه ظاهرا حداقل ١٣ هفته طول ميكشه؟ و ديكه اينكه اساتيدي كه پست داك افر ميدن را از كجا بايد پيدا كنم؟ خودم سرچ كردم چندتا استاد مرتبط با موضوع تحقيقم پيدا كردم البته بنظرتون باشون مكاتبه كنم و بپرسم كه افر ميدن يا با بخش نيروي انساني شون مكاتبه كنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Faarzaneh نمایش پست ها
    سلام دوستان من دكترامو نوامبر ٢٠١٣ دفاع كردم و مشغول كار شدم فكر ميكردم هميشه ميتونم پست داك رو اقدام كنم. تا حدود نه ماه ديكه پنج سال سپري ميشه الان بخواهم درخواست پست داك بدم به دانشكاههاي كانادا مثل تورونتو پنج سال را از زمان درخواستم حساب ميكنن يا بعد از ارسال پاسخ شون كه ظاهرا حداقل ١٣ هفته طول ميكشه؟ و ديكه اينكه اساتيدي كه پست داك افر ميدن را از كجا بايد پيدا كنم؟ خودم سرچ كردم چندتا استاد مرتبط با موضوع تحقيقم پيدا كردم البته بنظرتون باشون مكاتبه كنم و بپرسم كه افر ميدن يا با بخش نيروي انساني شون مكاتبه كنم؟
    سلام. تا جایی که من میدونم تصمیم درمورد پست داک فقط به شخص استاد وابسته است و درمورد سپری شدن یا نشدن پنج سال از فارغ التحصیلی هم خود اون استاد تصمیم میگیره. علاوه بر این، توی کانادا بر خلاف اروپا اساتید چندان مکلف به اعلام عمومی (مثلا در وبسایت دانشگاه) برای جذب پست داک نیستند، بنابراین باید فقط با مکاتبه و ایمیل زدن بهشون از نیازداشتن یا نداشتن شون مطلع شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_njm نمایش پست ها
    سلام. تا جایی که من میدونم تصمیم درمورد پست داک فقط به شخص استاد وابسته است و درمورد سپری شدن یا نشدن پنج سال از فارغ التحصیلی هم خود اون استاد تصمیم میگیره. علاوه بر این، توی کانادا بر خلاف اروپا اساتید چندان مکلف به اعلام عمومی (مثلا در وبسایت دانشگاه) برای جذب پست داک نیستند، بنابراین باید فقط با مکاتبه و ایمیل زدن بهشون از نیازداشتن یا نداشتن شون مطلع شد.
    سلام از پاسخگويي و اطلاعات مفيدي كه دادين بسيار متشكرم. بنظر شما براي بالا بردن شانس دريافت پاسخ اگر به طور همزمان براي چند استاد ايميل بزنم مشكلي نيست؟ ميترسم اگر صرفا با يك نفر مكاتبه كنم سرش شلوغ باشه و جواب منو نده !

ApplyAbroad Superstar

سلام پست داکتورالها شغل هستند و مثل مشاغل دیگر از جمله استادی برای تدریس در وب سایت دانشگاهها عموما و فکر میکنم باید حتما آگهی عمومی شوند. البته با توجه به منبع فاند و پروژه و ... تمام تصمیمات بعد از طی مراحل اپبیکشن توسط یک استاد گرفته شود و شورایی نباشد. البته باز هم - به جز موارد خیلی خاص که استاد بسیار شناخته شده هستند و دانشگاه همه تصمیمات را به او سپرده است - پذیرش فرد منتخب باز هم ظاهرا توسط یک کمیته انجام میشود ولی در واقع استاد اصلی تصمیمگیری اول و آخر را میکند.
    در نظر داشته باشید خیلی از موقعیتهای پست داک هم تحت عنوان Research Fellow یا Research Associate یا عبارت مشابهی گذاشته میشود ولی ماهیتا شغل همان پست داک است. اگر به این پوزیشنها هم توجه کنید باز احتمال یافتن یکی که مناسب شرایط شما باشد بیشتر میشود.
    بنابراین شما در وبسایت دانشگاهها که شغلها را میگدارند دقت کنید و اگر پوزیشنی باشد قاعدتا باید ببینید. مثلا اینجا در UBS را اگر دقت بفرمایید دو یا سه پوزیشن پست داک را اعلان کرده اند. http://www.hr.ubc.ca/jobs/faculty.php?job_id=27709

موفق باشید

سلام از پاسخگويي و اطلاعات مفيدي كه دادين بسيار متشكرم. بنظر شما براي بالا بردن شانس دريافت پاسخ اگر به طور همزمان براي چند استاد ايميل بزنم مشكلي نيست؟ ميترسم اگر صرفا با يك نفر مكاتبه كنم سرش شلوغ باشه و جواب منو نده !

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد نکته ای هم که فراموش کردم بگویم و البته واضح هم هست اینکه باید صبور باشید چون پوزیشنها در طول زمان به وجود می ایند و شما باید طی یک دوره طولانی مستمرا شغلها را جستجو کنید. پست دکترال مثل مثلا PhD نیست که دانشگاهها عموما ظرفیت مشخص و رویه مشخص داشت باشند که باید سالی فرضا ۶یا ۷ یا ۲۰ دانشجو بگیرند بلکه به مرور زمان با بودجه و اقدامات یک گروه یا یک استاد دردانشگاه به وجود می ایند. و آخر هم اینکه شما باید بسیار در همان حوزه تخصصی خودتان هم منعطف باشد هم ارتباطات بگیرید و شبکه بسازید. یعنی فقط روی یک فکر خاص برای پست دکتری متمرکز شده و همان جا استادن معمولا جواب نمیدهد بلکه شما باید آمادگی داشته باشید حوره های تحقیقی نزدیک ولی متفاوت - به لحاظ اپروچ و منابع دیتا و ...- را هم در گستره علایقتان بگنجانید و مرتب با اساتید مرتبط در تماس باشید و خودتان را عرضه کنید تا در شبکه آنها قرار بگیرید. یادآوری: استادها / دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی از شما بیشتر به دنبال فرد مناسب میگردند تا پوزیشن را پر کنند مشروط بر اینکه فرد مناسب را شناسایی و از توانمدیهایش مطمئن شده باشند. امید که کمک کرده باشد. موفق باشد و لطفا تجربیاتتان را هم در این مسیر با فوروم به اشتراک بگذارید.
    ویرایش توسط susighton : April 7th, 2018 در ساعت 12:53 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)