صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 144

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

سلام دوستان من 14 سالمه و تهران زندگی میکنم. علاقه خیلی زیادی به ایدل های کی پاپ و مخصوصا بی تی اس دارم و میخوام در 18 سالگی به کشور کره جنوبی برم و علاوه بر تحصیل در دانشگاه کاراموز کمپانی بیگ هیت هم بشم .میخواستم بپرسم ایا تحصیل در اونجا میشه کرد ؟و اصلا کمپانی بیگ هیت ایرانی رو قبول میکنه و نژاد برای اونها مهم نیست؟و اینکه شانس کاراموز شدن چقدر هست؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

سلام
    من این پست رو اول میزارم برایه دوستانی که مشکله حسابه بانکی داشتن
    تا اینجا که من فهمیدم مشکل باز کردن حساب بانکی ربطی به ملیت ایرانی بودن نداره و حتی افراد از کشورهایه امریکایی هم بعضا نمیتونن حساب باز کنن و بهشون میگن برایه خارجیا ما باز نمیکنیم و از این حرفها
    این به دلیل هست که اصولا به خاطره مشکله زبان کره ای ها از حل کردن مشکل شما سر باز میزنن و میگن نمیشه لول - متاسفانه برایه english زبانها زندگی به این دلیل مقداری سخت هست
    location ها و branch هایه خیلی خاصی هستن که با student visa و international - expat ها اشنایی دارن و میتونن شما رو کمک کنن
    مثلا woori bank داخله خوده دانشگاه YONSEI برایه همه خارجیها حساب باز میکنه. نیاز به Passport و ARC و Enrollment certificate و ویزا داره. حسابی که به شما میده متاسفانه برایه دانش اموزان فقط جنبه نگه داشتن پول رو داره و برایه گرفتن پول شما باید هر دفعه به این شعبه بیاید و با استفاده از ARC پول در یافت کنید. پس از 3 ماه به شما یک کارت اعتبازی VISA CARD میدن که فقط میتونید از ATM استفاده کنید.
    شعبه هایه دیگه مثل KB bank و Hanna Bank هم برایه دانش اموزها حساب باز میکنن ولی KB شنیدم فقط پس از 6 ماه اقامت و در صورت داشتن و ویزایه 1 ساله و Hanna هم مثل Woori باید شعبه ای رو برید که بتونن شما رو کمک کنن.
    گاها به خاطره اینکه اسمهایه کره ای معمولا 3 تا قسمت هست و بیشتر از 4 کلمه نمیشه. وارد کردن اسمهایه ما در فرمهایه انلاین تغریبا غیر ممکن هست. از این رو موسسه ها بایستی این تیپ کارها رو از رویه برگه و کاملا Manual انجام بدن !
    در کل اگر دوسته کره ای ندارید توصیه شده از استاد هم میتونید کمک بگیرید در صورتی که در دانشگاهی هستید که international زیاد نیست !

در مجموع همه جایه کره چنین مشکلاتی وجود داره الا اینکه بتونید زبان کره ای حرف بزنید. در این صورت کلا دنیایه دیگه درش به رویه شما باز میشه لول

در ضمن اگر حساب بانکی در کشوره دیگه ای دارید یا paypal - مثلا من حساب استرالیام هستم میتونم کارت به کارت اینا راحت استفاده کنیم. یا Paypal به Western union اینا. راحت میشه استفاده کرد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط palizamoradi نمایش پست ها
    سلام دوستان من 14 سالمه و تهران زندگی میکنم. علاقه خیلی زیادی به ایدل های کی پاپ و مخصوصا بی تی اس دارم و میخوام در 18 سالگی به کشور کره جنوبی برم و علاوه بر تحصیل در دانشگاه کاراموز کمپانی بیگ هیت هم بشم .میخواستم بپرسم ایا تحصیل در اونجا میشه کرد ؟و اصلا کمپانی بیگ هیت ایرانی رو قبول میکنه و نژاد برای اونها مهم نیست؟و اینکه شانس کاراموز شدن چقدر هست؟
    من که ندیدم جز Korean ها توشون کسایه دیگه باشن !! شما دیدی ؟؟؟؟
    واسه چنین چیزهای نیاز شما زبان کره ای رو مثل زبان مادری حرف بزنی که اصولا میگن 5 الا 10 سال طول داره به چنین نقطه ای برسی. پس اصولا یک مسعله unrealistic هست لول زیاد وقته خودت رو تلف چنین رویاهایی نکن. البته نمیگن نمیشه ولی میزانه commitment که نیاز هست ممکنه باعث میشه نصفه نمیه بیخیال بشی -
    من دیدم پشت صحنه KPOP ها و ... خارجیها فعال باشن ولی اکثرا چند سال سابقه خارج از کشور دارن.
    اصولا کره گرایشی به جذبه نیروهایه کاری خارجی نداره مگر مشاغل خاص و یا داشن اموزان خیلی تاپ.
    البته مسعله ای که شما مطرح میکنی Special Talent هست ÷_×

من این پست رو میزام برایه کسانی که جهته زندگی میخوان کره رو انتخاب کنن :

کلا صفر به کره جهت کسبه اقامت پس از تحصیل نیاز به بررسی زیاد داره و تعداده ویزاها و شغلها برایه کسانی که کره ای حرف نمیزنن بسیار محدود هست.
    مثلا ویزا زبان D-4 هست که فقط ماکسمم 1 سال تا 1 سال و نیم به شما میدن و بیشتر نمیدن (کاری ندارن شما دوره زبان رو تموم کردی یا نه - ) - اپشن بعدی شما کسبه ویزا D-2 برایه مثلا master و PHD هست - پس از 5 سال شما میتونید کارت اقامت کسب کنید ولی بعدش میمونه مسعله کار و اینا - متسافانه بدون دونستون زبان کره ای در حده خوب ( نه عالی و در حده زبانه مادری ) اپشنهایه شما بسیار بسیار اندک میشه.
    اکثره کمپانیهایه مطرح که نیاز به english زبان دارن در کنار کارشون هم 2 سال حداقل سابقه میخوان که ممکنه نداشته باشین - بعضی موقها میتونید کارهای پاره وقت پیدا کنید اما حقوقها بسیار محدود میشه.

متسافانه immigration officer ها هم هر کدوم تغریبا به میله خودشون کار انجام میدن لول ... برایه همینه که اکثره خارجیها میگن برایه راه انداختن کارتون باید به مراکزه خوش برخورد برید.

در ضمن تو کره لباس و مو و قیافه و رنگه پوست متاسفانه مطرح هست لول . چه از نظره اینکه مردم به شما احترام بزارن چه از نظر کار یابی و حتی برقراری ارتباط عاطفی کلا style و fashion بسیار مطرح هست. حتی موقع apply کردن خیلی از مشاغل resume بدون عکس رو سریعا reject میکنن لول ! البته به نوع کار هم بستگی داره

مثلا یکی از شغلهایی که میشه ویزا گرفت (اقامتی ) تدرسی انگلیسی هست. یه سری هست که کره ای هستن و در رشته هایه Education - English education تحصیل میکنن. اکثره خارجیها هم میتونن در صورته گرفتن مدرک ( فقط Master به بالا چون من ندیدم کسی رو با Bachelor قبول کنن مگر اینکه کره ای باشن ) از 3 تا دانشگاه تاپ کره ( Korea University - Seoul National - Yonsei ) میتونن در مراکز خصوصی کار پیدا کنن. البته متاسفانه خیلی از این مراکز هم کسی رو اسپانسر نمیکنن و ترجیح میدن شما ویزا خودتون رو داشته باشید که خودش باز مسعله ساز میشه لول .
    البته در نظر داشته باشید برایه خارجیه از کره ای ها بیشتر انتظار دارن. اکثرا دیدم میگن اگر forginer applicant هستید برایه تدرسی english نیاز هست یکی از degree هاتون در کشورهایه english زبان باشه یا حداقل IELTS بالایه 7و academic با speaking مینیمم 8 داشته باشید

متسافانه امکان تدرسی در مدارس دولتی هم برایه خارجیها امکان نداره ( به خاطره قوانین کره ) . پس در کل اپشنها بسیار محدود هست.
    اگر PHD داشته باشید در زمینه English قطعا دانشگاهایه زیادی هست که شما رو اسپانسر میکنن برایه Associate professor و ... و یا حتی کسانی که Master دارن با 2 سال سابقه.

در کل اینکه اگر قصده زندگی در کره رو دارید بسیار مطالعه و تحقیق کنید . کشوره خوبی هست ! ولی نه برایه همه. مخصوصا اینکه یاد گیری زبانش برایه ما بسیار مشکل هست.

Junior Member ariyang آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط palizamoradi نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    شما با توجه به گرایش انتخابیتون و شرایط مورد نیار امکان تحصیل در کره جنوبی رو دارید.
    کمپانی سرگرمی بیگ هیت هیچ کارآموز دختری رو جذب نمیکنه.
    شما بخاطر ملیت و مذهب و شرایط سیاسی شانسی برای پذیرفته شدن به عنوان کارآموز رو ندارید.
    اصولا افرادی که پا به عرصه ی کیپاپ میذارن چهره ای شبیه به آسیای شرقی دارند.
    شرایط کارآموز شدن بسیار دشوار و امکان برقراری تماس با خانواده برای مدت طولانی وجود نداره.
    درصورت توانایی در ساخت آهنگ و ترانه سرایی شانس بیشتری برای پذیرفته شدن به عنوان کارمند وجود داره.
    با توجه به تجربیات کارآموزان خارجی در کره به هیچ عنوان هزینه کردن در این راه پیشنهاد نمیشه و صرفا بخاطر علاقه وقتتون رو برای کارآموز شدن نذارید متاسفانه غیر ممکنه.
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

سلام
    من داوطلب کنکور تجربی 98 هستم و احتمال اینکه داروسازی تهران بیارم زیاد هستش
    داروسازی حدود 2 سال علوم پایه داره ایا امکان اخذ بورسیه ی تحصیلی کره ی جنوبی پس از اتمام این دوره با نمره ی خیلی خوب هست؟پذیرش چطور؟
    دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه ی 390 رو در رنکینگ داره
    با داشتن مدرک زبان انگلیسی مطابق با شرایط و همینطور زبان کره ای

سلام،
    نمیدونم بعد این همه مدت اینو میبینی یا نه ولی خیلی سوال جالبی بود حیفیم اومد جواب ندم.
    1- کار در صنعت سرگرمی حالا از هر نوعی و توی هر کشوری سخته خیلی سخت. حتی توی هالیوود هم بهترین بازیگرها سالها جون کندن تا به یه چی رسیدن، تضمینی هم در کار نیست.
    2- دید ایرانی هنوز درگیر تامین نیازهای اولیه زندگی و زندگی راحته ولی زندگی بدون تلاش برای رسیدن به علاقه‌هات بی‌معنی عه برو دنبال اون چیزی که دوست داری و نگران نباش ولی برنامه‌ریزی داشته باش چون به هر حال ایرانی هستی که بخای نخای کلی بدبختی با خودش میاره.
    3- کلا کره‌ای جماعت نژادپرسته اگه میخوای بری باید با این موضوع کنار بیای.
    4- اتفاقا تعداد خارجی‌های توی گروه‌های کی پاپ کم نیست ولی اکثریت مطلق برای شرق اسیا هستن، یعنی تقریبا تشخیصشون برای اکثر کره‎ای ها هم سخت یا حتی غیر ممکنه. جدیدا دارن میرن سمت اینکه بین‌الملی تر شن و دارن یه تعدادی در حد انگشته‌های دست از بقیه جاها میگیرن، البته با این پلن که تعدادشون رو زیاد کنن. نشد نداره ولی قطعا سخت‌تر از مدیر عامل یه شرکت میلیارد دلاری توی امریکاست. ولی نظر من اینه که هزاران اتفاق میتونه بیفته، مثلا بری بک‌اپ دنسر یا سینگر شی هم نباید خالی از لطف باشه.
    در کل من باشم خیلی روش فکر میکنم بالاخره 4 سال وقت داری ولی اگه بعد 4 سال فهمیدم واقعا باید برم میرم ولی همیشه یه پلن b هم برای خودم تعریف میکنم.

Junior Member

سلام خیلی پیامتون باوجود گفتن نکات سخت این کار دارای انرژی مثبتی و درست بود من هم قسط دارم برای اودیشن کمپانی ها اقدام کنم و پیام شما روحیه خوبی داشت

Junior Member

با توجه به صحبتاتون بنظر اطلاعات خوبی در زمینه های هنری کره دارید !
    من تحقیق زیادی کردم تقریبا با همه مضایا و معایب آشنا هستم فقط یه مورد رو پاسخ درستی پیدا نکردم بعد از اودیشن کمپانی ها و قبولی برای رفتن به کره هزینه سفر رو میدن یا کاملا با خودمونه اصلاع دارید !؟

سلاممممم......
    میدونم که هر پیام شما ها مال چندین سال پیشه و یه جورایی خاک گرفته حساب میشه.....اما اگه کسی هنوز زنده هست میتونه به سوالات من پاسخ بده؟
    خب من تقریبا هفده سال سن دارم و دنبال یه جا برای زندگی و تحصیل و پیشرفت هستم....کره جنوبی رو انتخاب کردم چون اکثر دوستانم و بعضی از اعضای خانواده ام اونجا زندگی می‌کنند.
    نمی گم کیپاپ رو دوست ندارم چون دروغ گفتم اما همه ی دلیلم هم این نیست....
    از بچه گی به اجبارات دوستام کره ایی یاد گرفتم و الانم در حدی که بتونم توی اون کشور صحبت کنم بلدم.....همچنین نظرات کل این انجمن رو خوندم.
    دختری هستم که می تونم مستقل باشم و از اونا هستم که همیشه میخنده.دوست دارم رقص و خوانندگی رو در پیش بگیرم و دیگه هم به ایران برنگردم،
    از نظر پول هم بودجه ام بیست یا سی میلیون هستش و میتونم از پسش بر بیام.....
    اما می خواستم کمکم کنید....مثلا برای مدرسه یا بورسیه و کار کردن.....حتی قبلا هم برای یکی از کمپانی ها عکسم و صدامو فرستادم و اون ها قبولم کردن...اما اون موقع چهارده سالم بود و نتونستم برم کره.....از نظر قیافه هم بهشون نزدیکم(بیشتر ژاپنی ام)میدونم زندگی توی یه کشور غریب سخته اما من میتونم......خودمو آماده کردم
    مثلا اگه من رفتم اونجا چه مدرسه هایی میتونم برم یا برای خرج و خونه باید به کجا ها مراجعه کنم.....امکانات کار کردن چطوره.......
    میشه یه چیز کلی در مورد اینا بگین....
    منتظرمممممم

سلام...منم یه پسر 18 سالم...علاقه شدیدی به کیپاپ و رقصش دارم...چهرم مناسبه جوریکه همه میگن شکل جیمین و تمینم...رقصمم خیلی خوبه و دارای صدای خوب واسه کیپاپ هستم...اخیرا تو نرم افزارای مثل starmaker و smul شروع به خوندن با مردم کره کردم...اونجا هم خیلی ازم استقبال شد در کامنتها...الانم دنبال راهی برای پیشرفت و رفتن به یک کمپانی تو کره هستم...لطفا اگه کسی راهی میدونه کمک کنه...ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)