صفحه 10 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 144

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

باهاتون موافقم. امیدوارم دوستانی که قصد ادامه تحصیل در کره را دارند بیشتر فکر کنن. به نظرم تمام کشورهای دنیا در ارجعیت نسبت به کره قرار دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjoon نمایش پست ها
    خدمتتون عرض کنم که کره جنوبی فقط یک ماه اولش قشنگه واستون.بعدش به جهنمی تبدیل می شه (مخصوصا واسه ایرانی ها) که آرزو می کنید خیلی زود تحصیلتون تموم شه و برید یه جای دیگه.دوست پیدا می کنید اما نه دوست صمیمی.کره ای ها بین خودشون هم کم پیش میاد که دوست خیلی صمیمی ( اونجوری که توی ایران می بینید) داشته باشن چه برسه بخوان دوست خارجی داشته باشن اونهم ایرانی.تقریبا تمام خارجی ها اینجا مثل یک میهمان به حساب میان و توی خیابون نگاه های غیر عادی رو متوجه می شید.توی دوستی ها همیشه فاصلشون رو حفظ می کنن.این چیزی هست که تمام دوستای اروپایی و آمریکاییم هم تایید کردن و خیلی هم گله دارن. سطح زبان بسیار بسیار پایین هست.اگه می خواید تشریف بیارید حتما از قبل زبان کره ای رو یاد بگیرید. امنیت در حد خدا! دختر تنها با ظاهر زننده حتی اگه ساعت 3 صبح هم بیرون باشه کسی نگاش نمی کنه. دانشگاه ها فوق العاده مجهز هستن اما برای شما که زبان کره ای بلد نیستید تجهیزاتشون به کار شما نمی آد چون همه چیز حتی ویندوز روی کامپیوترهاشون هم به زبان کره ای هست.
    از ایرانی ها اصلا خوششون نمی آد.قیافه ایرانی ها کمی شبیه به اروپایی هاست واسه همین چنان با اشتیاق ملیتتون رو می پرسن که بیا و ببین و فقط کافیه ببینید چطور لبخند روی لبشون خشک می شه وقتی می فهمند ایرانی هستید.بلا استثنا!!!
    کلا انسان های تازه به دوران رسیده ای هستن که بعد از سالها خفقان یهو می خوان عقده هاشون رو خالی کنن. کسانی که تا 20 سال پیش فقط می تونستن یک وعده غذا بخورن چنان با دید متکبرانه به شما نگاه می کنن که انگار ما از اتیوپی آمدیم.
    3 بار برای من اتفاق افتاده که از من ملیتم رو پرسیدن و حرفای بسیار زننده و زشتی رو نثارم کردن. یکیشون گفت گمشو از کشور ما بیرون! یکیشون گفت ایران دشمن کره هست و یکی دیگشون هم گفت کشور تو بر علیه ماست. تقریبا هیچ دیدی نسبت به ایران ندارن و اون رو یه بیابون لم یزرع دقیقا شبیه به افغانستان می دونن.
    اما در مورد غذاشون اگه از خوردن اختاپوس،خوک و تخم مرغ و سوپ هایی که به شدت تند هست عادت دارید پس مشکلی نیست.مثلا یکی از سوپ هاشون آب جوش به همراه کدو و تخم مرغی که توی اون آب جوش شیکوندن هست.گوشت گاو هم گیر میاد اما گوشت خوک 80% گوشت کره ای هاست. گوشت گوسفندی که نایاب هست.اصلا به فکر غذای ایرانی نباشید که موادش گیرتون نمی یاد اصلا.
    تفریحشون فقط مشروب خوری هست. وقتی یکی می گه بریم بیرون بگردیم یعنی بریم بیرون مشروب بخوریم.دقیقا توی یه شب 3 4 تا بار عوض می کنن و 4 5 لیتر مشروب می خورن. حتی دختراشون.
    من 4 تا ایرانی رو اینجا می شناسم.هر 4 تا عشق کره و جومونگ و سوسانو و لی مین هو و کی پاپ بودن و بعد از اومدن به کره پشیمون شدن. یکیشون که کلا با بچه های لابراتوار مشکل پیدا کرد و می خواستن دست به یقه بشن.
    و در آخر هم عرض کنم که من هم تحت تاثیر فیلم های کره ای قرار گرفتم و گفتم سامسونگ و هیوندای و ال جی اونجاست و گول اینجور چیزها رو خوردم که اومدم کره. هرچقدر هم بگم باز هم تا نیایید متوجه نمی شید که چقدر بده اینجا.اگر موقعیت های بهتر توی کشورهای دیگه دارید هرگز کره رو انتخاب نکنید.این رو خیلی دلسوزانه گفتم.حالا اگه از من قبول نمی کنید تشریف بیارید و خودتون از نزدیک ببینید.

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

سلام با توضیحات بعضی از دوستان من دو دل شدم که آیا واقعا کره جای مناسبی برای تحصیل؟من دخترم و امنیت مهمترین معیار.در این حد که دوستان گفتن با ایرانی ها مشکل دارن؟یعنی آسایش روحی ندارید؟من پایه مشروب نیستم پس یعنی دوست پیدا کردن واسه من سخته؟میشه اطلاعاتی در مورد خوابگاه بدین که چه امکاناتی داره؟

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh_70 نمایش پست ها
    سلام با توضیحات بعضی از دوستان من دو دل شدم که آیا واقعا کره جای مناسبی برای تحصیل؟من دخترم و امنیت مهمترین معیار.در این حد که دوستان گفتن با ایرانی ها مشکل دارن؟یعنی آسایش روحی ندارید؟من پایه مشروب نیستم پس یعنی دوست پیدا کردن واسه من سخته؟میشه اطلاعاتی در مورد خوابگاه بدین که چه امکاناتی داره؟
    سلام

کشور کره جنوبی واقعا کشور امنی هست بخصوص برای خانوم ها..هر ساعتی از شب راحت برین بیرون قدم بزنین ، هیچ کسی کارتون نداره
    کسی هم با شما کاری نداره تا اونجایی که با کسی کاری نداشته باشید. من تا به حال با کسی برخورد نکردم که به من حرف بدی بزنه چون ایرانی هستم. بله ممکنه در مقایسه بین ایرانی و آمریکایی ، طرف آمریکایی رو بپرستن و زیاد با شما کاری نداشته باشن ولی توهینی هم من ندیدم بکنن! شخصا من از این نحوه برخورد خوشم نمیاد
    اکثر آدم ها هم اهل مشروب و این برنامه ها هستند. این مطلب بیشتر برای آقایون هست ولی واسه خانوما کمتره. میشه دوست پیدا کرد و اونم به خودتون بستگی داره اگه روابط اجتماعی خوبی داشته باشید.
    در مورد خوابگاه ها هم که باید از دانشگاه بپرسین ولی کره هم مثل ایرانه که خوابگاه دخترا و پسرا جدا هست..من تا بحال خوابگاه مختلط ندیدم...هر خوابگاه قوانینی داره که باید از خودشون بپرسید.

در کل، کشور کره ، هم خوبی داره هم بدی. بستگی به خودتون و شانستون داره به چه آدمایی بربخورید و نشست و برخاست داشته باشید
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Junior Member

دوستان سلام!
    من تازه به این گروه پیوستم. کمی از خوندن نوشتار دوستان دیگه شگفت‌زده شدم. هم اون‌ها که خیلی خوش‌بینانه همه چیز رو بسیار خوب توصیف کردند و هم اون‌ها که تصویری تاریک از کره به دست دادند. کره نه بهشته، نه جهنم. جاییه مثل هر جای دیگه در جهان. اگر رویا و استانداردی دارید، پا به هر جایی که منطبق با اون رویا و استاندارد نباشه بگذارید، براتون سخته و اگر منطبق باشه، آسون. پس همه‌چیز بستگی به هدف و البته سلیقه‌ی شخصی خودتون داره. اگر هدفتون رو کمی روشن‌تر توضیح بدید، من شاید بتونم تک‌تک راهنماییتون کنم. اما یک چیز هست که امروزه، به‌ویژه از سوی ایرانیان و به شکل ویژه‌تر خانم‌های ایرانی بهتره بهش توجه بشه: شما به یک کشور وارد می‌شید، نه به کنسرت Kpop و نه به صحنه‌ی رومانتیک سریال‌های کره‌ای. پس اگر با رویای این چیزها کره رو انتخاب کردید، ممکنه به سرعت دلزده بشید. کره برای کسانی خوبه که واقعا به فرهنگ آسیای شرق و نوع زندگیشون آشنا باشند و علاقه داشته باشند. هرچند امروزه کشوری مدرن و تا حد زیادی امریکنایز شده‌ست، اما همچنان فرهنگ آسیای شرق در جامعه حاکمیت داره. در روابط و تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی.
    امیدوارم با هر هدفی پا به این کشور می‌گذارید، تجربه‌ی خوبی داشته باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsansanai نمایش پست ها
    دوستان عزیزم سلام

من به تازگی در مقطع دکتری از دانشگاه Chonnam National University وافع در شهر گوآنجو پذیرش گرفتم. رتبه این دانشگاه تغریبا معادل دانشگاه تهرانه. متاسفانه دانشگاه تنها Tuition fee ترم اول رو پرداخت می کنه، همچنین استادم متعهد به پرداخت 500$ در ماه اون هم فقط تا آخر امسال (دسامبر) شده. آیا با این شرایط امکان تحصیل بدون هزینه کردن شخصی در گوآنجو وجود داره؟! آیا این امکان وجود داره که بشه در آینده بورس بهتری گرفت و یا کار بهتری پیدا کرد؟ من همچنین رتبه 1 دکتری ایران هم هستم و این شانس رو دارم که تحصیلم رو در دانشگاه تهران ادامه بدم، هر چند هیچ شغل و درآمدی در ایران ندارم. اگر شما جای من بودید چه انتخابی می کردین؟ ممنون میشم دیدگاه دوستانی که قبلا تصمیم مشابه من رو گرفتن و با بورس ضعیف دانشگاهی تو کره درس خوندن رو بشنوم

دوست عزیز، رشته‌تون چیه؟ چند سال دارید؟ آیا زبان کره‌ای می‌دونید؟ اگر می‌دونید، بدون مدرک TOPIK یا با این مدرک؟ مدرک TOFEL یا IELTS دارید؟ بسته به پاسختون به این پرسش‌ها ممکنه حتی بورس کامل هم بتونید بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh_70 نمایش پست ها
    دوست عزیز، کره کشور نسبتاً امنیه. البته وقتی به عنوان یک خارجی واردش می‌شید، باید حواستون به این باشه که سرتون رو کلاه نگذارند، چون در این کشور هم آدم‌های کلاه‌بردار هستند. ایرانی‌ها رو اغلب با اخبار و تبلیغات غرب می‌شناسند و بنابراین کمی پیش‌زمینه‌ی منفی درباره‌شون دارند، اما نسل قدیمی‌تر نگاه متعادل‌تری دارند. نوع روابط با کشورهای دیگه کمی متفاوته. در موارد بسیاری کره‌ای‌ها به سادگی تفکرشون رو به زبون نمی‌آرند، اما در مواردی هم خیلی رک حرف می‌زنند. مثلاً نظرشون درباره‌ی ظاهر شما رو ممکنه خیلی بی‌پرده بیان کنند و این کار در این کشور خلاف ادب نیست. یافتن دوست هم بسته به اخلاق شماست. من هم مشروب نمی‌خورم، اما تعداد دوستان کره‌ایم اون‌قدر زیاده که اغلب مجبور به عذرخواهی به دلیل کمبود وقتم. خوابگاه‌ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگه متفاوته. اما همه‌شون امکانات رفاهی متداول رو دارند. سرعت اینترنت بی‌نظیره! کتابخونه‌هاشون اغلب خوبه، به شرط این که کره‌ای بدونید. سالن‌های اجتماعات خوبی هم دارند. درباره‌ی غذا، ممکنه به مشکل بربخورید، اما همیشه رستوران‌هایی هم هست که بتونید غذای مناسب توشون پیدا کنید و اگر در سئول زندگی کنید، رستوران ایرانی هم هست. تعداد رستوران‌های گیاهی با کیفیت خوب و قیمت مناسب هم زیاده. رستوران‌های وابسته به معابد.
    اگر به اطلاعات بیش‌تری نیاز دارید، کمی توضیح بدید که در چه رشته‌ای و با چه هدفی قصد تحصیل در کره رو دارید تا در حد توانم کمکتون کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aniavf نمایش پست ها
    دوست عزیز، کره کشور نسبتاً امنیه. البته وقتی به عنوان یک خارجی واردش می‌شید، باید حواستون به این باشه که سرتون رو کلاه نگذارند، چون در این کشور هم آدم‌های کلاه‌بردار هستند. ایرانی‌ها رو اغلب با اخبار و تبلیغات غرب می‌شناسند و بنابراین کمی پیش‌زمینه‌ی منفی درباره‌شون دارند، اما نسل قدیمی‌تر نگاه متعادل‌تری دارند. نوع روابط با کشورهای دیگه کمی متفاوته. در موارد بسیاری کره‌ای‌ها به سادگی تفکرشون رو به زبون نمی‌آرند، اما در مواردی هم خیلی رک حرف می‌زنند. مثلاً نظرشون درباره‌ی ظاهر شما رو ممکنه خیلی بی‌پرده بیان کنند و این کار در این کشور خلاف ادب نیست. یافتن دوست هم بسته به اخلاق شماست. من هم مشروب نمی‌خورم، اما تعداد دوستان کره‌ایم اون‌قدر زیاده که اغلب مجبور به عذرخواهی به دلیل کمبود وقتم. خوابگاه‌ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگه متفاوته. اما همه‌شون امکانات رفاهی متداول رو دارند. سرعت اینترنت بی‌نظیره! کتابخونه‌هاشون اغلب خوبه، به شرط این که کره‌ای بدونید. سالن‌های اجتماعات خوبی هم دارند. درباره‌ی غذا، ممکنه به مشکل بربخورید، اما همیشه رستوران‌هایی هم هست که بتونید غذای مناسب توشون پیدا کنید و اگر در سئول زندگی کنید، رستوران ایرانی هم هست. تعداد رستوران‌های گیاهی با کیفیت خوب و قیمت مناسب هم زیاده. رستوران‌های وابسته به معابد.
    اگر به اطلاعات بیش‌تری نیاز دارید، کمی توضیح بدید که در چه رشته‌ای و با چه هدفی قصد تحصیل در کره رو دارید تا در حد توانم کمکتون کنم.

سلام دوست عزیز ^^ مرسی از توضیحاتی که دادید
    من میخوام درمورد شرایط خودم ازتون بپرسم . من برای دکترای نانوشیمی میخوام اپلای کنم ... مقصدم هم SNU , Yonsei , Korea university هستش ... کلا میخوام فقط سئول باشم . سوال من اینه که من برای پاییز 2016 میخوام اپلای کنم و امتحان تافلم رو اواخر نوامبر امسال یعنی 2015 میدم ... میخواستم بدونم ایمیل زدن به اساتید رو از الان باید شروع کنم درسته ؟ اینو میدونم که به ددلاین دانشگاهها بستگی داره اما میخوام بدونم در حالت کلی از الان باید شروع کنم درسته ؟
    سوال دیگه ام اینکه بطور کلی فاندی که تو دانشگاههای کره مثل همینا که ذکر کردم ، به دانشجوهای دکترا میدن واقعا کفایت یه زندگی نسبتا راحت رو تو سئول میکنه ؟ به جز TA , RA ایا امکان گرفتن کمک هزینه های بیشتری از دانشگاه هست ؟ منظورم بعد از ورود به دانشگاهه
    و اینکه عایا شما دخنر هستین ؟ میخوام بدونم دیدگاهتون از دید یه دختره ؟
    ممنون میشم جواب بدین ^^

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Eli87 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ^^ مرسی از توضیحاتی که دادید
    من میخوام درمورد شرایط خودم ازتون بپرسم . من برای دکترای نانوشیمی میخوام اپلای کنم ... مقصدم هم SNU , Yonsei , Korea university هستش ... کلا میخوام فقط سئول باشم . سوال من اینه که من برای پاییز 2016 میخوام اپلای کنم و امتحان تافلم رو اواخر نوامبر امسال یعنی 2015 میدم ... میخواستم بدونم ایمیل زدن به اساتید رو از الان باید شروع کنم درسته ؟ اینو میدونم که به ددلاین دانشگاهها بستگی داره اما میخوام بدونم در حالت کلی از الان باید شروع کنم درسته ؟
    سوال دیگه ام اینکه بطور کلی فاندی که تو دانشگاههای کره مثل همینا که ذکر کردم ، به دانشجوهای دکترا میدن واقعا کفایت یه زندگی نسبتا راحت رو تو سئول میکنه ؟ به جز TA , RA ایا امکان گرفتن کمک هزینه های بیشتری از دانشگاه هست ؟ منظورم بعد از ورود به دانشگاهه
    و اینکه عایا شما دخنر هستین ؟ میخوام بدونم دیدگاهتون از دید یه دختره ؟
    ممنون میشم جواب بدین ^^
    سلام.
    دانشگاه‌های مورد نظرتون از بهترین دانشگاه‌های کره هستند. هرچند اگر نظر من رو می‌پرسید، بهتون پیشنهاد می‌کنم یکی از دانشگاه‌ها رو از سطح دیگری انتخاب کنید. انتخاب سه دانشگاه سطح بالا، کمی احتمال پذیرش رو کم می‌کنه. مگر این که شرایطتتون خیلی خوب باشه. بله، خوبه که از حالا با دپارتمان مورد نظرتون در تماس باشید. ممکنه خیلی از استادان بهتون پاسخ ندن. با توجه به اون‌چه نوشتید به نظر می‌زسه قصد دارید برای بورس دولت کره (KGSP) و از طریق سفارت اقدام کنید. این بورس برای یک زندگی دانشجویی کافیه. در کنار این بورس، نمی‌تونید از کمک هزینه‌ی دیگری استفاده کنید، اما امکان کار پاره‌وقت دانشجویی وجود داره، به‌ویژه اگر زبان انگلیسی‌تون خوب باشه و نمره‌ی خوبی در تافل بگیرید.
    بله، من دخترم. البته سنم زیاده!!!
    رشته‌ی شما برای گرفتن بورس از کره رشته‌ی خوبیه. در کنارش سن، مدرک زبان انگلیسی، مدرک زبان کره‌ای، مقاله‌ی چاپ شده به انگلیسی، و اگر جایزه یا هرگونه چیزی که صلاحیت بیش‌تر شما رو تآیید کنه هم بسیار مهمه. همچنین نامه‌ی پشتیبانی، نمره‌های دانشگاه و سیر تحصیلتون. اگر بتونید از حالا نوشتن study plan رو شروع کنید و با استادی تماس بگیرید و کمی روش کار کنید، باز هم کمک بیش‌تری بهتون خواهد شد.
    اگر پرسش دیگری دارید، در خدمتم.
    شاد و پیروز باشید.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

سلام من یک استاد خیلی قوی توی دانشگاه هانگ یانگ پیدا کردم و گفت بورسم میکنه چون مدیر گروه هست... کره ظاهرا همه چیز دست استاد هست... البته رزومه خوبی دارم و مقاله 12 تا دارم که 3تاش ISI هست... گفت پست داک هم اگر خواستی میتونی بمونی تا پوزیشن اکادمیک پیدا کنی... گقتم بورسش چقدره؟ گفت در ابتدا کفاف هزینه زندگی را میده و شهریه هم ویو میشه... کلا بورساشون اینا چطوریه؟ دونفر میتونه باهاش زندگی کنه؟
    میخوام اپلای کنم ظاهرا باید مدارک پست بشه و اینا اپلای انلاین ندارن...

Graduation certificate /
    Diploma and official
    transcript for Master’s
    Copy

بعضی مدارک را گفته کپی بفرستید.. منظور کپی معمولی هست دیگه؟ نیاز به تایید توسط سفارت نداره؟ من مدارکم همه مهرهارو داره.. دادگستری خارجه وزارت علوم
    همون کپی معمولی کفایت میکنه؟ چون مثلا المان کپی را با مهر سفارت برابر با اصل میکرد... اینجا حرفی نزده از این موضوع...

یه مدرک دیگه هم خواسته

Official document indicating parent-child relationship
    between the applicant and his/her parents

* Should be notarized if written in a language other than Korean
    or English

شناسنامه خودم را ترچمه کنم و کپیش را بفرستم کافیه؟
    Thanks in advance

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aniavf نمایش پست ها
    سلام.
    دانشگاه‌های مورد نظرتون از بهترین دانشگاه‌های کره هستند. هرچند اگر نظر من رو می‌پرسید، بهتون پیشنهاد می‌کنم یکی از دانشگاه‌ها رو از سطح دیگری انتخاب کنید. انتخاب سه دانشگاه سطح بالا، کمی احتمال پذیرش رو کم می‌کنه. مگر این که شرایطتتون خیلی خوب باشه. بله، خوبه که از حالا با دپارتمان مورد نظرتون در تماس باشید. ممکنه خیلی از استادان بهتون پاسخ ندن. با توجه به اون‌چه نوشتید به نظر می‌زسه قصد دارید برای بورس دولت کره (KGSP) و از طریق سفارت اقدام کنید. این بورس برای یک زندگی دانشجویی کافیه. در کنار این بورس، نمی‌تونید از کمک هزینه‌ی دیگری استفاده کنید، اما امکان کار پاره‌وقت دانشجویی وجود داره، به‌ویژه اگر زبان انگلیسی‌تون خوب باشه و نمره‌ی خوبی در تافل بگیرید.
    بله، من دخترم. البته سنم زیاده!!!
    رشته‌ی شما برای گرفتن بورس از کره رشته‌ی خوبیه. در کنارش سن، مدرک زبان انگلیسی، مدرک زبان کره‌ای، مقاله‌ی چاپ شده به انگلیسی، و اگر جایزه یا هرگونه چیزی که صلاحیت بیش‌تر شما رو تآیید کنه هم بسیار مهمه. همچنین نامه‌ی پشتیبانی، نمره‌های دانشگاه و سیر تحصیلتون. اگر بتونید از حالا نوشتن study plan رو شروع کنید و با استادی تماس بگیرید و کمی روش کار کنید، باز هم کمک بیش‌تری بهتون خواهد شد.
    اگر پرسش دیگری دارید، در خدمتم.
    شاد و پیروز باشید.
    نه من برای KGSP نمیخوام اقدام کنم ، میخوام موافقت یه استاد رو در زمینه ی کاری خودم جلب کنم و به صورت فول فاند بورس بشم ، مثلا با ماهی 800 دلار میشه توی سئول یه زندگی نسبتا راحت داشت ؟
    بله حتما یک یا دو تا دانشگاه سطح پایینتر هم توی لیستم قرار میدم ، اما خب کلا نمیخوام خارج از سئول باشم ...
    رزومه ی من اینه :

لیسانس شیمی محض دانشگاه لرستان معدل 14.86
    فوق لیسانس نانو شیمی دانشگاه اصفهان معدل 17.08
    زمینه کاریم هم نانو کاتالیست هاست
    یه مقاله ی ISI دارم و یکی دیگه هم در حال آماده شدن هست
    اواخر نومبر تافل امتحان میدم و انشالله میتونم نمره ی بالای 90 میتونم بگیرم

بنظرتون این رزومه برای گرفتن فول فاند از دانشگاههای تاپی که اسم بردم خوب هست ؟
    ممنونم از وقتی که میذارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)