صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 144

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

امیرجان از بچه های ساکن کره اینجا تا حالا کمتر کسی اومده که راجع به بدی های کره "توضیحی" داده باشه...لطفا یه کم توضیح بده و مفصلتر نظرت رو بگو... شاید هم بدرد ما خورد هم آیندگان!
    ویرایش توسط FanTasTic : December 13th, 2012 در ساعت 04:50 PM دلیل: بروزرسانی

Member sesoin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering seoul national university

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کره جنوبی

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    امیرجان از بچه های ساکن کره اینجا تا حالا کمتر کسی اومده که راجع به بدی های کره "توضیحی" داده باشه...لطفا یه کم توضیح بده و مفصلتر نظرت رو بگو... شاید هم بدرد ما خورد هم آیندگان!
    من شهودی میگم :
    دانشجوهای کره ای مهربونن ولی اینکه بری تو جمع دوستیشون یه چیز دیگخ است اگه ازشون کمک بخوای کمکت میکنن اما اگه خودتون رو قاطس شون نکنین کسی هم دنبال شما راه نمیافته بگه بیا با ما دوست شو ..کلا ترجیه میدن کره ای حرف بزنن تا انگلیسی
    برای کار پاره وقت کردن جز تدریس زبان کارای دیگه باید زبان کره ای بلد باشی مثل امریکا یا کانادا نیست بری تو رستورانی جایی کار کنی ...البته برا دوستان ارشدو دکترا ازمایشگاه های اساتیدم فکر کنم بشه کار گیر اورد (دیدم اطلاعیه های کارهای پاره وقت ترجمه رو) و کار پاره وقت اینجا خیلی خوب پول بدن 5000 ون ساعتی..!
    غدا ها اگه نخواین گوشت بخورین (خوابگاه اشپزخونه نداشته باشه یا اشپزی هم بلد نباشین ) یکم سخت هست اما غذای گیاهی و دریایی هم داره اینجا اما یکم گرون در میاد البته باز بستگی به دانشگاه داره بعضی دانشگاه ها حتما تو منوشون غذای گیاهی میذارن اما اگه نذارن رستوران یکم گرون میشه
    کره ای ها سیگار خیلی میکشن مشروب هم خیلیییی میخورن....کلا چیز محبوبیه سوجو و مک گلی شون ..اگه نخوایین بنوشین باز یکم سخت تر میشه دوست یابی چون 90% مواقع که دست جمعی میرن بیرون مشروب هم هست...
    دیگه اینجا فصلاش یکم عجیب غریبه ...زمستوووون خیلییییی سرده..تابستون گررررم البته شهر به شهر فرق داره اما سئول یه جورایی شرجیه...یه یه ماهییم فقط بارون میاد با هوای گرم...!بهارشم کلا 7 روز ایناست..کل قشنگیشم همون بهاره..البته من پاییز رو ندیدم هنوز
    اما ادمای خوبین خیلی به عقیده ادما احترام میذارن خیلییییییییییییییییی
    تو سئول اگه یه فدیمی رو بشناسین بهتره وگرنه یکم زمان میبره تا بفهمین چی به چیه ..چی رو از کجا باس خرید چی باس پوشید...یکم فشن کره ای عجیبه ..:دی البته همه جا اینطوریه..!
    اهان میوه گرونه....!
    دیگه یادم نمیاد...!
    بلد باش که وقتی باید بروی ،بروی.این را به خودم گفتم ها!
    از جواب دادن به پیامهای خصوصی که بصورت عمومی‌ قابل مطرح شدن هستن معذورم( باور کنید اینجوری مفید تره )

Member sesoin آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : مشاهدات در کره جنوبی

»مسکن

بیشتر افراد اتاق‌های یک نفر میگیرن که اتاق‌های یه نفر قیمتش از ماهی‌ ۲۰۰$ هست تا ماهی‌ ۵۰۰$ ..دیگه بستگی به محله اطاق امکاناتش داره...معمولان اتاقهای ۵۰۰$ برنجو رمیان رایگان میدان،یا کلا ۲ وعده غذای رایگان میدان..
    خوابگاهها هم بین ۱۵۰$ تا ۳۰۰$ِ تا جاییی که من قیمت دارم....اتاق‌های ینفر hasoogjip 하숙집 هستن.برین مشاور املاک بگین اینو می‌خوای میبرننتون.

»حمل و نقل

مترو...هر سفر از حدود ۱۰۵۰ وون است تا ۱۷۵۰ وون...بهتره کارت مترو بخرین از سوپرهای نزدیک مترو می‌شه خرید ،بعد باید شارژش کنین که دستگاه‌های شارژ تو ایستگاه‌ها هست منوی انگلیسی‌ هم داره آسونم هست..کمکم بخواین کمک می‌کنن ..
    تاکسی: کلا تاکسی گرونه ! اما باز تاکسی‌های سفید قابل تحمل تره قیمتش...تکسییها همه کیلومتر شمار دارن ..میتونین پول تاکسی رو نقد یا با کارت پرداخت کنین...تاکسی‌های نارنجیو تیره رنگ معمولان انگلیسی‌ بلدن اما گرونترن .بهتره همیشه جایی‌ که میخواین برین بگین براتون رو کاغذ به کره‌ بنویسن بد سوار همین سفیدا بشین کاغذ بدین دستشون
    اتوبوس :اتوبوسم معمولان ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ وونِ ....باید با کارت اعتباریه مترو اینم پرداخت کنین ..همون دم درش کارت میزنین..موقعی که به ایستگاهتون نزدیک شدین باید دکمهٔ قرمز استپ‌ رو بزنین وگرنه شاید نگاه نداره( نمی‌دونم شاید بقیه مثل من بی‌ تجربه نباشن من یه ۲ باری یادم رفته)..

»اینترنت

سرعتش فوقالعادست...همه جا های مهم وایرلس هست

»موبایل

سعی کنید از اپراتور olleh بگیرید چون انتنش خوبه وایرلسش همه جا هست حتی وسط دشت و دمن...البته یکم سخته برا خارجی ها باید یه دوست کره ای جور کنین ...در ضمن جو گیر نشین گوشی گرون بخرین من الات گلاکسی اس 2 دارم اما میگم چرا اخه وقتی میتونستم با ارزون ترشم کلی راحت کار کنم

»غذا و تهیه خرد و خوراک

غذای حلال یه مغازه هست تو ایتوان ...از خروجی 3 بیرون میاین مستقیم میرین اولین چهار راه میرین سمت راست تو کوچه سر بالایی یه مغازه غدای حلاله ..قیمتاشم به نسبت کره خوبه...غذاهاش بد نیست بخورین غادت میکنین....رستوران های ترک و هندی غذای حلال سرو میکنن...رستوران هم رفتین میتونین بگین گوشت خوک نریزه یا فلفل کم بریزه...اها یه چیز دیگه کره ای همیشه با غذا ساید دیشز هم میدن ...اونا مجانیه 10 بارم بگین بازم میخوام حله....مشکلی نیست

»شوک فرهنگی

تو کره مشروب زیاد میخورن....سیگاری هم زیاد داره....یه سری هم میخوان هی شما رو مسیحی کنن...اما خیلی ها هم هستن نه مشروب میخورن نه سیگار نه به دین گیر میدن..اهان لباس هاشون یکم عجیبه ..بالا تنه همیشه لباس پوشیده و گشاده ...اما شلوارهای کوتاه حتی تو زمستون هم مده...دانشجوها علاقه زیادی دارن با دم پایی بیان دانشگاه....کلا تو کره هرچی خاکی بامزه و باهوش به نظر یرسین محبوب ترین....

ویرایش توسط nima_AA : July 29th, 2012 در ساعت 08:19 PM
    از جواب دادن به پیامهای خصوصی که بصورت عمومی‌ قابل مطرح شدن هستن معذورم( باور کنید اینجوری مفید تره )

لطفا راجع به گواهینامه رانندگی هم توضیح بدید.
    آیا گواهینامه رانندگی بین المللی اونجا پذیرفته است؟ یا احیانا امتیاز مثبتی برای گرفتن گواهینامه از کره محسوب می شه.

Member sesoin آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad123 نمایش پست ها
    آیا گواهینامه رانندگی بین المللی اونجا پذیرفته است؟ یا احیانا امتیاز مثبتی برای گرفتن گواهینامه از کره محسوب می شه.
    مورد قبوله!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad123 نمایش پست ها
    دوست من گواهینامه بین المللی حداکثر تا یک سال بعد از ورودتون به کره اعتبار داره و برای بعد از یک سال باید گواهینامه کره ای بگیرید. گواهینامه بین المللی امتیازی نداره و اصولا برای افرادی مثل شما که ویزای دراز مدت دارید نیست. شما همین گواهینامه ایرانیتون رو ببرید ترجمه رسمی کنید با تمام تایید ها (دادگستری و امور خارجه و...) و بعد ببرید سفارت کره هم تاییدش کنن. اصلش رو هم با خودتون حتما ببرید کره. اونجا می تونید (بدون امتحان) و صرفا با یه معاینه سلامت و چند تا عکس و 10 دلار هزینه گواهینامه کره ای بگیرید. اطلاعات کامل در این لینک هست:
    http://www.daejeon.go.kr/language/english/living/residence/driverslicense/index.html
    ویرایش توسط woody : August 8th, 2012 در ساعت 12:17 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    سلام کلا کره ای ها نزاد پرست های خیلی بدی هستن. این یکی از بزرگترین مشکلاته. اینکه دوستی با هاشون سخته کاملا درسته(sesoin in reply to)
    چون اینا اصلا چیزی به نام دوست صمیمی حتی بین خودشون هم خیلی خیلی کم دارن. اینا باهات دوستن تا زمانی که سودی
    براشون داشته باشی ربطی هم به کره ای حرف زدن نداره. چون من خیلی دیدم که حتی نمی تونه یجمله انگلیسی کامل بگه ولی
    خودشو بخاطره یه امریکایی می کشه و می خواد باهش دوست شه انم الکی که به گه من دوست امریکایی دارم (نژا د پرستی)من چون نمیتونم راحت فارسی تایپ کنم سختمه. اگه اجازه بدین بازم بدن می نویسم.

البته من منظورم اینکه اگه میخواهید بین کشورهای انگلیسی زبان (کانادا-امریکا-انگلیس-استرالیا) و کره یکی روانتخاب کنین کره رو انتخاب نکنین و همه تلاشتون رو بذارین که حدالامکان نیاین کره. همین. بازم در مورد مشکلات مینویسم. دقیقتر و مفصلتر.
    ویرایش توسط nima_AA : July 17th, 2012 در ساعت 11:50 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirtop نمایش پست ها
    سلام کلا کره ای ها نزاد پرست های خیلی بدی هستن. این یکی از بزرگترین مشکلاته. اینکه دوستی با هاشون سخته کاملا درسته(sesoin in reply to)
    چون اینا اصلا چیزی به نام دوست صمیمی حتی بین خودشون هم خیلی خیلی کم دارن. اینا باهات دوستن تا زمانی که سودی
    براشون داشته باشی ربطی هم به کره ای حرف زدن نداره. چون من خیلی دیدم که حتی نمی تونه یجمله انگلیسی کامل بگه ولی
    خودشو بخاطره یه امریکایی می کشه و می خواد باهش دوست شه انم الکی که به گه من دوست امریکایی دارم (نژا د پرستی)من چون نمیتونم راحت فارسی تایپ کنم سختمه. اگه اجازه بدین بازم بدن می نویسم.
    این کاملا نسبی هست. برای نمونه، دوست ایرانی من همیشه از کره ای ها شاکی هست و با همه تقریبا مشکل داره، ولی من دقیقا با همون آدم هایی که دوستم در ارتباط هست، در ارتباطم و خیلی با هم رابطه خوبی داریم. به هر حال آدم ها با هم متفاوت هستن، بعضی ها سریع جبه میگیرن و براشون سخته که ارتباط برقرار کنن و از همون اول بنا را بر بدی میگذارن و برخی لبخندی بر لب. بنا را بر خوبی بگذاری همه چیز خوب پیش میره. در کره حس نژاد پرستی تقریبا نیست. برای مثال بین یک ایرانی و فرانسوی (من و هم اتاقیم) تفاوت نمیبینی. ممکنه در مورد امریکایی تفاوت دیده بشه چون اینا خودشون را مدیون امریکا میدونن و رابطه خیلی خوبی دارن و حالت اسطوره براشون داره. کلاه بردار هم نیستن که تا ببینن خارجی هستی یجور دیگه برخورد کنن. شاید راننده تاکسی تو فرودگاه این کارو کنه اما در کل امنیت بسیار بالایی داره طوری که اروپایی ها براشون عجیبه. تقریبا جرمی رخ نمیده. دزدی براشون مفهوم نداره. با معرفت هستن و بهت کمک میکنن تا جایی که مشکلت حل بشه. فقط کافیه آدرس بپرسی به هر ترتیبی شده پاسخت را میدن. البته شاید در پایتخت کمی رفتارهای متفاوت باشه. اما در کل بدی نیست. همه چی بستگی به خودت راه، میتونی منزوی باشی یا میتونی شاد و پر تحرک باشی، تو جمع هایی که دوست داری حاظر باشی، من تو این یک سال و نیم بدی از کره و کره ای ندیدم، سعی کردم از آزادی که دارم تا جایی که دوست دارم استفاده کنم. مثلا تو میتونی تو یک رستوران ساده بشینی و یک غذای ساده بخوری و بعدش آواز کاروان بنان را بخونی و بازی کنی و حال کنی، کلی دوست پیدا کنی یا اینکه تو همون رستوران هی غر بزنی. بسیاری از دوستان من روابط خانوادگی با کره ای ها دارن. به قول یکی از دوستام که بعد از چهار سال داشت از کره میرفت، "امیدوارم از فرصتی که در کره ی خوب براتون فراهم شده خوب استفاده کنید."

سلام من 18سالمه و زبان کره ای رو بلد نیسم از ی خانم ک خودش و همسرش حدود5سال اونجا تحصیل و زندگی کردن موارد مثبتی شنیدم در مورد تحصیل و زندگی در اونجا. من علاوه بر علاقه ب kpopو kdramaواقن قصد تحصیل دارم ولی با چیزای ک شنیدم درمورد نژاد پرستی یکم تردید دارم و اینک من با مادرم میخام برم و همیچکدوممون تاحالا تجربه مسافرت دونفره در کره رو نداشتیم و من هم خیلی از تکنولوژی خوشم نمیاد و برای همین بش وارد نیسم این مشکلی برای من پیش نمیاره؟؟ووالبته من شنیدم تو ی یونی های کره قسمتی هس ک زبان رو اموزش میدن ک زبان کره دراولویته و مدرک معتبری هم میدن و بعد میتونم تاپیکم رو بگیرم ولی مشکل من اینه ینی اگ پیش زمینه ای درمورد زبان کره و فرهنگ اونها نداشته باشم واقن ب مشکل برمیخورم؟؟از نظر مالی چطور؟شنیدم کار پیدا کردن اسونه.و بعد اینک ینی دوست پیدا کردن انقد سخته؟؟؟من تنهای خیلی برام سخته.لدفن یکی ج بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_joon5857 نمایش پست ها
    سلام من 18سالمه و زبان کره ای رو بلد نیسم از ی خانم ک خودش و همسرش حدود5سال اونجا تحصیل و زندگی کردن موارد مثبتی شنیدم در مورد تحصیل و زندگی در اونجا. من علاوه بر علاقه ب kpopو kdramaواقن قصد تحصیل دارم ولی با چیزای ک شنیدم درمورد نژاد پرستی یکم تردید دارم و اینک من با مادرم میخام برم و همیچکدوممون تاحالا تجربه مسافرت دونفره در کره رو نداشتیم و من هم خیلی از تکنولوژی خوشم نمیاد و برای همین بش وارد نیسم این مشکلی برای من پیش نمیاره؟؟ووالبته من شنیدم تو ی یونی های کره قسمتی هس ک زبان رو اموزش میدن ک زبان کره دراولویته و مدرک معتبری هم میدن و بعد میتونم تاپیکم رو بگیرم ولی مشکل من اینه ینی اگ پیش زمینه ای درمورد زبان کره و فرهنگ اونها نداشته باشم واقن ب مشکل برمیخورم؟؟از نظر مالی چطور؟شنیدم کار پیدا کردن اسونه.و بعد اینک ینی دوست پیدا کردن انقد سخته؟؟؟من تنهای خیلی برام سخته.لدفن یکی ج بده
    دانشگاه تهران دوره های هفت ترمي کره ای ميزاره ،هر ترم سه ماهه،به نظرم بد نیست حداقل تا وقتی که نرفتید کره اینجا زبان رو (تا هر وقت که هستین)یاد بگیرید
    اونجا استادا تجربه سفر یا زندگی تو کره رو معمولا داشتن
    مدیر گروه زبان کره ای هم که کلا دو رگه است😃

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)