صفحه 5 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 144

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    دوستان کسی که برای دکتری میاد کره و اوایل کره ای نمی دونه میتونه با مردم ارتباط بگیره؟ یعنی انگلیسی رو خوب می دونن؟ سوال دیگه هم اینکه میشه در طول دوره دکتری کره ای یاد گرفت؟ یعنی زبونشون در حدی هست که بشه 5-4 ساله اونو در کنار درس یاد گرفت؟
    sorry for writing in English
    yes sure it is possible! it is not that much rare to meet koreans who can speak fine englilsh, so generally no problem....besides, the community of foreigners in korea is also quite active and friendldy (mostly american teachers...) and it is easy to join them and socialize
    as for the language if you really want to learn you can do it in two years

پیش فرض پاسخ : زندگی در کره جنوبی |مشاهدات |اقدامات مهم |مسائل متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط setarehh92 نمایش پست ها
    این‏که سطح بهداشت عمومی پایینه یعنی در چه حد دقیقا؟می شه تحمل کرد؟آخه چیزی که آدم میبینه از خیابونها و محیط دانشگاه که خیلی تمیزتر از ایرانه...
    و راجع به دستشویی عذر میخوام اما از پاک بود در اسلام هم که بگذریم دستشویی رفتن بدون آب برای ایرانی ها خیلی کار جالبی نیست...داخل دستشویی آب نیست درسته؟خوابگاه ها چطور؟
    کاریش می شه کرد؟!
    low level of hygene in korea? totally crap!!
    koreans are so well groomed and stylish, and cities are very CLEAN, most toilets have autimatic washing system that makes them much more hygienic than ours.......

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

آقا من شنیدم همه ی غداهاشون تند و شوره. درسته؟
    توی همه شون فلفل میریزن؟ غذای دانشگاه و خوابگاه چطور؟

Junior Member

سلام
    آره، تقریبا غذاهاشون تند هست. ولی میتونی بعضی از غذاها رو معمولی سفارش بدی تو رستوران.
    غذای دانشگاه معمولا تند هستش مخصوصا سوپ هایی که میدن.
    کیمچی هم که در کنار غذا می خورد شور و تند هستش.

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    آقا من شنیدم همه ی غداهاشون تند و شوره. درسته؟

توی همه شون فلفل میریزن؟ غذای دانشگاه و خوابگاه چطور؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering

سلام دوستان
    شما گفتید اونجا با خانم ها کاری ندارن!یعنی اصلا به دخترا کمک نمیکنن؟؟؟

گفتید اونجا نمیشه دوست صمیمی پیدا کرد؟؟ من اهل مشروب و این حرفا نیستم!یعنی تو جمع دختراشونم باید مشروب خورد؟؟
    اگه نشه دوست پیدا کرد که آدم افسردگی میگیره!! میشه اطلاعات بیشتری درباره روابط اجتماعیشون و زندگیاشون بدید؟؟

خدمتتون عرض کنم که کره جنوبی فقط یک ماه اولش قشنگه واستون.بعدش به جهنمی تبدیل می شه (مخصوصا واسه ایرانی ها) که آرزو می کنید خیلی زود تحصیلتون تموم شه و برید یه جای دیگه.دوست پیدا می کنید اما نه دوست صمیمی.کره ای ها بین خودشون هم کم پیش میاد که دوست خیلی صمیمی ( اونجوری که توی ایران می بینید) داشته باشن چه برسه بخوان دوست خارجی داشته باشن اونهم ایرانی.تقریبا تمام خارجی ها اینجا مثل یک میهمان به حساب میان و توی خیابون نگاه های غیر عادی رو متوجه می شید.توی دوستی ها همیشه فاصلشون رو حفظ می کنن.این چیزی هست که تمام دوستای اروپایی و آمریکاییم هم تایید کردن و خیلی هم گله دارن. سطح زبان بسیار بسیار پایین هست.اگه می خواید تشریف بیارید حتما از قبل زبان کره ای رو یاد بگیرید. امنیت در حد خدا! دختر تنها با ظاهر زننده حتی اگه ساعت 3 صبح هم بیرون باشه کسی نگاش نمی کنه. دانشگاه ها فوق العاده مجهز هستن اما برای شما که زبان کره ای بلد نیستید تجهیزاتشون به کار شما نمی آد چون همه چیز حتی ویندوز روی کامپیوترهاشون هم به زبان کره ای هست.
    از ایرانی ها اصلا خوششون نمی آد.قیافه ایرانی ها کمی شبیه به اروپایی هاست واسه همین چنان با اشتیاق ملیتتون رو می پرسن که بیا و ببین و فقط کافیه ببینید چطور لبخند روی لبشون خشک می شه وقتی می فهمند ایرانی هستید.بلا استثنا!!!
    کلا انسان های تازه به دوران رسیده ای هستن که بعد از سالها خفقان یهو می خوان عقده هاشون رو خالی کنن. کسانی که تا 20 سال پیش فقط می تونستن یک وعده غذا بخورن چنان با دید متکبرانه به شما نگاه می کنن که انگار ما از اتیوپی آمدیم.
    3 بار برای من اتفاق افتاده که از من ملیتم رو پرسیدن و حرفای بسیار زننده و زشتی رو نثارم کردن. یکیشون گفت گمشو از کشور ما بیرون! یکیشون گفت ایران دشمن کره هست و یکی دیگشون هم گفت کشور تو بر علیه ماست. تقریبا هیچ دیدی نسبت به ایران ندارن و اون رو یه بیابون لم یزرع دقیقا شبیه به افغانستان می دونن.
    اما در مورد غذاشون اگه از خوردن اختاپوس،خوک و تخم مرغ و سوپ هایی که به شدت تند هست عادت دارید پس مشکلی نیست.مثلا یکی از سوپ هاشون آب جوش به همراه کدو و تخم مرغی که توی اون آب جوش شیکوندن هست.گوشت گاو هم گیر میاد اما گوشت خوک 80% گوشت کره ای هاست. گوشت گوسفندی که نایاب هست.اصلا به فکر غذای ایرانی نباشید که موادش گیرتون نمی یاد اصلا.
    تفریحشون فقط مشروب خوری هست. وقتی یکی می گه بریم بیرون بگردیم یعنی بریم بیرون مشروب بخوریم.دقیقا توی یه شب 3 4 تا بار عوض می کنن و 4 5 لیتر مشروب می خورن. حتی دختراشون.
    من 4 تا ایرانی رو اینجا می شناسم.هر 4 تا عشق کره و جومونگ و سوسانو و لی مین هو و کی پاپ بودن و بعد از اومدن به کره پشیمون شدن. یکیشون که کلا با بچه های لابراتوار مشکل پیدا کرد و می خواستن دست به یقه بشن.
    و در آخر هم عرض کنم که من هم تحت تاثیر فیلم های کره ای قرار گرفتم و گفتم سامسونگ و هیوندای و ال جی اونجاست و گول اینجور چیزها رو خوردم که اومدم کره. هرچقدر هم بگم باز هم تا نیایید متوجه نمی شید که چقدر بده اینجا.اگر موقعیت های بهتر توی کشورهای دیگه دارید هرگز کره رو انتخاب نکنید.این رو خیلی دلسوزانه گفتم.حالا اگه از من قبول نمی کنید تشریف بیارید و خودتون از نزدیک ببینید.

دوستان عزیز ... عزیزانی که کره بودن یا هستن و اطلاعات در اختیار ما قرار میدن ... خیلی ممنون
    برای دوستانی که اطلاعات مفید میخوان از کره ... یه سر به این سایت بزنین ... مطالب و کلیپ های خیلی مفید و جالبی داره راجع به خیلی مواردی که ممکنه براتون سوال باشه ** seoulistic.com**
    راجع به نژاد پرست بودن کره ای ها ...درواقع نمیشه بهش گفت نژاد پرستی ... بیشتر میهن پرستی هست ... اگه اینطوری نبودن اینقدر پیشرفت نمیکردن !! اون حس نژاد پرستی هم به خاطر مسائل تاریخی کشورشون هست . یه دوستی گفته بودن : اینا تا 20 سال پیش روزی یه وعده غذا میخوردن ... !!!! همچین چیزی اصلا درست نیست ، شما لطفا یه سر به ویکی پدیا بزنین !!!!!
    عزیزان .... من چون کلاس زبانم زبان های خارجی دانشگاه تهران است ... اساتیدمون اطلاعات خوبی دارن ... به ما گفتن کره ای ها از آدم های پوست تیره مثل عرب ها و پاکستانی ها و هندی ها بدشون میاد ... اینکه با خارجی ها رفتار عجیبی دارن به این دلیل هست که خیلی مهاجز پذیر نیستن و وقتی ما ها رو میبینن با تعجب نگاه میکنن !! ... استادم میگفت وقتی به زبان کره ای هم از یه خانم سوال میپرسیده اون خانم به شوهرش میگفته " عزیزم .... تو بیا جواب بده " ... خیلی مودب و خجالتی هستن ... *** یه نکته مهم ... من با چند تا کره ای در ارتباط هستم ... این که میگن قیافه و اینا براشون مهمه و از اروپایی ها و آمریکایی ها خوششون میاد کاملا درسته ... ولی دلیل اینکه از ایرانی ها بدشون میاد ( به خصوص پسر ها ) یه دلیلش فوتباله !!!!! خودشون به من گفتن !!!!!!!
    فعلا اینقدر اطلاعات دارم !!

دوستانیکه شرایط مالی لازم رو برای زندگی در ساوول ( تلفط صحیح و کره ای سئول هست ) دارن... میتونین اونجا کلاس زبان مجانی برین ... میتونین اطلاعات این کلاس ها رو ازاینجا ببینین http://www.korea4expats.com/article-...-exchange.html ... و من خودم انشاالله ( البته میدونم خیلیزوووووده که الان بخوام بگم ) ولی سال دیگه خرداد که درسم تموم بشه میرم کره برایادامه تحصیل ، و به همین صورت اول کلاس زبان میرم ( چون باید امتحان TOPIK بدم ) وباید نمرم هم خوب بشه تا بتونم دانشگاه خوب برم و تخفیف شهریه بگیرم .
    این اطلاعات من بود دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط sensatzione نمایش پست ها
    دوستان عزیز ... عزیزانی که کره بودن یا هستن و اطلاعات در اختیار ما قرار میدن ... خیلی ممنون
    برای دوستانی که اطلاعات مفید میخوان از کره ... یه سر به این سایت بزنین ... مطالب و کلیپ های خیلی مفید و جالبی داره راجع به خیلی مواردی که ممکنه براتون سوال باشه ** seoulistic.com**
    راجع به نژاد پرست بودن کره ای ها ...درواقع نمیشه بهش گفت نژاد پرستی ... بیشتر میهن پرستی هست ... اگه اینطوری نبودن اینقدر پیشرفت نمیکردن !! اون حس نژاد پرستی هم به خاطر مسائل تاریخی کشورشون هست . یه دوستی گفته بودن : اینا تا 20 سال پیش روزی یه وعده غذا میخوردن ... !!!! همچین چیزی اصلا درست نیست ، شما لطفا یه سر به ویکی پدیا بزنین !!!!!
    عزیزان .... من چون کلاس زبانم زبان های خارجی دانشگاه تهران است ... اساتیدمون اطلاعات خوبی دارن ... به ما گفتن کره ای ها از آدم های پوست تیره مثل عرب ها و پاکستانی ها و هندی ها بدشون میاد ... اینکه با خارجی ها رفتار عجیبی دارن به این دلیل هست که خیلی مهاجز پذیر نیستن و وقتی ما ها رو میبینن با تعجب نگاه میکنن !! ... استادم میگفت وقتی به زبان کره ای هم از یه خانم سوال میپرسیده اون خانم به شوهرش میگفته " عزیزم .... تو بیا جواب بده " ... خیلی مودب و خجالتی هستن ... *** یه نکته مهم ... من با چند تا کره ای در ارتباط هستم ... این که میگن قیافه و اینا براشون مهمه و از اروپایی ها و آمریکایی ها خوششون میاد کاملا درسته ... ولی دلیل اینکه از ایرانی ها بدشون میاد ( به خصوص پسر ها ) یه دلیلش فوتباله !!!!! خودشون به من گفتن !!!!!!!
    فعلا اینقدر اطلاعات دارم !!
    بسیار عالی هست که اطلاعات مفیدتون رو در اختیار بچه ها می زارید اما از قدیم گفتن آواز دهل شنیدن از دور خوش است. اون روز با دوست کره ایم که به شدت می خواد از کره بگریزه و بره کانادا صحبت می کردم می گفت این کی پاپ چیه هر خارجی می بینم ازم می پرسه؟ گفتم بابا دولت شما یه سیاستی رو در پیش گرفته که کره غیرواقعی رو توی تلویزیون به خورد مردم بده و همه فکر کنن کره فانتزیه و همه دنبال کی پاپ هستن در صورتی که 70 80 درصدشون اصلا نمی دونن اینا چی هست!هر خارجی که دیدم اینجا ( به جز یه آمریکایی که زن کره ای هم گرفته) اعم از فرانسوی،ایتالیایی،کانادای ی،آمریکایی همه بعد از اومدن پشیمون شدن و دارن لحظه ها رو می شمارن که فرار کنن...ایرانی ها که دیگه جای خود دارن. در مورد ویکی پدیا هم عرض کنم که یه دانشنامه آزاد هست که هر کس به سلیقه خودش هر چیزی دوست داشته باشه توش می نویسه. من به نیابت از همه ایرانی های اینجا خدمتتون عرض می کنم که اگه پیشنهاد از جاهای دیگه دارید بهش لگد نزنید..من هم چند پوزیشن رو دینای کردم به عشق کره و کی پاپ و اومدم و رکب خوردم ... کره فقط و فقط باید گزینه آخر آخر آخر باشه. حالا اگه من سرم رو هم ببرم نمی تونم از جو اینجا مخصوصا توی لابراتوارها که چیزی شبیه به پادگان هست برای شما توضیح بدم.اگه همچنان پافشاری می کنید که بیایید، بیایید و از نزدیک پشیمان شوید. در ضمن گروهی هست توی اف بی به اسم دانشجویان ایرانی کره! حرف من رو باور ندارید از اونها بپرسید. و من ا... توفیق

Junior Member

سلام دوستان
    من سوالم اینه که آیا کره هم مثل آمریکا به رشته های حساس گیر میده؟ مثل آمریکا نباشه که گیر بدن و از ویزا ریجکت کنن؟ ددلاین دانشگاه ها خیلی نزدیکه، ممنون میشم زودی راهنماییم کنید و تکلیف مشخص بشه.
    مرسی
    میدونم که نباید سوالمو اینجا مطرح میکردم، راستش تو بخش مربوطه سوالمو پرسیدم ولی چون کلا بخش مربوط به کره یکم ساکته، گفتم شاید دوستان سوالمو نبینن. آخه اضطراریه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)