صفحه 8 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 144

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadsalark نمایش پست ها
    سلام واقعا وضع این قدر بده البته من زبان کره ای رو بلدم حتی می تونم مثل یه کره ای حرف بزنم و با فرهنگشون هم آشنا هستم در ضمن عشق جومونگ و سامسونگ و هیواندا نیستم ولی خواستم بدونم اگه به اونا بگم ابرانی هستم می شه با دانشجو هاشون دوست شد ؟
    سلام ... فکر نکنم زیاد ارتباطی به زبان داشته باشه... تو لابراتور ما یه پسر اتوپیایی بود که با بورس دولتی فاند میگرفت و زبان کره ایش خیلی خوب بود... نکته جالب اینه که وقتی قبل اومدنش کره ایا فهمیدن دانشجو جدید زبانشونو میدونه خیلی ناراحت بودن و بعد کلی بحث و گفتگو اونو گذاشتن جایی که تنها باشه که مبادا حرفاشونو بفهمه... البته این اوضاع لابراتدر ما شاید اینجوری بود چون استادم مثل خیلی از استادای کره ای دیگه فقط کار و نتیجه میخواست از دانشجوهاش و این موضوع یه جو رقابتی خیلی احمقانه ایجاد کرده بود... خصوصا کره ایا چشم دیدن خارجیا رو نداشتن چون تو گذشته خارجیای لابراتورمون خیلی موفقتر و با ایده تر بودن و معمولا استاد بهشون این موضوع رو سرکوفت میزد...یودن ازمایشگاهای دیگه که کره ایا با خارجیا خوب بودن و تشویقسون میکردن که زبان یاد بگیرن... ولی در کل با توجه به جوی که من دیدم کره ایا بر خارجیا مقدمن... من مثلا یه پتنت نوشتم و همع کارشو خودم کرده بودم و هیشکی تو ازمایشگاهمون نمیدونست حتی مدضوعش چیه... بعد استادم گیر داد که باید یه کره ای اینو ترجمه کنه که بشه سابمیت کردش... من همه کاراشو کردم شکلاشو ساختم و تحویل دوست کره ایم دادم...تنها کاری که کرد این بود که 2 صفحه رو ترجمه کرد و سابمیت کرد... بعدا فهمیدم که استادم اونو تو پتنتم به اندازه من شریک کرده تو درصد مشارکتش..از این حق کشی ها زیاده... برای کنفرانسا تا بشه به جای خارجی کره ای میفرستن... شده کره ای بی ژورنال میره یه کنفرانسو اما خارجی که کارش مرتبطه رو نمیفرستن... البته باید بگم که فوق العاده مردم مودب و متنینی ان...شهراشون واقعا تمیزه ... طبیعتشون دیدنیه... انا خب فشار کارش دیوانه کنندست... یکی از هم لابراتوریهای کره ای من از شدت کار و استرس تحویل یه ریپورت برای استادم شب قبل تحویل دیتاهاش سکته کرد و متاسفانه فوت کرد....نکته جالب اینه که تو مراسم تشیع جنازه اش خانوادش شرمنده بودن جلو استادم که ببخسید پسرمون ضعیف بود کم اورد....

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

منظورتون اوضاع مالی خود کره ایاست؟ اگه اینطوره که اکثرا لا معیارای ما ایرانیا پولدارن... ماشین داشتن برای دانشجوها اصلا نشونه ی تمکن مالی نیست و یه حقه مسلمشونه انگار... مراکز خریدی که مردم کره ای خرید میکنند مثل لوته و شینزگه واقعا گرونه و حتی دوستا اروپاییمون هم گیج میشدن مزدم عادیشون اینقدر برند میخرن... مثلا یه دانشجو معمولی راحت شلوار جین 300 دلاری تیشرت 100 دلاری و کیف گرون داره... خیلیم راحت خرید میکنن... اصلا اینا نشون دهنده پولداریشونم نیست

پیش فرض پاسخ : زندگی در کره جنوبی |مشاهدات |اقدامات مهم |مسائل متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    صد در صد تایید میشه. اصولا مردهای شرق آسیا (ژاپنی چینی کره ای...) هیچ تمایلی به نژادی غیر از شرق آسیا ندارن.
    کاملا درستاین حرفتون تا حدی درسته... اما باید بگم که دوستای کره ایم به من گفتن که این موضوع که سعی نمیکنن با دخترای خارجی دوست شن ناشی از عدم اعتماد به نفسشون به خاطر شهرت بدیه که تو یک سری مسایل خاص دارن!!!دوست کره ایم میگفت ما خیلی دوست داریم با دخترای خارجی دوست شیم اما بعد از مشکل زبان میدونیم که اون بلاخره مارو ول میکنه چون ماها در حد اونا نیستیم!!!

پیش فرض پاسخ : زندگی در کره جنوبی |مشاهدات |اقدامات مهم |مسائل متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط sesoin نمایش پست ها
    من دانشگاهی رو نمیشناسم غذای حلال بده ........اما اگه با مرغ و گاو حالا به روش غیر اسلامی کشته شده باشن مشکل ندارین خوب اونجوری هست........بیشتر مواقع یه غذای دریایی یا سبزیجات هم منو داره که اونم یه گزینه است اما اینکه بیان با گوشت مرغ حلال یه چی درست کنن من ندیدم اما شاید تو دانشگاه های دیگه باشه ..
    تا اونجایی که من میدونم تو دانشگاه پوستک صحبت از این بود که از اول این سمستر غذای حلال به منوی رستوران دانشجویی اضافه شه...

سلام خدمت تمام دوستان عزیز
    تمامی صفحات این قسمت رو خوندم و برام تعدادی سوال ایجاد شده. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
    من سالها آلمان زندگی کردم و اروپایی ها رو خوب میشناسم. یک ماه هم آمریکا بودم و یه دید کلی هم نسبت به اونها دارم. اول از همه اینکه فکر میکنم همه جا غیر از ایران بیگاری هست کار دانشجویی. توی آلمان بعضی استادا از دانشجوی خارجی بیشتر هم کار میکشن که این موصوع که همکار آلمانیتون 6 عصر میره خونه ولی شما 10 شب آزار دهنده است.
    خب من اعتقاد دارم که اگر زبان مردم یه منطقه رو ندونید دوست پیدا کردن خیلی سخته. البته در اروپا خیلی دوستی کار پیچیده ای هست. آمریکا هم سیستمش برخورد مادی با همه چیزه. شما مادامی که کار زیاد میکنید و پول میدید یا پول میسازید عزیز هستید.
    اما سوالات من:
    1) در مورد نژادپرستی: چند درصد پسرهای ایرانی اونجا دوست دختر کره ای دارند؟ من دنبال دوست دختر نیستم ولی این مساله رو کلید جواب سوال نژادپرستی میدونم. یه استاد ایرانی داشتیم در آلمان که میگفت اینها اصلا بد میدوند دوستی با آسیایی رو و ازدواج رو که اصلا فراموش کنید. یادم نمیره به دوستانم با یه دختر المانی دوست شده بود (این دوستم قیافه ی خیلی خوبی داشت) و میگفت که دختره دائم میگفته که نگرانم دوستام مسخرم کنند. این مساله در کره به چه صورته؟
    2) اگر خودمون رو آلمانی یا آمریکایی معرفی کنیم تو جامعه فرقی داره؟ تو آلمان همینکه موهاتون مشکی هست شما رو آسیایی میدوند. اونجا یه مکزیکی ظرف مدت 1 هفته میتونه بهترین دوست ها رو پیدا کنه چون فرهنگ اسپنیش رو بالاتر میدوند. آیا تو کره اگر بگیم دو رگه هستیم؟ مثلا آلمانی ایرانی. تاثیری تو برخوردها داره؟
    3) اوضاع کار تو کره بعد از درس چطوره؟ من آلمان تجربه ی بدی داشتم. با اینکه آلمانیم خیلی خوب بود بعضا بخاطر زبان تفاوت قائل میشن!!!
    4) شما برای یه اروپایی با مستر مهندسی چه حقوقی رو برای دوره دکتری میتونید تصور کنید؟
    5) چقدر شانس هست که بعدش پوزیشن پروفسورشیپ بهمون بدن اونجا؟ پروفسور خارجی زیاد هست یا کم؟ تو آلمان به عنوان مثال شاید یک یا 2 استاد خارجی تو یه دانشگاه نبینید.

ممنونم پیشاپیش
    Ich drucke dir die Daumen

کره اي ها يکي از بهترين آدم هاي دنيا هستن مهربان و کمک کننده اصلا هم نژاد پرست نيستن.

Junior Member ariyang آواتار ها

Unhappy پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در کره جنوبی و مسائل

نقل قول نوشته اصلی توسط ShirinShirin نمایش پست ها
    کره اي ها يکي از بهترين آدم هاي دنيا هستن مهربان و کمک کننده اصلا هم نژاد پرست نيستن.
    شما اصلا تجربه ی زندگی دارید که میگید نژاد پرست نیستند؟من شخصا عده ی کمیی رو دیدم که از مه چیز تعریف کنن یکی از دوستانم قبل از رفتن بشدت علاقه ی شدیدی داشت ولی الان فقط دنباله یه راهی مگرده که برگرده این نژادپرست بودنشون پدر ادمو رد میاره واقعا

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyang نمایش پست ها
    شما اصلا تجربه ی زندگی دارید که میگید نژاد پرست نیستند؟من شخصا عده ی کمیی رو دیدم که از مه چیز تعریف کنن یکی از دوستانم قبل از رفتن بشدت علاقه ی شدیدی داشت ولی الان فقط دنباله یه راهی مگرده که برگرده این نژادپرست بودنشون پدر ادمو رد میاره واقعا
    حتما تجربه دارم که گفتم. حدود 4 سال. لطفا وقتي شک دا ريد نگيد.

Junior Member ariyang آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ShirinShirin نمایش پست ها
    حتما تجربه دارم که گفتم. حدود 4 سال. لطفا وقتي شک دا ريد نگيد.
    دوست عزیز فقط سوال بود ناراحت نشید شما نفر سومی هستید که دیدم با تجربه ی زندگی دارید اینو میگید اکثرا بدون تجربه و بر حسب چیزای دیگه شروع به تعریف میکنن...من خودم موندم چیکار کنم راستش (:

راستش منم با توجه به موارد منفی که شنیدم چون از چند جای دیگه هم آفر دارم به شدت دو به شک هستم ولی رشته ای که قراره توش کار کنم به شدت جذب کنندست برای من. من خیلی صادقانه به استادی که قراره سوپروایزرم بشن ایمیل دادم و موقعیتمو توضیح دادم و گفتم ایا تو ازمایشگاه منو به عنوان یه خارجی خواهند پذیرفت و اینکه ایا دستگاه ها و کاتالوگ ها انگلیسی هم هست یا صرفا کره ای؟ استادم انصافا کاملا نرم برخورد کردن و گفتن که نگرانیهای منو کاملا درک میکنند و خیلی مودبانه و مهربانانه توضیح دادن اینجا همه از اومدن تو هیجان زده هستن و مطمین باش کاملا بینشون پذیرفته خواهی بود فقط ممکنه خیلی خوب نتونن انگلیسی صحبت کنند و اینکه همه دستگاه ها کاتالوگ انگلیسی دارند و اصلا نگران نباش. درسته من دلگرم شدم ولی همچنان دو به شک هستم چون دو تا نامه ای که استاد برام فرستادن تا به اینترنشنال افیس پست کنم به زبان کره ای بودن و من با ترنسلیتر تونستم بفهمم که کدومش افر لتر به عنوان اسیستنت ریسرچر و کدومش هم نامه تصویب بودجه پروژه هست. پس همچنان نگرانیم بابت زبان و مدیریت حضور و احاطم روی پروژه پابرجاست. با این حال اگر بالاخره تصمیم بر رفتنم شد و تجربه زندگی داشتم حتما از تجربیاتم براتون مینویسم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)