صفحه 4 از 49 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 490

موضوع: آرشیو شده : راهنمایی برای دوستداران تحصیل در هلند ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای دوستداران تحصیل در هلند

نقل قول نوشته اصلی توسط navidmkl2 نمایش پست ها
    آرش جان در تائید فرمایشت باید بگم امروز ایمیل پذیرش 2010 مکانیک آیندهوون بدستم رسید. موفق باشی رفیق.
    مبارک باشه نوید جان، اتفاقا منم پذیرش مکانیک آیندهون دارم، برام تلفن یا ایمیلتو خصوصی بزار با هم آشنا بشیم

دوستان من لینکی پیدا کردم که کمک شایانی برای جستجو و کسب اطلاعات جهت انتخاب رشته در لیسانس و فوق لیسانس میکنه امیدوارم کاربرد داشته باشه:

http://www.studychoice123.nl/
    PEACE COMES WITHIN, DO NOT SEEK IT WITHOUT

Junior Member

سلام به همه دوستان

من هفته پیش (18 آذر) به سفارت هلند مراجعه کردم. هفته پیش ترش تلفن زدم و مطمئن شدم که ویزای دانشجویی من رسیده. خواستم مدارک مورد نظرشون رو دقیق اینجا بنویسم تا شاید به درد دوستان دیگه هم بخوره. هرچند، چندنفر از دوستان هم لطف کردند و نوشتن، اما فکر خوبیه که هرکس تجربه خودش رو در اینجا به یادگار بزاره.
    من برای دکتری معماری از دلف پذیرش دارم. مدارکی که امروز برای سفارت (برای مصاحبه اولیه لازم شدن اینا بودن:
    1- پاسپورت
    2- فتوکپی از دو صفحه اول پاسپورت
    3- فتوکپی از نامه پذیرش
    4- دو عدد عکس 6*4
    5- فرم شینگن

در این مرحله بایستی بین ساعت 7:30 تا 9:30 مراجعه کرد و در قسمت ورودی به آقای نگهبان توضیح بدین که برای پیکاپ ویزا اومدین (چون مراجعه جهت دریافت ویزای دانشجویی با بقیه انواع ویزاها فرق میکنه و دیگران ممکنه بیرون سفارت وایسن و اسم بنویسن و ...، اما شما سرتون رو بالا بگیرین و فقط و فقط با نگهبان صحبت کنین). نگهبان محترم به شما یک شماره برای کانتر 5 (که مخصوص دانشجوهاست) میده.
    چنانچه ویزای D (فقط برای ورود به هلند) بخواین در بعد از ظهر همونروز ویزاتون آماده میشه. چنانچه C+D بخواین بعد از 10 تا 12 روز آماده میشه. این مسئله رو کسی که با شما مصاحبه میکنه ازتون جویا میشه.
    برخورد خانم مسول ویزای دانشجویی بسیار دوستانه بود و مثل یک فامیل کلی سفارش کرد که لباس گرم بردار و حتما قفل دوچرخه از ایران ببر (چون اونجا گرونه).
    یک فرم مختصر هم ایشون میده و در همونجا پر میکنین.
    از من هم پرسید که تعهد میکنی برگردی ایران دیگه؟
    در نهایت پاسپورتتونو پس میده و شماره تلفن شما رو میگیره. به من گفت که 10 روز دیگه باهاتون تماس میگیریم و با خودتون این مدارکو بیارین:
    - پاسپورت
    - اصل بیمه و کپی از اون
    - رزرو بلیط و کپی از اون (در اینجا میتونین اصل بلیط رو هم تهیه کنین و از اون کپی بگیرین).

فرم شینگن هم در سایت سفارت قابل دانلود هستش و این همون فرمی هست که برای توریستی و غیره استفاده میشه (منظورم اینه که عبارت دانشجویی یا تحصیلی روی اون نیست و شما خودتون در صفحه دومش ذکر میکنین که قصد سفر، تحصیله).

در این مرحله از شما مدارک مالی، ریزنمره و این چیزها رو نمیخوان و اصولا فکر نکنم سفارت از شما بخواد.
    چون من برای دکتری میرم، اسم استاد راهنمام رو هم خواست و در کامپیوترش وارد کرد.

مسئله دیگه ای هم که برای من الان شفاف نیست اینه که بعضی از دوستان در این مرحله ترجمه شناسنامه شون رو دادن به سفارت تا تایید کنه، اما دانشگاه دلف 3 ماه پیش از من خواست که اینکارو بکنم تا برام ویزا بگیرن.

بازهم اگه سوالی بود بپرسین
    محمد
    ویرایش توسط taleghani : December 13th, 2009 در ساعت 07:57 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashabt نمایش پست ها
    نه دوست عزیز، من خودم به تازگی از آیندهون پذیرش گرفتم و استادم خودش به من گفت برای پذیرش دانشجو های ایرانی مشکلی نداریم. ضمنا کسی رو هم می شناسم که حدود پارسال رفت توانته، نگران نباش
    تبریک.. میشه بگید شما کی اقدام کردید ؟ ددلاینش کیه؟من تازه امروز تصمیم گرفتم واسه هلند اقدام کنم میشه یکی به من کمک کنه.. لطفا.......

میشه بگید برای دکترا می خواهید اقدام کنید یا فوق لیسانس؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashabt نمایش پست ها
    میشه بگید برای دکترا می خواهید اقدام کنید یا فوق لیسانس؟
    برای فوق در نانو (زیر شاخه فیزیک)! اگه ددلاین تا اپریله چه جوری جواب شما اومده؟هروقت مدارک بدستشون برسه بررسی میکنن و سریع جواب میدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط minaa نمایش پست ها
    برای فوق در نانو (زیر شاخه فیزیک)! اگه ددلاین تا اپریله چه جوری جواب شما اومده؟هروقت مدارک بدستشون برسه بررسی میکنن و سریع جواب میدن؟
    سلام خانوم مینا
    من مدارکم 24 اکتبر رسید دانشگاه ایندهوون و 7 دسامبر ایمیل پذیرشم برای مستر مکانیک 2010 بدستم رسید. البته قضایای فاند و ... اوایل می اعلام میشه. اگر سوالی داشتی حتما بگو شاید و بتونم کمکت کنم.

سلام
    من برای دانشگاه آیندهوون اقدام کردم و استاده قرار مصاحبه باهام گذاشته.شما هم از طریق استادها اقدام کردین یا نه از طریق دانشگاه؟ کدوم بهتره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navidmkl2 نمایش پست ها
    سلام خانوم مینا
    من مدارکم 24 اکتبر رسید دانشگاه ایندهوون و 7 دسامبر ایمیل پذیرشم برای مستر مکانیک 2010 بدستم رسید. البته قضایای فاند و ... اوایل می اعلام میشه. اگر سوالی داشتی حتما بگو شاید و بتونم کمکت کنم.
    سلام.ممنون از لطفتون.من سایت دانشگاهو نگاه کردم ندیدم نمره زبان چند میخواد !! ضمنا من در زمینه رشته خودم فعالیت خاصی نداشتم cv که هیچی ، sop رو چه کنم!!؟اگه در مورد علائقو برنامه های مد نظر آیندم هم بگم فکر نمیکنم به 1000 هم برسه!

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_khazaee نمایش پست ها
    سلام
    من برای دانشگاه آیندهوون اقدام کردم و استاده قرار مصاحبه باهام گذاشته.شما هم از طریق استادها اقدام کردین یا نه از طریق دانشگاه؟ کدوم بهتره؟
    علی جان من که برای دکتری اقدام کردم و مصاحبه هم شدم از طریق استاد بود و تنها راهشم همین بود. ولی اگه واسه مستر اپلای کردی نمی دونم کدوم بهتره