صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 144

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

پیش فرض اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

امیرجان از بچه های ساکن کره اینجا تا حالا کمتر کسی اومده که راجع به بدی های کره "توضیحی" داده باشه...لطفا یه کم توضیح بده و مفصلتر نظرت رو بگو... شاید هم بدرد ما خورد هم آیندگان!
    ویرایش توسط FanTasTic : December 13th, 2012 در ساعت 04:50 PM دلیل: بروزرسانی

Member sesoin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering seoul national university

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کره جنوبی

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    امیرجان از بچه های ساکن کره اینجا تا حالا کمتر کسی اومده که راجع به بدی های کره "توضیحی" داده باشه...لطفا یه کم توضیح بده و مفصلتر نظرت رو بگو... شاید هم بدرد ما خورد هم آیندگان!
    من شهودی میگم :
    دانشجوهای کره ای مهربونن ولی اینکه بری تو جمع دوستیشون یه چیز دیگخ است اگه ازشون کمک بخوای کمکت میکنن اما اگه خودتون رو قاطس شون نکنین کسی هم دنبال شما راه نمیافته بگه بیا با ما دوست شو ..کلا ترجیه میدن کره ای حرف بزنن تا انگلیسی
    برای کار پاره وقت کردن جز تدریس زبان کارای دیگه باید زبان کره ای بلد باشی مثل امریکا یا کانادا نیست بری تو رستورانی جایی کار کنی ...البته برا دوستان ارشدو دکترا ازمایشگاه های اساتیدم فکر کنم بشه کار گیر اورد (دیدم اطلاعیه های کارهای پاره وقت ترجمه رو) و کار پاره وقت اینجا خیلی خوب پول بدن 5000 ون ساعتی..!
    غدا ها اگه نخواین گوشت بخورین (خوابگاه اشپزخونه نداشته باشه یا اشپزی هم بلد نباشین ) یکم سخت هست اما غذای گیاهی و دریایی هم داره اینجا اما یکم گرون در میاد البته باز بستگی به دانشگاه داره بعضی دانشگاه ها حتما تو منوشون غذای گیاهی میذارن اما اگه نذارن رستوران یکم گرون میشه
    کره ای ها سیگار خیلی میکشن مشروب هم خیلیییی میخورن....کلا چیز محبوبیه سوجو و مک گلی شون ..اگه نخوایین بنوشین باز یکم سخت تر میشه دوست یابی چون 90% مواقع که دست جمعی میرن بیرون مشروب هم هست...
    دیگه اینجا فصلاش یکم عجیب غریبه ...زمستوووون خیلییییی سرده..تابستون گررررم البته شهر به شهر فرق داره اما سئول یه جورایی شرجیه...یه یه ماهییم فقط بارون میاد با هوای گرم...!بهارشم کلا 7 روز ایناست..کل قشنگیشم همون بهاره..البته من پاییز رو ندیدم هنوز
    اما ادمای خوبین خیلی به عقیده ادما احترام میذارن خیلییییییییییییییییی
    تو سئول اگه یه فدیمی رو بشناسین بهتره وگرنه یکم زمان میبره تا بفهمین چی به چیه ..چی رو از کجا باس خرید چی باس پوشید...یکم فشن کره ای عجیبه ..:دی البته همه جا اینطوریه..!
    اهان میوه گرونه....!
    دیگه یادم نمیاد...!
    بلد باش که وقتی باید بروی ،بروی.این را به خودم گفتم ها!
    از جواب دادن به پیامهای خصوصی که بصورت عمومی‌ قابل مطرح شدن هستن معذورم( باور کنید اینجوری مفید تره )

Junior Member

سلام کلا کره ای ها نزاد پرست های خیلی بدی هستن. این یکی از بزرگترین مشکلاته. اینکه دوستی با هاشون سخته کاملا درسته(sesoin in reply to)
    چون اینا اصلا چیزی به نام دوست صمیمی حتی بین خودشون هم خیلی خیلی کم دارن. اینا باهات دوستن تا زمانی که سودی
    براشون داشته باشی ربطی هم به کره ای حرف زدن نداره. چون من خیلی دیدم که حتی نمی تونه یجمله انگلیسی کامل بگه ولی
    خودشو بخاطره یه امریکایی می کشه و می خواد باهش دوست شه انم الکی که به گه من دوست امریکایی دارم (نژا د پرستی)من چون نمیتونم راحت فارسی تایپ کنم سختمه. اگه اجازه بدین بازم بدن می نویسم.

البته من منظورم اینکه اگه میخواهید بین کشورهای انگلیسی زبان (کانادا-امریکا-انگلیس-استرالیا) و کره یکی روانتخاب کنین کره رو انتخاب نکنین و همه تلاشتون رو بذارین که حدالامکان نیاین کره. همین. بازم در مورد مشکلات مینویسم. دقیقتر و مفصلتر.
    ویرایش توسط nima_AA : July 17th, 2012 در ساعت 11:50 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirtop نمایش پست ها
    سلام کلا کره ای ها نزاد پرست های خیلی بدی هستن. این یکی از بزرگترین مشکلاته. اینکه دوستی با هاشون سخته کاملا درسته(sesoin in reply to)
    چون اینا اصلا چیزی به نام دوست صمیمی حتی بین خودشون هم خیلی خیلی کم دارن. اینا باهات دوستن تا زمانی که سودی
    براشون داشته باشی ربطی هم به کره ای حرف زدن نداره. چون من خیلی دیدم که حتی نمی تونه یجمله انگلیسی کامل بگه ولی
    خودشو بخاطره یه امریکایی می کشه و می خواد باهش دوست شه انم الکی که به گه من دوست امریکایی دارم (نژا د پرستی)من چون نمیتونم راحت فارسی تایپ کنم سختمه. اگه اجازه بدین بازم بدن می نویسم.
    این کاملا نسبی هست. برای نمونه، دوست ایرانی من همیشه از کره ای ها شاکی هست و با همه تقریبا مشکل داره، ولی من دقیقا با همون آدم هایی که دوستم در ارتباط هست، در ارتباطم و خیلی با هم رابطه خوبی داریم. به هر حال آدم ها با هم متفاوت هستن، بعضی ها سریع جبه میگیرن و براشون سخته که ارتباط برقرار کنن و از همون اول بنا را بر بدی میگذارن و برخی لبخندی بر لب. بنا را بر خوبی بگذاری همه چیز خوب پیش میره. در کره حس نژاد پرستی تقریبا نیست. برای مثال بین یک ایرانی و فرانسوی (من و هم اتاقیم) تفاوت نمیبینی. ممکنه در مورد امریکایی تفاوت دیده بشه چون اینا خودشون را مدیون امریکا میدونن و رابطه خیلی خوبی دارن و حالت اسطوره براشون داره. کلاه بردار هم نیستن که تا ببینن خارجی هستی یجور دیگه برخورد کنن. شاید راننده تاکسی تو فرودگاه این کارو کنه اما در کل امنیت بسیار بالایی داره طوری که اروپایی ها براشون عجیبه. تقریبا جرمی رخ نمیده. دزدی براشون مفهوم نداره. با معرفت هستن و بهت کمک میکنن تا جایی که مشکلت حل بشه. فقط کافیه آدرس بپرسی به هر ترتیبی شده پاسخت را میدن. البته شاید در پایتخت کمی رفتارهای متفاوت باشه. اما در کل بدی نیست. همه چی بستگی به خودت راه، میتونی منزوی باشی یا میتونی شاد و پر تحرک باشی، تو جمع هایی که دوست داری حاظر باشی، من تو این یک سال و نیم بدی از کره و کره ای ندیدم، سعی کردم از آزادی که دارم تا جایی که دوست دارم استفاده کنم. مثلا تو میتونی تو یک رستوران ساده بشینی و یک غذای ساده بخوری و بعدش آواز کاروان بنان را بخونی و بازی کنی و حال کنی، کلی دوست پیدا کنی یا اینکه تو همون رستوران هی غر بزنی. بسیاری از دوستان من روابط خانوادگی با کره ای ها دارن. به قول یکی از دوستام که بعد از چهار سال داشت از کره میرفت، "امیدوارم از فرصتی که در کره ی خوب براتون فراهم شده خوب استفاده کنید."

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirtop نمایش پست ها
    شبیه به اظهارات شما رو در اینترنت به وفور خوندم...مستند ها یا دوربین مخفی هایی هم از نژادپرستی کره ای ها و بی احترامی شون به ملت های از دید خودشون پایینتر از خودشون هم دیدم. مثلا یه دوربین مخفی بود که یه آمریکایی یه نقشه دستش بود و آدرس می خواست هر کی حتی اگه انگلیسی هم بلد نبود میامد جلو و سعی می کرد کارشو راه بندازه و کلی با احترام و لخند یارو رو تحویل میگرفتن و حتی دو تا دختره چسبیدن بهش که بیا ما می رسونیمت و...بعد در سکانس بعد یه فیلیپینی اومد و همون کار رو تکرار کردن...انگار طرف اصلا وجود حارجی نداشت!! هر چی میرفت سمت مردم حتی بهش نگاه هم نمی کردن...البته در نهایت یک دو تا بهش جواب دادن ولی تفاوت در برخوردشون واقعا وحشتناک بود...یا مثلا در یه کلاب به یکی گفتن چون تو هندی هستی نمی ذاریم بری تو...(به همین باحالی!) هندیه با چند تا دوستای اروپاییش یا آمریکاییش بود و کلی خجالت کشید و تنها کاری که ازش بر اومده بود همین بود که صحنه رو ضبط کرده بود گذاشته بود توی یو تیوب...ممکنه بگید در اروپا یا امریکا هم نژادپرستی هست ولی باید بگم اگر هست هم طرف جرئت نمی کنه اینقدر وقیحانه تو روی طرف بگه چون رسما جرم هست. (کره قوانین ضد نژادپرستی نداره و این موارد قابل پیگرد قانونی نیست)

بهر حال بچه هایی که با هدف مشخص میرن کره مسلما از این مسائل نمی ترسن و می دونن هر جا یه سختی های خاص خودشو داره...ولی امیدوارم بچه های کم و سن و سال (عموما خانومها) که تو این تاپیک زیادمیان و پست هاشون نشون میده تصویر ذهنیشون از کره یه جای فانتزی هست (شاید بدلیل K-pop و K-Drama) یه مقدار به این حرف ها بیشتر دقت کنن.

پی نوشت: می دونم الان دوستان ساکن کره ممکنه بخوان پست من رو اصلاح کنن و بگن ما اینارو ندیدم و خلافش رو دیدیم...اوکی!! من هم میدونم همه جا خوب وبد هست و خیلی ها هم نحربه بد نداشتن...ولی بالاخره نباید چیزهایی بدی هم که می دونیم رو نگیم و سانسور کنیم...

لینک مطالب بالا رو هم بذارم:
    دوربین مخفی آدرس پرسیدن:
    http://www.youtube.com/watch?v=DdusXidFkyY
    راه ندادن یک هندی به کلاب:
    http://www.youtube.com/watch?v=Bs7pC4cMF0U

ویرایش توسط nima_AA : July 14th, 2012 در ساعت 01:55 PM

Junior Member

شبیه به اظهارات شما رو در اینترنت به وفور خوندم...مستند ها یا دوربین مخفی هایی هم از نژادپرستی کره ای ها و بی احترامی شون به ملت های از دید خودشون پایینتر از خودشون هم دیدم. مثلا یه دوربین مخفی بود که یه آمریکایی یه نقشه دستش بود و آدرس می خواست هر کی حتی اگه انگلیسی هم بلد نبود میامد جلو و سعی می کرد کارشو راه بندازه و کلی با احترام و لخند یارو رو تحویل میگرفتن و حتی دو تا دختره چسبیدن بهش که بیا ما می رسونیمت و...بعد در سکانس بعد یه فیلیپینی اومد و همون کار رو تکرار کردن...انگار طرف اصلا وجود حارجی نداشت!! هر چی میرفت سمت مردم حتی بهش نگاه هم نمی کردن...البته در نهایت یک دو تا بهش جواب دادن ولی تفاوت در برخوردشون واقعا وحشتناک بود...یا مثلا در یه کلاب به یکی گفتن چون تو هندی هستی نمی ذاریم بری تو...(به همین باحالی!) هندیه با چند تا دوستای اروپاییش یا آمریکاییش بود و کلی خجالت کشید و تنها کاری که ازش بر اومده بود همین بود که صحنه رو ضبط کرده بود گذاشته بود توی یو تیوب...ممکنه بگید در اروپا یا امریکا هم نژادپرستی هست ولی باید بگم اگر هست هم طرف جرئت نمی کنه اینقدر وقیحانه تو روی طرف بگه چون رسما جرم هست. (کره قوانین ضد نژادپرستی نداره و این موارد قابل پیگرد قانونی نیست)

بهر حال بچه هایی که با هدف مشخص میرن کره مسلما از این مسائل نمی ترسن و می دونن هر جا یه سختی های خاص خودشو داره...ولی امیدوارم بچه های کم و سن و سال (عموما خانومها) که تو این تاپیک زیادمیان و پست هاشون نشون میده تصویر ذهنیشون از کره یه جای فانتزی هست (شاید بدلیل K-pop و K-Drama) یه مقدار به این حرف ها بیشتر دقت کنن.

پی نوشت: می دونم الان دوستان ساکن کره ممکنه بخوان پست من رو اصلاح کنن و بگن ما اینارو ندیدم و خلافش رو دیدیم...اوکی!! من هم میدونم همه جا خوب وبد هست و خیلی ها هم نحربه بد نداشتن...ولی بالاخره نباید چیزهایی بدی هم که می دونیم رو نگیم و سانسور کنیم...
    سلام واقعا ممنونم که با صداقت کامل به این موضوع جواب دادین. این لینک یکی از خبرهای نژاد پرستی تو کره است. ویدو
    رو از اینترنت ریمو کردن. البته دوستان اکثر امریکایی یا انگلیسی ها تو کره زبان درس میدن. و مثل ما برا تحصیل نمیان.

http://busanhaps.com/article/mbc-und...-charged-video

پیش فرض پاسخ : زندگی در کره جنوبی |مشاهدات |مسائل فرهنگی|مسائل متفرقه

شنیدم زندگی در کره بسیار گرون هست.ولی دانشگاه ها میزان خیلی کمی فاند میدن.مثلا بورس KGSP ماهیانه حدود 500 دلار بیشتر نمیده.آیا میشه اینجوری زندگی کرد؟

Banned

پیش فرض پاسخ : زندگی در کره جنوبی |مشاهدات |مسائل فرهنگی|مسائل متفرقه

تمام مطالبی که نوشتید صحیح هستند.و مستند.
    اما اون چیزی که در ذهن یک ایرانی به عنوان جامعه مدرن.زندگی در رفاه . و .... زندگی با این قبیل فاکتورها که همگی برگرفته از مفاهیم برآمده از لیبرالیسم هستند اساسا در اروپای غربی و در ایدئال خودش امریکا هست. جوامعی مثل کره و زاپن و چین و ... هرچقدر هم پیشرفت کنند که دارند میکنند نهایت برآیندش رفاه برای بومیان همون جامعه هست یعنی درصد رضایتی که یک کره ای و انتظاراتی که از کشورش داره بسیار متفاوت خواهد بود با انتظار و رفاه کسی که میخواد به عنوان مهاجر/مهمان/دانشجو به اون کشور بره.
    اون چیزی که به عنوان یگانگی ارزشها و جامعه جهانی .دهکده جهانی و ... مطرح میشه و راضایت حداکثری رو به دنبال خواهد داشت نهایتا در چند کشور اصلی که ذکر شد و بقیه به عنوان زیر فاکتورها اجرا میشه پس باید دقت داشته باشیم که مقایسه آمریکا با کره و یا حتی در خود اروپا فرانسه با شرق اروپا قیاس های چندان صحیح نیست .غلبه فرهنگ بومی و سنتی مثل اون چیزی که تاکید بر پوشیدن لباسهای سنتی در شرق آسیا مطرح میشه.روحیه منازعه با فرهنگ غربی(که خودش اگر باز بشه دنییی متفاوت از معانی رو در بر خواهد گرفت و اینجا مجال نوشتن در باره اون نیست) عدم روحیه جهان وطنی داشتن و ... همگی باعث میشه نهایتا درصد کمی از افراد به این قبیل کشورها به دید مقصد نهایی! نگاه کنند.
    مثلا آمار مهاجرت به آمریکا و اروپای غربی که تازه خود اوها هم با هم تفاوت های زیادی دارند به خوبی این مسئله رو نشون میده. عمده گرایش جامعه ایران و حتی سیاست خارجی و راهبرد شرق آسیا گرایانه بیشتر به دلیل روحیه خاص برخی تجار و بازرگانان برای سود بیشتر و زحمت کمتر هست ه خوب طبعا وقتی تکنولوژی و صنعت یک کشور به جامعه ای وارد بشه کم کم فرهنگ و تمایل به تبادلات فرهنگی و .. هم به دنبالش میاد.

Member

شبیه به اظهارات شما رو در اینترنت به وفور خوندم...مستند ها یا دوربین مخفی هایی هم از نژادپرستی کره ای ها و بی احترامی شون به ملت های از دید خودشون پایینتر از خودشون هم دیدم. مثلا یه دوربین مخفی بود که یه آمریکایی یه نقشه دستش بود و آدرس می خواست هر کی حتی اگه انگلیسی هم بلد نبود میامد جلو و ....
    حالا سوال اینجاست ،کره ای ها به ما به چشم امریکایی(کانادایی)نگاه می کنن یا فیلیپینی؟
    ویرایش توسط nima_AA : July 16th, 2012 در ساعت 09:15 PM

Banned

پیش فرض پاسخ : زندگی در کره جنوبی |مشاهدات |اقدامات مهم |مسائل متفرقه

سلام.
    چیزی که من میدونم اینه که حرف ها درسته.
    کره ای ها ادم هایی هستن مار موز و نژاد پرست که البته نه بگم از خودشون هم خوشن میاد بلکه به دنبال برقرار رابطه با بالاتری ها هستن.
    بیشتر توی جمع های خودشون هستن و همیشه کره ای صحبت میکنن خارج از دانشگاه ادم های زیادی انگلیسی صحبت نمیکننن.
    اونطوری که ما انتظار داریم همیشه لبخند نمیزنن.
    اگر درس خون باشید یا یک چیز منحصر به فدر داشته باشید به سمتتون کشیده میشن.
    کلا ادم های جالبی نیستم ببینید اینطوری بگم که امریکایی ها به خاطر خودتون میادن میشتون و باهاتون دوست میشن راحت میتونید دوست پیدا کنید وارد جمعشون بشید اصلا اهمیت نداره شما کجایی باشید ولی کره ...
    -----
    البته ایرانی ها که روشن هستن میتونن شکل امریکایی ها باشن ..

البته دوستان این نقل قول از
    یک دانشجو در سئول بود که برای دوره ارشد رفته و الان سال دومی هست که اونجاست
    ویرایش توسط nima_AA : July 19th, 2012 در ساعت 10:35 AM

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)