صفحه 18 از 21 نخستنخست ... 89101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 205

موضوع: تحصیل در دوره فوق دکترا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دوره فوق دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط tag1968 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ممنون ازارائه پاسخ. باید بگویم من دفاع از پایان نامه دکتری را احتمالا در بهمن ماه سال 1397 خواهم داشت اما از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب. نمی دانم دانشگاه آزاد مورد قبول دانشگاه های کانادا است یا خیر ؟ ولی 20 سال سابقه کار در یکی از شرکتهای بیمه ای دارم و از سال 1393 در دانشگاه جامع علمی کاربردی تدریس هم داشتم در زمینه دروس بیمه ای اما خودم علاقه به کار در زمینه مدیریت منابع انسانی دارم. کار تحقیقاتی و تدریس در زمینه منابع انسانی مورد علاقه بنده است. ضمنا چند تا مقاله isi در این زمینه هم دارم. نظر شما دوستان چیست می توان درخواست داد و یا به فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد توجه ای نمی کنند؟
    فقط به رزومه پژوهشی شما توجه می کنند. باید استادی پیدا کنید که پوزیشن پست داک داشته باشد و شما را بپذیرد. شانس شما با استادهای خارجی ممکن است بیشتر از استادهای ایرانی دانشگاههای کانادا باشد چون استادهای خارجی کمتر با دانشگاههای ایران آشنا هستند و فرق زیادی نمیگذارند.

Junior Member

سلام
    دوستان یک سوال داشتم
    شانس گرفتن پست داک از دانشگاه های خارجی برای منی که در داخل ایران دکتری ام را گرفتم چقدر است؟<
    آیا امکان آن وجود دارد؟ چون دوره پست داک معمولا دوره ی توصیه ای است میگن که شانس پذیرش افرادی که داخل ایران دانش آموخته شده اند کم است.
    آیا این درست است؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alen18 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یک سوال داشتم
    شانس گرفتن پست داک از دانشگاه های خارجی برای منی که در داخل ایران دکتری ام را گرفتم چقدر است؟<
    آیا امکان آن وجود دارد؟ چون دوره پست داک معمولا دوره ی توصیه ای است میگن که شانس پذیرش افرادی که داخل ایران دانش آموخته شده اند کم است.
    آیا این درست است؟
    ممنون
    شانسش وجود داره و بستگی داره به رزومه پژوهشی و ارتباطات خودتون. استادهاتون هم میتونند کمکتون کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    فقط به رزومه پژوهشی شما توجه می کنند. باید استادی پیدا کنید که پوزیشن پست داک داشته باشد و شما را بپذیرد. شانس شما با استادهای خارجی ممکن است بیشتر از استادهای ایرانی دانشگاههای کانادا باشد چون استادهای خارجی کمتر با دانشگاههای ایران آشنا هستند و فرق زیادی نمیگذارند.
    سلام دوست عزیز.
    رزومه پژوهشی چگونه باید باشد تا مورد قبول آنها قرار بگیرد. ازطرف دیگر برای post-doc آیا مصاحبه skype بعمل می آید؟ قطعاً می بایست کلیه مدارک مربوط به دکتری را برایشان ارسال کنم ولی آیا مدرک آیلتس را هم لازم ارسال کنم ؟

ApplyAbroad Guru

سلام دوست عزیز.
    رزومه پژوهشی چگونه باید باشد تا مورد قبول آنها قرار بگیرد. ازطرف دیگر برای post-doc آیا مصاحبه skype بعمل می آید؟ قطعاً می بایست کلیه مدارک مربوط به دکتری را برایشان ارسال کنم ولی آیا مدرک آیلتس را هم لازم ارسال کنم ؟
    باید در زمینه خاص پروژه موردنظر یا در یک زمینه مرتبط سابقه پژوهشی قوی (مقالات متعدد در مجلات خوب و ...) داشته باشید و توصیه نامه های قوی هم کمک میکند. مصاحبه هم معمول هست.
    کمتر دیدم آیلتس بخواهند ولی به نظر استاد یا مدیر پروژه بستگی دارد.

Junior Member

باید در زمینه خاص پروژه موردنظر یا در یک زمینه مرتبط سابقه پژوهشی قوی (مقالات متعدد در مجلات خوب و ...) داشته باشید و توصیه نامه های قوی هم کمک میکند. مصاحبه هم معمول هست.
    کمتر دیدم آیلتس بخواهند ولی به نظر استاد یا مدیر پروژه بستگی دارد.
    سلام. سپاس از توجه دوستان
    من در حوزه دکتری مدیریت منابع انسانی تحصیل کردم. بنظر شما در این حوزه، کار تحقیقی در کانادا وجود دارد؟ چون دوستان گفتند که دوره post Doc یک دوره تحصیلی نیست بلکه کار تحقیقاتی می باشد که به چشم شغل به آن نگریسته می شود و از بابت آن حقوق می دهند. در رابطه با سابقه پژوهشی هم باید بگویم من 5 مقاله isi و 3 مقاله علمی پژوهشی در مجلات علمی دارم البته لازم به ذکر است که مقالات isi بنده نیز علمی پزوهشی بودند و قطعاً برای پایان نامه دکتری نیز دوتا مقاله علمی پژوهشی و یا یک مقاله isi باید ارائه دهم. آیا این موارد کافی بنظر می رسد تا مورد پذیرش یک استاد کانادایی شود؟
    در خصوص الزامی به داشتن مدرک آیلتس وجود ندارد، می توانی بیشتر توضیح دهید؟ زیرا برای دوره دکتری داشتن نمره 7 آیلتس الزامی است. نکته دیگری را که خواستم یادآوری کنم سابقه کاری بنده است که گفتم 20 سال سابقه کاری دارم و هم اکنون هم پست رئیس اداره را دارم در شرکت بیمه ای. آیا می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد؟

ApplyAbroad Guru

سلام. سپاس از توجه دوستان
    من در حوزه دکتری مدیریت منابع انسانی تحصیل کردم. بنظر شما در این حوزه، کار تحقیقی در کانادا وجود دارد؟ چون دوستان گفتند که دوره post Doc یک دوره تحصیلی نیست بلکه کار تحقیقاتی می باشد که به چشم شغل به آن نگریسته می شود و از بابت آن حقوق می دهند. در رابطه با سابقه پژوهشی هم باید بگویم من 5 مقاله isi و 3 مقاله علمی پژوهشی در مجلات علمی دارم البته لازم به ذکر است که مقالات isi بنده نیز علمی پزوهشی بودند و قطعاً برای پایان نامه دکتری نیز دوتا مقاله علمی پژوهشی و یا یک مقاله isi باید ارائه دهم. آیا این موارد کافی بنظر می رسد تا مورد پذیرش یک استاد کانادایی شود؟
    در خصوص الزامی به داشتن مدرک آیلتس وجود ندارد، می توانی بیشتر توضیح دهید؟ زیرا برای دوره دکتری داشتن نمره 7 آیلتس الزامی است. نکته دیگری را که خواستم یادآوری کنم سابقه کاری بنده است که گفتم 20 سال سابقه کاری دارم و هم اکنون هم پست رئیس اداره را دارم در شرکت بیمه ای. آیا می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد؟
    رشته بنده نیست ولی اصولا در رشته بیزینس پست داک های کمتری وجود دارد و بودجه های تحقیقاتی پایین تر است. در مورد آیلتس طبعا برای مقطع دکترا لازم است چون جزو شرایط تحصیل است که دانشگاه ها میگذارند. ولی دوره پست داک یک دوره شغلی است و انتخاب پست داک صرفا توسط استاد انجام میگیرد نه دانشگاه، و در نتیجه تصمیم استاد خواهد بود که نمره زبان بخواهد یا نه. من کمتر دیدم نمره زبان بخواهند.
    سابقه کاری شما بخودی خود پارامتر مهمی نیست چون قرار که نیست در دانشگاه رییس جایی باشید. ولی اگر در این مدت کار پژوهشی قوی مرتبط انجام داده اید سابقه پژوهشی تان موثر خواهد بود. باید با استادها تماس بگیرید و ببینید موقعیت پست داک پیدا میکنید یا نه.

Junior Member

رشته بنده نیست ولی اصولا در رشته بیزینس پست داک های کمتری وجود دارد و بودجه های تحقیقاتی پایین تر است. در مورد آیلتس طبعا برای مقطع دکترا لازم است چون جزو شرایط تحصیل است که دانشگاه ها میگذارند. ولی دوره پست داک یک دوره شغلی است و انتخاب پست داک صرفا توسط استاد انجام میگیرد نه دانشگاه، و در نتیجه تصمیم استاد خواهد بود که نمره زبان بخواهد یا نه. من کمتر دیدم نمره زبان بخواهند.
    سابقه کاری شما بخودی خود پارامتر مهمی نیست چون قرار که نیست در دانشگاه رییس جایی باشید. ولی اگر در این مدت کار پژوهشی قوی مرتبط انجام داده اید سابقه پژوهشی تان موثر خواهد بود. باید با استادها تماس بگیرید و ببینید موقعیت پست داک پیدا میکنید یا نه.
    سلام. پس می توان حدس زد گرفتن پست داک در رشته ای که خواندم سخت است و باز می توان نتیجه گرفت که راهی برای اقامت در کانادا برای افرادی مثل بنده وجود ندارد چراکه از طریق سرمایه گذاری هم که 300000 هزار دلار می خواهد که آنهم ما نداریم و خوداشتغال هم که نیستیم.

Junior Member

سلام آقا سجاد شما ویزاتون اومده؟ من هم وضعیت مشابه به شما رو دارم میخواستم بدونم شما برای سه مدرک بالا چه چیزی رو ارائه دادین؟ البته من به صورت حق تدریس در دانشگاه تدریس داشتم چند ترم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajadafs نمایش پست ها
    سلام. دوستانی که اخیرا ویزا برای Postdoc گرفتن، کسی میدونه این سه مورد رو باید چی آپلود کنیم؟
    Employment Reference Letter
    Letter from Current Employer
    Employment Records

با توجه به اینکه سابقه کاری وجود نداره و قبل از پذیرش postdo، مشغول دوره دکتری بودم.

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_2018 نمایش پست ها
    سلام آقا سجاد شما ویزاتون اومده؟ من هم وضعیت مشابه به شما رو دارم میخواستم بدونم شما برای سه مدرک بالا چه چیزی رو ارائه دادین؟ البته من به صورت حق تدریس در دانشگاه تدریس داشتم چند ترم.
    سلام دوستان ممنون میشم از کسانی که برای ویزای پست داک اقدام کردند در مورد مدارک منو راهنمایی کنند.
    در مورد نوع ورک پرمیت گزینه های متفاوتی وجود داره که تو پستهای قبلی دیدم دوستان برای گزینه a work permit with a Labour Market Impact Assessment Exemption اقدام کرده بودند. میخواستم بدونم برای همین گزینه باید اقدام کنم؟ در صورتی که برای این نوع ورک پرمیت اقدام کنم یه مدرک نیاز هست به نام IMM5802 Offer on Employment to a Foreign National LIMA-Exempt . سرچ کردم تو سایت cic دیدم دیگه این فرم مورد قبول نیست و باید استادی که میخواد پست داک بگیره تو cic اقدام کنه:

The IMM 5802 form is no longer accepted. All offers of employment must be submitted online through the Employer Portal. Find out how to enrol in the portal and submit an offer of employment.
    لینک cic هم به صورت زیر هست:
    http://www.cic.gc.ca/english/helpcen...um=1266&top=17
    ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنند که این مدرک رو باید چطور تهیه کنیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)